Snertingdøl ukevinner i vrien runde i OA-tipset

Vårsesongens siste runde i OA-tipset bød på mange vriene kamper. To tippere klarte sju riktige, og Erlend Hasle ble trukket ut som ukevinner.

DEL

To uavgjorte kamper, imponerende Raufoss-seier over serieleder Aalesund, samt at Skreia påførte Vardal sitt første serietap for sesongen, var noe av årsaken til at det ble sparsomt med riktige på noen denne runden.

Erlend Hasle fra Snertingdal og Tom Harald Fuglerud fra Kapp klarte likevel å prikke inn sju rette. Førstnevnte stakk av med premien som ukevinner.

Her er resultatene fra runde 8: Raufoss – Aalesund H (2-1), Raufoss – Vålerenga 2 U (0-0), FK Gjøvik-Lyn – Melhus H (2-0), Raufoss 2 – Rosenborg 2 B (1-4), Valdres FK – Nordre Trysil H (4-1), Lillehammer FK – Redalen H (3-0), Reinsvoll – Gran U (1-1), Skreia – Vardal H (2-1), Dokka Sport – Biri H (2-0), Varde – Raufoss 3 B (1-4).

Seks riktige var det derimot mange som klarte, deriblant Håvard Røislie fra Raufoss og Adrian Brennhagen fra Dokka. Duoen er fortsatt på toppen av sammenlagtlista. Begge har 52 rette etter åtte serierunder.

Nærmest følger Nils Sverre Engelien fra Kolbu, som har 50 poeng. Magne Glæserud fra Reinsvoll har 49 poeng, mens følgende fire har 48 poeng når sesongen er halvspilt: Arne Halvorsrud, Raufoss, Erling Undeli fra Gjøvik, Espen Haugerud fra Dokka og Magne Hasli fra Torpa.

OA-tipset tar nå sommerferie. Første runde etter ferien spilles helga 10. og 11. august.

Her er hele sammenlagtlista etter åtte runder:

NavnTotalt12345678
Adrian Brennhagen5277367886
Håvard Røislie5266587866
Nils Sverre Engelien 5077666576
Magne Glæserud 4967478665
Arne Halvorsrud4887466746
Erling Undeli4858487754
Espen Haugerud 4846557975
Magne Hasli 4867567665
Alf Johnny Libakken 4737487765
Jan Arild Lyseng 4756577755
Jørgen Sletten 4757576656
Kai Torkehagen4758576646
Stig Hella 4776566674
Vetle Vangstuen4777466845
Asbjørn Kampelien 4657476575
Bernhard Vigen4665665765
Erlend Hasle4655657567
Geir Presteseter 4667457845
Knut Skogli4665668735
Lasse Ekseth 4675675565
Milnor Engen 4647567755
Per Olav Holthe4646476766
Per Olav Nyhus4657476845
Rolf Helge Thorstad 4647575675
Rune Beritsveen 4655757656
Rune Morten Kristiansen4646667665
Stein Joar Olsen465
686876
Jan Limoseth4556465865
Ole Steffen Brennhagen 4558557672
Rune Hansen4548476745
Svein Henning Byrøygard 4565566656
Svein Toten4555586745
Thorgrim Sørum4556467656
Trond Buskum 4554567666
Unn Kristin Sæther 4566566754
Finn Kristiansen 4446685546
Hans Frode Liereng 4475476546
Roar Nordby 4465467565
Ronny Smedshammer4455566854
Terje Andreassen 4456575664
Torstein Holien 4436467765
Frode Nyland 4355486555
Kent Midteng 43665
7766
Magnar Tangen 4357456664
Odd Løvlibråten 435
676856
Ole Morten Aaslund4344476675
Per Johan Eng4356456845
Rune Søbye4374546656
Svein Arild Rud 4346457656
Kjetil Fosslien 4247466654
May Britt Ranum Nilsen4258537743
Per Jansen4257467544
Per Olav Hasli 4276365735
Roger Ødegård4257467643
Tom Jansen4254546864
Trygve Larsen 4274565744
Adrian Lund416
557855
Bjørn Nybakken 4136375764
Christian Falbach4157456644
Einar Skøyenengen 4155475645
Geir Nordheim4145
76766
Kai Inge Moe 416666656
Magnar Madsen4166556535
Roy Svenskerud4154577643
Bjørnar Lauvli 4046663744
Harald H Holthe 407
457755
Kjell Erik Weseth4053466655
Knut M Trygstad40
7566655
Raymond Park Lyseng 4044567554
Rune Stenvold 4064555555
Vegard Hansen 4055367824
Anni Hansen 3945474744
Arne Knudsen3955466742
Bjørn Arild Hansen 3953466744
Ida Holthe Sørlie 3945275754
Kai Henning Nyhus3946466544
Kåre Thomas Stensrud396366576
Morten Skogen3936637842
Finn Roger Myhre 386
668624
Siv-Renate Brennhagen3872455672
Sven Ahnstrøm3876
46834
Elisabeth Helt3765455633
Johannes Solberg37
5467456
Vetle Steinum Odberg 373
566656
Bjørn Einar Andersen 3638635524
Brit Holthe3544365463
Henning Stenvold356554546
Jan Stensland 3525645265
Lars Arne Blilie3527463616
Lasse Hamar3527346643
Bjørg Jørgenstuen34364558
3
Kjell Sandbakken3453355526
Knut Bråten 3435667
34
Thor Stensrud3445
75535
Turid Kraby Simenstad347
56
754
Ivar Magne Nydahl 3344335653
Mary Elisabeth Gjefle 3363473523
Rune Viberg3345543543
Terje Stensrud 334456464
Tom Harald Fuglerud33

665637
Bjørnulf Wæhler32754
4543
Lars Furuseth32
664556
Ronny Ringvoll 325657

54
Knut Robert Joten3155

6654
Per Axel Pettersen 3134655
53
Rune Haugerud31655

564
Steinar Jørgenstuen 3155
646
5
Atle Liom30
5444643
Jan Roger Joten295343455
Nils Erik Slåttsveen29
53876

Ole Johan Ingvaldsen 2945
7
7
6
Ronny Undseth29
366
545
Kenneth Hauger Enger 285
5747

Trond Aass28754
66

Terje Lundsten274833
6
3
Geir Helli2636
656

Marie Nordheim26
6
55523
Kjell Magne Fuglerud243
345
45
Magnus Bekkelund 245
7
66

Einar Onshus236
55

34
Geir Grønndalen234
5
653
Håkon Hovde23

4766

Arne Hovde2177

7


Leif Tore Linnerud206
4
6
4
Tore Ulvesveen20


64532
Dag Erland Fosnes18265
5


Roy Helli173446



Stian Nysted Skjerpen176

6
5

Sven Kåre Haukedalen17665




André Norland-Flatebø 164

66


Kjell Åge Fremstad167
45



Ola Strandbakken146



8

Tore Stenseth144
3

7

Atle Simensen116


5


Simen Kristoffersen 115
6




Anders Pettersen103



7

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags