KM-resultater i orientering

Agnethe Hasli (t.) og Emma Visted-Hansen vant KM-gull i orientering. Foto: Privat

Agnethe Hasli (t.) og Emma Visted-Hansen vant KM-gull i orientering. Foto: Privat

Artikkelen er over 1 år gammel

Det ble flere lokale vinnere da KM langdistanse orientering ble arrangert på Lunderseter lørdag.

DEL

Riktignok var det flere fra Hedmark som løp fortere i flere klasser, men i KM for Oppland ble det blant annet gull til Agnethe Hasli og Emma Visted-Hansen fra Gjø-Vard

Her er resultatene fra løpet:

D 11-12, 2 400 m: 1) Oda Marissa Bergersen, Eidskog OL, 1.14.44.

D 13-14, 3 200 m: 1) Guro Schjølberg, Tynset IF, 35.55, 2) Emma Dåsnes, Vang OL, 40.46, 3) Maren Henriksen, Vang OL, 45.56, 4) Emma Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 46.05, 5) Anne Frøisland, Vang OL, 47.11.

D 13-16C, 2 400 m: 1) Marie Lium Fougner, Elverum OK, 1.23.00.

D 13-16N, 2 100 m: 1) Eline Lium Fougner, Elverum OK, 26.12.

D 15-16, 4 800 m: 1) Birgit Dorthea Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 50.57, 2) Martine Skjelsvik, Lillehammer OK, 59.33, 3) Tora Briskerud Hasselvold, Grue IL, 1.13.30, 4) Berthe Teslo, Hadeland OL, 1.27.58.

D 17-A kort, 4 800 m: 1) Linda Engen, Raumar Orientering, 58.19, 2) Stine Austad, Raumar Orientering, 1.03.36, 3) Anne Kjersti Briskerud, Grue IL, 1.06.30, 4) Gunn Elin Rudi, Hadeland OL, 1.16.04.

D 17-B, 3 200 m: 1) Anne-Grete Austad, Raumar Orientering, 45.27, 2) Kjersti Småstuen, OL Toten-Troll, 51.15, 3) Inger Svaland, OL Vallset/Stange, 51.57, 4) Eli Stensli, Løten o-lag, 1.05.16.

D 17-C, 2 400 m: 1) Karoline Skjelsvik, Lillehammer OK, 54.28, 2) Ida Engen, Raumar Orientering, 55.14.

D 17-N, 2 100 m: 1) Tina Bjørnstad, Raumar Orientering, 30.07.

D 19-20, 6 500 m: 1) Anine Lome, Hamar OK, 1.00.10, 2) Agnethe Hasli, Gjø-Vard OL, 1.04.50.D 21-, 7 000 m: 1) Sofie Johansson, Løten o-lag, 55.48, 2) Emilie Westli Andersen, Løten o-lag, 1.03.47, 3) Nina Smestad, Løten o-lag, 1.22.42.D 35-, 6 100 m: 1) Anna-Thekla Tonjer, Elverum OK, 1.06.23.

D 40-, 5 800 m: 1) Kristine Sollien Flaskerud, OL Toten-Troll, 1.01.43.

D 45-, 5 800 m: 1) Mari Gullbrekken Schjølberg, Tynset IF, 58.40, 2) Valborg Madslien, Lillehammer OK, 1.01.01, 3) Mona Lome, Hamar OK, 1.04.35.

D 50-, 4 800 m: 1) Anne Marit Bordal, Ringsaker OK, 50.25, 2) Unn Mette Klopbakken, Snertingdal IF Orientering, 1.03.02, 3) Vanja Staff, OL Toten-Troll, 1.17.50.

D 55-, 4 800 m: 1) Kjersti Rønning, Hamar OK, 48.17, 2) Unn Hilde Heggedal, Kongsberg OL, 51.56, 3) Eldbjørg G. Kalbækken, Tynset IF, 1.06.03, 4) Helen Margrethe Schjelderup, Nord-Østerdal OK, 1.35.02.

D 60-, 3 200 m: 1) Wenche Bjørnstad, Ringsaker OK, 48.53, 2) Gro Solnørdal, Rudsbygd IL, 1.05.02, 3) Kari Osmoen, Os IL, 1.05.06.

D 65-, 3 200 m: 1) Sigrid Kalbækken, Tynset IF, 1.05.03, 2) Helle Jørstad, Hamar OK, 1.05.17, 3) Marit Tyldum, Rudsbygd IL, 1.09.09.

H 11-12, 2 400 m: 1) Ola Dåsnes, Vang OL, 22.25, 2) Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 28.00, 3) Amund Flaskerud, OL Toten-Troll, 30.45, 4) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 36.52, 5) Asbjørn Lande, Eidskog OL, 38.41, 6) Lauritz Palmstrøm-Stolpe, Eidskog OL, 53.10.H 11-12N, 1 400 m: 1) Ole Petter Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 29.26.

H 13-14, 3 200 m: 1) Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 33.23, 2) Ragnar Lande, Eidskog OL, 48.18, 3) Anders Taraldsen, Lillehammer OK, 50.17, 4) Johannes Bjørke Sollien, OL Toten-Troll, 54.31.

H 13-16C, 2 400 m: 1) Emil Skytteren, Odal OL - Orientering, 58.50.

H 15-16, 5 800 m: 1) Jørgen Schjølberg, Tynset IF, 50.02, 2) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 54.07, 3) Mats Lindaas, Elverum OK, 56.04, 4) Grunde Isaksætre, Grue IL, 58.31, 5) Sigurd Kvamme, OL Toten-Troll, 1.12.56.

H 17-A kort, 5 800 m: 1) Marius Øie, Løten o-lag, 44.36, 2) Stig Strandhagen, Røyken OL, 1.08.38, 3) Emil Bjørnstad Strand, Raumar Orientering, 1.12.09.

H 17-B, 3 200 m: 1) Sondre Skytteren, Odal OL - Orientering, 31.57, 2) Henrik Åserud Sørensen, Odal OL - Orientering, 34.23, 3) Trond Egil Digernes, Brandval/Kongsvinger OK, 36.40, 4) Niklas Stolpe, Eidskog OL, 42.59, 5) Jens-Henrik Simonsen, OK Øst, 45.30, 6) Martin Skytteren, Odal OL - Orientering, 45.34, 7) Kjetil Jacobsen, Hamar OK, 46.23.

H 17-N, 2 100 m: 1) Tor Simonsen, OK Øst, 29.12.

H 17-18, 6 500 m: 1) Jostein Svaland Dale, Vang OL, 52.16, 2) Even Lindaas, Vang OL, 53.16, 3) Jakob Mo, OL Toten-Troll, 58.53, 4) Ole Johan Bråten, Vang OL, 1.19.59.

H 21-, 9 200 m: 1) Marius Wikstrøm, Ringsaker OK, 1.06.47, 2) Yngve Volden, Løten o-lag, 1.11.27, 3) Kenneth Bilstad, Vang OL, 1.12.06, 4) Eivind Lande, Eidskog OL, 1.16.56, 5) Jon-Anders Bordal, Ringsaker OK, 1.17.25, 6) Håvard Sundberg, Stor-Elvdal SK, 1.18.13, 7) Erlend Slokvik, OL Toten-Troll, 1.20.59, 8) Marius Staff, OL Toten-Troll, 1.28.35, 9) Inge Brenden Seigerud, Lunderseter IL, 1.45.03, 10) Anders Skjeset, Vang OL, 1.50.33.

H 40-, 6 500 m: 1) Sigmund Hansen, Gjø-Vard OL, 1.03.53.

H 45-, 6 500 m: 1) Anders Sollien, OL Toten-Troll, 53.15, 2) Håkon Dåsnes, Vang OL, 55.33, 3) Håvard Kvamme, OL Toten-Troll, 1.15.01.

H 50-, 6 100 m: 1) Jon Ivar Bergersen, Eidskog OL, 58.33, 2) Michael Sætvedt, Snertingdal IF Orientering, 1.02.14, 3) Bjørn Gaute Herlyng, Grue IL, 1.03.08, 4) Einar Teslo, Hadeland OL, 1.15.02, 5) Svein Thorsberg, Grue IL, 1.31.56.

H 55-, 6 100 m: 1) Bjørn Solbergseter, Austmarka IL, 53.44, 2) Svein-Erik Søgård, Kongsberg OL, 54.24, 3) Onno Verberne, OL Toten-Troll, 57.15, 4) Kristian Storsveen, Løten o-lag, 1.09.27, 5) Andreas Huber, Hamar OK, 1.11.15, 6) Knut Engen, Raumar Orientering, 1.11.57, 7) Svein Godager, Løten o-lag, 1.12.07, 8) Stein Arne Negård, Vang OL, 1.14.16, 9) Nils Harald Staff, OL Toten-Troll, 1.19.06.

H 60-, 5 800 m: 1) Torgeir Strandhagen, Røyken OL, 52.48, 2) Egil Rundberget, Nydalens SK, 58.22, 3) Harald Østbye, Elverum OK, 1.03.03, 4) Kay Håvard Nyhus, Brandval/Kongsvinger OK, 1.04.16, 5) Tron Erik Hovind, Raumar Orientering, 1.05.04, 6) Tor Strand, Raumar Orientering, 1.06.46, 7) Ole Rognstad, Brandval/Kongsvinger OK, 1.07.14, 8) John Tangen, Eidskog OL, 1.13.32, 9) Torgeir Volden, Løten o-lag, 1.19.58, 10) Jan Sveen, Raumar Orientering, 1.34.38.

H 65-, 4 800 m: 1) Bjørn Steinbekken, Odal OL - Orientering, 49.21, 2) Arve Smestad, Løten o-lag, 58.06, 3) Jarle Busterud, Elverum OK, 58.17, 4) Stein Nordvi, Elverum OK, 58.46, 5) Einar Lund, Hamar OK, 1.09.37.

H 70-, 3 200 m: 1) Paul Martin Berg, Rudsbygd IL, 40.35, 2) Trond Feiring, Hamar OK, 50.20.

H 75-, 2 500 m: 1) Olav Høiås, Vang OL, 40.02, 2) Jon Vegard Lunde, Lillehammer OK, 43.18, 3) Klaus Engen, Eidskog OL, 45.27, 4) Kåre Østgård, OL Vallset/Stange, 1.22.13.

H 80-, 2 500 m: 1) Jon Tyldum, Rudsbygd IL, 36.18.

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags