Lokale skyttertriumfer - her ser du resultatene

Vestre Toten skytterlags LS-triumfatorer kapret gullet i lagskytingen. Fra venstre Arne Magnus Hunstad, Roger Ottosen og John Arild Knapp. Foto: Nils Erik Nilsen

Vestre Toten skytterlags LS-triumfatorer kapret gullet i lagskytingen. Fra venstre Arne Magnus Hunstad, Roger Ottosen og John Arild Knapp. Foto: Nils Erik Nilsen

Av
Artikkelen er over 1 år gammel

Første dag av landsdelsmesterskapet i baneskyting i Etnedal ga trivelig lokal uttelling med to solide lokale seire.

DEL

Vestre Toten skytterlags triumfatorer fra Landsskytterstevnet for et par år tilbake skjøt til at sikkert laggull, mens bunnsolide Odd Kolsrud fra Begnadalen skjøt til sitt 14 (!) landsdels-gull da han vant V73-klassens mesterskap med knapen margin.

- Du kødder ikke med NM-vinnere, fleipet John Arild Knapp etter at laggullet var brakt i havn.

Sammen med Arne Magnus Hunstad sendte han Roger Ottosen inn til skive tre på ankeretappen med 192 poeng, to bak lederlaget. Som ankermann viste kolbuingen seg fra sin mest solide side, og la inn 99. Dermed sto det 291 til totnigene før de to lagene foran skulle anvises. Det greide ingen av dem å straffe, og gull til Vestre Toten skytterlag var et faktum.

Bunnsolid begnadøling

Begnadalens superveteran Odd Kolsrud føyde et nytt landsdelsmesterskap til sine 13 tidligere. Med det har han vunnet alle titlene i Opplandskretsen siden han ble V73-skytter. Men denne gangen satt seieren langt inne.

Hele fire skyttere stoppet med fullt hus 350, mens det var bare Odd Kolsrud som greide ni innertiere av ti mulige i omgangen sin. Han gliste bredt og feiret med et stykke sjokoladekake.

I V65-klassens finale sørget øystreslidringen Arne Rogne for tredjeplass, med sine 347.

I gullposisjon

Når landsdelsstevnet fortsetter med samlagsskytinger og finaler i morgen, søndag, er flere lokale skyttere i posisjon til å gå helt til topps. For det første kan øystreslidringen Bjørn Olav Robøle belage seg til å innta skive i eldre rekruttklassens finaleomgang. Det gjør han med 250 poeng fra hoved-skytingen i en serie som hadde hele 22 innertiere.

I mesterskapet for klasse 3 – 5 ligger de to siste åras mester, Anne Ingeborg Sogn Øiom på andreplass med 247 poeng, ett bak Løitenskytteren Ole Magnus Bakken som skal innta skive en i finalen. Før man kommer så langt skal det imidlertid kjempes om gull og heder i samlagsskytingene – også der med lokale seiershåp.

Resultater

Mesterskap:

Klasse 1: 1. Hans Petter Lunde, Reinskytten 244, 2. Amund Myrheim, Jordet og Tenaasen 241, 3. Svein Roger Henriksen, Viken (opland) 241

V55: 1. Kari Grina, Randsfjord 248, 2. Hans Bech, Tingelstad 247, 3. Egil Wikan, Nora 246

Klasse 2: 1. Ida Mari Engevold, Stange og Romedal 242, 2. Ole Martin Sørengen, Øystre Slidre 241, 2. Bjørn Atle Brendjord, Lesja 241

Rekrutt: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 347, 2. Edvard Haugen, Lom og Skjåk 347, 3. Anton S Bratvoldengen, Stange og Romedal 345

Eldre rekrutt: 1. Bjørn Olav Robøle, Øystre Slidre 250, 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 250, 1. Christoffer Grafsrønningen, Elverum 250

Junior: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 250, 1. Øyvind Lauritzen, Sørskogbygda 250, 3. Lars Magne Lundby, Løiten 249

Eldre Junior: 1. Viktor Rasmussen, Løiten 338

V65: 1. Harald Løkra, Fåberg 349, 2. Idar Moseng, Nora 348, 3. Arne Rogne, Øystre Slidre 347, 4. Åge Steinslett, Fåberg 347, 5. Arve Lind, Jordet og Tenaasen 347

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Gunnar Skjæret, Jordet og Tenaasen 350, 3. Hans Sollid, Alvdal 350, 4. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 350

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Hans Petter Lunde, Reinskytten 244, 2. Amund Myrheim, Jordet og Tenaasen 241, 3. Svein Roger Henriksen, Viken (opland) 241, 4. Anders Brukstuen, Lismarken 238, 5. Alf Bjørseth, Viken (opland) 230, 6. Wenche Trondsen, Fagernes 228, 7. Per Einar Berger, Vestre Toten 219

Klasse 2: 1. Ida Mari Engevold, Stange og Romedal 242, 2. Ole Martin Sørengen, Øystre Slidre 241, 3. Bjørn Atle Brendjord, Lesja 241, 4. Joakim Engen, Snertingdal 238, 5. Tore Sæther, Fåberg 237, 6. Eli Lunde, Tangen 237, 7. Per Åge Nilsen, Nordre Land 235, 8. Tom Olav Knutsen, Søndre Land 235, 9. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 235, 10. Dag Sørum, Søndre Land 234, 11. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 230, 12. Stig Åge Teigen, Lom og Skjåk 229, 13. Astrid Håkenstad, Lesja 226, 14. Åse Berit S. Leine, Lismarken 217

Klasse 3: 1. Øyvind Bratli, Viken (opland) 241, 2. Kjell Ivar Løvbrøtte, Søndre Land 236, 3. Jørgen Brukstuen, Lismarken 236, 4. Per Olav Tangen, Tingelstad 233, 5. Adrian Aasegaard, Tynset 232, 6. Martin Strypet, Alvdal 230, 7. Kai Tore Schjørlien, Nordre Land 228, 8. Rune Grobakken, Øystre Slidre 227, 9. Lars Erik Skullerud, Viken (opland) 227, 10. Trond Erling Andersen, Nordre Land 225, 11. Eline Aasen Tråseth, Lismarken 223, 12. Vemund Hagaseth, Fagernes 222, 13. Sander Thon, Etnedal 221, 14. Ole Tønderum, Nordre Land 220, 15. Ole Edvard Gulsrud, Begnadalen 217, 16. Per Harald Svendsberget, Åmot 214, 17. Geir Ove Leine, Lismarken 200

Klasse 4: 1. Lars Næprud, Lillehammer 243, 2. Christian Køhl, Elverum 242, 3. Marius Malme, Fåberg 240, 4. Rune Øversveen, Snertingdal 239, 5. Kjetil Andre Oliversen, Stange og Romedal 239, 6. Kristian Westum, Tynset 237, 7. Onar Onsrud, Vestre Toten 236, 8. Endre Arntsen, Løiten 235, 9. Kjetil Haugen, Etnedal 234, 10. Jonny Myhre, Vestre Toten 234, 11. Bjørn Einar Andersen, Nordre Land 234, 12. Sondre Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 233, 13. Kent Inge Løvaas, Snertingdal 232, 14. Tom Kappelslåen, Lesja 232, 15. Britt Nesteby, Tynset 232, 16. Anne Beate Engebretsen, Øvre Rendal 231, 17. Magnus Haakenstad, Lesja 231, 18. Åshild Solbrekken Flatla, Røros 231, 19. Kristoffer Sandnes Kojedal, Røros 231, 20. Torill Engevold, Stange og Romedal 230, 21. Jo Håkon Sundby, Fåberg 230, 22. Jostein Nerødegård, Begna 228, 23. Anniken Moseng Ryen, Dalsbygda 225, 24. Marthe Køhl, Elverum 215

Klasse 5: 1. Ole Magnus Bakken, Løiten 248, 2. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord 247, 3. Roger Nilsen, Tynset 246, 4. Dag Lien, Løiten 245, 5. Sindre Nordvik, Løiten 244, 6. Roger Ottosen, Vestre Toten 244, 7. John Arild Knapp, Vestre Toten 244, 8. Lars Lind, Jordet og Tenaasen 244, 9. Ingeborg Lundby, Løiten 243, 10. Arne Fossmo, Ringebu og Fåvang 243, 11. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 242, 12. Bjørn Lind, Jordet og Tenaasen 242, 13. Marius Mellembakken, Sørskogbygda 242, 14. Arne Magnus Hunstad, Vestre Toten 242, 15. Bjørner Kolrud, Østre Gausdal 241, 16. Øystein Johnsen, Stange og Romedal 241, 16. Anton Rudland, Ringebu og Fåvang 241, 18. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 241, 19. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 241, 20. Arne Erik Christophersen, Lismarken 241, 21. Vidar Offigstad, Løiten 241, 22. Linn Hege Bakken, Ringebu og Fåvang 240, 23. Jon Inge Vestby, Lismarken 240, 24. Amund Ødegård, Tingelstad 239, 25. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 239, 26. Sverre M Frøshaug, Løiten 239, 27. Kai Gjølberg, Nordre Land 238, 28. Thomas R. Kristiansen, Lunner 238, 29. Odd Arild Stenstuen, Lismarken 238, 30. Morten Støen, Randsfjord 238, 31. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 238, 32. Erland Ødegård, Tingelstad 238, 33. Hilde Jægersborg Mathisen, Åsheim 238, 34. Odd Ivar Pedersen Lang-Ree, Elverum 238, 35. Anders Nedgården, Sørskogbygda 237, 36. Jan- Eivind Skjæret, Jordet og Tenaasen 237, 37. Hans Runar Kojedal, Røros 237, 38. Hans Solbrekken Ruud, Etnedal 237, 39. Matheas Amb, Lismarken 237, 40. Lars Myrstuen, Gjøvik og Brusveen 237, 41. Karoline Lien, Løiten 237, 42. Hans Kristian Lundby, Løiten 236, 43. Torgeir Graneng, Fåset 236, 44. Sindre Alexander Grøtte, Gjøvik og Brusveen 236, 45. Ole Martin Engh, Viken (opland) 235, 46. Anita Lundby, Løiten 235, 47. Lise Faldbakken, Stange og Romedal 234, 48. Sveinung Eide Hansen, Fåberg 233, 49. Einar Furuseth, Lismarken 232, 50. Einar Myki, Løiten 231

Klasse V55: 1. Kari Grina, Randsfjord 248, 2. Hans Bech, Tingelstad 247, 3. Egil Wikan, Nora 246, 4. Bjørn Myrset, Elverum 245, 5. Tor Bjørnødegård, Etnedal 245, 6. Oddvar Staxrud, Tingelstad 244, 7. Karl Emil Grina, Tingelstad 243, 8. Steinar Dalby, Aasveen 243, 8. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk 243, 10. Lars Ole Nygaard, Åmot 242, 11. Hans Iver Kojedal, Røros 242, 12. Sven Tore Tråseth, Lismarken 242, 13. Tore Grina, Tingelstad 241, 14. Erik Skaug, Åsheim 241, 15. Per Egil Storsveen, Løiten 241, 15. Terje Holm, Søndre Land 241, 17. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 241, 18. Egil Kristiansen, Lunner 239, 19. Lars Pettersbakken, Tingelstad 238, 20. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 238, 21. Fritjof Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 238, 22. Knut Peter Eide, Etnedal 235, 23. Jon Sømme, Øyer/Dølen 234, 24. Per Reidar Kolsrud, Begnadalen 234, 25. Tommy Bjørke, Etnedal 233, 26. Svein Solheim, Nordre Land 233, 27. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 233, 28. Børge Lundby, Løiten 230, 29. Stein Arild Gulsrud, Begnadalen 229, 30. Helge Skogen, Øystre Slidre 226

Klasse AG3: 1. Hans Solbrekken Ruud, Nrof Valdres 222, 2. Torstein Dynna, NROF Ringerike 219

Klasse R: 1. Edvard Haugen, Lom og Skjåk 248, 2. Jens Olsrud Østli, Tangen 247, 3. Ola Strand Nystuen, Løiten 246, 4. Anton S Bratvoldengen, Stange og Romedal 246, 5. Aleksander Myrheim, Jordet og Tenaasen 245, 6. Markus Lauritzen, Sørskogbygda 243, 7. Remi Gram, Nordre Land 242, 8. Markus Henriksen, Viken (opland) 242, 9. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 241, 10. Ola Syver Håkenstad, Lesja 240, 11. Agnes Christophersen, Lismarken 239, 12. Emil Ulsrud, Viken (opland) 239, 13. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 236, 14. Amund Nordvik, Brumunddal 236, 15. Lars-Erik Lunde, Reinskytten 236, 16. Aurora Bratli, Viken (opland) 234, 17. Jostein Sørengen, Øystre Slidre 233, 18. Ingrid Halvorsrud, Viken (opland) 233, 19. Leander Bakke, Viken (opland) 228

Klasse ER: 1. Bjørn Olav Robøle, Øystre Slidre 250, 2. Tuva Bakke, Viken (opland) 250, 3. Christoffer Grafsrønningen, Elverum 250, 4. Aurora Beate Myrset, Elverum 249, 5. Øystein Breden, Otta 249, 6. Andre Sletli, Tangen 249, 7. Halvor Einarsrud Knutsen, Søndre Land 249, 8. Jørn Strypet, Alvdal 247, 9. Håvard Berg, Øystre Slidre 247, 9. Anna Grønaas, Lillehammer 247, 11. Martin Sæther, Fåberg 246, 12. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 246, 13. Emil Grothe, Lesja 245, 14. Alexander Garli, Etnedal 245, 15. Sivert Arnestad Edvardsen, Lismarken 245, 15. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 245, 17. Marita Brendjord, Lesja 244, 18. Ørjan Ringen Gustavsen, Søndre Land 244, 19. Robin Nymoen, Jordet og Tenaasen 242, 20. Ingeborg Engebretsgård, Åsheim 239, 21. Martin Mostulien, Tangen 238, 22. Ole Anders Sjøli, Løiten 237, 23. Lars Kristian Skredderstuen, Søndre Land 235, 24. Hanne Vasveen, Viken (opland) 226

Klasse J: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 250, 2. Øyvind Lauritzen, Sørskogbygda 250, 3. Lars Magne Lundby, Løiten 249, 4. Maud Elise B. Grønberg, Tingelstad 248, 5. Kjersti Johanne Sjøli, Løiten 248, 6. Sander Harildstad, Lismarken 248, 6. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 248, 8. Kristin Sørengen, Øystre Slidre 248, 9. Anders Haugen, Lom og Skjåk 247, 10. Amund Wardberg Høiby, Lismarken 247, 10. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 247, 12. Eskil Myhre, Vestre Toten 247, 13. Jostein Kjernli, Østre Gausdal 246, 14. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 246, 15. Iver Nordvik, Brumunddal 244, 16. Ola Myki, Løiten 244, 16. Hanne Rytterager Oliversen, Stange og Romedal 244, 18. Jan Andreas Skredderstuen, Søndre Land 243, 19. Ruben Myrset, Elverum 243, 20. Marte Marie Engebretsgård, Åsheim 243, 21. Jens Erik Kleven Sveum, Skude 241, 22. Sigurd Jægersborg Mathisen, Åsheim 240, 23. Espen Nedgården, Sørskogbygda 237, 24. Daniel Nyseth, Etnedal 236, 25. Simen Karinus Lang-Ree, Sørskogbygda 231, 26. Markus Myrheim, Jordet og Tenaasen 225, 27. Stine Sletli, Tangen 224

Klasse EJ: 1. Viktor Rasmussen, Løiten 239, 2. Andrea Svendsberget, Åmot 198

Klasse NV: 1. Bjørn Atle Bergheim, Søndre Land 248, 2. Astrid Lunde, Reinskytten 245, 3. Øyvind Willa, Lismarken 224

Klasse V65: 1. Arve Lind, Jordet og Tenaasen 250, 2. Torbjørn Halvorsen, Øvre Rendal 249, 3. Idar Moseng, Nora 249, 4. Arne Rogne, Øystre Slidre 249, 5. Harald Løkra, Fåberg 249, 6. Terje Hågensen, Stange og Romedal 248, 7. Åge Steinslett, Fåberg 248, 8. Ole Jørgen Klaseie, Nordre Land 247, 9. Ole Bergene, Etnedal 247, 10. Egil Grina, Lunner 247, 11. Johannes Rundhaug, Etnedal 246, 12. Magnar Konningrud, Nes (Hedmark) 246, 13. Jon Arne Løvseth, Tangen 246, 13. Åge Sætre, Løiten 246, 15. Per Olav Faldbakken, Stange og Romedal 245, 16. Gunnar Haugen, Øystre Slidre 244, 17. Arne Olav Bekkemellem, Gjøvik og Brusveen 243, 18. Tor Lillemoen, Brumunddal 243, 19. Birger Skogstad, Etnedal 243, 20. Nils Erik Nilsen, Nordre Land 242, 21. Svein Arne Linnerud, Brumunddal 242, 22. Erik Kulusveen, Åmot 241, 23. Tille Skogsrud, Tangen 241, 24. Ola Garlibakken, Fagernes 234, 25. Finn Olav Nordli, Tingelstad 213

Klasse V73: 1. Hans Sollid, Alvdal 250, 2. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 3. Gunnar Skjæret, Jordet og Tenaasen 250, 4. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 250, 5. Tore Hartz, Elverum 249, 6. Bernt Rønningen, Fåberg 249, 7. Arne Brendryen, Folldal 249, 8. Oddvar Tangen, Tingelstad 249, 8. Rolv Baadshaug, Brumunddal 249, 10. Odd Dalum, Lesja 249, 11. Karstein Skundberg, Tynset 248, 12. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 248, 12. Odd Arne Køhl, Elverum 248, 14. Jon Erik Lund, Stange og Romedal 247, 15. Finn Tøraasen, Jordet og Tenaasen 247, 16. Jan Willy Myhre, Vestre Toten 247, 17. Arne Helseth, Tangen 246, 18. Hans K. Engen, Snertingdal 246, 19. Leif Grøndahl, Løiten 245, 20. Finn Ragnar Berg, Sørskogbygda 245, 20. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 245, 22. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 244, 23. Arild Bratvoldsengen, Stange og Romedal 243, 24. Birger Bendiksen, Fagernes 242, 25. Oddvar Grønlien, Stange og Romedal 242, 26. Bjørn Sørum, Skude 241, 27. Tidemann M. Kolsrud, Begnadalen 241, 28. Eivin Rundberg, Etnedal 239, 29. Aage Nordhagen, Brumunddal 236, 30. Johnny Foss, Stange og Romedal 236, 31. Ove Evensen, Lismarken 228

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags