Sundby tok NM-gullet på 10-kilometeren

Martin Johnsrud Sundby vant 10 kilomteren på Lygna fredag.

Martin Johnsrud Sundby vant 10 kilomteren på Lygna fredag. Foto:

Av
Artikkelen er over 1 år gammel

Martin Johnsrud Sundby vant NM-tittelen på 10-kilometeren på Lygna fredag. Hans Christer Holund ble nummer to, mens Didrik Tønseth tok bronsen.

DEL

Hele 510 utøvere stilte til start da kampen om NM-gull skulle utkjempes over 10 kilometer med intervallstart under del to av sesongens NM i langrenn.

Men ingen gikk raskere enn Sundby, som dermed tok sitt 15. NM-gull. Røa-løperen ledet med fire sekunder på Holund etter 2,2 kilometer. Avstanden var økt til sju sekunder halvveis ut i løpet.

Knappe to kilometer før mål var Sundbys forsprang på 12,5 sekunder, og dermed var han på god vei til å hente hjem gullet. I mål var 34-åringen 17 sekunder raskere enn Holund.

– Det var skikkelig tungt føre, skikkelig påskeføre og seigt, sa Holund til NRK etter løpet.

Tønseth tok den siste pallplassen. Han endte 29 sekunder bak Sundbys vinnertid. En stund så Vebjørn Hegdal ut til å kunne rappe bronsen, men var til slutt seks sekunder bak Tønseth.

Emil Iversen ble nummer fem fredag. Han ble slått med 48 sekunder.

En forkjølet Johannes Høsflot Klæbo var ikke blant NM-deltakerne på Lygna. Klæbo avgjorde verdenscupen sammenlagt med imponerende innsats i verdenscupfinalen i Quebec i Canada sist helg.

Resultater

FH Menn junior stående: 1 Thomas Karbøl Oxaal Sauda IL 36:01.6

FH Menn senior stående: 1 Knut Sørskår ny24:31.3, 2 Håkon Grønsveen Olsrud Nordbygda/Løten Ski 35:06.3, 3 Alexander LETRUD Øyer-Tretten IF 44:59.6

10 km fri menn: 1 Martin Johnsrud Sundby Røa IL 23:21.0, 2 Hans Christer HOLUND Lyn Ski 23:38.0, 3 Didrik Tønseth Byåsen IL 23:50.0, 4 Vebjørn Hegdal Søre Ål IL 23:56.0, 5 Emil IVERSEN IL Varden Meråker 24:09.0, 6 Simen Andreas SVEEN Ring IL 24:13.0, 7 Harald Østberg Amundsen Asker SK 24:15.0, 8 Gaute Kvåle Røldal IL 24:17.0, 9 Sindre Bjørnestad Skar Bærums Verk Hauger Idrettsfore 24:18.0, 10 Thomas Qvist Bucher-Johannessen Fossum IF 24:18.0, 11 Sjur RØTHE Voss IL 24:23.0, 12 Vebjørn Turtveit Voss IL 24:27.0, 13 Mattis STENSHAGEN Follebu SK 24:27.0, 14 Håvard Moseby Kjelsås IL 24:27.0, 15 Andrew MUSGRAVE GBR Røa IL 24:29.0, 16 Daniel STOCK Vadsø SK 24:33.0, 17 Anders Nøstdahl Gløersen Rustad IL 24:34.0, 18 Iver Tildheim Andersen Rustad IL 24:35.0, 19 Jørgen Sæternes Ulvang IL Varden Meråker 24:37.0, 20 Ole Jørgen Bruvoll Lierne IL 24:38.0, 21 Eirik Sverdrup AUGDAL Ringkollen SK 24:41.0, 22 Johan HUNDSETH Kolvereid IL 24:42.0, 23 Andrew Travers Cosgrove Young GBR Bækkelagets SK 24:46.0, 24 Martin Kirkeberg Mørk Drammens Ballklubb 24:49.0, 25 Erik VALNES Bardufoss og Omegn Idrettsfore 24:55.0, 26 Karstein Johaug Jr Røa IL 24:56.0, 26 Håkon Skaanes Strindheim IL 24:56.0, 28 Joachim AURLAND Kjellmyra IL 24:58.0, 29 Bjørnar Stensrud Tyribakken Bromma IL 25:01.0, 30 Jan Thomas JENSSEN Hommelvik IL 25:03.0, 31 Jon Rolf Skamo HOPE Hyen IL 25:07.0, 32 Sondre Skomedal Ramse Otra IL 25:08.0, 33 Snorri Eythor Einarsson ISL Tromsø SK Langrenn 25:08.0, 34 Herman Martens Meyer Åsen IL 25:10.0, 35 Eivind Kjennerud Sande Sportsklubb 25:10.0, 36 Thomas Albertsen DAHLEN IL Varden Meråker 25:10.0, 37 Erland KVISLE Asker SK 25:13.0, 38 Sivert WIIG Gjesdal IL 25:13.0, 39 Fredrik RISETH Byåsen IL 25:15.0, 40 Kasper Andersson Herland Hemsedal IL 25:16.0, 41 Sindre Grønflaten Fjellørnen IL 25:16.0, 42 Lars Ove AUNLI Strindheim IL 25:17.0, 43 Johan HOEL Åsen IL 25:19.0, 44 Harald Ihlebæk Bækkelagets SK 25:19.0, 45 Mathias RUNDGREEN Byaasen Skiklub 25:22.0, 46 Magnus Lian AARRESTAD Sandnes IL 25:24.0, 47 Olve Johansen Rye Byneset IL 25:30.0, 48 Andreas KIRKENG ROS, IL 25:31.0, 49 Eirik Andreas Mortensbakke Asker SK 25:32.0, 50 Johan TJELLE Lyn Ski 25:35.0, 51 Martin Julian Buvarp Byåsen IL 25:36.0, 52 Kristoffer Kvarstad Hamar SK 25:36.0, 53 Jo Svinsås Rindal IL 25:36.0, 54 Sindre FOLKVORD Sandnes IL 25:37.0, 55 Mattis Sjøli Halmsås og Omegn Skilag 25:38.0, 56 Vegard Vårheim Strindheim IL 25:39.0, 57 Albert Sunde Øhlschlägel Sjåstad/Vestre Lier IL 25:44.0, 58 Petter STAKSTON Søre Ål IL 25:46.0, 59 Finn-Hågen Krogh Tverrelvdalen IL 25:47.0, 60 Ivar Harald CLEM Fossum IF 25:47.0, 61 Magnus Norøy Frol IL 25:48.0, 62 Anders Sørensen Bækkelagets SK 25:49.0, 62 Åsmund Wiberg Otra IL 25:49.0, 64 Mikkel ARNTSEN Sortland og Omegn SK 25:50.0, 65 Petter STOKKELAND Tistedalen FL 25:51.0, 66 Thomas Hjalmar Maloney Westgård IRL Steinkjer SK 25:51.0, 67 Bård Olav Steinsland Medhus Røldal IL 25:53.0, 68 Magnus Harr Lian Klæbu IL 25:55.0, 69 Sivert MOEN Bardufoss og Omegn Idrettsfore 25:56.0, 70 Iver Wang Johansen Kjelsås IL 25:57.0, 71 Lars Agnar Hjelmeset Gjelleråsen IF 25:58.0, 72 Vegard Sivertsgård Tydal IL 26:00.0, 73 John Magnus HAUGEN Hommelvik IL 26:01.0, 74 Lars Sørensen Rustad IL 26:01.0, 75 Håvard Solås Taugbøl Lillehammer Skiklub 26:01.0, 76 Kristoffer Berset Surnadal IL 26:02.0, 77 Karsten Andre Vestad Molde og Omegn IF 26:02.0, 78 Peter John Martin Haddon Byåsen IL 26:03.0, 79 Sivert Grøtan Eriksen Byåsen IL 26:04.0, 79 Trym Halbjørhus Fikke Hemsedal IL 26:04.0, 81 Johan Tøndel Hammer Børsa IL 26:04.0, 82 Magnus Øyaas Håbrekke Melhus IL 26:05.0, 83 Vegard Solheim-Johnsen Ankenes SK 26:07.0, 84 Thomas Gifstad Rustad IL 26:08.0, 85 Bjørn-Thomas Nygaard Burfjord IL 26:09.0, 86 Maximilian Von Selchow Bie Bardufoss og Omegn Idrettsfore 26:09.0, 87 Hans Kristian Holmbro Strindheim IL 26:09.0, 88 Sivert KNOTTEN Runar, IL 26:11.0, 89 Sander Teisbekk ROS, IL 26:12.0, 90 Aron Åkre Rysstad Valle IL 26:12.0, 91 Bendik Skjønberg Holth Birkebeineren, IF 26:13.0, 92 Sivert Leander Johansen Drammens Ballklubb 26:13.0, 93 Aksel Bru-Hemmingby Heming, IL 26:13.0, 94 Eirik Stene Jutul IL / Jutul IL 26:14.0, 95 Ole Morten Engesvold Flataker Hommelvik IL 26:16.0, 96 Simen Christopher Bratberg Ramstad Vind IL 26:16.0, 97 Amund August Korsæth Trøsken IL 26:16.0, 98 Simen Munch Wahl Bækkelagets SK 26:17.0, 99 Eirik Bergene AABREKK Runar, IL 26:17.0, 100 Håvard Hovde MjøsSki 26:18.0, 101 Jørgen Stigen Hamar SK 26:18.0, 102 Knut SKRINDO Gol IL 26:19.0, 103 Sivert Halfdan BERGAN Larvik Ski 26:19.0, 103 Jørgen Harby Lillehammer Skiklub 26:19.0, 105 Jonas AUSTAD Henning Skilag 26:20.0, 106 Jonas Vika MjøsSki 26:20.0, 107 Erik Nordjordet Vehus Hovden Sportsklubb 26:20.0, 108 Espen Aakervik Fet SK 26:21.0, 109 Johan Heni Olsen Bjørtomt Gjerdrum IL 26:22.0, 110 Jan-Henrik Melbø Spydeberg IL 26:22.0, 111 Gjøran Holstad Tefre Førde IL 26:23.0, 112 Sigurd Lund Røer Bækkelagets SK 26:24.0, 113 Even NORTHUG Strindheim IL 26:24.0, 114 Ola Jakob Lier Asker SK 26:25.0, 115 Aleksander Elde Holmboe Bærums Verk Hauger Idrettsfore 26:28.0, 116 Kjetil Andre Bjerkrheim Nesbyen IL 26:28.0, 117 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL 26:28.0, 118 Simen Krogstie Bjørgan Hamar SK 26:29.0, 119 Henrik Marius Laukli Konnerud IL 26:30.0, 120 Petter Soleng SKINSTAD Vind IL 26:32.0, 121 Amund HOEL Åsen IL 26:33.0, 122 Espen Hegstad KRUGER Lyn Ski 26:35.0, 123 Simen Frantzen Øiseth Fet SK 26:37.0, 124 Ulrik Måbø Lillehammer Skiklub 26:37.0, 125 Magnus Vesterheim Kvæfjord IL Allianse 26:38.0, 126 Jens Christian Grymyr Asker SK 26:39.0, 127 Henrik Gullikstad Søre Ål IL 26:39.0, 128 Fredrik Lütcherath Nilsen Heming, IL 26:40.0, 129 Jesper Abelsen Andreasen Halsøy IL Ski 26:40.0, 130 Espen SUNDSVIK Frol IL 26:41.0, 131 Kristian SKJELDAL Bulken IL 26:42.0, 132 Ådne Holter Gigernes Bygdø IL 26:42.0, 133 Trym Nergård Rønning Skogn IL 26:43.0, 134 Ole Jacob FORSMO Halsøy IL Ski 26:43.0, 135 Anders Larsen Høiås Birkebeineren, IF 26:44.0, 136 Edvin Ingebrigtsen Bratsberg IL 26:47.0, 137 Preben Horven Bossmo og Ytteren IL 26:48.0, 138 Simen Thune ROLFSEN Lyn Ski 26:48.0, 139 Stian Grønli Fet SK 26:50.0, 140 Simen Lilleås Engevik Stord IL (Allianseidrettslag) 26:52.0, 141 Andreas Bergsland Trøsken IL 26:52.0, 142 Christian Hartz Melling Glassverket IF 26:52.0, 143 Håkon Mjøen Grøndalen Drøbak-Frogn IL 26:53.0, 144 Lasse Løwstrøm Aulin Bækkelagets SK 26:53.0, 145 Edvard Sandvik Kjelsås IL 26:54.0, 146 Arnt Gunnar Winther KS Ski Lofoten 26:55.0, 147 Sander André Uv Bygdø IL 26:55.0, 148 Lars Young Vik Njård 26:55.0, 149 Rune Hermundstad Grobakken Rogne IL 26:55.0, 149 Andreas Fjorden Ree Støren Sportsklubb 26:55.0, 151 Even Solem Michelsen Byåsen IL 26:56.0, 152 Emil Sørgård Ringkollen SK 26:56.0, 153 Ole Andreas Brækken Byåsen IL 26:56.0, 154 Ingvar FOLKVORD Sandnes IL 26:56.0, 154 Johan Unneberg Tistedalen FL 26:56.0, 156 Jørgen Jensen Borgersen Bækkelagets SK 26:57.0, 157 Vebjørn Moen Tverlandet IL 26:58.0, 158 Fredrik Fuglerud FLUGSTAD Gjøvik SK 27:01.0, 158 Jakob Sørlie Pettersen Melbo IL 27:01.0, 160 Ola Oanes Solbakken Klæbu IL 27:02.0, 161 August Jarbeaux Gjelleråsen IF 27:02.0, 162 Patrick Fossum Kristoffersen Gjerdrum IL 27:02.0, 163 Anton Jensen Kjelsås IL 27:03.0, 163 Elias Mostraum Osterøy IL 27:03.0, 165 Phillihp Granaas Bjerke Konnerud IL 27:03.0, 165 Ludvig VARTDAL Emblem IL 27:03.0, 167 Marius Rønningen Skaug Svarstad IL 27:03.0, 168 Magnus Braathen Olsen Oppegård IL 27:04.0, 169 Geir Lervik Matningsdal IL 27:05.0, 170 Fabian Alraun GER TSV Brannenburg 27:05.0, 171 Ola Trommald STRAUMSHEIM Lyn Ski 27:05.0, 172 Henrik DØNNESTAD Gulset IF 27:05.0, 172 Espen PERSEN Lyn Ski 27:05.0, 174 Nikolai Elde Holmboe Bærums Verk Hauger Idrettsfore 27:06.0, 175 Johannes Andberg Stenersen Kvaløysletta Skilag 27:06.0, 176 Fredrik Glomsrud Stenersen Oppegård IL 27:08.0, 177 Henrik Vik Tolo Asker SK 27:08.0, 178 Yeernaer Abudelehan CHN Kjelsås IL 27:10.0, 179 Eirik HAUG Lyn Ski 27:10.0, 179 Eivind Luka Gjerdrum IL 27:10.0, 181 Sjur Obrestad GABRIELSEN Sandnes IL 27:10.0, 182 Thomas Helland LARSEN Fossum IF 27:11.0, 183 Halvor Aasen Dybdahl Njård 27:12.0, 184 Matz William Jenssen Njård 27:13.0, 185 Eirik Ophus Bækkelagets SK 27:13.0, 186 Markus Fet Støtvig Oseberg Skilag 27:14.0, 187 Vegard Myklemyr Bromma IL 27:16.0, 188 Erik Johannes Jevne Lillehammer Skiklub 27:16.0, 189 Vegard Lund Røer Bækkelagets SK 27:16.0, 190 Jens Marcus Dyrberg Ek Bærums Verk Hauger Idrettsfore 27:17.0, 191 Petter Bakken Lyn Ski 27:18.0, 191 Mads Grøholdt Njård 27:18.0, 193 Magnus Morgenlie Skei Kjelsås IL 27:19.0, 193 Ola Nygård Snellingen Svea Skilag 27:19.0, 195 Ola Spigseth Nes Ski 27:19.0, 196 Kristen MIKKELSPLASS Bromma IL 27:20.0, 197 Nikolai Solem Eiterjord Innstranda IL 27:22.0, 198 Magnus Perger Haslum IL 27:23.0, 199 Mathias Ulverud Gjerdrum IL 27:25.0, 200 Bjørnar Kvåle Brandbu IF 27:26.0, 201 Aleksander Falkenberg Dokset Kjelsås IL 27:27.0, 202 Einar Flaktveit MOXNES Viking, TIF 27:27.0, 203 Morten Antonsen Gjerdrum IL 27:28.0, 204 Sondre Haneberg Oppegård IL 27:28.0, 205 Adrian Orellana Hellerud Hokksund IL 27:29.0, 206 Jonas Dyrli Thoresen Røa IL 27:29.0, 207 Sebastian Helgheim Haslum IL 27:30.0, 208 Andreas TRONSLI Lier IL 27:31.0, 209 Vegard Thon Etnedal Skilag 27:31.0, 210 Ludvik Braathen Øvrevoll Hosle IL 27:31.0, 211 Jonas Sørgård Ringkollen SK 27:32.0, 212 Herman Andreas Andersen Bækkelagets SK 27:32.0, 212 Nicolay Sevang Lyn Ski 27:32.0, 214 Olve Ure Voss IL 27:33.0, 215 Felix Tobiasson Reinemo Bækkelagets SK 27:34.0, 216 Jostein Tandberg Kjelsås IL 27:34.0, 217 Jacob Grønseth Olsson Rustad IL 27:34.0, 218 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 27:35.0, 219 Eivind Gaastjønn Åmdal IL 27:36.0, 220 Herman Møller Gløersen Fredrikstad SK 27:36.0, 221 Johannes Lønnestad Flaaten Moss SK 27:37.0, 222 Marcos Puigdefabregas Sieso ESP Lillehammer Skiklub 27:37.0, 223 Tor-Magnus Mundal Skredegård Gol IL 27:37.0, 224 Gjermund Løfald Rindal IL 27:38.0, 225 Eivind Sætre Gjelleråsen IF 27:38.0, 225 Marius Viken Vesterås Varde IL 27:38.0, 227 Sivert Østberg-Tømmervik Medkila Skilag 27:39.0, 228 Atle SMENES Rustad IL 27:39.0, 229 Lars BOVOLD Østby IL 27:39.0, 230 Simen Fritzner Gjelleråsen IF 27:40.0, 231 Kristoffer Alm Karsrud Raufoss IL Langrenn 27:40.0, 232 Brynjar Heggelund Grave Seljord IL 27:41.0, 233 August Bertheussen Falkanger Byåsen IL 27:41.0, 234 Lars-Haakon Kvernvolden Hamar SK 27:42.0, 235 Kristoffer By VOLLSET Klæbu IL 27:43.0, 236 Even Karlsen Lillehammer Skiklub 27:44.0, 237 Philip Rüger GER Gulset IF 27:45.0, 237 Erling Viljugrein Stølen Vind IL 27:45.0, 239 Jesper Røn Rustad IL 27:45.0, 240 Magnus Bøe Fossum IF 27:45.0, 240 Arngrim Sørumshaugen Gjøvik SK 27:45.0, 242 Birk Møller Gundersen Lyn Ski 27:46.0, 242 Olaf Martin Aaserud Talmo Koll, IL 27:46.0, 244 Erik Brostigen Ringhus Rein, IL 27:47.0, 245 Jørgen Lippert Trøsken IL 27:47.0, 246 Sander Eggen Kjelstad Støren Sportsklubb 27:47.0, 247 Geir Kristian Hoås Lånke IL 27:47.0, 248 Sondre Engesæter Sørbye Røa IL 27:48.0, 249 Alexander Løvik Nyheim Tomrefjord IL 27:48.0, 250 Jan Christian Kjærnli Rendalen IL 27:50.0, 251 August Helland Iversen Steinkjer SK 27:52.0, 251 Mats Tallakstad Svarstad IL 27:52.0, 253 Reidar Aurmo Hamar SK 27:52.0, 254 Toralf Rydningen Martinsen Øverbygd IL 27:52.0, 255 Magnus Thorstensen Strindheim IL 27:53.0, 256 Petter Thorslund Aadland Nittedal IL 27:53.0, 257 Øystein HALLDORSSON IL Korlevoll - Odda 27:54.0, 258 Håvard Myhra Gulset IF 27:55.0, 259 Kristoffer Jullum Fiskvik Stjørdals-Blink, IL 27:56.0, 260 Johannes Bordal MjøsSki 27:57.0, 261 Mats Morgan Langøy Frogner IL 27:57.0, 262 Mats Opsal MjøsSki 27:58.0, 263 Daniel Dukstad Voss IL 27:59.0, 264 Håvard Kvam Kolbukameratene, IL 28:00.0, 265 Martin HAARSTAD Asker SK 28:01.0, 266 Bjørn Erik Langstein Tomrefjord IL 28:02.0, 267 Jonas Johansen Fet SK 28:02.0, 268 Erlend Widerøe Hennig Hjelmeland IL - ski 28:04.0, 269 Mads Greni Arnesen Hamar SK 28:04.0, 270 Håkon Myrmo Rennebu IL 28:06.0, 271 Viktor Olsen Juklestad Lyn Ski 28:07.0, 272 Bjarte Bjertnæs Jevnaker Idrettsforening Ski 28:07.0, 273 Kristoffer Lamøy Åsen IL 28:09.0, 274 Torbjørn Rolstad Lørenskog SK 28:09.0, 275 Erling Pettersen VOLLAN Høybråten og Stovner IL 28:10.0, 276 Markus Klepp Grytnes Ivrig, IL 28:10.0, 277 Andreas AAS-JAKOBSEN Heming, IL 28:11.0, 278 Jostein Wiig Dagestad Fossum IF 28:12.0, 279 Kasper Engeset IL Jardar 28:12.0, 280 Einar Brath Skurdal Bærums Verk Hauger Idrettsfore 28:13.0, 281 Jon Rabe Osnes Oseberg Skilag 28:15.0, 282 Magnus Martinsen Stensby Hamar SK 28:16.0, 283 Erik Nicolaisen Senja Ski 28:16.0, 284 Henrik BERTELSEN Ørn, IF 28:17.0, 285 Magnus Nikolai Sedeniussen Gjelleråsen IF 28:18.0, 286 Marius Brattli Guldberg Storsteinnes IL 28:18.0, 287 Torjus Refsnes Osterøy IL 28:18.0, 288 Emil WIIK Asker SK 28:18.0, 289 Knut Borkholm Eiker SK 28:18.0, 290 Albert Berget IL Skrim 28:20.0, 291 Bendik Håland Pedersen Rustad IL 28:21.0, 292 Lars-Martin FOSSGARD Asker SK 28:21.0, 293 Albert JONSSON ISL Lillehammer Skiklub 28:22.0, 294 Lars Anders Kaldhussæter Tenold Nordre Eidsvoll IL 28:23.0, 295 Jørg Johansen Rye Byneset IL 28:24.0, 296 Marius Landsem Melhus Henning Skilag 28:24.0, 297 Magnus Mortensen Hellum Røa IL 28:25.0, 298 Sebastian Jonathan Fjell Heming, IL 28:26.0, 299 Per Kristian Gauslaa Oddersjaa SSK 28:26.0, 300 Matias August Nissen Byaasen Skiklub 28:27.0, 301 Eirik Tvedt AASTVEDT Osterøy IL 28:29.0, 302 Henrik Husdal Bækkelagets SK 28:29.0, 303 Hanati Tuerxun CHN Kjelsås IL 28:30.0, 304 Vetle Grønnevik Stangstuen Ringkollen SK 28:31.0, 305 Isak Skari Berger Lillehammer Skiklub 28:32.0, 306 Filip Hatlen Fæste Drøbak-Frogn IL 28:33.0, 307 Trym Nesje-Haugli Lillehammer Skiklub 28:33.0, 308 Petter Thuen NILSEN Viking, TIF 28:34.0, 309 Erling Engesvold FLATAKER Hommelvik IL 28:35.0, 310 Kristoffer Mogen Oppegård IL 28:35.0, 311 Jørgen Schjølberg Tynset IF 28:35.0, 312 Vegard Røyrhus Hovdebygda IL 28:37.0, 313 Stian GRASTVEIT Heming, IL 28:39.0, 313 Martin Reppen Spillum IL 28:39.0, 315 Christoffer Torkilsrud Frogner IL 28:42.0, 316 Birk Strand Bjørnaa Lillehammer Skiklub 28:43.0, 317 Martin Grape Fladby Bærums Verk Hauger Idrettsfore 28:46.0, 318 Oskar Myrvang Olsen Runar, IL 28:46.0, 319 Vegard Ek Hagen Lillehammer Skiklub 28:47.0, 320 Knut Steckmest Njård 28:48.0, 321 Jonas Kristiansen Nittedal IL 28:51.0, 322 Per Ivar Sølie Reinemo Hamar SK 28:52.0, 323 Oskar Lockert Skjold Åsen IL 28:53.0, 324 Christian Hermansen Sveen Åsen IL 28:55.0, 325 Audun Nordaas Strandbygda IL 28:56.0, 326 Peder Bollingmo Kjelsås IL 28:56.0, 327 Jakob Møller Gløersen Fredrikstad SK 28:58.0, 328 Fredrik Hammerdal Owren Lillehammer Skiklub 28:58.0, 329 Julian Martens Meyer Frogner IL 29:00.0, 330 Tobias Mellembråten Grøan Høybråten og Stovner IL 29:01.0, 331 Herman Brustad Heggedal IL 29:03.0, 332 Matthias Leibundgut SUI Lillehammer Skiklub 29:04.0, 333 Hailin Ma CHN Kjelsås IL 29:04.0, 333 Jørn Troøyen Strindheim IL 29:04.0, 335 Nils Henrik Kvale Østre Toten Skilag 29:06.0, 336 Andreas Bjørgen Hamar SK 29:06.0, 337 Stian Yndesdal OFTE Lillehammer Skiklub 29:07.0, 338 Hans Bernhard Burud Sande Sportsklubb 29:09.0, 339 Bård Eskil Bjørndalen Magnor UL 29:10.0, 339 Amund Riege Rustad IL 29:10.0, 341 Shota Moriguchi JPN JPN 29:10.0, 342 Mathias Øivind Andresen Kjelsås IL 29:12.0, 343 Bjørn Borkamo Gaular IL 29:14.0, 344 Benjamin Jarinn Holm Haslum IL 29:14.0, 345 Yesihati Hasimu CHN Kjelsås IL 29:14.0, 346 Oddmund Bårdssønn Haugnes Frol IL 29:17.0, 347 Trym Malmo Grong IL 29:18.0, 348 Danis Brguljak Njård 29:18.0, 349 Ansgar Evensen Vind IL 29:19.0, 349 Yeerlin Jiaersi CHN Kjelsås IL 29:19.0, 351 Henrik Tanem Strindheim IL 29:20.0, 352 Simen Hegstad IL Aasguten 29:20.0, 353 Peter Oliver Nergaard Åslia Skilag 29:21.0, 354 Bjørn Georg Riksaasen Vågå IL 29:21.0, 355 Morten Ramstad Gjøvik SK 29:23.0, 356 Miyelieyi Ayiken CHN Kjelsås IL 29:25.0, 357 Fredrik Arent Rogstad Njård 29:26.0, 358 Magnus Myran Eidsvold Værks Skiklub 29:26.0, 359 Edvin Grøtan Eriksen Byåsen IL 29:28.0, 360 Henrik Valør Wist Byaasen Skiklub 29:28.0, 361 Simen Olsen Kirkevik Ottestad IL 29:30.0, 362 Simen Aleksander Hanevold Kildal Røa IL 29:31.0, 363 Emil Håkon Lier Asker SK 29:31.0, 364 Sjur Lien Sagabråten Nesbyen IL 29:32.0, 365 Lars Petter Frydenlund Fremstad Gjøvik SK 29:33.0, 366 Torjus Klette Ørnar IL 29:35.0, 367 Anders August Jensen Bærums Verk Hauger Idrettsfore 29:36.0, 368 Knut Andreas Rugsland Holmen IF 29:36.0, 369 Henrik Anker-Nilssen Nesodden IF - Ski 29:36.0, 370 Torodd Klausen Konnerud IL 29:38.0, 371 Mats Burud Skjølsvold Bækkelagets SK 29:45.0, 372 Brian Nymo Holmstrøm Fauske IL Ski 29:45.0, 373 Amund Aalvik Runar, IL 29:47.0, 374 Martinius Hage Gunnerød Ivrig, IL 29:47.0, 374 Simen Leander Løbak Asker SK 29:47.0, 376 Ola Frivold Berg Røa IL 29:47.0, 377 Philip Drivenes Fredrikstad SK 29:49.0, 378 Oddmund Lie Pettersen Kongsberg IF 29:55.0, 379 Erlend Bakken Veten IL 29:55.0, 380 Jonas Petterson Østre Toten Skilag 29:56.0, 381 Christian HANNESTAD Østre Toten Skilag 29:57.0, 382 Adrian Sandnes LILLEVOLL Valnesfjord IL 29:59.0, 383 Benjamin Ogilvy Drøyer Lyn Ski 30:01.0, 384 Amund Sørensen Fossum IF 30:03.0, 385 Håkon Bakke Kjerstad Emblem IL 30:04.0, 386 Hermann Skram Botterud Bærums Skiklub 30:04.0, 387 Vetle Opheim Rønningsveen Kjelsås IL 30:05.0, 388 Andreas Aleksander Gjessing Heggedal IL 30:07.0, 389 Eskil Linge Glomnes Valldal IL 30:11.0, 390 Lars Ludahl Stangeland Røa IL 30:14.0, 391 Ole Vibe Volden Fossum IF 30:14.0, 392 Håkon Skramstad Nordbygda/Løten Ski 30:19.0, 393 Jaran Skoglund Harestua IL 30:25.0, 394 Iver Andreas Svarstad HANSLIEN Lillehammer Skiklub 30:25.0, 395 Andreas Kastel Gjerdrum IL 30:31.0, 396 Mathias August Myhrstad Valhovd Holmen IF 30:34.0, 397 Daisuke Yamaishi JPN JPN 30:40.0, 398 Anders Kolstadbakken Rogne IL 30:42.0, 399 Jonas Engebret Larsen Lyn Ski 30:43.0, 400 Nils Martin Anvik Hellenes Drøbak-Frogn IL 30:52.0, 401 Martin Halvorsen Flenmoren Eidsvold Værks Skiklub 30:52.0, 402 Alexander Apenæs Smeby Kjelsås IL 30:52.0, 403 Ole Conrad Burud Sande Sportsklubb 30:53.0, 404 Heine Husdal Drøbak-Frogn IL 30:56.0, 405 Kristian Austad Hove Lommedalens IL 30:59.0, 406 Even Hjelmås Molden Gran IL 31:00.0, 407 Theodor Fredrik Hannevig Waalen Asker SK 31:02.0, 408 Filip August Fossum OLAUSSEN Fossum IF 31:02.0, 409 Mikkel Jebens Katla Haslum IL 31:05.0, 410 Vegard Gjelsnes Ødegården Rustad IL 31:08.0, 411 Tore Bergseng Bærums Verk Hauger Idrettsfore 31:08.0, 412 Tarjei Lindbergsengen Nesheim Bærums Skiklub 31:15.0, 413 Sondre Albrigtsen Bjørnstad Nesodden IF - Ski 31:15.0, 414 Sigurd Paulsen Nicolaysen Heming, IL 31:15.0, 415 Murea Jiahan CHN Kjelsås IL 31:17.0, 416 Ole GAMME Gran IL 31:18.0, 417 Aasmund Skurdal Kjelsås IL 31:25.0, 418 Erik Kjønnø Støa ROS, IL 31:25.0, 419 Martinius Lie Petterson Haslum IL 31:33.0, 420 Jonas Hylen Kvikne IL 31:42.0, 421 Vegard Dybvand Rustad IL 31:46.0, 422 Svein ODLAND Bjerkreim IL 31:47.0, 423 Øystein Fagerli Næss Gjerdrum IL 31:48.0, 424 Trym Olafsen Rustad IL 31:49.0, 425 Jens Kålås Abrahamsen Runar, IL 31:56.0, 426 Erlend Gammelsæter Brandbu IF 32:20.0, 427 Henrik TALLAKSTAD Svarstad IL 32:23.0, 428 Tor Anton Brandvold Pedersen Ivrig, IL 32:28.0, 429 Ivar Hermundstad Høgnes Jevnaker Idrettsforening Ski 32:31.0, 430 Eivind Tømmerberg Fossum IF 32:57.0, 431 Jostein Hagen Tullander Rustad IL 32:59.0, 432 Ivar Dragerengen Raufoss IL Langrenn 33:03.0, 433 Oskar Farbrot Rustad IL 33:24.0, 434 Bendik Lae Steinsrud Raufoss IL Langrenn 33:31.0, 435 Sondre Tusvik Hamar SK 34:39.0, 436 Vemund Skeime Kostøl Gjelleråsen IF 34:53.0, 437 Snorre Ødegaard Konnerud IL 34:55.0, 438 Erlend Børli Haslum IL 35:19.2, 439 Tom-Erik Johnsen Lillomarka SK 36:00.0, 440 Sebastian Horn Gjelleråsen IF 37:52.0

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags