Snauhaugsprinten: Nye Bjørndalen-er på gang?

Henrik Østerhus (11), Lars Petter Fremstad (12) og Martin Olstad (11).

Henrik Østerhus (11), Lars Petter Fremstad (12) og Martin Olstad (11). Foto:

Av
Artikkelen er over 6 år gammel

Se resultatlista her.

DEL

Snauhaugsprinten samlet gledelig mange unge skiskyttere noen timer før Ole Einar Bjørndalen gikk inn til OL-gull i Sotsji.

Stor innsats og fine forhold preget årets Snauhaugsprint i skiskyting. Ekstra artig var det å se mange unge løpere fra Toten, Gjøvik, Land og valdres i aksjon. Det tyder godt for framtiden. Søndag arrangeres kretsmesterskap i skiskyting på normaldistanse, og tredje renn i OSSK-cupen, fra Snauhaug skistadion i regi av Nordre Land idrettslag.

Fullstendig resultatliste fra lørdagens renn:

Gutter 10 år & yngre nybegynner

  • Martin Jørstad Ringli Øystre Slidre SSL 12:12 (2-3)
  • Mathias Hagen Gundersen Vingrom IL 11:56 (0-0)
  • Ola Johnsrud Søndre Ål Sportsklubb 15:24 (2-1)
  • Jenter 10 år & yngre nybegynner
  • Lene Jøranli Nordre Land IL 11:46 (0-0)

Gutter 11 år og eldre nybegynner

  1. Henrik Østerhus Gjøvik SK 14:10 (0-1-x)
  2. Niklas Olai H Hagali Øystre Slidre SSL 14:13 (0-1)
  3. Mats Johan Bråten Nordre Land IL 14:22 14:22 (0-0)
  4. Martin Olstad Gjøvik SK 16:26 (2-1)
  5. Lars Petter Fremstad Gjøvik SK 17:05 (2-2)
  6. Tobias Båstad Søndre Ål Sportsklubb 18:53 (2-3)

Jenter 11 år og eldre nybegynner

  1. Eline Øversveen Nordre Land IL 18:12 (1-1)

Gutter 12 år

  1. Ådne Ulset Vingrom IL 13:11 (1-1)
  2. Simen Jørstad Ringli Øystre Slidre SSL 14:51 (4-3)
  3. Lars Fauchald Østre Toten Skilag 16:18 (3-3)
  4. Emil Øversveen Nordre Land IL 16:26 (4-3)
  5. Anders Alme Eng Nordre Land IL 16:56 (4-1)

Gutter 11 år

  1. David Thomassen Vingrom IL 15:08 (1)
  2. Ole Anders Granlund Egge Tingelstad SSK 17:07 (4)

Jenter 12 år

  1. Marion Halvorsen Nustad Tretten SSL 14:19 (1-1)
  2. Vilde Ringen Øystre Slidre SSL 14:49 (2-1)
  3. Ingrid Taarud Vingrom IL 15:18 (3-4)
  4. Hannah Johnsrud Søndre Ål Sportsklubb

Jenter 11 år

  1. Thea Olsen Nordre Land IL 16:21 (3-1)

DSQ Ragnhild Klette Østre Toten Skilag 16:04

Gutter 14 år

  1. Erik Fodstad Østre Toten Skilag 13:21 (2-1)
  2. Sander Maanum Trulsen Vingrom IL 13:41 (2-1)
  3. Jo Eivind Nilssen Øystre Slidre SSL 15:31 (2-1)
  4. Patrick Lunde Vingrom IL 15:50 (4-1)
  5. Eskil Faråsbrenden Aasen Østre Toten Skilag
  6. Magnus Hole-Stenerud Tingelstad SSK 21:58 (4-5)

Gutter 13 år

  1. Iver Owren Vingrom IL 16:03 (1-4)
  2. Henrik Teslo Fjellheim Tingelstad SSK
  3. Sebastian Hagen Gundersen Vingrom IL 17:26 (4-3)
  4. Andreas Røsjorde Lindstad Vingrom IL 17:40 (5-2)
  5. Raimond Haugom Strømvall Østre Toten Skilag 17:45 (5-4)
  6. Simen Jakobsen Nordre Land IL 18:56 (4-3)
  7. Zakarias Olai Grann Hevrøy Try, ILet 19:22 (5-3)
  8. Tobias Jensen Velta Tingelstad SSK 20:06 (3-4)
  9. Sivert Øversveen Nordre Land IL 20:11 (4-4)

Jenter 14 år

  1. Andrea Johnsrud Søndre Ål Sportsklubb 16:20 (2-1)
  2. Kamomilla Sunde Søndre Ål Sportsklubb 17:26 (2-2)

Jenter 13 år

  1. Synne Owren Vingrom IL 15:17 (1-0)
  2. Silje Jøranli Nordre Land IL 18:06 (2)
  3. An-Magritt Piro Berg Østre Toten Skilag 19:52 (3-2-x)

Gutter 16 år

1. Haakon Bakke Østre Toten Skilag 14:53 (1-1)

2. Sivert Bakken Vingrom IL 14:54 (2-3)

2. Embrik Nikolai Grann Hevrøy Try, ILet 14:54 (0-2)

4. Magnus Elvevoll Tingelstad SSK 15:21 (1-1)

5. Jesper Hagen Gundersen Vingrom IL 17:12 (1-1)

6. Østen Myhre Haug Tormod Skilag

Gutter 15 år

  1. Peder Owren Vingrom IL 16:12 (0-1)
  2. Markus Sæthermoen Østre Toten Skilag 17:50 (2-3)

Jenter 16 år

  1. Caroline Øyhus Østre Toten Skilag 18:12 (0-3)
  2. Kamilla Ringen Øystre Slidre SSL 18:26 (1-2)

Jenter 15 år

  1. Hanne Eggen Persson Vingrom IL 17:11 (0-0)
  2. Signe Nordli Fet SK 17:47 (1-1)

Menn Senior

  1. Sverre T Røiseland Knaben IL 32:12 (1-0)
  2. Thomas Fenne Voss SSL 33:48 (1-3)

Menn 20-21 år

  1. Håkon Svaland Birkenes IL 29:36 (1-1)
  2. Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 30:30 (0-1)
  3. Fredrik Mack Rørvik Målselvs Skiskyttere 30:57 (0-1)

Menn 18 år

  1. Kristoffer Jonsson NTG-L/ Vingrom IL 27:18 (3-1)
  2. Anders Slydal NTG-L/ Oslo SSL 28:06 (1-3)
  3. Jonas Johansen Vingrom IL 32:26 (1-1)

Menn 17 år

  1. Harald Øygard Skrautvål IL 27:43 (2-3)
  2. Tobias Lerche Fodstad Østre Toten Skilag 29:04 (0-1)
  3. Svein Harald Nereng Østre Toten Skilag 32:28 (1-0)
  4. Martin Røste Omdahl Østre Toten Skilag 32:56 (3-3)

Kvinner Senior

  1. Marianne Bergli Skrautvål IL 36:52 (1-1)
Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken