Dette skjer på sportsfronten i helga

Artikkelen er over 3 år gammel
DEL

Lørdag 24. september:

FOTBALL

Eliteserien menn: Sarpsborg – Viking, Molde – Rosenborg

Eliteserien kvinner: Røa – Avaldsnes, Arna-Bjørnar – Stabæk, Medkila – Urædd, Vålerenga – Kolbotn, Trondheims-Ørn – LSK Kvinner

1. divisjon kvinner: Fart – Kongsvinger, Raufoss – Grei, Åsane – Lyn, Fortuna – Byåsen

2. divisjon menn avd. 2: Elverum – Brattvåg, HamKam – Byåsen, Nardo – Nybergsund, Strindheim – Brumunddal, Tynset – Gjøvik-Lyn

3. divisjon menn avd. 3: Jevnaker – Gran, Valdres FK – Funnefoss/Vormsund, Skedsmo – Årdal, Sander – Hallingdal, Hauerseter – Flisa

3. divisjon menn avd. 9: Redalen – Sverresborg, Ottestad – Trygg/Lade, Faaberg – Lillehammer

4. divisjon menn avd. 2: Nordre Land – Vest-Torpa, Snertingdal/Redalen 2 – Søndre Land

TURNERINGER

Adidas Cup på Vind

Engelsk eliteserie: Manchester U. – Leicester, Bournemouth – Everton, Liverpool – Hull, Middlesbrough – Tottenham, Stoke – West Bromwich, Sunderland – Crystal Palace, Swansea – Manchester C., Arsenal – Chelsea

HOPP

Kontinentalcup menn i Wisla, Polen (HS134)

HÅNDBALL

Mesterligaen menn, gruppespillet nivå 2, gruppe C: Metalurg (Makedonia) – Elverum

ISHOCKEY

Eliteserien menn: Manglerud Star – Vålerenga

1. divisjon menn: Furuset – Comet, Gjøvik – Grüner, Moss – Nidaros, Narvik – Ringerike, Bergen – Hasle/Løren

RALLY

Rally Hedemarken i Hamar (NM-runde 7 av 7)

STRONGMAN

Styrkekonkurranse på scena på Gjøvik gård

TRAV

Klosterskogen (V5, V75, DD, V4)

Harstad (V65, DD)

Søndag 25. september:

FOTBALL

Eliteserien menn: Lillestrøm – Sogndal, Start – Haugesund, Strømsgodset – Odd, Vålerenga – Aalesund, Brann – Tromsø

Eliteserien kvinner: Klepp – Sandviken

1. divisjon menn: Strømmen – Ull/Kisa, Kristiansund – Mjøndalen, Bryne – Åsane, Hødd – Jerv, Kongsvinger – Levanger, Ranheim – KFUM Oslo, Sandnes Ulf – Raufoss.

1. divisjon kvinner: Grand Bodø – Øvrevoll Hosle, Amazon Grimstad – Fløya

2. divisjon menn avd. 2: Molde 2 – Hønefoss, Stjørdals-Blink – Rosenborg 2

3. divisjon menn avd. 9: HamKam 2 – Heimdal, Eidsvold Turn – Stridnheim 2

3. divisjon kvinner avd. 1: Kjellmyra – Lunner, Valdres/Fagernes/Aurdal/Leira – Elverum

TURNERINGER

Adidas Cup på Vind

KM-SLUTTSPILL

På Jorekstad: Follebu 2, Øyer/Tretten og Kolbu/KK. På Løten: Løten 2, Reinsvoll og Furnes. Vinnerne til KM-finale

Kvinner 7er høst: På Fossvang i Bagn: Bagn, Vind 7er, Varde/Vardal og Kastad. På Biri: Biri 7er, Toppen, Nybygda og Nordbygda

EM-kvalifisering G17, gruppe 13 i Litauen: Ukraina – Tyrkia (i Kaunas), Norge – Litauen (i Alytus)

Engelsk eliteserie: West Ham – Southampton

FRIIDRETT

Berlin maraton

HOPP

Kontinentalcup menn i Wisla, Polen (HS134)

HÅNDBALL

Eliteserien kvinner: Tertnes – Rælingen, Gjerpen – Glassverket, Storhamar – Halden

3. divisjon kvinner avd. 1: Gjøvik HK 2 – Furnes, Flisa - Lunner

ISHOCKEY

Eliteserien menn: Frisk Asker – Storhamar, Lillehammer – Kongsvinger, Sparta Sarpsborg – Lørenskog, Stjernen – Stavanger

1. divisjon menn: Narvik – Ringerike, Moss – Nidaros, Bergen – Hasle/Løren

ORIENTERING

Junior-NM stafett i Stavanger

TRAV

Sørlandet 18.15 (V65, DD, V5)

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags