Her er alle resultatene fra Sjusjøløpet

Marthe Katrine Myhre ble nummer to totalt i Sjusjøløpet.

Marthe Katrine Myhre ble nummer to totalt i Sjusjøløpet.

Artikkelen er over 1 år gammel

Marthe Katrine Myhre ble nummer to totalt på den lengste distansen i Sjusjøløpet lørdag. På den korteste distansen ble det tredjeplass totalt til Petter Soleng Skinstad.

DEL

Resultater

Sjusjøløpet 23,5 km:

K20-29 år: 1 Emilie Westli Andersen, Løten O-Lag 1:43:39, 2 Kristine Fjeld, Kristine Fjeld / Mjøsski 1:54:11, 3 Ragnhild Hansen, Nesodden IF 2:13:06, 4 Pia Sofie Måbø, Langesund sykle- og triathlonklubb 2:15:43

K30-39 år: 1 Marthe Katrine Myhre, Lillehammer IF 1:47:12, 2 Heidi Starheim Løvaas, Team Fønix 1:55:25, 3 Kristin Vardebakken, Ingeberg 3:03:02

K40-49 år: 1 Ann-Louise Vålvannet, JESSHEIM 2:17:11, 2 Marianne Vardebakken, HAMAR 3:03:13

K50-59 år: 1 Thrine Måbø, Langesund sykle- og triathlonklubb 2:41:30

K60-69 år: 1 Birgit Korvald, Koll IL 2:13:57, 2 Tone Rud Fekjær, Fet Skiklubb 2:32:28

M20-29 år: 1 Braden Becker USA YARMOUTH 1:28:55, 2 Sondre Fylling, Oslostudentenes IK - Friidrett / Team Fokus ski 1:32:06, 3 Hank Gorman USA Hank Gorman / University Of New Hampshire 1:35:12, 4 Pål Onsrud, Team Sportsmanden 1:35:40, 5 Ulrik Måbø, Langesund sykle- og triathlonklubb 1:35:51, 6 Jonas Barlund, LILLEHAMMER 1:37:07, 7 Sigurd Sollien HULBAK, Hemsedal IL 1:38:26, 8 Mats Kristoffersen, Bm2t Consult 1:41:49, 9 Ole Gustav Bergundhaugen, Oslostudentenes IK - Friidrett 1:54:46, 10 Sivert Sliper, LILLEHAMMER 1:56:32, 11 Sander Stenseth, LILLEHAMMER 1:57:51, 12 Øyvind Asbjørn Karlsen, 1450 Mayn 2:00:25, 13 Jon Marius Ophus, Nybygda IL 2:05:11

M30-39 år: 1 Didrik Hermansen, Romerike Ultraløperklubb 1:33:06, 2 Magnus Rognstad Neby, Hamar Skiklubb / Sopra Steria 1:35:42, 3 Vegard FREDHEIM, LILLEHAMMER 1:37:31, 4 Christopher Coello FRA Team Visju 1:38:25, 5 Erlend Brandsnes, Moelven IL 1:38:35, 6 Vegar Jensen, Ørje IL 1:45:42, 7 Kenneth Skansberg, Norconsult 1:51:43, 8 Asgeir Risheim Kvam, Søre Ål IL 1:51:44, 9 Lars Martin Birkeland, Njård 2:08:03

M40-49 år: 1 Jarle Jakobsen, Moelven IL / Gubbetrim 1:38:57, 2 Knut Magnus Ljåstad, Hakadal IL 1:55:16, 3 Asgeir Lium, Icopal 2:03:20, 4 Tor Vegard Grytten, Ullensaker/Kisa IL 2:07:24

M50-59 år: 1 Geir Strandbakke, Lillehammer Skiklub 1:38:46, 2 Arnfinn Pedersen, Nesodden IF / Team Fjellstrand 1:43:44, 3 Anders Karlsen, Nesodden 1:51:21, 4 Kjetil Hansen, Kjetil Hansen 2:07:46, 5 Kai Henning Måbø, Langesund sykle- og triathlonklubb 2:41:29

M60-69 år: 1 Gunnar Skandsen, Sportsmanden 2:02:09, 2 Geir Håkon Bjørnstad, EIDSVOLL 2:07:25, 3 Nils Erik Hulbak, Hemsedal IL 2:27:17

Sjusjøløpet 10 km:

J14-15 år: 1 Elise Fredheim Simonsen, Sarpsborg IL 48:31, 2 Julie Jeistad, Lismarka Skilag/Team Sjusjøen 53:29

K16-19 år: 1 Tina Træthaug, Søre Ål il 48:44, 2 Elisabeth Lykken Hamre, Søre Ål IL 50:51, 3 Guro Skari Berger, Lillehammer Skiklub 54:30, 4 Ingvild Bossum, Søre Ål IL 1:00:05

K20-29 år: 1 Tonje Skjelstadås, IL Varden Meråker 44:24, 2 Katie Feldman USA Sun Valley Gold Team 50:25, 3 Juni Stavne, LILLEHAMMER 57:20, 4 Helene Løberg, LILLEHAMMER 1:05:30, 5 Fride Moan Hasselknippe, LILLEHAMMER 1:05:32, 6 Oda Marie Brustuen, LILLEHAMMER 1:05:36, 7 Elise Gullhav, Nkvo 1:09:56, 8 Mina Øverlien, NES PÅ HEDMARKEN 1:10:09, 9 Hsar Eh Say Pe, LILLEHAMMER 1:20:17, 10 Malin Wettermark, BRUMUNDDAL 1:24:02

K30-39 år: 1 Ida Gjermundshaug PEDERSEN, Hamar Politiidrettslag 42:24, 2 Trine Kroken Karlsen, Nkvo 46:43, 3 Ingrid Helsingeng, Norges Banks Idrettslag 55:52, 4 Maria Løkting, FOLLEBU 1:06:37, 5 Tea Anine Hindar, LILLEHAMMER 1:10:32

K40-49 år: 1 Birte Træthaug, Søre Ål il 52:43, 2 Jorunn Nordlunde Bossum, Søre Ål IL 55:06, 3 Hilde Brobakken, Snertingdal IF 55:57, 4 Tora Fæste, Lillehammer Skiklub 58:06, 5 Inger Marie Kopperud, Fjellstrand 58:29, 6 Cathrine Mandel, HEGGEDAL 59:18, 7 Tone Lise Johannessen, Moelven IL - Friidrett 1:01:19, 8 Hilde Steinbakken, Nybygda IL 1:01:49, 9 Iren Løseth, LEIRSUND 1:03:18, 10 Sølvi Mausethagen, OSLO 1:12:50, 11 Martine Kristiansen, LILLEHAMMER 1:16:52, 12 Anne Gunn Tollefsrud, Ådal IL 1:17:10, 13 Line Thyness, BRUMUNDDAL 1:25:50

K50-59 år: 1 Frøydis Hallstensen Øyen, FJERDINGBY 53:13, 2 Nina Svendby, Feiring IL 56:04, 3 Line Karlsen, Nesodden IF / Line Karlsen 56:24, 4 Anne-Borghild Mortensen, LØKEN 57:06, 5 Tove Beate Jelstad, Vikersund IF Langrenn 1:03:21

K60-69 år: 1 May Ulvåen, Fredrikstad IF 1:05:39

K70+: 1 Bjørg Gårdhammer, Ådal IL 1:11:48

G14-15 år: 1 Henrik Jevanord, Moelven IL 48:45, 2 Marius Gaden, Brøttum IL 49:38, 3 Even Fougner, Gjøvik Friidrettsklubb 51:50, 4 Jakob Træthaug, Søre Ål il 52:38, 5 Jesper L. Rønning, Lillehammer Skiklub 53:42, 6 Magnus Johannessen, Moelven IL 56:18

M16-19 år: 1 Sivert Raddum Skaug, Tretten Skiskytterlag 42:07, 2 Ole Martin Levernes, Næroset IL 57:34

M20-29 år: 1 Simen Næss Berge, Lillehammer IF 37:31, 2 Petter Soleng Skinstad, Gjøvik Friidrettsklubb / Team Sport 1 Skinstad 38:58, 3 Petter Johansen, Lillehammer IF 41:11, 4 Ian Moore USA UVM Ski Team 41:42, 5 Mårten Soleng Skinstad, Gjøvik Friidrettsklubb / Team Sport 1 Skinstad 41:51, 6 Fridtjof Wedum, Follebu Skiklubb 42:23, 7 Ola Nysveen Johansen, Moelven IL 44:05, 8 Fredrick Aakhus-Østrem, LILLEHAMMER 44:14, 9 Ole Eirik Fuglehaug EKREM, Lillehammer Skiklub 45:19, 10 Thomas Johansen, Team Stiv & Støl 48:52, 11 Sigve Kristiansen, LILLEHAMMER 53:03, 12 Thomas SKAUG, Mesnali Skilag 53:43, 13 Robin Heby, LILLEHAMMER 55:03, 14 Kee Deeku, TVEDESTRAND 1:20:15, 15 Vegard Bekkelund, LILLEHAMMER 1:25:46

M30-39 år: 1 Tormod Haugstad, Sør - Fron 40:32, 2 John Henry Strupstad, Ren-Eng, FIK - Friidrett 40:59, 3 Karsten Tornes, Vind IL 42:11, 4 Anders Brænna, DAL 45:56, 5 Trond Sætha, Forsvaret 46:18, 6 Erik André Kristiansen, Sørum IL 46:52, 7 Kjetil Myrvold, Astana 47:06, 8 Jarle Skrebergene, Team Baker Hansen 48:52, 9 Stian Brendløkken, LILLEHAMMER 55:35, 10 Lars Erik Nordhagen, NES PÅ HEDMARKEN 1:21:18

M40-49 år: 1 Erik Sjöqvist SWE Svensenga SK 38:12, 2 Bjørn Egil Nordseth, Gjøvik Friidrettsklubb 40:13, 3 Endre Hjelseth, Ottestad IL 41:10, 4 Dag Olav Wirstad, SÄVEDALEN 42:29, 5 Morten Omland, Kjelsås IL 42:57, 6 Jan Egil Utsigt, Nrbr 47:26, 7 Jan Flemming Henriksen, OSLO 49:50, 8 Arild Gudbrandsen, Team Razarn 54:31

M50-59 år: 1 Tore Jensen, Kjelsås IL 44:57, 2 Erik Gaarder, OSLO 46:59, 3 Henning Grøndalen, RAUFOSS 52:13, 4 Arne Frithjof Løken, Feiring IL 53:52, 5 Bjørn Sveum, OSLO 55:32, 6 Pål Jensen, Kjelsås IL 58:45, 7 Ove Egil Eriksen, Gubbetrim 59:08, 8 Werner Sveum, Torpa Ski / Team Milslukern - Driv Trening 1:01:35, 9 Arve Martin Øverlien, STAVSJØ 1:06:31, 10 Patrik Hurtig, GJØVIK 1:11:53

M60-69 år: 1 Arvid Terje Hjelseth, FARSTAD 52:47, 2 Erik Helli, GIF Ski 54:37, 3 Hans Erik Hansen, Nesodden IF 56:13, 4 Terje Lassesen, OSLO 1:07:16

M70+: 1 Magne Mjærum, OSLO 1:22:49, 2 Einar Evensen, OSLO 1:22:56

Sjusjøløpet Trim

Sindre Bjørkmann, Sportsklubben Vidar,  Sondre Strande Omland, Kjelsås IL,  Hedda Bjørkmann, Sportsklubben Vidar,  Jørgen Løken, Feiring IL,  Brage Falch-Koslung, OSLO,  Bendik Falch-Koslung, OSLO

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags