Her er Halvbirken-resultatene

Niklas Hovland fra Biri, vant klassen sin og ble nummer fire totalt i halvbirken

Niklas Hovland fra Biri, vant klassen sin og ble nummer fire totalt i halvbirken Foto:

Artikkelen er over 6 år gammel

Her finner du resultatene for alle de lokale deltakere i Halvbirken og Ungdomsbirken.

DEL

Her er de fem beste i hver klasse, samt alle lokale deltakere.

(Resultater fra birkebeinerløpet finner du her: Her er Birken-resultatene )

Klasse:FH, Funksjonshemmede, Makstid: 2:25:30

1) Oddbjørn Homstvedt, Friidrettslaget Borg, 0:48:30

Makstid ute: 2:25:30

Klasse:HK16, Halvbirk K16-19 år,

1) Ane Øvregard Røhme, IL Bjørn, 0:54:15

2) Henrikke Kongsten Tømt, 0:56:29

3) Kathrine Gjørv Hovd, Namdal Løpeklubb, 0:57:13

4) Ida Karoline Vannebo, 0:58:01

5) Martine Grindberg, Leirådal il, 0:58:13

Klasse:HK20, Halvbirk K20-29 år,

1) Martine Haug Thoresen, 0:55:49

2) Trine Kroken Karlsen, 0:58:44

3) Oda Tandberg, 0:59:23

3) Mari Ramberg, 0:59:23

5) Siv Tetlie, Spenst Tønsberg, 0:59:56

28) Elin Nydal, 1:06:57

41) Henriette Horn Evensen, 1:10:02

46) Stine Terese Nymoen, 1:10:28

49) Ann-Kristin Midtskog, 1:10:50

87) Anne Harbo Granskogen, Team Harbo, 1:21:33

88) Anette Stanwick Bårnås, 1:21:39

90) Andrea Hilland, 1:22:55

103) Tora Kaurstad, 1:32:12

Klasse:HK30, Halvbirk K30-39 år,

1) Ebba Stenbäck, Wilhelmsen Technical Solutions, 0:51:59

2) Lisbeth S. Pettersen, Holmlia, 0:56:07

3) Silja Amundsen, 0:57:15

4) Nina Skrede, 0:57:20

5) Kathrine Andersen-Ranberg, Kodal, 0:59:08

8) Anne Margrethe Rotevatn, 0:59:48

17) Guro Jemterud Solberg, Valdres Jentelauparlag, 1:04:26

19) Anne Lene Lundene, 1:05:52

29) Anne Mari Haugen, Fluberg, 1:08:31

35) Stina Merethe Lund, 1:09:46

46) Rikke Brensdal, Reinsvoll IF, 1:10:48

69) Torunn Lysgård, Supersosionomene, 1:15:21

77) Mari Skarkerud, Supersosionomene, 1:15:45

80) Maria Vesteraas Haga, 1:16:07

93) Hege Anine Gustavsen, 1:19:29

100) Victoria Gaarder, 1:21:08

138) Ingéla Baakind Sølvsberg, 1:29:47

Klasse:HK40, Halvbirk K40-49 år,

1) Gunhild Halle Haugen, Norcem/Leca/Bygg.no, 0:47:28

2) Inger Røste Westby, Nes sportsklubb, 0:55:18

3) Unni Strand, 0:58:27

4) Nina Therese Hovland, 0:59:45

5) May Britt Nordsveen Hustad, Privat, 0:59:55

8) Annette Opsahl, 1:00:28

9) Marianne Bøe, Ihle IL, 1:01:16

18) Tone Wangen Owren, Lensbygda Sportsklubb, 1:05:12

29) Ingunn Grewe Norberg, Gjøvik sykehus BIL, 1:07:43

37) Anne Holst, Noil, 1:09:41

48) Jorun Tuftin, 1:11:19

49) Solveig Steen Moen, 1:11:40

56) Lisa Marie Skullerud, Toppen IL, 1:12:39

64) Signe Nereng, 1:14:15

91) Siv Tone Syversen-Nordberg, Aschimlinna Runners, 1:18:10

105) Kristin Gårder, 1:21:01

139) Ellen Hammer, 1:28:29

146) Elisabeth Sørum, GD, 1:30:54

Klasse:HK50, Halvbirk K50-59 år,

1) Anne Berit Wæhler, Sulland B.I.L., 1:06:44

2) Hanne Bjørnstad, 1:07:25

3) Hanne Farstad, Byåsen IL, 1:08:02

4) Turid Øvereng, 1:08:21

5) Anny Øie, 1:09:00

9) Inger Marie Fredriksen, 1:12:13

14) Ingrid Byfuglien, Synnfjell o-lag, 1:15:10

Klasse:HK60, Halvbirk K60-69 år,

1) Durdei Disenbroen, 1:19:05

2) Jannike Berg Leonardsen, Norcem/Leca/Bygg.no, 1:27:54

Klasse:HM16, Halvbirk M16-19 år,

1) Niklas Hovland, Biri IL, 0:46:20

2) Rene Larsen Fredholm, Ull/kisa IL, 0:48:54

3) Jørund Nordskogen Lervik, Brumunddal Fotball, 0:51:00

4) Mads Harbo Sørum, Team Harbo, 0:54:51

5) Eivind Bergset, Hamar Skiklubb, 1:05:46

Klasse:HM20, Halvbirk M20-29 år,

1) Eirik Kurland Olsen, Lillehammer Skiklub, 0:42:19

2) Øyvind Grønningen, IL Syre, 0:49:28

3) Tor Espen Berg, Eina Sk, 0:51:55

4) Torbjørn Bekkelien, 0:53:25

5) Jonas Sørensen Gullingsrud, Ringerike SK, 0:56:42

11) Martin Jøndal Gundersen, [VI], 1:02:30

Klasse:HM30, Halvbirk M30-39 år,

1) Tore Kristen Stafset, Ren-Eng, 0:43:46

2) Runar Sannerud, Hurdal IL/Team Sannerud, 0:46:07

3) Vegar Røsåsberget, 0:48:20

4) Jan Rikard Olafsen, Aker MH BIL, 0:51:51

5) Hector Carlos Palacios, 0:54:10

17) Lars Helge Furulund, Eidsiva BIL/CK Toten-Tråkk, 1:18:07

Klasse:HM40, Halvbirk M40-49 år,

1) Per-Einar Gjelsvik, ASICS, 0:52:50

2) Audun Bye, Eidsvoll SK, 0:53:52

3) Richard Korsen, RGSK, 0:54:59

4) Øyvind Sørhaug, 0:55:29

5) Arild Syversen-Nordberg, Aschimlinna Runners, 0:55:47

6) Ola Langedal, Raufoss IL / Svett&Mett, 0:57:31

8) Victor Sørum, Ringelia IL, 1:00:02

13) Trond Østby, Toppen I.L, 1:02:33

15) Geir Gravdahl, Raufoss Il langrenn, 1:03:34

Klasse:HM50, Halvbirk M50-59 år,

1) Vidar Åsly, Ringebu-Fåvang IL, 0:46:23

2) Gaute Skirbekk, Heming, 0:54:45

3) Arve Offigstad, Søre Ål IL, 0:54:54

4) Geir Todal, Holeværingen, 0:55:31

5) Thor Gjelsvik, Blaker IL, 0:56:04

6) Bjørn Romskaug, Eidsiva Bioenergi, 0:56:52

15) Kai Byfuglien, Synnfjell o- lag, 1:06:52

Klasse:HM60, Halvbirk M60-69 år,

1) John Grønås, Storsteinnes IL, 0:54:13

2) Åge Holgersen, XSTRATA BIL, 1:03:09

3) Asbjørn Eidsheim, Eikanger IL, 1:07:15

4) John M. Humborstad, 1:14:08

5) Tore Brønnum, Privat, 1:22:57

Klasse:HM70, Halvbirk M70 år og eldre,

1) Jan Holmebukt, Målselv IL, 1:19:43

Ungdomsbirken

Klasse:UK12, Jenter 12 år,

1) Mari Victoria Robøle Lien, Hamar Skiklubb/Hamar Friidrett, 0:19:20

2) Kristin Austgulen Fosnæs, Tyrving, 0:19:36

3) Tiril Bergitte Lund, Holmen Langrenn/Tyrving, 0:20:32

4) Hege Lindvik Stubrud, Lillehammer IF, 0:20:52

5) Stine Stadsvik, Fossum I.F., 0:21:08

15) Annette Berntsen, Vind IL, 0:22:24

20) Oda Støen Kolkinn, Vestre Gran, 0:22:53

22) Lise Molden Stensrud, Vestre Gran IL, 0:23:04

29) Karen Amalie Nordseth, Snertingdal If Ski, 0:23:24

40) Kristine Strandlie, Gjø-Vard o-lag, 0:24:38

42) Anna Mjølstad-Svendsen, 0:24:39

45) Johanne Lunde Ragnhildsløkken, Vind IL, 0:24:46

48) Thea Helene L. Foss, Varde IL, 0:24:53

49) Kristine Søreng Engen, Snertingdal if, 0:24:54

57) Marthe Aaserud, Vestre Gran, 0:25:53

62) Ingrid Andrea Nielsen, Gjøvik skiklubb, 0:26:03

72) Sandra Jøranli, Nordre Land IL, 0:27:34

73) Liv-Jorunn B. Haug, Harestua IL, 0:27:42

Klasse:UK13, Jenter 13 år,

1) Anine Lome, Hamar Skiklubb, 0:19:53

2) Henriette Smeby, Nydalens SK, 0:20:00

3) Sigrid Stakston, Søre Ål IL, 0:20:06

4) Pauline Tørnby, 0:20:17

5) Ingrid Cecilie Brakstad, Bækkelagets Sportsklub Friidrett, 0:20:41

8) Tuva Bakkemo, Gjøvik skiklubb, 0:21:01

29) Agnethe Hasli, Gjøvik Friidrettsklubb, 0:22:47

44) Maiken Leistra Tolfsen, Østre Toten Skilag, 0:23:46

46) Malin Jøranli, Nordre Land IL, 0:24:04

58) Ingrid Marie Sethne, Kolbukameratene, 0:25:15

62) Åsne Vestrheim, Gjøvik Lyn, 0:25:19

Klasse:UK14, Jenter 14 år,

1) Mathilde Myhrvold, Vind IL, 0:19:13

2) Martine Engebretsen, Heming, 0:19:19

3) Mari Virik Nøvik, Skåbu-Tverrbygda- Espedalen IL, 0:19:29

4) Emma Murvold, Stor-Elvdal Skiklubb, 0:19:45

5) Mari Nordlunde, Lillehammer Idrettsforening, 0:19:52

28) Kristin Sandbæk, Østre Toten Skilag, 0:22:11

Klasse:UK15, Jenter 15 år

1) Karoline Simpson-Larsen, ROV IL, 0:18:25

2) Johanne Hauge Harviken, Strandbygda il, 0:19:32

3) Stina Meinicke, Jutul Il, 0:19:42

4) Marthe Lindmoen, Raufoss Il langrenn, 0:20:34

5) Marte Mæhlum Johansen, Østre Toten Skilag, 0:20:48

6) Mari Myrvold, Jevnaker Ski, 0:20:54

11) Kristine Alm Karsrud, Raufoss Il langrenn, 0:21:08

12) Susann Sagstuen, Gjøvik skiklubb, 0:21:14

22) Eir Løkken, Raufoss Il langrenn, 0:23:06

24) Ane Lodgaard, Raufoss Langrenn, 0:23:24

Klasse:UK16, Jenter 16 år

1) Tiril Udnes Weng, Nes Ski, 0:18:16

2) Lotta Udnes Weng, Nes Ski, 0:18:49

3) Marte Nordlunde, Lillehammer Idrettsforening, 0:19:37

4) Marte Håkenstad-Bråten, 0:19:52

5) Marit Østvang, 0:20:02

10) Ingrid Sørumshaugen, Gjøvik skiklubb, 0:20:56

12) Thea Herberg, 0:22:05

14) Oda Lodgaard, Raufoss IL, 0:22:42

15) Ingfrid Vestrheim, Gjøvik Friidrett, 0:23:35

Klasse:UM12, Gutter 12 år

1) Petter Myhr, Vallset Il, 0:18:11

2) Amund Korsæth, Trøsken, 0:18:16

3) Magnus Tuv Myhre, Jevnaker Ski, 0:18:25

4) Christian Bucher-Johannessen, Fossum IF, 0:18:47

5) Walter Pettersen, Asker Skiklubb, 0:19:03

9) Kristoffer Alm Karsrud, Raufoss Il langrenn, 0:19:19

11) Ansgar Evensen, Vind IL, 0:19:22

12) Mathias Bjerregård Haugnes, Raufoss IL, 0:19:26

15) Jørgen Tandsether, Gjøvik skiklubb, 0:19:49

18) Henrik Elvsveen, Raufoss Il langrenn, 0:20:09

21) Henrik Markestad, Vind IL, 0:20:12

37) Arngrim Sørumshaugen, Gjøvik skiklubb, 0:20:48

44) Andreas Østensen, Østre Toten Skilag, 0:21:11

49) Kristoffer Strand, Raufoss IL, 0:21:21

57) Simen Granvold, Varde IL, 0:22:03

71) Samuel Heimly Rønning, Harestua IL, 0:22:59

79) Håvard Myrvold, Jevnaker Ski, 0:23:21

81) Niklas Kolsgaard, Vind IL, 0:23:21

94) Elias Øhman, Gjovard OL, 0:24:24

Klasse:UM13, Gutter 13 år

1) Simen Halle Haugen, Norcem/Leca/Bygg.no/Runar IL, 0:16:54

2) Albert Sperstad, Tyrving, 0:17:21

3) Jørgen Baklid, Konnerud IL, 0:17:57

4) Sindre Vassdal Johannesen, 0:18:03

5) Elias Jonsson, Nydalen Skiklub, 0:18:06

9) Kristoffer Ramsberg, Kolbukameratene, 0:18:43

23) Jacob Skogan Bøe, Lunner fotball klub, 0:19:41

30) Sigurd Gjerdingen, Søndre Ål Spkl, 0:20:13

38) Fredrik Flugstad, Gjøvik skiklubb, 0:20:42

47) Sander Nielsen, Gjøvik skiklubb, 0:21:06

48) Sander Østensen, Østre Toten Skilag, 0:21:06

64) Kristian Aleksander Vist, Gjøvik skiklubb, 0:21:48

67) Vebjørn Karlsen, Fjellblom IL, 0:21:52

70) Thomas Stangjordet, Raufoss Il langrenn, 0:22:02

87) Vidar Brenna, Skrautvål Il, 0:23:18

91) Anders Kampesæter Slaaen, Raufoss IL, 0:23:32

94) Marius Vesterås, Varde IL, 0:23:39

Klasse:UM14, Gutter 14 år

1) Vebjørn Hegdal, Larvik ski, 0:16:44

2) Harald Østberg Amundsen, Asker Skiklubb/Team G-sport, 0:17:22

3) Morten Vikerhaug, Fet skiklubb, 0:17:25

4) Oscar Moe, Heming, 0:17:46

5) Magnus Bøe, Fossum IF, 0:17:48

9) Johannes Bjertnæs, Jevnaker IF ski, 0:18:05

25) Anders Sønsteby Flaagen, Brandbu IF, 0:18:51

28) Jonas Dalby, Gjøvik skiklubb, 0:18:56

64) Fredrik Kviteberg Moholt, Jevnaker Ski, 0:20:40

81) Kristian Jakobsen, Gjøvik skiklubb, 0:21:26

101) Ivar Wangensteen, Fjellblom IL, 0:23:17

Klasse:UM15, Gutter 15 år

1) Stian Øvergaard Aarvik, BFG Fana, 0:16:28

2) Erlend Andreas Knutsen, OPPSTAD IL, 0:16:47

3) Jonas Kolderup Lund, 0:16:53

4) Jakob Velle, Bækkelaget sportsklubb, 0:17:02

5) Petter Stakston, Søre Ål IL, 0:17:14

15) Mårten Soleng Skinstad, Vind IL, 0:18:13

21) Vetle Gunnar Lyckander, Gran IL, 0:18:22

29) Magnus Gravdahl, Raufoss Il langrenn, 0:18:45

32) Gard Kvikstad, Gjøvik skiklubb, 0:18:52

33) Sondre Rognstad Linnerud, Gjøvik skiklubb, 0:18:55

45) Even Kolsgaard, Vind IL, 0:19:43

62) Petter Andrè Kleiven, Gjøvik skiklubb, 0:21:16

73) Vetle Sommerstad, Raufoss IL, 0:22:53

78) Eivind Kampesæter Slaaen, Raufoss Langrenn, 0:26:11

Klasse:UM16, Gutter 16 år

1) Endre Wigaard, 0:16:22

2) Bjørn André Aaslund, Fet skiklubb, 0:16:42

3) Sigurd Ruud Skjeseth, Hamar Skiklubb, 0:17:05

4) Halvor Kleivi, Kjelsås, 0:17:33

5) Krister Saastad, 0:17:34

7) Brage Askeli, Gjøvik skiklubb, 0:17:50

14) Knut Einar Jakobsen, Gjøvik skiklubb, 0:20:

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags