Gå til sidens hovedinnhold

Trofast tipper fra Raufoss ble ukevinner i OA-tipset

Artikkelen er over 1 år gammel

Fem tippere klarte åtte rette i siste runde av OA-tipset. Knut M. Trygstad fra Raufoss ble trukket ut som rundevinner.

Trygstad er en trofast deltaker i OA-tipset, men har ikke vært heldig med alle tipsene sine hver uke i sommer. I den 13. runden slo han imidlertid til med åtte rette.

Det gjorde også Arne Halvorsrud fra Raufoss, Finn Kristiansen fra Gjøvik, Per Johan Eng fra Lena og Ida Holthe Sørlie fra Raufoss, men det var altså Trygstad som stakk av med rundepremien, ei OA T-skjorte og en OA-kopp.

Det ble en del favorittseirer denne runden, men også to uavgjorte kamper, som alltid er vriene å få inn.

Her er alle resultatene fra runde 13: Jerv - Raufoss H (1-0), Raufoss - Ottestad H (3-0), Orkla - FK Gjøvik-Lyn B (1-2), Steinkjer - Raufoss 2 H (3-1), Kongsvinger 2 - Vind/Vardal/Gjøvik-Lyn H (4-1), Raufoss 2 - Elverum H (62), FK Toten - Løten H (7-0), Ringebu/Fåvang - Nordre Land U (1-1), Vardal - Lunner H (4-1), Harestua - Skreia/Kolbu/KK 2 U (2-2).

Sammenlagt leder fortsatt Håvard Røislie fra Raufoss med 79 rette, to rette foran Nils Sverre Engelien fra Kolbu. Begge disse hadde seks rette i runde 13.

Magne Hasli og Arne Halvorsrud hadde henholdsvis sju og åtte rette og har gått helt opp i ryggen på lederduoen. En trio på 74 rette har også fortsatt sjansen.

Det er med andre ord helt åpent når tre runder gjenstår av årets tippekonkurranse. Vi minner også at alle får det dårligste resultatet slettet, slik at det er 15 runder som blir tellende sammenlagt.

Husk innleveringsfristen for runde 14, som er fredag 20. september klokka 19.00. Kupongen kan du levere digitalt på oa.no/kundesenter/oatipset

Her er hele sammenlagtlista:

NavnTotalt12345678910111213
Håvard Røislie796658786666636
Nils Sverre Engelien 777766657667626
Magne Hasli 766756766557547
Arne Halvorsrud758746674645648
Adrian Brennhagen747736788645445
Jørgen Sletten 745757665657447
Kai Torkehagen745857664645747
Geir Presteseter 736745784544757
Erling Undeli725848775455545
Magne Glæserud 716747866543645
Rune Hansen714847674564646
Trond Buskum 715456766656537
Finn Kristiansen 704668554656438
Milnor Engen 704756775537536
Roger Ødegård705746764365656
Ronny Smedshammer705556685455457
Rune Beritsveen 705575765645546
Stein Joar Olsen705
68687637536
Torstein Holien 703646776554737
Ole Morten Aaslund694447667536656
Per Olav Holthe694647676646436
Unn Kristin Sæther 696656675463537
Vetle Vangstuen697746684556
47
Adrian Lund686
55785594644
Alf Johnny Libakken 683748776535436
Bernhard Vigen686566576544536
Erlend Hasle68556575676358
Odd Løvlibråten 685
67685643657
Per Johan Eng685645684553548
Rune Morten Kristiansen684666766564345
Stig Hella 687656667445354
Svein Henning Byrøygard 686556665662537
Terje Andreassen 685657667446237
Bjørn Nybakken 673637576437457
Espen Haugerud 6746557975
5536
Jan Arild Lyseng 675657775554335
Thorgrim Sørum675646765654364
Asbjørn Kampelien 665747657555334
Christian Falbach665745664437627
Rune Søbye667454665655346
Svein Arild Rud 664645765634646
Frode Nyland 655548655555327
Hans Frode Liereng 65754765464
737
Jan Limoseth655646586535426
Kjetil Fosslien 654746665452664
Knut M Trygstad65
756665535548
Lasse Ekseth 657567556515355
Per Olav Nyhus655747684553245
Rolf Helge Thorstad 654757567542436
Trygve Larsen 657456574445545
Einar Skøyenengen 645547564555436
Ole Steffen Brennhagen 645855767242526
Bjørn Arild Hansen 635346674455446
Kjell Erik Weseth635346665565345
Magnar Madsen636655653555336
Anni Hansen 614547474443555
Knut Skogli6165668735
4434
Siv-Renate Brennhagen617245567256345
Bjørn Einar Andersen 603863552463645
Geir Nordheim6045
7676636235
Kai Henning Nyhus604646654473434
May Britt Ranum Nilsen6058537743
4545
Per Jansen605746754422446
Raymond Park Lyseng 604456755434256
Roar Nordby 606546756523335
Ida Holthe Sørlie 59452757545
528
Roy Svenskerud595457764335433
Harald H Holthe 587
45775525524
Morten Skogen573663784282125
Per Olav Hasli 57763657357
44
Kent Midteng 56665
7766

337
Kåre Thomas Stensrud566366576
3
356
Bjørnulf Wæhler55754
454335537
Henning Stenvold546554546

6535
Thor Stensrud5445
75535
7634
Lasse Hamar532734664344433
Brit Holthe524436546354233
Rune Viberg524554354344524
Jan Stensland 50256452654731
Lars Arne Blilie502746361633414
Svein Toten5055586745
5


Terje Stensrud 504456464

83
6
Tom Harald Fuglerud50

665637
5534
Vetle Steinum Odberg 503
566656
4036
Ivar Magne Nydahl 49443356533
535
Johannes Solberg49
5467456453

Kjell Sandbakken49533555267332
Vegard Hansen 4955367824
54

Per Axel Pettersen 4834655
5333335
Ronny Ringvoll 485657

544453
Magnar Tangen 46574566643



Rune Stenvold 4664555555

4
2
Rune Haugerud45655

5645

36
Sven Ahnstrøm4576
46834



7
Tom Jansen4554546864

3

Marie Nordheim44
6
5552333327
Bjørnar Lauvli 43466637443



Knut Bråten 4335667
3454


Kai Inge Moe 416666656





Atle Liom40
5444643

514
Arne Knudsen3955466742




Knut Robert Joten3955

6654
53

Finn Roger Myhre 386
668624




Elisabeth Helt3765455633




Mary Elisabeth Gjefle 36634735233



Bjørg Jørgenstuen34364558
3




Turid Kraby Simenstad347
56
754




Lars Furuseth32
664556





Kjell Magne Fuglerud313
345
45


25
Steinar Jørgenstuen 3155
646
5




Einar Onshus306
55

34


25
Jan Roger Joten295343455





Nils Erik Slåttsveen29
53876






Ole Johan Ingvaldsen 2945
7
7
6




Ronny Undseth29
366
545




Kenneth Hauger Enger 285
5747






Trond Aass28754
66






Terje Lundsten274833
6
3




Tore Ulvesveen27


64532
25

Geir Helli2636
656






Leif Tore Linnerud256
4
6
4



5
Magnus Bekkelund 245
7
66






Geir Grønndalen234
5
653





Håkon Hovde23

4766






Arne Hovde2177

7







Øystein Slåttsveen197







35
4
Dag Erland Fosnes18265
5







Roy Helli173446








Stian Nysted Skjerpen176

6
5






Sven Kåre Haukedalen17665









André Norland-Flatebø 164

66







Kjell Åge Fremstad167
45








Simen Kristoffersen 165
6








5
Ola Strandbakken146



8






Tore Stenseth144
3

7






Magni Bekkelund 1243






5


Atle Simensen116


5







Anders Pettersen103



7






Atle Brobakken85
3









Amund Stenvold77











Anders Kristoffersen77











Lars Gunnar Larsgaard734










Tor Magne Fosslien7
4







3

Øyvind Bjerke77











Christer T. Svingen6




6






Jarle Skjellerud66











Knut Skjølås66











Tore Andre Pettersen 66











Trond Åge Viken66











Kommentarer til denne saken