Sterk tredjeplass til Kristine i O-festivalen

Kristine Kravdal fra Gjø-Vard leverte gode løp i O-festivalen.

Kristine Kravdal fra Gjø-Vard leverte gode løp i O-festivalen.

Artikkelen er over 1 år gammel

Gjø-Vards Kristine Kravdal ble nummer tre og fem i D16 under O-festivalen - Norges største O-løp - i Oslo i helga.

DEL

Det ble levert flere gode lokale resultater under O-festivalen. I tillegg til Kristine Kravdals palsseringer, tok klubbkamerat i Gjø-Vard, Lars Lien, seieren i 14-årsklassen søndag.

Resultater:

Langdistanse lørdag:

D 19-20 E, 6 430 m: 1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 56.26, 22) Agnethe Hasli, Gjø-Vard OL, 1.27.28.

N-åpen, 1 740 m: Pål Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, Sivert Isak Torseth, Gjø-Vard OL, Ulrikke Visted-Hansen, Gjø-Vard OL

D -10, 2 330 m: Eline Kravdal, Gjø-Vard OL, 35.18.

D 11-12, 2 910 m: 1) Eira Skaarer Wiklund, Nydalens SK, 25.07, 31) Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 59.56.

D 13, 3 190 m: 1) Synne Sandven, Notodden OL, 34.15, 4) Marie Kravdal, Gjø-Vard OL, 36.36.

D 14, 3 780 m: 1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og omegn, 40.11, 22) Emma Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 57.25.

D 15, 3 770 m: 1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 34.46, 23) Astrid Rognstad, Hadeland OL, 1.00.58.

D 16, 4 160 m: 1) Åsne Haavengen, Kongsberg OL, 40.53, 5) Kristine Kravdal, Gjø-Vard OL, 48.56.

D 21-, 5 540 m: 1) Aina Viena, Ringerike OL, 51.00, 6) Ida Hjorth, Gjø-Vard OL, 1.08.05.

D 35-, 5 540 m: 1) Dana B. Stene, Nydalens SK, 1.07.35, 3) Kristine Sollien Flaskerud, OL Toten-Troll, 1.16.31.

D 40-, 5 060 m: 1) Ragnhild Myrvold Skovlyst, Kongsberg OL, 49.25, 2) Astrid Kravdal, Gjø-Vard OL, 57.18.

D 45-, 4 160 m: 1) Aud Hognestad Taksdal, Ganddal IL, 41.24, 44) Eli Ringstad Lien, Gjø-Vard OL, 1.11.57.

D 50-, 5 530 m: 1) Anette Granstedt, IK Hakarpspojkarna, 51.58, 3) Hege Solerød, Gjø-Vard OL, 57.07, 32) Vanja Staff, OL Toten-Troll, 1.16.07, 41) Unn Mette Klopbakken, Snertingdal IF Orientering, 1.25.26, 43) Anita Stenseth, Snertingdal IF Orientering, 1.25.35.

D 60-, 4 370 m: 1) Grete S B Hovi, Skien OK, 47.32, 14) Margrete Jørandli, Gjø-Vard OL, 1.09.12.

D 65-, 3 610 m: 1) Ingrid Strande, Skien OK, 41.39, 6) Anne Marie Timenes, Hadeland OL, 56.14.

D 70-, 3 610 m: 1) Ingjerd Sognnæs, Bergens TF, 46.38, 11) Kirsten Bakke, Gjø-Vard OL, 1.25.07.

H -10, 2 330 m: Lars Flaskerud, OL Toten-Troll, 50.52; Nikolai Teslo, Hadeland OL, 31.19.

H 11-12, 3 060 m: 1) Mathias Linløkken, Østmarka OK, 25.32, 9) Even Lien, Gjø-Vard OL, 32.24, 22) Amund Flaskerud, OL Toten-Troll, 41.59, 32) Amund Hagberg Solum, Rond OL, 45.43, 38) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 50.44.

H 11-12N, 2 720 m: 1) Tellev Grindflek, Ås-NMBU Orientering, 22.01, 7) Ole Petter Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 42.07.

H 13, 3 190 m: 1) Kristoffer Strømdal Wik, Freidig, 22.53, 13) Johannes Bjørke Sollien, OL Toten-Troll, 45.37.

H 14, 3 770 m: 1) Christian Fredrik Borg, IL Koll, 32.33, 13) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 40.09, 17) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 42.42.

H 21-, 8 130 m: 1) Kristoffer Fiane Pedersen, Oppsal Orientering, 1.05.14, 13) Peder Fossheim Asplin, Gjø-Vard OL, 1.26.30, 17) Elling Fossheim Asplin, Gjø-Vard OL, 1.35.41.

H 40-, 7 310 m: 1) Vegard Brox, IL Tyrving, 1.03.45, 8) Torbjørn Kravdal, Gjø-Vard OL, 1.14.31.

H 45-, 7 100 m: 1) Henrik Ottesen, Fredrikstad SK, 59.12, 21) Anders Sollien, OL Toten-Troll, 1.09.58, 40) Øyvind Lien, Gjø-Vard OL, 1.18.51.

H 50-, 6 700 m: 1) Gjermund Urset, IL BUL-Tromsø, 53.14, 53) Kai Solum, Rond OL, 1.18.54.

H 60-, 5 530 m: 1) Terje Wiig Mathisen, Nydalens SK, 47.12, 47) John Hofoss, Hadeland OL, 1.27.24.

H 65-, 4 760 m: 1) Bjørn Grinde, Oslostudentenes IK, 40.52, 7) Ola Brox, OL Toten-Troll, 49.47, 27) Paul Skjaker, Hadeland OL, 1.13.31.

H 75-, 3 610 m: 1) Anders Taraldrud, Indre Østfold OK, 35.57, 13) Eivind Hagen, Hadeland OL, 1.01.30.

Direkte C, 3 370 m: 19) Hilde Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 1.00.38, 32) Ann-Margritt Sande, Gjø-Vard OL, 1.14.47.

D 45 AK, 3 870 m: 1) Ellen Aure Skogedal, Asker Skiklubb, 45.13, 15) Gunn Elin Rudi, Hadeland OL, 1.08.06.

H 21 AK, 5 560 m: 1) Anders Bjergaard, Nydalens SK, 47.05, 9) Sigmund Hansen, Gjø-Vard OL, 1.00.49, 14) Marius Staff, OL Toten-Troll, 1.13.41.

H 45 AK, 4 700 m: 1) Even Angell-Petersen, Nydalens SK, 49.27, 22) Even Erlien, Gjø-Vard OL, 1.20.32, 31) Espen Torseth, Gjø-Vard OL, 2.11.08.

Mellomdistanse søndag

D 19-20 E, 4 060 m: 1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 34.35, 34) Agnethe Hasli, Gjø-Vard OL, 53.59.

D 21-E, 4 460 m: 1) Kristin Löfgren Johansen, Varegg Fleridrett, 35.20.

H 17-18E, 4 230 m: 1) Marius Aurebekk, Kristiansand OK, 29.54, 58) Elias Øhman, Gjø-Vard OL, 49.31.

N-åpen, 2 210 m: Sivert Isak Torseth, Gjø-Vard OL, 1.45.55; Ulrikke Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 47.07.

D -10, 2 300 m: Eline Kravdal, Gjø-Vard OL, 53.26.

D 11-12, 2 510 m: 1) Astrid Ytterbø, Asker Skiklubb, 28.55, 37) Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 1.06.45.

D 13, 2 640 m: 1) Synne Sandven, Notodden OL, 25.24, 3) Marie Kravdal, Gjø-Vard OL, 30.03.

D 14, 2 740 m: 1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og omegn, 27.32, 12) Emma Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 34.39.

D 15, 2 960 m: 1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 27.08, 14) Astrid Rognstad, Hadeland OL, 41.57.

D 16, 3 110 m: 1) Åsne Haavengen, Kongsberg OL, 29.41, 3) Kristine Kravdal, Gjø-Vard OL, 31.00, 34) Berthe Teslo, Hadeland OL, 1.14.54.

D 17-B, 2 880 m: 1) Gry Aakre, Skien OK, 43.53, 6) Marte Bjørke Sollien, OL Toten-Troll, 53.22.

D 40-, 3 290 m: 1) Mari Angell-Petersen, Freidig, 32.25, 16) Astrid Kravdal, Gjø-Vard OL, 51.02.

D 45-, 3 290 m: 1) Aud Hognestad Taksdal, Ganddal IL, 30.08, 34) Eli Ringstad Lien, Gjø-Vard OL, 56.42.

D 50-, 2 950 m: 1) Anette Granstedt, IK Hakarpspojkarna, 27.05, 2) Hege Solerød, Gjø-Vard OL, 32.01, 22) Vanja Staff, OL Toten-Troll, 40.58, 33) Anita Stenseth, Snertingdal IF Orientering, 49.58, 34) Unn Mette Klopbakken, Snertingdal IF Orientering, 50.00.

D 55-, 2 790 m: 1) Toril Hallan, Lillomarka OL, 30.05, 33) Turid Giil, Rond OL, 1.05.57.

D 60-, 2 790 m: 1) Ellen Marie Turter, Nydalens SK, 34.41, 7) Margrete Jørandli, Gjø-Vard OL, 41.33.

H -10, 2 300 m: Nikolai Teslo, Hadeland OL, 30.58.

H 11-12, 2 510 m: 1) Sondre Olaussen, Oppsal Orientering, 21.50, 3) Even Lien, Gjø-Vard OL, 24.42, 28) Amund Hagberg Solum, Rond OL, 39.04, 40) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 51.28.

H 11-12N, 2 310 m: 1) Einar Dalsegg Netland, Fossum IF, 27.26, 5) Ole Petter Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 39.22.

H 14, 2 740 m: 1) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 23.09, 8) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 28.13.

H 21-, 4 190 m: 1) Jørgen Madslien, NTNUI, 34.32, 9) Elling Fossheim Asplin, Gjø-Vard OL, 40.28, 16) Marius Staff, OL Toten-Troll, 50.38.

H 40-, 3 720 m: 1) Karl Even Rygh, Heming Orientering, 33.44, 8) Torbjørn Kravdal, Gjø-Vard OL, 37.29.

H 45-, 3 670 m: 1) Tore Sandvik, Halden SK, 27.33, 23) Øyvind Lien, Gjø-Vard OL, 37.28, 27) Martin Øhman, Gjø-Vard OL, 38.09, 38) Anders Sollien, OL Toten-Troll, 40.05, 65) Even Erlien, Gjø-Vard OL, 56.14.

H 50-, 3 450 m: 1) Gjermund Urset, IL BUL-Tromsø, 27.25, 18) Ola Tellesbø, Hadeland OL, 32.54, 71) Einar Teslo, Hadeland OL, 52.22.

H 55-, 3 290 m: 1) Nils Petter Fremming, Heming Orientering, 27.21, 37) Trygve Rognstad, Hadeland OL, 46.41.

H 60-, 2 950 m: 1) Terje Wiig Mathisen, Nydalens SK, 26.02, 22) Øyvind Sørlie, Hadeland OL, 38.13, 38) John Hofoss, Hadeland OL, 48.13.

H 65-, 2 790 m: 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 25.52, 3) Ola Brox, OL Toten-Troll, 30.14, 4) Jon Gunnar Henriksen, Rudsbygd IL, 30.51, 18) Paul Skjaker, Hadeland OL, 37.22.

Direkte C, 2 740 m: 13) Anne Sørlien, Gjø-Vard OL, 41.46, 31) Hilde Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 58.50.

D 45 AK, 2 580 m: 1) Tone Hirsch, IF Trauma, 34.21, 3) Gunn Elin Rudi, Hadeland OL, 42.56.

H 21 AK, 3 270 m: 1) Rune Rystad, Nydalens SK, 27.17, 4) Sigmund Hansen, Gjø-Vard OL, 30.27.

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags