Valdres-triumfer på hjemmebane

Tor Bjørnødegård (til venstre) og Odd Kolsrud klassevant i alle de fire Valdrescupstevnene i helga.

Tor Bjørnødegård (til venstre) og Odd Kolsrud klassevant i alle de fire Valdrescupstevnene i helga. Foto:

Det endte med mange lokale triumfer i årets utgave av Valdrescup i skyting som gikk i helga.

DEL

Begnadølen Odd Kolsrud vant glatt alle de fire Valdrescup-stevnene i V73. Det samme gjorde etnedølen Tor Bjørnødegård i V55.

Kolsrud skjøt fullt hus i Øystre Slidre og i Beito, mens han «mistet» ett poeng på seriene sine i Etnedal og på Fagernes. Bjørnødegård noterte seg for 348 hjemme i Etnedal. Det ble 347 både i Beito og på Heggenes, mens 345 holdt til seier også på Fagernes. Etnedølen Johannes Rundhaug vant V65 på hjemmebane med 349 og i Beito med 348, mens lagkameraten Ole Bergene stakk av med seieren i Øystre Slidre med sine 347.

I eldre rekrutt viste Øystre Slidres Håvard Berg at det jobbes bra med ungdomsarbeidet på Heggenes. Han vant på hjemmebane med 348, i Etnedal med 347 og i Beito med 343. På Fagernes stakk Viken skytterlags Tuva Bakke av med seieren med sine 348

I mesterskapene i klasse 3-5 tok Ole-Kristian Bryhn fra Røyken og Hurum seieren i Beito med 348 og på Fagernes med 346, mens Geilo-skyteren Terje Svarteberg toppet denne lista i Etnedal med 345, og Løiten skytterlags Ole Magnus Bakken vant på Heggenes med 348.

Resultater

Mesterskap:

Rekrutt: 1. Eirik Navelsaker, Flesberg 348, 2. Aurora Bratli, Viken (opland) 346, 3. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 342

Eldre rekrutt: 1. Håvard Berg, Øystre Slidre 347, 2. Tuva Bakke, Viken (opland) 344, 3. Knut Ola Skogen, Ringebu og Fåvang 338

Junior: 1. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 347, 2. Daniel Nyseth, Etnedal 346, 3. Bjørn Olav Robøle, Øystre Slidre 344, 4. Alexander Garli, Etnedal 344

Eldre Junior: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 340

V65: 1. Johannes Rundhaug, Etnedal 349, 2. Torbjørn Bryøen, Hovet og Hol 347, 3. Odd Harald Åmellem, Hovet og Hol 346

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 349, 2. Arne Mørk, Hovet og Hol 346, 3. Ole Jørgen Klaseie, Nordre Land 346

Klasse 1: 1. Kristian Kolbjørnshus, Øystre Slidre 248, 2. Martin Bassett, Etnedal 244, 3. Nils Henrik Jamne, Sigdal 241

Klasse 2: 1. Terje Kvestad, Kongsberg 345, 2. Geir Helge Espeset, Fagernes 339, 3. Thor Inge Navelsaker, Flesberg 337, 4. Wenche Trondsen, Fagernes 334, 5. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 334

Klasse 3-5: 1. Terje Svarteberg, Geilo 345, 1. Trond Bergan, Jondalen 345, 3. Ole Magnus Bakken, Løiten 345

V55: 1. Tor Bjørnødegård, Etnedal 348, 2. Ove Johansen, Vestre Toten 345, 3. Terje Holm, Søndre Land 344, 4. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 344

Hovedskyting:

Klasse NU: 1. Amund Berge Holen, Ringebu og Fåvang 214, 1. Mathea Berge Holen, Ringebu og Fåvang 226, 3. Lars Erik Eggum, Fagernes 219, 4. Sigmund Espelien, Etnedal 216, 5. Simen Fjeld, Etnedal 228, 5. Oskar Fjeld, Etnedal 235, 7. Focus Ocharod, Etnedal 230, 8. Georg Rødningen Kolbjørnhus, Øystre Slidre 242

Klasse R: 1. Eirik Navelsaker, Flesberg 249, 2. Aurora Bratli, Viken (opland) 248, 3. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 243, 4. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 242, 5. Elias Fossum, Gol og Ødegården 239, 6. Sondre Haugom Nordengen, Viken (opland) 238, 7. Edwin Jin Rolfsrud, Sigdal 229, 8. Leander Bakke, Viken (opland) 223, 9. Bjørnar Kulhuset, Fagernes 219

Klasse ER: 1. Håvard Berg, Øystre Slidre 247, 2. Tuva Bakke, Viken (opland) 246, 3. Knut Ola Skogen, Ringebu og Fåvang 243, 4. Christian B. Kronstad, Geilo 227

Klasse J: 1. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 247, 2. Daniel Nyseth, Etnedal 246, 3. Erling Fagerlund, Tønjum 244, 3. Bjørn Olav Robøle, Øystre Slidre 244, 5. Alexander Garli, Etnedal 244, 6. Vegard Auve, Geilo 243, 7. Erlend Rudland, Ringebu og Fåvang 242, 8. Nikolai B. Kronstad, Geilo 239, 9. Line Fagerholm, Viken (opland) 220

Klasse EJ: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 242

Klasse NV: 1. Erik Eggum, Fagernes 238, 2. Monica Løvbrøtte, Søndre Land 236

Klasse V65: 1. Johannes Rundhaug, Etnedal 249, 2. Odd Harald Åmellem, Hovet og Hol 248, 3. Torbjørn Bryøen, Hovet og Hol 248, 4. Gunnar Haugen, Øystre Slidre 247, 5. Nils Erik Nilsen, Nordre Land 245, 6. Vidar Luteberget, Flesberg 245, 6. Ole Bergene, Etnedal 245, 8. Birger Skogstad, Etnedal 245, 9. Stein Arild Gulsrud, Begnadalen 244, 10. Gunnhild Svenstad, Fagernes 244, 11. Arne Rogne, Øystre Slidre 243, 12. Embrik Gjengedal, Hadding 243, 13. Arne Olav Bekkemellom, Gjøvik og Brusveen 243, 14. Gunnar Ekrem, Ådal 243, 15. Vidar Gjestemoen, Geilo 242, 16. Jarle Offerdal, Tønjum 241, 17. Per Reidar Kolsrud, Begnadalen 240, 18. Ola Garlibakken, Fagernes 238, 19. Per Svenstad, Fagernes 125

Klasse V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 249, 2. Arne Mørk, Hovet og Hol 247, 3. Ole Jørgen Klaseie, Nordre Land 247, 4. Bernt Rønningen, Fåberg 246, 5. Kjell Plukkerud, Øyer/Dølen 242, 6. Birger Hallingstad, Hovet og Hol 242, 7. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 242, 8. Tidemann M. Kolsrud, Begnadalen 237

Klasse 1: 1. Kristian Kolbjørnshus, Øystre Slidre 248, 2. Martin Bassett, Etnedal 244, 3. Nils Henrik Jamne, Sigdal 241

Klasse 2: 1. Terje Kvestad, Kongsberg 246, 2. Geir Helge Espeset, Fagernes 241, 3. Thor Inge Navelsaker, Flesberg 240, 4. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 239, 5. Wenche Trondsen, Fagernes 234

Klasse 3: 1. Anders Bryhn, Røyken og Hurum 243, 2. Jenny Aardalen, Oslo Østre 240, 3. Ingrid Hegge, Øystre Slidre 239, 4. Maren Gilbø Hoff, Gjøvik og Brusveen 239, 5. Berit Kolrud, Østre Gausdal 237, 6. Gunnar Bergene, Etnedal 233, 7. Gunnar Brevik, Tønjum 224, 8. Jon Nerødegård, Begna 223, 9. Stian Fagerlund, Tønjum 220, 10. Bjarne Sveen, Torpa 220, 11. Ole Tønderum, Nordre Land 214

Klasse 4: 1. Kjetil Haugen, Etnedal 243, 2. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali 242, 3. Eline Aasen Tråseth, Lismarken 241, 4. Eivind Yttri, Leikanger 240, 5. Kjersti Fagerlund, Tønjum 240, 6. Birgit Rønningen, Østre Gausdal 239, 7. Sondre Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 239, 8. Stian Solhaug, Viken (opland) 239, 9. Øyvind Bratli, Viken (opland) 239, 10. Kristian Krubel Djupnes, Gjøvik og Brusveen 238, 11. Bjørn Einar Andersen, Nordre Land 238, 12. Mariann Opperud, Ådal 238, 13. Jens Herstad, Knipenborg 238, 14. Ingrid Jensløkken, Blaker 237, 15. Lars Groseth, Ådal 236, 16. Anniken Moseng Ryen, Dalsbygda 235, 17. Thore Larsen, Østre Gausdal 234, 18. Vidar Gaarder, Rollag og Veggli 234, 19. Ann Iren Rønningsgrind, Geilo 233, 20. Trond Erling Andersen, Nordre Land 226, 21. Lars Sørhage, Knipenborg 225

Klasse 5: 1. Trond Bergan, Jondalen 245, 2. Terje Svarteberg, Geilo 245, 3. Ole Kristian Bryhn, Røyken og Hurum 245, 4. Ole Magnus Bakken, Løiten 245, 5. Kjell Oddbjørn Stensæter, Gol og Ødegården 244, 6. Anton Rudland, Ringebu og Fåvang 243, 7. Kjell Ivar Løvbrøtte, Søndre Land 243, 8. Anders Kolrud, Østre Gausdal 243, 9. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 243, 10. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 242, 11. Knut Olav Olsen, Skarpskytten 242, 12. Vidar Auve, Geilo 242, 13. John Almeland, Voss 241, 14. Hans Solbrekken Ruud, Etnedal 240, 15. Lise Grønhovd, Sigdal 239, 16. Ole Bjarne Hovland, Knipenborg 239, 17. Lars Guldbrandsen, Eidskog 239, 18. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali 238

Klasse V55: 1. Tor Bjørnødegård, Etnedal 249, 2. Ove Johansen, Vestre Toten 247, 3. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 247, 4. Terje Holm, Søndre Land 245, 5. Bjørn Cato Djupnes, Gjøvik og Brusveen 244, 6. Terje Bolstad, Tønjum 243, 6. Sigmund Østby, Skjeberg 243, 8. Svein Solheim, Nordre Land 239, 9. Tor Grimsgård, Hadding 239, 10. Tommy Bjørke, Etnedal 237, 11. Helge Skogen, Øystre Slidre 235, 12. Knut Peter Eide, Etnedal 233.

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags