De sikret seg hver sin gule seierstrøye

De skaffet hver sin seierstrøye i Mjøs-O-cupen; fra venstre Marie Kravdal (D13-14), Lars Lien (H13-14)og Kristine Haanes Strandlie (D17-20) - alle fra Gjø-Vard.

De skaffet hver sin seierstrøye i Mjøs-O-cupen; fra venstre Marie Kravdal (D13-14), Lars Lien (H13-14)og Kristine Haanes Strandlie (D17-20) - alle fra Gjø-Vard. Foto:

Trioen Marie, Kristine Haanes Strandlie og Lars Lien sikret seg totalseieren i hver sin klasse da det femte og siste løpet i Mjøs-O-cupen ble arrangert i Snertingdal lørdag.

DEL

Finaleløpet ble arrangert i øspøsende regnvær i Snertingdal, men det la ingen demper seiersgleden til de tre Gjø/Vard-løperne.

Mens Marie Kravdal sikret seg en klar seier i D13-14, var det atiskklig jevnere i de to andre klassene med lokale triumfer. Lars Lien vant med ett sekund på Ole Gunnar Madslien fra Lillehammer i H13-14, mens Kristine Haanes Strandlie knep seieren i D17-20 med to sekunders margin på Snertingdals egen Agnethe Hasli.

Søndag er det klart for Snertingdalsløpet i orientering for første gang på mange år.

Nammo-Cup 2018, Etappe 5 (Finale)
C - åpen, 1850 m: 1) Ingeborg Hasle Haslestad, Ringsaker OK, 21.21, 2) Magnhild Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 29.53, 3) Sunniva Alm-Kristiansen, Vang OL, 35.50, 4) Ylva Slotnæs Lyshaug, Snertingdal IF Orientering, 36.16, 5) Eline Kravdal, Gjø-Vard OL, 36.24, 6) Marie Lium Fougner, Elverum OK, 41.29, 7) Eyvind Hasle Haslestad, Ringsaker OK, 46.46, 8) Ole Petter Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 54.02.
N - åpen, 1 300 m: Sindre Alm-Kristiansen, Vang OL, 26.41, Maren Bleken Rud, Vang OL, 25.17, Marte Olava Bratlien, Snertingdal IF Orientering, 30.35, Sivert Dåsnes, Vang OL, 22.29, Aksel Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 11.06, Aleksander Haave, Gjø-Vard OL, 33.46, Kai Magnus Haave, Gjø-Vard OL, 33.44, Torgrim Hasle Haslestad, Ringsaker OK, 13.44, Mina Holmen, Snertingdal IF Orientering, 38.46, Signe Drogseth Høie, Gjø-Vard OL, 15.04, Amalie Gunstad Ingvoldstad, Vang OL, 23.52, Emma Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, 25.26, Jonathan Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, 25.25, Anders Hasle Jøranlid, Torpa IL Orientering, 14.28, Mats Kalgraff, Ringsaker OK, 17.09, Elise Hovda Kristiansen, Gjø-Vard OL, 15.44, Håkon Villa Kristiansen, Gjø-Vard OL, 26.09, Kristine Villa Kristiansen, Gjø-Vard OL, 26.05, Aksel Krogstie, Ringsaker OK, 22.51, Pål Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 20.49, Eline Lium Fougner, Elverum OK, 14.17, Lone Slotnæs Lyshaug, Snertingdal IF Orientering, 24.58, Johanne Tomter Løkkebø, Snertingdal IF Orientering, 23.38, Eirin Melgalvis Bilstad, Vang OL, 20.20, Bea Langgård Munch, Lillehammer OK, 23.10, Ville Langgård Munch, Lillehammer OK, 15.22, Signe Nygård, Gjø-Vard OL, 18.23, Mina Reid, Lillehammer OK, 24.24, Isak Rime, Gjø-Vard OL, 29.35, Andreas Skistad, Gjø-Vard OL, 28.16, Daniel Skistad, Gjø-Vard OL, 16.42, Mari Stenberg, Vang OL, 23.53, Sofie Taraldsen, Lillehammer OK, 14.07, Sivert Isak Torseth, Gjø-Vard OL, 28.27, Andrine Vardebakken, Vang OL, 25.46, Ulrikke Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 26.52, Rikke Nordahl Østerhus, Gjø-Vard OL, 20.34, Leon Norman-Haavi, Gjø-Vard OL, 14.48.
D 11-12, 1850 m: 1) Ida Øverli Støen, Lillehammer OK, 16.52, 2) Mina Bleken Rud, Vang OL, 16.54, 3) Karen Haanes Strandlie, Gjø-Vard OL, 20.08, 4) Johanne Berg, Løten o-lag, 37.47, 5) Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 39.23, 6) Vilde Henriksveen, Snertingdal IF Orientering, 49.44, 7) Helene Kokslien, Snertingdal IF Orientering, 49.52.
D 13-14, 2890 m: 1) Marie Kravdal, Gjø-Vard OL, 27.37, 2) Henriette Berg, Løten o-lag, 35.05, 3) Emma Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, 35.13, 4) Emma Dåsnes, Vang OL, 35.14, 5) June Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, 45.43.
D 15-16, 3730 m: 1) Birgit Dorthea Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 41.10, 2) Astrid Rognstad, Hadeland OL, 48.52, 3) Berthe Teslo, Hadeland OL, 1.03.35, 4) Caroline Eide, Gjø-Vard OL, 1.39.40.
D 17-20, 4300 m: 1) Kristine Haanes Strandlie, Gjø-Vard OL, 53.54, 2) Agnethe Hasli, Gjø-Vard OL, 53.56, 3) Charlotte Eide, Gjø-Vard OL, 1.34.43.
H 11-12, 1850 m: 1) Simen Antonsen, Ringsaker OK, 23.50, 2) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, 23.53, 3) Magnus Svaland Dale, OL Vallset/Stange, 23.55, 4) Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 25.01, 5) Even Lien, Gjø-Vard OL, 25.07, 6) Mats Ligaarden, Gjø-Vard OL, 25.44, 7) Eirik Olsen Kirkevik, Hamar OK, 29.43, 8) Ola Dåsnes, Vang OL, 32.17, 9) Nikolai Teslo, Hadeland OL, 35.31, 10) Johannes Høie, Gjø-Vard OL, 35.36.
H 13-14, 2890 m: 1) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 20.32, 2) Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 20.33, 3) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, 28.24, 4) Anders Taraldsen, Lillehammer OK, 53.32, 5) Erik Wallin, Snertingdal IF Orientering, 58.25.
H 15-16, 3730 m: 1) Grunde Isaksætre, Grue IL, 39.10, 2) Mats Lindaas, Elverum OK, 39.18, 3) Sindre Grøv Svensen, Lillehammer OK, 39.25, 4) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 46.16, 5) Lars Wallin, Snertingdal IF Orientering, 1.09.58, 6) Anders Kvamme Felde, Snertingdal IF Orientering, 1.09.59.
H 17-20, 4790 m: 1) Njaal Ellegaard Melby, Vang OL, 38.43, 2) Simen Ballangrud, OL Toten-Troll, 48.59, 3) Ole Johan Bråten, Vang OL, 1.00.45, 4) Martin Alfei, Løten o-lag, 1.08.02, 5) Fredrik Sveen, Vang OL, 1.13.14.
Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags