Resultater KM i orientering

Artikkelen er over 2 år gammel

KM langdistanse orientering på Ringsaker ga flere lokale kretsmestere i dag.

DEL

Resultatene er som følger:

N-åpen, 2 020 m: Sivert Dåsnes, Vang OL, 32.53; Aksel Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 22.56; Markus Finsand, Lillehammer OK, 31.01; Marie Kalgraff, Ringsaker OK, 39.03; Mats Kalgraff, Ringsaker OK, 37.44; Magnhild Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 25.19; Peder Mo, OL Toten-Troll, 29.59; Isak Skappel, Lillehammer OK, 1.13.12; Ulrikke Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 59.37.

D -10, 1 950 m: Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 30.05.

D 11-12, 1 950 m: 1) Mari Ovidia Ranestad, Hamar OK, 27.00, 2) Madeleine Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, 29.15.

D 13-14, 3 160 m: 1) Birgit Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 30.41, 2) Martine Skjelsvik, Lillehammer OK, 39.18, 3) Astrid Rognstad, Hadeland OL, 42.57, 4) Emma Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 1.00.33, 5) Emma Dåsnes, Vang OL, 1.03.39.

D 13-16C, 2 800 m: 1) Kaja Skappel Halvorsrud, Lillehammer OK, 43.32, 2) Anne Frøisland, Vang OL, 43.54, 3) Sunniva Alm-Kristiansen, Vang OL, 45.22.

D 15-16, 4 530 m: 1) Ingeborg Rognstad, Hadeland OL, 1.02.23.

D 17-A kort, 3 470 m: 1) Lisbeth Gråv, Vang OL, 47.04, 2) Hildegunn Lindstad, OL Toten-Troll, 48.40, 3) Kjersti Hagberg Solum, Rond OL, 1.03.26.

D 17-C, 3 380 m: 1) Celine Visted, Gjø-Vard OL, 51.07.

D 17-18, 5 560 m: 1) Agnethe Hasli, Gjø-Vard OL, 1.04.43, 2) Kristine Haanes Strandlie, Gjø-Vard OL, 1.14.42, 3) Ane Holm Grøneng, Lillehammer OK, 1.15.45, 4) Charlotte Eide, Gjø-Vard OL, 1.43.07.

D 21-, 7 590 m: 1) Mari Jevne Arnesen, IL Tyrving, 1.12.00, 2) Emilie Westli Andersen, Løten o-lag, 1.18.16.

D 35-, 6 160 m: 1) Anna-Thekla Tonjer, Elverum OK, 1.10.07, 2) Kristine Sollien Flaskerud, OL Toten-Troll, 1.14.01, 3) Lene Margrethe Sætaberget, Lunderseter IL, 1.52.57.

D 40-, 5 560 m: 1) Stine Olsen Kirkevik, Hamar OK, 53.46, 2) Valborg Madslien, Lillehammer OK, 58.53, 3) Yngvild Malmo, Vang OL, 1.06.29.

D 45-, 5 090 m: 1) Mona Lome, Hamar OK, 1.01.43, 2) Hege Solerød, Gjø-Vard OL, 1.01.58, 3) Unn Mette Klopbakken, Snertingdal IF Orientering, 1.07.32, 4) Hilde Grøneng, Lillehammer OK, 1.09.42, 5) Anita Stenseth, Snertingdal IF Orientering, 1.12.30.

D 50-, 4 530 m: 1) Vanja Staff, OL Toten-Troll, 54.21, 2) Kjersti Narum, OL Vallset/Stange, 1.04.41, 3) Ragnhild Skogsrud, OL Vallset/Stange, 1.19.24, 4) Hege Heiberg, Hadeland OL, 1.33.16.

D 55-, 3 470 m: 1) Kjersti Rønning, Hamar OK, 39.52, 2) Ingrid Ravnan, OL Toten-Troll, 47.07, 3) Inger Marie Øygard, Løten o-lag, 56.11.

D 60-, 3 470 m: 1) Margrete Jørandli, Gjø-Vard OL, 43.35, 2) Mona Bugge Haug, OL Vallset/Stange, 47.30, 3) Lis Dæhli, Løten o-lag, 49.28, 4) Gro Solnørdal, Rudsbygd IL, 52.18.

D 65-, 3 160 m: 1) Sylvia Andersen, Elverum OK, 39.00, 2) Lill Ramberg Skappel, Lillehammer OK, 41.12, 3) Inger Tiltnes, IL Tyrving, 44.01, 4) Marit Tyldum, Rudsbygd IL, 57.14.

D 70-, 2 840 m: 1) Tea Forberg, Rond OL, 47.59, 2) Liv Feiring, Hamar OK, 1.00.06.

D 80-, 2 840 m: 1) Inger E. Vamnes, Hamar OK, 1.21.01.

H -10, 1 950 m: Magnus Svaland Dale, OL Vallset/Stange, 23.54; Karsten Ellevold, Odal OL - Orientering, 16.53; Ole Jacob Ellevold, Odal OL - Orientering, 17.27; Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 15.04; Amund Hagberg Solum, Rond OL, 20.31.

H 11-12, 1 950 m: 1) Johannes Bjørke Sollien, OL Toten-Troll, 18.10, 2) Ola Dåsnes, Vang OL, 18.29, 3) Amund Flaskerud, OL Toten-Troll, 21.59, 4) Thomas Kalgraff, Ringsaker OK, 22.03, 5) Eirik Olsen Kirkevik, Hamar OK, 37.01.

H 11-12N, 1 880 m: 1) Ole Petter Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 49.14.

H 13-14, 3 160 m: 1) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 30.57, 2) Mats Lindaas, Elverum OK, 31.23, 3) Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 37.25, 4) Vegard Ranestad, Hamar OK, 38.11, 5) Sindre Grøv Svensen, Lillehammer OK, 45.44, 6) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 46.58, 7) Gaute Lindaas, Elverum OK, 58.01, 8) Jo Randar Holmøy, Hadeland OL, 1.03.38, 9) Ole Edvard Snuggerud, Gjø-Vard OL, 1.05.48.

H 13-16C, 2 800 m: 1) Emil Skytteren, Odal OL - Orientering, 48.03, 2) Petter Kristoffer Husås, Odal OL - Orientering, 54.30.

H 15-16, 5 560 m: 1) Grunde Isaksætre, Grue IL, 48.11, 2) Jakob Mo, OL Toten-Troll, 50.51, 3) Morten Aleksander Harkinn, Ringsaker OK, 1.03.40, 4) Sigurd Kvamme, OL Toten-Troll, 1.53.30.

H 17-A kort, 5 090 m: 1) Sigmund Hansen, Gjø-Vard OL, 55.50, 2) Even Haug, OL Vallset/Stange, 1.25.22.

H 17-18, 6 530 m: 1) Even Lindaas, Vang OL, 54.07, 2) Jostein Svaland Dale, Vang OL, 55.52, 3) Elias Øhman, Gjø-Vard OL, 56.46, 4) Simen Ballangrud, Raufoss IL Orientering, 57.14, 5) Njaal Ellegaard Melby, Vang OL, 1.05.00, 6) Eskil Frøisland, Vang OL, 1.05.52, 7) Ole Johan Bråten, Vang OL, 1.27.53.

H 21-, 10 310 m: 1) Kenneth Bilstad, Vang OL, 1.22.19, 2) Marius Wikstrøm, Ringsaker OK, 1.26.46, 3) Yngve Volden, Løten o-lag, 1.30.36, 4) Audun Strandlie, Gjø-Vard OL, 1.32.09, 5) Jan Ola Pedersen, Vang OL, 1.39.45, 6) Eirik Ravnan, IL Tyrving, 1.39.50.

H 35-, 7 590 m: 1) Anders Skjeset, Vang OL, 1.16.28, 2) Audun Fingarsen, Elverum OK, 1.57.52.

H 40-, 6 530 m: 1) Eivind Tonna, Asker Skiklubb, 58.01, 2) Bengt Hansske, Kils OK, 1.01.09, 3) Pål Stenberg, Vang OL, 1.05.07, 4) Trond Flaskerud, OL Toten-Troll, 1.14.50.

H 45-, 6 160 m: 1) Martin Øhman, Gjø-Vard OL, 56.48, 2) Håkon Dåsnes, Vang OL, 59.48, 3) Anders Sollien, OL Toten-Troll, 1.00.05, 4) Arnt Oluf Eide, Gjø-Vard OL, 1.03.56, 5) Øivind Frøisland, Vang OL, 1.06.07, 6) Are Strandlie, Gjø-Vard OL, 1.10.15, 7) Even Erlien, Gjø-Vard OL, 1.13.14, 8) Håvard Kvamme, OL Toten-Troll, 1.15.13, 9) Arnstein Dale, OL Vallset/Stange, 1.25.03.

H 50-, 5 560 m: 1) Kai Solum, Rond OL, 55.59, 2) Svein Godager, Løten o-lag, 56.30, 3) Henning Wernøe, Hamar OK, 1.01.51.

H 55-, 5 090 m: 1) Trond Olsen, Løten o-lag, 47.40, 2) Bjørn Solbergseter, Austmarka IL, 49.14, 3) Onno Verberne, OL Toten-Troll, 50.34, 4) Nils Harald Staff, OL Toten-Troll, 54.04, 5) Torbjørn Hals, Kongsberg OL, 59.13, 6) Arne Arnesen, Hamar OK, 1.00.40, 7) Bjarte Lindstad, OL Toten-Troll, 1.01.09, 8) Hans Ivar Hattestad, Vingrom IL, 1.01.50, 9) Øystein Melby, Vang OL, 1.14.17.

H 60-, 4 530 m: 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 39.09, 2) Kjell Magne Nordvi, Grue IL, 45.03, 3) Einar Lien, Løten o-lag, 46.38, 4) Harald Østbye, Elverum OK, 49.09, 5) Arnfinn Pedersen, Gjø-Vard OL, 49.38, 6) Torgeir Volden, Løten o-lag, 50.47, 7) Stig Hultgreen Karlsen, Kårvåg IL, 58.12, 8) Sjur Gjestvang, OL Toten-Troll, 1.12.36.

H 65-, 4 530 m: 1) Asbjørn Schjerve, Løten o-lag, 41.59, 2) Tor Trøan, Hadeland OL, 43.13, 3) Jon Gunnar Henriksen, Rudsbygd IL, 48.32, 4) Paul Martin Berg, Rudsbygd IL, 54.25, 5) Arne Tiltnes, IL Tyrving, 59.33, 6) Knut Haug, OL Vallset/Stange, 1.02.00, 7) Håkon Beitnes, Hamar OK, 1.20.12, 8) Roar Sætaberget, Lunderseter IL, 1.26.18.

H 70-, 3 470 m: 1) Knut Skjeset, Vang OL, 39.39, 2) John Birger Skansen, Rudsbygd IL, 40.54, 3) Trond Feiring, Hamar OK, 42.50, 4) Hasse Bergstrøm, IL Tyrving, 49.55, 5) Hans A. Tingvold, Raufoss IL Orientering, 50.14, 6) Kjell Gorm Røkke, IL Tyrving, 55.39, 7) Kjell Bratbergsengen, Lillehammer OK, 57.59.

H 75-, 3 160 m: 1) Olav Høiås, Vang OL, 35.38, 2) Jon Tyldum, Rudsbygd IL, 40.15, 3) Bjørn Myhrmoen, Rond OL, 51.25, 4) Jon Vegard Lunde, Lillehammer OK, 53.54, 5) Kåre Østgård, OL Vallset/Stange, 56.14.

H 80-, 2 840 m: 1) Halstein Ødegård, Løten o-lag, 1.21.36.

H 85-, 2 840 m: 1) Edgar Myrvold, Hamar OK, 1.02.54.

Direkte A lang, 6 530 m: 1) Øyvind Berget, Sarpsborg OL, 2.08.24.

Direkte A kort, 3 470 m: 1) Rolf Pettersen Mo, OL Toten-Troll, 31.34, 2) Ove Antvord Haugereid, Løten o-lag, 36.08, 3) Anderas Huber, Hamar OK, 39.23, 4) Trygve Rognstad, Hadeland OL, 46.15, 5) Solveig Stenberg, Vang OL, 56.22, 6) Arvid Bratlie, Løten o-lag, 1.01.25.

Direkte B, 3 160 m: 1) Erik Hasli, Snertingdal IF Orientering, 43.14, 2) Inger Svaland, OL Vallset/Stange, 52.56.

Direkte C, 2 800 m: 1) Lars Finsand, Lillehammer OK, 45.59.

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags