Gå til sidens hovedinnhold

Sterk innsats i Askersprinten - her er resultatene

Artikkelen er over 1 år gammel

Mange lokale skiskyttere hevdet seg i toppen i sine klasser under Askersprinten i Holmenkollen tirsdag kveld.

I jenter 16 år ble det henholdsvis 2.- og 3. plass til Ragna Fodstad og Hanna Lerche Fodstad fra ØTS. Lene Jøranli fra Nordre Land fulgte på plassen bak.

Anne Birgit Dokken fra Nordre Land ble nummer tre i jenter 13 år, mens Jens Nereng fr ØTS tok en sterk 5. plass i en tøff G16-klasse.

Her er resultatene fra rennet:

J11: 1 Moe Martine Pettersen (Try, Idrettslaget) 12:58, 2 Tollefsen Emilie Grahl-Madsen (Try, Idrettslaget) 14:06, 3 Stødle Erle Haukåen (Nittedal Skiskytterlag) 15:19, 4 Lillemælum Lykke (Bjerke IL Ski) 16:12, 5 Bull Elise Marie Stangeland (Try, Idrettslaget) 16:33, 6 Engebretsen Thea Madeleine Hoven (Try, Idrettslaget) 17:32, 7 Korsmo Hermine Korsmo (Fet Skiklubb) 17:35, 8 Benneche Othilie (Bærums Skiklub) 17:42, 9 Berger Elise (Try, Idrettslaget) 18:33, 10 Bjelland Vilde (Bærums Skiklub) 18:34, 11 Sameien Maja Tørnblad (Fet Skiklubb) 18:46, 12 Pedersen Martine (Try, Idrettslaget) 19:42

J12: 1 Engevik Synne Oma (Drammen Strong) 10:24, 2 Lien Line Meiningen (Åsnes Skiskytterlag) 12:09, 3 Holland-Tuvsjøen Caroline (Asker Skiklubb) 12:42, 4 Berntsen Pernille Medalen (Asker Skiklubb) 13:04, 5 Bergh Maren (Try, Idrettslaget) 13:12, 6 Værnes Hedda Pauline Sjøl (Asker Skiklubb) 13:24, 6 Mccarthy Hannah Katharina Blechar (Asker Skiklubb) 13:24, 8 Østvang Nora (Fet Skiklubb) 13:29, 9 Skar Thea Galtung (Try, Idrettslaget) 13:34, 10 Olsen Sigrid Eidseter (Fossum IF) 13:44, 11 Hagen Nora Moe (Østre Toten Skilag) 14:02, 12 Ribu Solveig Norgren (Fossum IF) 14:04, 13 Hertzenberg Alida (Fossum IF) 14:40, 14 Østvang Amalie (Fet Skiklubb) 14:49, 15 Skotte Silje Maria Andresen (Fossum IF) 15:03, 16 Eggemoen Solveig Sandnes (Fossum IF) 15:17, 17 Runningen Marte (Lier IL) 15:18, 18 Cyren Julie (Nittedal Skiskytterlag) 15:34, 19 Nesse Anniken Schioldborg (Try, Idrettslaget) 15:46, 20 Eggemoen Marie Sandnes (Fossum IF) 15:56, 21 Marx Frida (Nittedal Skiskytterlag) 15:59, 22 Drageset Ovidie (Bærums Skiklub) 16:52, 23 Hopsnes Charlotte (Fossum IF) 17:52

J13: 1 Høidalen Marte Kristine Kollerød (Oslo Skiskytterlag) 11:37, 2 Skolegården Ida (Åsnes Skiskytterlag) 13:00, 3 Dokken Anne Birgit (Nordre Land IL) 13:09, 4 Melbye Tuva Tandre (Bærums Skiklub) 13:22, 5 Lund Mina Sveen (Oslo Skiskytterlag) 13:29, 6 Horn Lovise (Ivrig IL) 13:33, 7 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 14:09, 8 Svendsen Lea (Oslo Skiskytterlag) 14:26, 9 Barth Caroline Christine (Try, Idrettslaget) 14:33, 10 Kringler Celine Dogger (Lørenskog Skiklubb - Skiskyting) 14:40, 11 Samseth Antonia Mia (Bærums Skiklub) 14:52, 12 Berg Nora Flyvholm (Bjerke IL Ski) 15:05, 13 Husnes Stella (Try, Idrettslaget) 15:06, 14 Lona Maja Riborg (Oslo Skiskytterlag) 15:21, 15 Omland Hedda (Nittedal Skiskytterlag) 15:41, 16 Svenkerud Maja Viketun (Bjerke IL Ski) 16:27, 17 Haugen Amalie (Bærums Skiklub) 16:48, 18 Kind Amalie Håheim (Bærums Skiklub) 16:50, 19 Woodhouse Viktoria Iglebæk (Oslo Skiskytterlag) 16:55, 20 Bjønnes Sofia (Bærums Skiklub) 17:21, 21 Moseng Natalie Sribunrueang (Oslo Skiskytterlag) 20:15, 22 Rangnes Vilde Skaar (Asker Skiklubb) 20:20, 23 Dalby-Mæhlum Celine (Oslo Skiskytterlag) 22:58

J14: 1 Dybwad Amalie Klevan (Fossum IF) 11:52, 2 Rasch-Olsen Linde Cesilie Lannem (Bærums Skiklub) 11:53, 3 Jensen Åsne Næss (Bærums Skiklub) 12:00, 4 Flaa Marie Lund (Lørenskog Skiklubb - Skiskyting) 12:11, 5 Nordbø Eiril Høistad (Fet Skiklubb) 12:17, 6 Eriksen Elise Weber (Fossum IF) 12:40, 7 Lundiin Nora Therese (Fossum IF) 13:50, 8 Lundsett Linnea Fredrikke Andreassen (Drangedal Idrettslag - Skiskyting) 13:53, 9 Ytterbø Astrid Juli (Asker Skiklubb) 14:04, 10 Brunvoll Maren Torvanger (Fossum IF) 14:06, 11 Katteland Ingrid (Bærums Skiklub) 14:32, 12 Seland Johanne Lien (Fossum IF) 17:25

J15: 1 Torjussen Anna Mæhre (Fossum IF) 13:01, 2 Skar Nina Galtung (Try, Idrettslaget) 13:29, 3 Flaa Synne Lund (Lørenskog Skiklubb - Skiskyting) 13:38, 4 Berg-Knutsen Silje Christine (Fet Skiklubb) 14:03, 5 Sæter Helene (Fet Skiklubb) 14:37, 6 Wiggen Louise Petersen (Fossum IF) 14:50, 7 Berntsen Maren Medalen (Asker Skiklubb) 14:56, 8 Amstel Boretti Mie (Oslo Skiskytterlag) 15:21, 9 Fuglset Ida Madeleine (Nittedal Skiskytterlag) 15:26, 10 Bergh Anniken (Try, Idrettslaget) 15:36, 11 Boehlke Ine Lohne (Fossum IF) 15:40, 12 Kringler Anniken Dogger (Lørenskog Skiklubb - Skiskyting) 15:55, 13 Sletten Eirin Mansaas (Fet Skiklubb) 16:06, 14 Engelien Hedda (Fet Skiklubb) 16:16, 14 Andersson Ida Weber (Fossum IF) 16:16, 16 Jorde Lisa Kristine (Asker Skiklubb) 16:24, 17 Jemterud Amalie Krøger (Oslo Skiskytterlag) 16:27, 18 Thorseng Elise Nygård (Fossum IF) 16:31, 19 Hjorthøy Celine Christoffersen (Asker Skiklubb) 16:48, 20 Høyer Tuva (Fossum IF) 17:21, 21 Funderud Thea Norgren (Lier IL) 18:52, 22 Knap Ella Bjørnerud (Asker Skiklubb) 21:09

J16: 1 Kvernerud Anine Schrader (Asker Skiklubb) 12:48, 2 Fodstad Ragna (Østre Toten Skilag) 13:04, 3 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag) 13:35, 4 Jøranli Lene (Nordre Land IL) 13:53, 5 Bjønnes Kaia (Bærums Skiklub) 14:15, 5 Berntsen Kaia Wulff (Asker Skiklubb) 14:15, 7 Rud Pernille Alexandra (Fossum IF) 14:39, 8 Svardal Ingvild Marie (Fet Skiklubb) 15:10, 8 Seland Elise Lien (Fossum IF) 15:10, 10 Strømsnes Selma Olave Hole (Asker Skiklubb) 15:13, 11 Conradi Julie Sofie (Fossum IF) 15:35, 12 Lynne Cornelia (Asker Skiklubb) 15:38, 13 Bjanes Eileen (Bærums Skiklub) 15:47, 14 Edbo Mathea Berg (Fossum IF) 15:48, 15 Moen Elina Bakkevig (Fossum IF) 15:54, 16 Holland-Tuvsjøen Victoria (Asker Skiklubb) 15:55, 17 Brouwer Frøya Horten (Nittedal Skiskytterlag) 16:08, 18 Rafen Ane (Fossum IF) 16:31

G11: 1 Thommessen Hans Wilhelm (Try, Idrettslaget) 13:55, 2 Engløk-Lind Vetle (Try, Idrettslaget) 14:16, 3 Haakseth Sindre (Lier IL) 14:33, 4 Eidissen Oliver (Fossum IF) 14:35, 5 Austefjord Lukas Gjerde (Bærums Skiklub) 14:54, 6 Fjøsne-Hexeberg Ask (Nittedal Skiskytterlag) 15:01, 7 Tronsmo-Oraug Aleksander (Oslo Skiskytterlag) 15:23, 8 Bjerke Fredrik (Nittedal Skiskytterlag) 16:05, 9 Saanum August Morstøl (Try, Idrettslaget) 17:41, 10 Fodstad Alexander (Nittedal Skiskytterlag) 18:12, 11 Næss Vebjørn Hove (Bærums Skiklub) 18:54, 12 Vold Ludvig Lundgreen (Bærums Skiklub) 18:58, 13 Aarlie Daniel Dregelid (Try, Idrettslaget) 19:04, 14 Loland Filip (Bærums Skiklub) 23:26

G12: 1 Pettersson Edvard Hambro (Fossum IF) 11:10, 2 Kvarsnes Kasper Skaugvoll (Bjerke IL Ski) 11:20, 3 Olsen Bjørn Vidar (Lier IL) 11:30, 4 Haugen Linus (Fossum IF) 11:36, 4 Rønning Christoffer Vråle (Drammen Strong) 11:36, 6 Kvamme Hans Elias Bjørneseth (Åsnes Skiskytterlag) 12:28, 7 Magnussen Thorbjørn (Lier IL) 12:42, 8 Kjustad-Johansen Jonas (Fet Skiklubb) 12:46, 9 Samseth Emilian Matteo (Bærums Skiklub) 12:52, 10 Haakseth Amund (Lier IL) 12:56, 11 Godal Anders (Fossum IF) 12:59, 12 Monstad Peder Malm (Lier IL) 13:06, 13 Eidbo-Hansen Rasmus (Fossum IF) 13:10, 14 Kordal-Haugen Adrian (Åsnes Skiskytterlag) 13:29, 15 Rogne Sebastian Leksund (Bjerke IL Ski) 13:34, 16 Moslet Andreas (Fossum IF) 13:42, 17 Jensrud Christoffer Hårberg (Lier IL) 13:52, 18 Rogne Alexander Leksund (Bjerke IL Ski) 13:53, 19 Guddal Ludvig Taraldsen (Oslo Skiskytterlag) 13:56, 20 Rud Jesper Maximilian (Fossum IF) 14:03, 21 Conradi Jonas William (Fossum IF) 14:13, 22 Paus Albert Edison (Fossum IF) 14:15, 23 Grevstad Olav (Fossum IF) 14:16, 24 Vold Aksel Vogt (Fossum IF) 14:30, 25 Sæter Theo Winsents (Oslo Skiskytterlag) 14:33, 26 Vogt Amund Kortner (Fet Skiklubb) 14:37, 27 Rynning-Nielsen Felix (Try, Idrettslaget) 15:16, 28 Wold-Schätzer Johannes (Gjerdrum IL) 15:23, 29 Aasbø Lyder Heine (Try, Idrettslaget) 15:24, 30 Thorud Mats (Fet Skiklubb) 15:30, 31 Langaas Marius (Fossum IF) 16:01, 32 Mortensen Sebastian (Drammen Strong) 16:26, 33 Barth Georg Greger (Try, Idrettslaget) 17:12, 34 Kvebæk Elias (Fet Skiklubb) 17:16, 35 Hansen Storm (Oslo Skiskytterlag) 18:26

G13: 1 Lilleåsen William Nicolai Kynneggen (Åsnes Skiskytterlag) 13:41, 2 Andersson Henrik Weber (Fossum IF) 13:42, 3 Rokke Eirik (Oslo Skiskytterlag) 13:54, 4 Thorseng Even Nygård (Fossum IF) 14:21, 5 Moe Magnus Pettersen (Try, Idrettslaget) 14:24, 6 Husebø August Kirkeby (Oslo Skiskytterlag) 14:41, 7 Klette Olav Inge (Østre Toten Skilag) 14:54, 8 Lofthus Brage Ruud (Asker Skiklubb) 15:51, 9 Schaug Brage (Bærums Skiklub) 15:53, 10 Sætnan Ask F. (Fossum IF) 16:01, 11 Ingstad Marcus Lorentzen (Try, Idrettslaget) 16:58

G14: 1 Lehn Sigurd Lysberg (Try, Idrettslaget) 9:35, 2 Gebhardt Ole Øyvind (Lier IL) 10:57, 3 Veitsle Storm Kristoffer (Nittedal Skiskytterlag) 11:12, 4 Værnes Eirik Sjøl (Asker Skiklubb) 11:25, 5 Birkeland Fredrik Knoph (Fossum IF) 11:38, 6 Hernes Simon Gunnar (Fossum IF) 12:05, 7 Berg Øystein Selstad (Asker Skiklubb) 12:09, 8 Bakke Even Hammerud (Østre Toten Skilag) 12:10, 9 Engevik Sturla Oma (Drammen Strong) 12:12, 10 Andersen Martin (Fet Skiklubb) 12:15, 11 Ganc-Petersen Alexander Melin (Try, Idrettslaget) 12:16, 12 Vold Tobias Vogt (Fossum IF) 12:18, 13 Sylling Even (Lier IL) 12:22, 14 Hagen Magnus Moe (Østre Toten Skilag) 12:24, 15 Sjåfjell Wilhelm Louis (Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett) 12:29, 16 Skodvin Johan (Try, Idrettslaget) 12:50, 17 Jacobsen Elias Hagen (Fossum IF) 13:05, 18 Haukvik-Jensen Gaute (Nittedal Skiskytterlag) 13:11, 19 Andresen Sondre Berg (Fet Skiklubb) 13:22, 20 Langaas Simen (Fossum IF) 13:25, 21 Mccarthy Thomas Cambridge Blechar (Asker Skiklubb) 13:33, 22 Ødegaard Even (Asker Skiklubb) 13:34, 23 Kåsene Sindre (Fet Skiklubb) 13:35, 23 Hole Lars Loven (Fossum IF) 13:35, 25 Moslet Elias (Fossum IF) 13:40, 26 Børve Kristian Bråthen (Asker Skiklubb) 13:45, 27 Vinda Benjamin (Lier IL) 13:47, 28 Kjustad-Johansen Oscar (Fet Skiklubb) 13:59, 29 Longva Jacob Walther (Fossum IF) 14:06, 30 Bakken Elias Røsholt (Try, Idrettslaget) 14:13, 31 Gaare-Olstad Edvard (Try, Idrettslaget) 14:16, 32 Leivestad Theo Gundersen (Fossum IF) 14:20, 33 Volle Andreas (Fet Skiklubb) 14:28, 34 Conradi Jacob Aleksander (Fossum IF) 14:38, 35 Bjørnestad Vegard (Bærums Skiklub) 14:47, 36 Lollik-Andersen Magnus (Lier IL) 15:12, 37 Lynne Casper (Asker Skiklubb) 16:14, 38 Cyren Filip (Nittedal Skiskytterlag) 16:22

G15: 1 Barth Jacob Jæger (Try, Idrettslaget) 17:02, 2 Olsen Sander Eidseter (Fossum IF) 17:08, 3 Omland Henrik (Nittedal Skiskytterlag) 17:17, 4 Hallingstad Olav (Bærums Skiklub) 17:38, 5 Hallingstad August (Bærums Skiklub) 17:46, 6 Horn Vebjørn (Ivrig IL) 17:53, 7 Samseth Oscar Magnus (Bærums Skiklub) 18:16, 8 Olsen Jon Sebastian (Lier IL) 18:43, 9 Pedersen William Cumbes (Heddal Idrettslag) 18:51, 10 Walle Robert Ursin-Holm (Ivrig IL) 19:11, 11 Hernes Alexander Gunnar (Fossum IF) 19:22, 12 Mangseth Isak Sørensen (Try, Idrettslaget) 19:49, 13 Fjøsne-Hexeberg Odin (Nittedal Skiskytterlag) 19:54, 14 Hannestad Markus Aspevik (Nittedal Skiskytterlag / Team OASSK) 20:09, 15 Gjertsen Christoffer Andreas Melling (Fossum IF) 20:20, 16 Wetterhus Eirik Krogh (Asker Skiklubb) 20:33, 17 Høistad Jacob Felix (Fossum IF) 21:00, 18 Fleisje Ådne (Nittedal Skiskytterlag) 21:51

G16: 1 Hillestad Martin (Try, Idrettslaget) 16:29, 2 Nesse Henrik Schioldborg (Try, Idrettslaget) 16:40, 3 Lehn Thomas Lysberg (Try, Idrettslaget) 16:46, 4 Buhs Jakob (Oslo Skiskytterlag) 16:58, 5 Nereng Jens (Østre Toten Skilag) 16:59, 6 Alfstadsæther Jakob (Østre Toten Skilag) 17:02, 7 Riddervold Teodor (Fossum IF) 17:13, 8 Viken Lars Sander (Asker Skiklubb) 17:16, 9 Runer Fabian von Saldern (Bærums Skiklub) 17:19, 10 Hansen Tobias Sommerstad (Østre Toten Skilag) 17:36, 11 Sjåfjell Paul Philipp (Try, Idrettslaget) 17:40, 12 Bjerke Mads (Fossum IF) 17:48, 13 Haugen Felix (Fossum IF) 17:52, 14 Darre-Næss Martin (Fossum IF) 18:11, 15 Vinda Jonathan (Lier IL) 18:13, 16 Wallenius Jakob (Oslo Skiskytterlag) 18:25, 17 Horn Sebastian Joberg (Ivrig IL) 18:39, 18 Aarbakke Hans Paolo Matcovich (Bærums Skiklub) 18:44, 19 Bøch Vetle (Bærums Skiklub) 18:48, 20 Dovland Eirik Syrdalen (Fossum IF) 18:57, 21 Andersen Viktor (Oslo Skiskytterlag) 19:01, 22 Baumann Arild (Try, Idrettslaget) 19:39, 23 Kolstadbråten Kristoffer (Lørenskog Skiklubb - Skiskyting) 19:45, 24 Steen Philip Hammersmark (Bærums Skiklub) 19:57, 24 Storvikfjell Tobias (Try, Idrettslaget) 19:57, 26 Rynning-Nielsen Philip (Try, Idrettslaget) 20:10, 27 Mentzoni-Klausen Kristian (Fossum IF) 20:22, 28 Eriksen August Lund (Try, Idrettslaget) 21:20, 29 Jensen August Bauer (Nittedal Skiskytterlag) 21:34.

Kommentarer til denne saken