Tre raufossinger kjemper om sammenlagtseieren i OA-tipset

Håvard Røislie leder fortsatt, men det er likevel en viss spenning om hvem som stikker av med 3000 blanke kroner som vinner av OA-tipset 2019.

DEL

Arne Halvorsrud og Geir Presteseter har begge avsluttet sesongen sterkt. De har lagt et viss press på Håvard Røislie foran årets 16. og siste runde i OA-tiupset.

Røislie er i tet med 93 poeng, to mer enn Halvorsrud og tre mer enn Presteseter. Alt kan dermed skje foran den avgjørende siste omgangen.

I realiteten har Røislie enda ett poeng på sine nærmeste konkurrenter. Alle tipperne kan nemlig stryke sitt svakeste resultat. For Røislie er det tre poeng, mens både Halvorsrud og Presteseter har fire rette som sitt dårligste resultat.

Den siste runden kan ikke strykes, uansett resultat.

I den 14. runden klarte tre tippere kunststykket med å prikke inn samtlige ti kamper; Geir Presteseter og Kent Midteng fra Raufoss, og Milnor Engen fra Snertingdal. Ukevinner etter trekning ble Kent Midteng.

I runde 15 var det én tipper som hadde ni rette, nemlig Rolf Helge Thorstad fra Øyer. Han stakk dermed av med ukepremien; en OA T-skjorte og en OA-kaffekopp.

I alt åtte tippere klarte åtte rette. Disse var Ronny Smedshammer fra Gjøvik, Rune Hansen fra Snertingdal, Bjørn Nybakken fra Oslo, Per Johan Eng fra Lena, Knut M. Trygstad fra Raufoss, Bjørn Arild Hansen fra Lena, Magnar Madsen fra Fall og Roar Nordby fra Raufoss.

Alle resultatene fra runde 15: Raufoss - KFUM Oslo H (1-0), Raufoss - Fart 2 U (1-1), FK Gjøvik-Lyn - Ranheim 2 (5-2), Vind/Vardal/Gjøvik-Lyn H (4-2), Furnes - FK Toten B (0-2), Gran - Reinsvoll H (6-1), Eidskog - Kolbu/KK B (0-7), Lunner - Dokka Sport B (5-6), Nordre Land - FK Toten 2 B (2-6), Søndre Land - Hedalen/Begnadalen B (1-4)

Ikke glem å levere inn kupongen for runde 16, med frist klokka 19.00 fredag.. Det kan du gjør elektronisk her.

Her er sammenlagtlista foran den siste omgangen:

NavnTotalt123456789101112131415
Håvard Røislie93665878666663686
Arne Halvorsrud91874667464564897
Geir Presteseter 906745784544757107
Kai Torkehagen89585766464574787
Magne Hasli 89675676655754767
Jørgen Sletten 88575766565744786
Nils Sverre Engelien 88776665766762674
Adrian Brennhagen87773678864544585
Ronny Smedshammer86555668545545788
Rune Hansen86484767456464678
Trond Buskum 86545676665653796
Magne Glæserud 85674786654364595
Milnor Engen 854756775537536105
Torstein Holien 85364677655473787
Bjørn Nybakken 84363757643745798
Alf Johnny Libakken 83374877653543687
Finn Kristiansen 83466855465643876
Per Johan Eng83564568455354878
Per Olav Holthe83464767664643695
Rune Beritsveen 83557576564554667
Rune Morten Kristiansen83466676656434587
Unn Kristin Sæther 83665667546353786
Adrian Lund826
5578559464486
Erlend Hasle82556575676358
86
Erling Undeli82584877545554555
Espen Haugerud 8246557975
553687
Knut M Trygstad82
75666553554898
Roger Ødegård82574676436565666
Ole Morten Aaslund81444766753665666
Stein Joar Olsen815
6868763753674
Stig Hella 81765666744535485
Bjørn Arild Hansen 80534667445544698
Frode Nyland 80554865555532787
Magnar Madsen80665565355533698
Rolf Helge Thorstad 80475756754243669
Rune Søbye80745466565534677
Svein Arild Rud 80464576563464677
Thorgrim Sørum80564676565436476
Bernhard Vigen79656657654453656
Jan Arild Lyseng 79565777555433584
Kjetil Fosslien 79474666545266486
Ole Steffen Brennhagen 79585576724252687
Hans Frode Liereng 78754765464
73785
Odd Løvlibråten 785
6768564365782
Terje Andreassen 78565766744623764
Einar Skøyenengen 77554756455543676
Anni Hansen 76454747444355587
Jan Limoseth76564658653542665
Vetle Vangstuen767746684556
477
Kjell Erik Weseth75534666556534575
Per Olav Nyhus75574768455324564
Roar Nordby 75654675652333578
Roy Svenskerud75545776433543397
Trygve Larsen 75745657444554546
Asbjørn Kampelien 74574765755533462
Bjørn Einar Andersen 74386355246364586
Christian Falbach7457456644376278
May Britt Ranum Nilsen7458537743
454586
Harald H Holthe 737
4577552552487
Svein Henning Byrøygard 7365566656625375
Kent Midteng 72665
7766

337106
Knut Skogli7165668735
443473
Lasse Ekseth 7175675565153556
Ida Holthe Sørlie 70452757545
52865
Morten Skogen70366378428212567
Per Jansen70574675442244655
Geir Nordheim6945
76766362359
Raymond Park Lyseng 69445675543425663
Siv-Renate Brennhagen69724556725634553
Kåre Thomas Stensrud676366576
3
35674
Thor Stensrud6745
75535
763476
Henning Stenvold666554546

653575
Kai Henning Nyhus6546466544734345
Lasse Hamar65273466434443384
Terje Stensrud 654456464

83
696
Brit Holthe64443654635423384
Bjørnulf Wæhler63754
45433553744
Jan Stensland 62256452654731
66
Kjell Sandbakken62533555267332
76
Lars Arne Blilie60274636163341446
Vetle Steinum Odberg 603
566656
403664
Rune Stenvold 5964555555

4
276
Rune Viberg5945543543445247
Rune Haugerud58655

5645

3676
Tom Harald Fuglerud58

665637
553453
Per Olav Hasli 57763657357
44


Per Axel Pettersen 5634655
533333544
Ivar Magne Nydahl 54443356533
535
5
Tom Jansen5354546864

3

8
Sven Ahnstrøm5276
46834



77
Marie Nordheim50
6
55523333276
Svein Toten5055586745
5




Johannes Solberg49
5467456453



Vegard Hansen 4955367824
54



Ronny Ringvoll 485657

544453


Atle Liom46
5444643

5146
Knut Robert Joten4655

6654
53

7
Magnar Tangen 46574566643





Kjell Magne Fuglerud453
345
45


2577
Bjørnar Lauvli 43466637443





Knut Bråten 4335667
3454




Kai Inge Moe 416666656







Arne Knudsen3955466742






Finn Roger Myhre 386
668624






Elisabeth Helt3765455633






Mary Elisabeth Gjefle 36634735233





Bjørg Jørgenstuen34364558
3






Turid Kraby Simenstad347
56
754






Lars Furuseth32
664556







Einar Onshus306
55

34


25

Leif Tore Linnerud306
4
6
4



5
5
Jan Roger Joten295343455







Nils Erik Slåttsveen29
53876








Ole Johan Ingvaldsen 2945
7
7
6






Ronny Undseth29
366
545






Kenneth Hauger Enger 285
5747








Trond Aass28754
66








Terje Lundsten274833
6
3






Tore Ulvesveen27


64532
25



Geir Helli2636
656








Øystein Slåttsveen257







35
4
6
Magnus Bekkelund 245
7
66








Geir Grønndalen234
5
653







Håkon Hovde23

4766








Arne Hovde2177

7









Dag Erland Fosnes18265
5









Roy Helli173446










Stian Nysted Skjerpen176

6
5








Sven Kåre Haukedalen17665











André Norland-Flatebø 164

66









Kjell Åge Fremstad167
45










Simen Kristoffersen 165
6








5

Ola Strandbakken146



8








Tore Stenseth144
3

7








Magni Bekkelund 1243






5




Atle Simensen116


5









Anders Pettersen103



7








Atle Brobakken85
3











Amund Stenvold77













Anders Kristoffersen77













Lars Gunnar Larsgaard734












Tor Magne Fosslien7
4







3



Øyvind Bjerke77













Christer T. Svingen6




6








Jarle Skjellerud66













Knut Skjølås66













Paal Scwensen6













6
Rolf Moen6












6
Tore Andre Pettersen 66













Trond Åge Viken66













Andreas Nilsen55













Espen Kværndal55













Fredrik Thoresen55













Gjermund Grøterud55













Halvor Haakenstad55













Kjell B Skjølås5









5



Lars Olsen55













Nathalie Strand5




5








Oddvar Holte55













Ole Kristian Andfossen5








5




Raymond Skjølås55













Ståle Lilleøren5


5










Vegar Fuglerud55













Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags