Resultater NM

Artikkelen er over 9 år gammel
DEL

NM PÅ RAUFOSS

Kombinert lørdag, Gundersen:

1) Magnus Moan, Byåsen 26.44,8, 2) Jonas Nermoen, Etnedal 0.01,7 min. bak, 3) Ole Christian Wendel, Heming 0.02,4, 4) Truls Sønstehagen, Elverum 0.03,2, 5) Iver Markengbakken, Østre Toten 0.03,2, 6) Jan Schmid, Sjetne 0.13,3, 7) Mikko Kokslien, Søre Ål 1.25,0, 8) Håvard Kroglund, Vang 1.36,2, 9) Håvard Klemetsen, 1.36,4, 10) Ole Martin Storlien, Veldre 1.44,1, 11) Torkild Rasmussen Aam, Ørn 1.51,4, 12) Espen Rian, Stadsbygd 1.58,3, 13) Jan Christian Bjørn 2.32,4, 14) Thomas A. Kjelbotn, Bardu 2.52,4, 15) Thomas Schmid, Sjetne 3.16,2, 16) Gudmund Storlien, Veldre 3.17,7, 17) Per Sannes Heger, Heming 3.23,3, 18) Jørgen Graabak, Byåsen 3.24,3, 19) Joakim Klaussen Aakvik, Mosjøen 3.31,1, 20) Torbjørn Brandt, Steinkjer 3.42,6

Hopp (K90) lørdag (lengder i parentes):

Menn: 1) Roar Ljøkelsøy, Orkdal 270,0 (97,5-101), 2) Andreas Stjernen, Sprova 266,5 (98-99), 3) Anders Bardal, Steinkjer 261,5 (98-98), 4) Kenneth Gangnes, Kolbukameratene 258,5 (96,5-100), 5) Tom Hilde, Asker 254,5 (94,5-98), 6) Fredrik Bjerkengen, Kolbukameratene 252,5 (94,5-97), 7) Jon Aaraas, Ready 251,5 (97,5-96,5), 8) Sigurd Pettersen, Rollag & Veggli 250,0 (91,5-99,5), 9) Anders Fannemel, Hornindal 246,0 (95-94,5), 10) Thomas Lobben, Moingen 245,5 (93-96), 11) Eirik Kjelstrup, Bækkelaget 240,5 (90-97,5), 12) Andreas Vilberg, Jardar 239,0 (90-97), 13) Vegard Haukø Sklett, Grong 237,0 (89,5-96,5), 14) Bjørn Einar Romøren, Øvrevoll/Hosle 234,5 (90,5-95), 15) Kim Rene Elverum Sorsell, Ullensaker 232,0 (90-95), 16) Atle Pedersen Rønsen, Eidsvold 231,0 (89-95), 17) Vegard Swensen, Asker 230,5 (89-95), 18) Anders Jacobsen, Ringkollen (83,5-98), 19) Christoffer Nygård, Tormod 228,0 (91,5-91,5), 20) Tord M. Hammer, Molde og Omegn 227,0 (90,5-90)

Kvinner: 1) Helena Olsson Smeby, Byåsen 242,5 (97-96), 2) Line Jahr, Vikersund 228,5 (91-91,5), 3) Maren Lundby, Kolbukameratene 202,5 (87-84), 4) Silje Sprakhaug, Vikersund 188,5 (82-84), 5) Mari Backe, Vikersund 140,0 (71,5-70,5), 6) Gunnhild Solberg, Raufoss 122,5 (67,5-71), 7) Linda Johansson, Søre Ål 81,0 (58-59)

Kombinert fellesstart søndag,

10 km langrenn og to hopp:

1) Petter Tande, Byåsen 273,3 poeng, 2) Jan Schmid, Sjetne 268,3, 3) Espen Rian, Stadsbygd 263,0, 4) Magnus Moan, Byåsen 256,0, 5) Håvard Klemetsen, Kautokeino 251,5, 6) Jonas Nermoen, Etnedal 248,5, 7) Mikko Kokslien, Søre Ål 247,0, 8) Iver Markengbakken, Østre Toten 245,8, 9) Torkild Rasmussen Aam, Ørn 241,0 og Jan Christian Bjørn, Hamar 241,0, 11) Magnus Krog, Høydalsmo 236,5, 12) Ole Morten Storlien, Veldre 231,0, 13) Truls Sønstehagen Johansen, Elverum 230,8, 14) Håvard Kroglund, Vang 229,8, 15) Joakim Klaussen Aakvik, Mosjøen 225,0, 16) Thomas Kjelbotn, Bardu 213,8, 17) Per Sannes Heger, Heming 205,8, 18) Thomas Schmid, Sjetne 204,8, 19) Jørgen Graabak, Byåsen 204,5, 20) Christian Erichsen, Lyn 203,5

Hopp lagkonkurranse (K90) søndag:

1) Akershus (Bjørn Einar Romøren, Kim René Elverum Sorsell, Anders Vildberg, Tom Hilde) 1011, 2) Buskerud (Thomas Lobben, Sindre Ljøstad Trana, Anders Jacobsen, Sigurd Pettersen) 1008, 3) Nord-Trøndelag (Andreas Stjernen, Ole Marius Ingvaldsen, Vegard Haukø Sklett, Anders Bardal) 986,5, 4) Oppland (Robert Johansson, Kenneth Gangnes, Christoffer Nygård, Fredrik Bjerkengen) 974, 5) Sør-Trøndelag (André Hennigsmo Fredheim, Oddvar Ystgård, Petter Tande, Roar Ljøkelsøy) 972,5, 6) Oslo (Joacim Hauer, Eivind Hugaas, Eirik Kjelstrup, Jon Aaraas) 835,5, 7) Hedmark (Andreas Myhre Hellerud, Roy Daniel Rosenlund, Pål Tåsåsen, Morten Elsebutangen) 598,5

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags