Mange lokale vinnere på Lygna

Sigurd Øygard gikk til topps i G16 i Lygnasætersprinten.

Sigurd Øygard gikk til topps i G16 i Lygnasætersprinten. Foto:

Artikkelen er over 1 år gammel

Det var stor deltakelse og mange lokale vinnere da Lygnasætersprinten i skiskyting ble arrangert søndag.

DEL
Løpere fra både ØTS, Nordre Land og Valdres sikret seg mange topplasseringer i rennet. Her er resultatene:

J13: 1 Erle Nerli Nordre Land IL 09:57, 2 Sara Agnethe Granvang Tronrud Nordre Land IL 10:34, 3 Oda Aase Urnes Østre Toten Skilag 11:12, 4 Ane Byvold Grønlien Vingrom IL 11:28, 5 Eiril Høistad Nordbø Lørenskog Skiklubb - Skiskyting 12:06, 6 Marie Owren Vingrom IL 12:15, 7 Sunniva Raddum Skaug Tretten Skiskytterlag 12:18, 8 Hanne Brendengen Krogsæter Ullensaker Skiklubb 12:56, 9 Nora Therese Lundiin Fossum IF 15:18

J14: 1 Silje Christine Berg-Knutsen Fet Skiklubb 09:56, 2 Hedda Engelien Fet Skiklubb 10:22, 3 Sunniva Thoresen Tretteteig Bolstad Simostranda IL 10:27, 4 Synne Lund Flaa Lørenskog Skiklubb - Skiskyting 11:11, 5 Helene Sæter Fet Skiklubb 11:40, 6 Mie Amstel Boretti Oslo Skiskytterlag 12:31, 7 Vilde Marie Thon Christensen Skrautvål IL 12:41, 8 Nina Galtung Skar 12:43, 9 Amalie Krøger Jemterud Oslo Skiskytterlag 12:45, 10 Anniken Bergh Try, Idrettslaget 14:55

J15: 1 Ragna Fodstad Østre Toten Skilag 08:33, 2 Gunhild Tørhaug Oleivsgard Ål Skiskyttarlag 09:14, 3 Hanna Lerche Fodstad Østre Toten Skilag 09:17, 4 Anine Schrader Kvernerud Asker Skiklubb 09:36, 5 Kaia Wulff Berntsen Asker Skiklubb 09:44, 5 Signe Aaberg Skar Asker Skiklubb 09:44, 7 Lene Jøranli Nordre Land IL 09:46, 8 Oda Byvold Grønlien Vingrom IL 10:09, 9 Tonje Tveito Ål Skiskyttarlag 10:14, 10 Elina Bakkevig Moen Fossum IF 11:07, 11 Tuva Jorde Ål Skiskyttarlag 11:30, 12 Ane Rafen Fossum IF 11:46

J16: 1 Mia Jenny Nygaard Østreng Gjerdrum IL 08:57, 2 Siri Galtung Skar 09:08, 3 Oda Rafen Fossum IF 09:30, 4 Linnea Wolden Alme Hernes IL 09:38, 5 Anne-Ida Knudsen Nordengen Fet Skiklubb 09:57, 5 Gro Torsteinsrud Ål Skiskyttarlag 09:57, 7 Mia Tørnblad Sameien Fet Skiklubb 10:34, 8 Lisa Fergusson Sørlien Nittedal Skiskytterlag 10:48, 9 Thelma Olea Gaarder Nittedal Skiskytterlag 10:49, 10 Eva Liheim Alfstad Fossum IF 10:51, 11 Astrid Lurås-Henriksen Bærums Skiklub 11:23, 12 Mille Lovise Storvik Martinussen Fossum IF 11:32, 13 Kari Løvoll Asker Skiklubb 11:39, 14 Eline Øversveen Nordre Land IL 11:40

G13: 1 Storm Kristoffer Veitsle Nittedal Skiskytterlag 09:12, 2 Eskil Fauchald Østre Toten Skilag 09:37, 3 Andreas Lagmandsveen Mjøsski 09:52, 4 Even Hammerud Bakke Østre Toten Skilag 10:03, 5 Emil Larsen Råstad Fet Skiklubb 10:08, 6 Magnus Moe Hagen Østre Toten Skilag 10:39, 7 Martin Andersen Fet Skiklubb 10:56, 7 Gaute Haukvik-Jensen Nittedal Skiskytterlag 10:56, 9 Mattias Wattum Nordre Land IL 11:02, 10 Marcus Bakkely Østre Toten Skilag 11:04, 10 Ola Johnsrud Søndre Ål Sportsklubb 11:04, 12 Sindre Kåsene Fet Skiklubb 11:27, 13 Andreas Volle Fet Skiklubb 11:28, 14 Ulrik Emil Eriksen Vingrom IL 11:55, 15 Emil Benonisen-Eriksen Gjøvik Skiklubb 11:59, 16 Sindre Jøranli Nordre Land IL 12:40, 17 Johan Shodvin 12:58, 18 Teodor Trygveson Ramnefjell Nordre Land IL 13:08, 19 Askil Seim Thorstensen Østre Toten Skilag 13:20, 20 Sondre Grøndahl Ullensaker Skiklubb 13:27

Eskil Fauchald gikk inn til andreplass i G13 på Lygna.

Eskil Fauchald gikk inn til andreplass i G13 på Lygna. Foto:

G14: 1 Tobias Gigstad-Bergene Skrautvål IL 09:05, 2 Oliver Alm Østre Toten Skilag 09:15, 3 Henrik Omland Nittedal Skiskytterlag 09:48, 4 Andreas Præsterud Simostranda IL 10:02, 5 Olav Hallingstad Bærums Skiklub 10:05, 6 Erik Hjelmeset Fragått Simostranda IL 10:33, 7 Tord Torsteinsrud Ål Skiskyttarlag 10:41, 8 Ådne Fleisje Nittedal Skiskytterlag 11:09, 9 Knut Georg Øistad Nordre Land IL 11:20, 10 Martin Jørstad Ringli Øystre Slidre SSL 11:24, 11 Jacob Jæger Barth Try, Idrettslaget 11:36, 12 Jørgen Baardseth Mjøsski 11:54, 13 August Hallingstad Bærums Skiklub 11:58, 14 Alexander Gunnar Hernes Fossum IF 12:04, 15 Alexander Smestad Ullensaker Skiklubb 12:22, 16 Jonatan Heimdal Korshavn Nordre Land IL 12:24, 17 Markus Aspevik Hannestad Gjerdrum IL 13:10, 18 Herman Emil Eriksen Vingrom IL 13:14, 19 Anders Sundfær Espen Søndre Ål Sportsklubb 13:31, 20 Henrik Berger Nordre Land IL 13:53, 21 Oscar Julsvik Kristoffersen Søndre Ål Sportsklubb 13:56, 22 Kristoffer Langva Qvenild Fossum IF 16:28

G15: 1 Sigurd Bakke Mjøsski 09:03, 2 Philip Hammersmark Steen Bærums Skiklub 09:10, 3 William Eidissen Fossum IF 09:12, 4 Jakob Alfstadsæther Østre Toten Skilag 09:19, 5 Eirik Syrdalen Dovland Fossum IF 09:40, 6 Oliver Fuløp Fet Skiklubb 09:41, 7 Viktor Andersen Oslo Skiskytterlag 09:47, 7 Kristoffer Kolstadbråten Lørenskog Skiklubb - Skiskyting 09:47, 9 Jens Nereng Østre Toten Skilag 10:01, 10 Teodor Engeli Stensvold Gjøvik Skiklubb 10:08, 11 Håvard Tosterud Østre Toten Skilag 10:13, 12 Tobias Sommerstad Hansen Østre Toten Skilag 10:31, 13 Eiliv Smidesang Vingrom IL 11:08, 14 Magnus Smidesang Vingrom IL 11:59, 15 Martin Darre-Næss Fossum IF 12:04, 16 August Bauer Jensen Nittedal Skiskytterlag 12:08

G16: 1 Sigurd Øygard Skrautvål IL 07:52, 2 Casper Eistein Dege Simonsen Fossum IF 08:25, 3 Stian Fedreheim Hernes IL 08:38, 4 Anton Martinus Haugen Nustad Vingrom IL 08:40, 5 Sondre Røyne Valle Gjøvik Skiklubb 08:55, 6 Fredrik Vogt Vold Fossum IF 09:04, 7 Stian Måseide Sørlie Gjerdrum IL 09:07, 8 Martin Straumsheim Fossum IF 09:14, 9 Kristian Meiningen Lien Åsnes Skiskytterlag 09:16, 10 Hans Kristian Dokken Nordre Land IL 09:27, 11 Jakob Lundby Østre Toten Skilag 09:33, 12 Christoffer Mortensen Nilsen Ullensaker Skiklubb 09:40, 12 Vetle Schjønberg Thordarson Lørenskog Skiklubb - Skiskyting 09:40, 14 Magnus Essén Bjerke IL Ski 09:52, 15 Vetle S. Aarstad Bærums Skiklub 11:05

K17: 1 Eivor Melbybråten Øystre Slidre SSL / NTG-G 18:13, 2 Marte Holmen Nilssen Mjøsski / Team Toyota Slettum Bil 19:40, 3 Pernille Sønsterudbråten Gjerdrum IL / Snow Team Trysil 19:43, 4 Gina Lagmandsveen Hjemli Mjøsski / Team Toyota Slettum Bil 20:37, 5 Marion Halvorsen Nustad Tretten Skiskytterlag 21:02

K18: 1 Synne Owren Vingrom IL / NTG-L 18:24, 2 Marit Østhus 18:38, 3 Kirsti Høiholt-Vågsnes Vingrom IL / NTG-L 20:14, 4 Maria Brenna Skrautvål IL 24:20

K19: 1 Emilie Katrine Bilgrav Sæther Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting 21:16

K20-21: 1 Ine Skjellum Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting 17:39

K Senior: 1 Hanne Tingelstad Tingelstad Skiskytterklubb 17:06, 2 Sofie Rostad Gjerdrum IL / Team OASSK 17:37, 3 Karoline Næss Bjerke IL Ski 18:26, 4 Maren Wangensten Vestre Slidre IL 18:52

M17: 1 Simen Aaberg Skar Asker Skiklubb 16:03, 2 Oscar Strandsæter Engelien Fet Skiklubb / Wang Toppidrett 16:25, 3 Lars Fauchald Østre Toten Skilag 16:44, 4 Tobias Alm Østre Toten Skilag / NTG-L 17:21, 5 Christian Thon Christensen Skrautvål IL / Team Valdres Ski 17:23, 6 Bjørn Lindvik Stubrud Vingrom IL / NTG-L 17:34, 7 Tobias Hallingstad Bærums Skiklub 18:30, 8 Ådne Ulset Vingrom IL 18:45, 9 Oskar Kristian Gisleberg Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting 18:52, 10 Vinjar Aurstad Berland Vingrom IL 19:01, 11 Jonas Tyldum Snåsa Skiskytterlag 19:58, 12 Anders Alme Eng Nordre Land IL / Team Valdres Ski 20:12, 13 Henrik Wahlstrøm Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett 21:16

M18: 1 Tobias Ottersen Ullensaker Skiklubb 14:51, 2 Mads Huken Mathiesen Ullensaker Skiklubb / NTG-L 16:24, 3 Morten Tørnblad Sameien Fet Skiklubb 16:40, 4 Iver Owren Vingrom IL / NTG-L 17:16, 5 Oskar Kjos Ullensaker Skiklubb / NTG-G 17:36, 6 Trym Blegeberg Skibrek Simostranda IL / Team Skiguard Buskerud 20:34, 7 Øistein Fagerli Næss Gjerdrum IL 20:40, 8 Anders Horvei Gjerdrum IL 21:43

M19: 1 Peder Stalenget Tretten Skiskytterlag / NTG-L 15:45, 2 Andreas Striger Halset Byåsen Skiskytterlag / NTG-L 16:37, 3 Markus Nilsen Vingrom IL / NTG-L 17:03, 4 Ludvig Amundsen Tretten Skiskytterlag / NTG-L 18:48

M20-21: 1 Vebjørn Sørum Søndre Ål Sportsklubb 14:01, 2 Sindre Davidsen Schonhowd Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting 16:31, 3 Anders Sønsteby Flaagen Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting 17:06, 4 Sander Østensen Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting 17:49, 5 Magnus Raaum Langseth Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting 18:22

M Senior: 1 Martin Femsteinevik Hålandsdal IL / Team Mesterbakeren 16:25

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags