Gå til sidens hovedinnhold

Se resultatene fra regioncupen: Mange lokale klassevinnere

Hedda Bakkemo vant den eldste juniorklassen og Malin Hoelsveen utklasset konkurrentene i 16-årsklassen under lørdagens sprint i regioncupen i langrenn ved Veldre sag.

Langrennsløperne har hatt en sesong med få konkurranser. Regioncupen har blitt det eneste målet for mange i en sesong hvor de store rennene har blitt avlyst.

Sprinten i Veldre lørdag viste at mange av de lokale løperne har holdt ut i koronasesongen, og mange av dem stakk av med klassseire. I gutteklassene imponerte Simen Østlien Evensen i 15-årsklassen og Eskil Engdal fra Vind i 16-årsklassen. Begge vant sine finaler.

Her er resultatene:

Finaler:

K 19/20 år: 1 Bakkemo Hedda (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 7:33:30.7, 2 Johnsen Tuva (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 7:33:32.5, 3 Aabrekk Ingrid Bergene (Runar, IL) 7:33:33.9, 4 Ramstad Ida (Nittedal IL) 7:33:34.5, 5 Heggen Anna (Svea Skilag) 7:33:43.8, 6 Loennecken Kaja (Asker Skiklubb / Asker SK) 7:34:09.2, 7 Mohn Linn Sofie (Magnor UL) 0:00.0

K 18 år: 1 Stenersen Ingeborg Andberg (Kvaløysletta Skilag) 7:29:40.5, 2 Østgård Ingeborg (Nansen, IL) 7:29:46.3, 3 Haave Kristina Masovn (Lillehammer Skiklub) 7:29:47.9, 4 Jeistad Julie (Lismarka Skilag) 7:29:48.9, 5 Haave Maria Masovn (Lillehammer Skiklub) 7:30:02.8, 6 Østvold Mathilde Skoglund (Vang Skiløperforening) 7:30:35.9

J 16 år: 1 Hoelsveen Malin (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 2:47:07.2, 2 Ranestad Mari Ovidia (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 2:47:18.2, 3 Lagethon Stine Ludahl (Øyer-Tretten IF) 2:47:22.4, 4 Hovde Sara (MjøsSki) 2:47:23.1, 5 Vang Mari (Tynset IF) 2:47:29.6, 6 Kjeldsberg Iselin Stangstuen (Vind IL) 2:47:46.7

M 17 år: 1 Engdal Eskil (Vind IL) 3:03:08.9, 2 Borgen Sivert (Østre Toten Skilag) 3:03:09.8, 3 Kongssund Kristian (Næroset IL) 3:03:10.7, 4 Kvarstad Jørgen (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:03:13.0, 5 Nylund Noah Christoffer Nielsen (Medkila SL / Medkila Skilag) 3:03:13.2, 6 Træthaug Jakob Krøger (Søre Ål IL) 3:03:35.6

M 19/20 år: 1 Opsal Mats (MjøsSki) 7:48:59.2, 2 Vika Jonas (MjøsSki) 7:48:59.5, 3 Schjølberg Jørgen (Tynset IF) 7:49:00.2, 4 Spigseth Ola (Nes Ski) 7:49:00.5, 5 Ramstad Morten (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 7:49:05.2, 6 Nergaard Peter Oliver (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 7:49:08.8

M 18 år: 1 Linderud Eirik (Hernes IL) 7:41:03.0, 2 Linderud Even (Hernes IL) 7:41:06.0, 3 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 7:41:08.4, 4 Aspesletten Torjus Berge (Lillehammer Skiklub) 7:41:14.2, 5 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 7:41:16.8, 6 Thorvaldsen Even (Ottestad IL) 7:41:18.0

G 15 år: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 2:58:48.4, 2 Faldmo Elfinn Borg (Trysilgutten IL) 2:58:51.9, 3 Tømterud William (Harestua IL) 2:58:54.5, 4 Lillejordet Jonas Lidahl (Vang Skiløperforening) 2:58:59.0, 5 Kvarstad Henrik (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 2:59:05.9, 6 Opsann Edvald Smogeli (Lillehammer Skiklub) 2:59:12.5

J 15 år: 1) Ingeborg Rosager Granli IL 03:27,6, 2) Marthe Olsen Katnosa Jevnaker 03:29,0 3) Inger Grini Moelven IL\Team Sjusjøen 03:20,3.2

J 17 år: 1) Aurora Gaarder Strand Strandbygda 03:51,3, 2) Mina Sofie Kjærås Moland NTG-L/Stokke 04:05,6 3) Mille Marie Storlien NTG-L/Lillehammer Skiklub, 6) Synne Børresen Bollingmo NTG-L/Raufoss IL Langrenn NO 03:54,6

Prolog:

K 19/20 år: 1 Bakkemo Hedda (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 3:32.6, 2 Aabrekk Ingrid Bergene (Runar, IL) 3:37.0, 3 Heggen Anna (Svea Skilag) 3:39.7, 4 Johnsen Tuva (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 3:40.9, 5 Loennecken Kaja (Asker Skiklubb / Asker SK) 3:41.8, 6 Ramstad Ida (Nittedal IL) 3:42.5, 7 Grøtting Karoline (Lillehammer Skiklub) 3:42.6, 8 Snortheimsmoen Thea (Vestre Slidre IL) 3:44.2, 9 Seierstad Janne Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 3:49.2, 10 Sveen Carina (Strandbygda IL) 3:49.4, 11 Sundgaard Sigrid Jøranli (Søre Ål IL) 3:50.0, 12 Moland Maja Kjærås (Stokke IL) 3:50.4, 13 Vang Ida (Tynset IF) 3:50.9, 14 Slåen Marie (Tormod Skilag) 3:51.0, 15 Hole Kristine Hjellbakk (Sunnylven IL) 3:51.4, 16 Mohn Linn Sofie (Magnor UL) 3:51.8, 17 Træthaug Tina Krøger (Søre Ål IL) 3:51.9, 18 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 3:55.3, 19 Fougner Ingrid (Follebu Skiklubb / Follebu SK) 3:59.5, 20 Magnussen Maria Finni (Lillehammer Skiklub) 4:02.2, 21 Svendsby Martine Eldre (Lillehammer Skiklub) 4:02.6, 22 Fossum-Bjørge Mathilde (Søre Ål IL) 4:05.9, 23 Plukkerud Caroline (Øyer-Tretten IF) 4:16.7

K 18 år: 1 Stenersen Ingeborg Andberg (Kvaløysletta Skilag) 3:43.8, 2 Jeistad Julie (Lismarka Skilag) 3:47.6, 3 Østgård Ingeborg (Nansen, IL) 3:47.8, 4 Haave Maria Masovn (Lillehammer Skiklub) 3:49.6, 5 Østvold Mathilde Skoglund (Vang Skiløperforening) 3:51.0, 6 Haave Kristina Masovn (Lillehammer Skiklub) 3:53.7, 7 Bergersen Emma Bangstad (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:56.8, 8 Grøtte Tuva Henden (Utleira IL) 3:57.8, 8 Lillejordet Dina Lidahl (Vang Skiløperforening) 3:57.8, 10 Smedsrud Martine (Eidsvold Værks Skiklub) 4:00.1, 11 Kvamme Kristine Louise (Lillehammer Skiklub) 4:01.0, 12 Evensen Hanna Søgård (Nordbygda/Løten Ski / Nordbygda / Løten Ski) 4:04.8, 13 Engeskaug Sara (MjøsSki) 4:06.6, 14 Prestmo Eline (Lillehammer Skiklub) 4:09.5, 15 Svergja Mari Grøtli (Kvikne IL) 4:11.2, 16 Haslestad Ingeborg Hasle (MjøsSki) 4:16.6, 17 Flagstad Tiril Lundsveen (Vang Skiløperforening) 4:23.7, 18 Galgum Nina Cornelia Kurås (Vang Skiløperforening) 4:24.9, 19 Thorsteinsen Albertine (Vang Skiløperforening) 4:37.8

K 17 år: 1 Strand Aurora Gaarder (Strandbygda IL) 3:51.3, 2 Bollingmo Synne Børresen (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 3:54.6, 3 Vestad Oline (Vågå IL) 4:01.0, 4 Storlien Mille Marie (Lillehammer Skiklub) 4:01.3, 5 Nordvik Mathea (Brandbu IF) 4:03.6, 6 Simonsen Elise Fredheim (Trøsken IL) 4:03.7, 7 Ulen Aurora Storlien (Lillehammer Skiklub) 4:04.9, 8 Moland Mina Sofie Kjærås (Stokke IL) 4:05.6, 9 Magnussen Hedda (Østre Toten Skilag) 4:14.1, 10 Schjetne Hannah (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 4:14.5, 11 Dåsnes Emma (Vang Skiløperforening) 4:17.6, 12 Ellevold Aasne Sofie Oustad (Oppstad IL) 4:18.5, 13 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag) 4:19.9, 14 Tofte Andrea Myrhaug (Øyer-Tretten IF) 4:26.6, 15 Ulsrud Selma Byfuglien (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 4:26.7, 16 Bekkelund Ada Myhren (Søre Ål IL) 4:37.2, 17 Bårdseng Ellinor (Vang Skiløperforening) 4:47.3

J 16 år: 1 Hoelsveen Malin (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 3:05.9, 2 Ranestad Mari Ovidia (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:26.2, 3 Lagethon Stine Ludahl (Øyer-Tretten IF) 3:28.7, 4 Vang Mari (Tynset IF) 3:29.6, 5 Dragerengen Synne (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 3:29.9, 6 Schjølberg Guro (Tynset IF) 3:36.4, 7 Kjeldsberg Iselin Stangstuen (Vind IL) 3:37.1, 8 Hovde Sara (MjøsSki) 3:38.2, 9 Bjerregård Sofie Granskogen (Raufoss IL Langrenn) 3:44.6, 10 Woldengen Astrid Bekken (Moen Sportsklubb) 3:47.7

J 15 år: 1 Grini Inger (Moelven IL) 3:20.3, 2 Rosager Ingeborg (Granli IL) 3:27.6, 3 Katnosa Marthe Olsen (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:29.0, 4 Stenumgard Hedda (Ringebu/Fåvang SK) 3:33.1, 5 Berget Johanne Gylthe (Vang Skiløperforening) 3:34.6, 6 Gangås Eir Elise Røstelien (Moelven IL) 3:36.2, 7 Storlien Celine (Lillehammer Skiklub) 3:42.4, 8 Kleven Martine Hoel (Ottestad IL) 3:43.1, 9 Ulen Andrea Storlien (Lillehammer Skiklub) 3:43.8, 10 Sunde Nora Melbø (Lillehammer Skiklub) 3:46.8, 11 Hval-Thomsen Maja (Harestua IL) 3:48.5, 12 Holm-Lombnæs Selma (Lillehammer Skiklub) 3:51.7, 13 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 3:52.4

M 17 år: 1 Borgen Sivert (Østre Toten Skilag) 3:14.3, 2 Kongssund Kristian (Næroset IL) 3:15.4, 3 Engdal Eskil (Vind IL) 3:15.9, 4 Kvarstad Jørgen (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:18.4, 5 Engdahl Linus (Torvikbukt IL) 3:19.9, 6 Snarvold Markus Judin (Kjellmyra IL) 3:23.0, 7 Midtsundstad Østen Brovold (Vaaler IF) 3:25.9, 8 Aasum Kristian Øye (Granli IL) 3:26.7, 9 Faldmo Magnus Borg (Trysilgutten IL) 3:26.8, 10 Olstad Edvard Fossum (Øyer-Tretten IF) 3:27.1, 11 Nylund Noah Christoffer Nielsen (Medkila SL / Medkila Skilag) 3:27.2, 11 Træthaug Jakob Krøger (Søre Ål IL) 3:27.2, 13 Blom-Hagen Iver (Vang Skiløperforening) 3:27.6, 14 Hovde August (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 3:27.9, 15 Kristiansen Nikolai (Brandbu IF) 3:29.0, 16 Stramrud Martin (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:29.2, 17 Rød Anders (Lillehammer Skiklub) 3:29.3, 18 Kongssund Lars (Næroset IL) 3:29.8, 18 Framstad Eivind Kristinson (Øystre Slidre IL) 3:29.8, 20 Krogh Vegard (Ottestad IL) 3:30.3, 21 Fjeld Eirik (Lom IL / Hamar SK) 3:31.0, 22 Opsann Oscar Smogeli (Lillehammer Skiklub) 3:31.1, 23 Torseth Håkon (Lillehammer Skiklub) 3:34.4, 24 Lauridsen Ingemar Kristian Aagaard (Lillehammer Skiklub) 3:35.2, 25 Holmen Mattis Korsbakken (Vallset IL / Hamar SK) 3:37.4, 26 Røstad Erik (Nordre Land IL) 3:43.8, 27 Stenersen Kristian (Øyer-Tretten IF) 3:44.1

M 19/20 år: 1 Vika Jonas (MjøsSki) 3:01.3, 2 Opsal Mats (MjøsSki) 3:02.4, 3 Spigseth Ola (Nes Ski) 3:04.0, 4 Stensby Magnus Martinsen (Hamar SK) 3:07.5, 5 Bjertnæs Bjarte (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:07.9, 6 Fodstad Fredrik Gerardo (Eidsvold Værks Skiklub) 3:08.4, 6 Schjølberg Jørgen (Tynset IF) 3:08.4, 8 Nergaard Peter Oliver (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:08.9, 9 Dragerengen Ivar (Raufoss IL Langrenn) 3:09.1, 10 Klausen Torodd (Konnerud IL) 3:09.3, 11 Owren Fredrik Hammerdal (Lillehammer Skiklub) 3:10.3, 12 Stenersen Fredrik Glomsrud (Lillehammer Skiklub) 3:10.4, 13 Nordaas Audun (Strandbygda IL) 3:10.7, 13 Olsen Magnus Braathen (Lillehammer Skiklub) 3:10.7, 15 Harby Jørgen (Lillehammer Skiklub) 3:11.1, 16 Mostraum Elias (Osterøy IL) 3:11.5, 17 Fremstad Lars Petter Frydenlund (Gjøvik SK) 3:11.6, 18 Karlsen Even (Lillehammer Skiklub) 3:11.8, 18 Gundersen Birk Møller (Lyn Ski) 3:11.8, 20 Thoresen Jonas Dyrli (Røa IL / Røa Allianseidrettslag) 3:11.9, 21 Ramstad Morten (Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK) 3:12.1, 22 Bjørnaa Birk Strand (Lillehammer Skiklub) 3:12.6, 23 Aarstad Vegard (Ås IL) 3:13.6, 24 Kirkevik Simen Olsen (Ottestad IL) 3:13.7, 25 Kvam Håvard (Kolbukameratene, IL / Kolbu KK) 3:14.2, 26 Kvale Nils Henrik (Østre Toten Skilag) 3:14.8, 27 Aurmo Reidar (Lillehammer Skiklub) 3:15.6, 28 Kjærnli Jan Christian (Rendalen IL) 3:16.5, 29 Gauslaa Per Kristian (Oddersjaa SSK) 3:17.8, 29 Bakken Nikolai Hansen (Trysilgutten IL) 3:17.8, 31 Juklestad Viktor Olsen (Lyn Ski) 3:18.1, 32 Sundet Kasper (Engerdal SP.kl.) 3:18.2, 33 Nytrøen Torkild (Rendalen IL) 3:18.7, 34 Bakken Eskil (Lillehammer Skiklub) 3:20.3, 35 Bergsland Andreas (Trøsken IL) 3:20.6, 36 Myrvold August (Kjellmyra IL) 3:23.4, 37 Andersen Erlend (Åslia Skilag) 3:26.2, 38 Berg Peder Aarstad (Galterud IF) 3:26.6, 39 Ulsrud Herman Byfuglien (Gjøvik SK) 3:27.2, 40 Kvalevaag-Holm Elias (MjøsSki) 3:35.6, 41 Tronsrud Henrik Linner (Sand IF / Nord-Odal IL) 3:37.1

M 18 år: 1 Linderud Eirik (Hernes IL) 3:01.1, 2 Linderud Even (Hernes IL) 3:06.7, 3 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 3:08.7, 4 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 3:13.2, 5 Thorvaldsen Even (Ottestad IL) 3:13.8, 6 Tarud Eskil Espe (Tormod Skilag) 3:15.1, 7 Grini Anders (MjøsSki) 3:15.5, 8 Wangen Kristian Mathias Sølverud (Magnor UL) 3:16.0, 8 Feragen Sebastian Rød (Tynset IF) 3:16.0, 10 Wangen Vemund (Lillehammer Skiklub) 3:16.2, 11 Jevanord Henrik (Moelven IL) 3:16.3, 12 Aspesletten Torjus Berge (Lillehammer Skiklub) 3:17.5, 13 Johansen Philip Georg (Trysilgutten IL) 3:18.7, 14 Mobrenna Even (Hamar SK) 3:22.0, 15 Gammelmo Simen (Svea Skilag) 3:23.6, 16 Aaeng Karenus (Alvdal IL) 3:23.8, 16 Myrland Imre Sagbakken (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 3:23.8, 18 Sundal Sigurd (Åslia Skilag) 3:24.2, 19 Overen Sindre Syvertsen (Kolbukameratene, IL / Kolbu KK) 3:25.3, 20 Skogheim Emil (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:25.7, 21 Baksjøberget Ludvig Leopold (Vang Skiløperforening) 3:30.6, 22 Rønning Jesper Ludvigsen (Lillehammer Skiklub) 3:31.6, 23 Gorset Emil Solan (Svea Skilag) 3:35.1, 24 Arvesen Ole Marius (Svea Skilag) 3:36.4, 25 Ranestad Vegard (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:38.2, 26 Brun Bård Gunnar (Eidsvold Værks Skiklub) 3:40.5, 27 Vennestrøm Mats Mangset (MjøsSki) 3:41.6, 28 Johannessen Magnus (Moelven IL) 3:44.2

G 16 år: 1 Fjeldstad Jonathan Hemb (Hamar SK) 2:51.4, 2 Sundet Henning (Engerdal SP.kl.) 2:55.7, 3 Broberg Elling (Jevnaker Idrettsforening Ski) 2:57.0, 4 Martinsson Ola (Kjellmyra IL) 2:57.7, 5 Heggen Lars (Harestua IL) 3:02.3, 6 Kolloen Petter (Vang Skiløperforening) 3:04.5, 7 Wien Simen Monsrud (Harestua IL) 3:05.8, 8 Hoelsveen Mathias (Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn) 3:08.0, 9 Almsbakken Elias Østvold (Østre Toten Skilag) 3:11.1, 10 Røberg Sigurd (Trysilgutten IL) 3:13.3, 11 Nystrand Fredrik (MjøsSki) 3:13.9, 12 Flagstad Torjus Lundsveen (Vang Skiløperforening) 3:17.1, 13 Austdal Magnus Frankmoen (Nes Sp.Kl.) 3:23.7, 14 Buraas Bjørnar Jesnes (Åsmarka IL) 3:24.5, 15 Tronsrud Jakob Linner (Sand IF / Nord-Odal IL) 3:41.7

G 15 år: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 2:52.3, 2 Faldmo Elfinn Borg (Trysilgutten IL) 2:52.9, 3 Lillejordet Jonas Lidahl (Vang Skiløperforening) 3:00.6, 4 Tømterud William (Harestua IL) 3:08.3, 5 Kvarstad Henrik (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:09.5, 6 Opsann Edvald Smogeli (Lillehammer Skiklub) 3:17.1, 7 Torseth Audun (Lillehammer Skiklub) 3:18.6, 8 Hjelle Marius Kolloen (Moelven IL) 3:18.9, 9 Furseth Simen Smeby (Vind IL) 3:19.3, 10 Johnsrud Ola (Gran IL) 3:21.3, 11 Engen Nicolai (Lillehammer Skiklub) 3:22.5, 12 Stølen Ole Hedalen (Øystre Slidre IL) 3:23.4, 13 Opsahl Mathias Skau (Vang Skiløperforening) 3:26.0, 14 Øiom Håvard (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:26.1, 15 Haugli Sverre (Hamar Skiklubb / Hamar SK) 3:39.1, 16 Nordaas Jørgen Skrindsrud (Øystre Slidre IL) 3:39.2, 17 Flækøy Sjur (Lillehammer Skiklub) 3:42.1, 18 Johannessen Simen (Moelven IL) 3:48.4

Kommentarer til denne saken