Se resultatene fra første dag av rulleskiskytterfestivalen i Karidalen

Sara Agnethe Granvang Tronrud vant klasse jenter 14 år under første dag av skiskytterfestivalen i Karidalen.

Sara Agnethe Granvang Tronrud vant klasse jenter 14 år under første dag av skiskytterfestivalen i Karidalen. Foto:

To jenter fra Nordre Land og to skiskyttere fra Valdres var blant klassevinnerne under første dag av skiskytterfestivalen som Østre Toten Skilag arrangerer i helga. Festivalen fortsetter søndag.

DEL

Her er resultatene fra lørdagens sprint i Karidalen:

J12: 1 Eline Gigstad-Bergene Skrautvål IL 10:35, 2 Thea Galtung Skar Try, Idrettslaget 12:24, 3 Anniken Schioldborg Nesse Try, Idrettslaget 13:24, 4 Maren Bergh Try, Idrettslaget 13:50

J13: 1 Anne Birgit Dokken Nordre Land IL 11:58, 2 Tuva Tandre Melbye Bærums Skiklub 12:53, 3 Andrea Alfstadsæther Østre Toten Skilag 13:37, 4 Maja Riborg Lona Oslo Skiskytterlag 13:46, 5 Selma Bekkelund Østre Toten Skilag 14:03, 6 Vilde Linnéa Vigerust Østre Toten Skilag 14:09, 7 Lovise Horn Ivrig IL 14:10, 8 Stella Lekhal Husnes Try, Idrettslaget 14:13, 9 Marte Kristine Kollerød Høidalen Oslo Skiskytterlag 14:25, 10 Caroline Christine Barth Try, Idrettslaget 14:27, 11 Astrid Marie Sandhaugen Steinkjer Skiklubb 15:27, 12 Hedda Omland Nittedal Skiskytterlag 15:38, 13 Solveig Bakke Mjøsski 16:08, 14 Mina Sveen Lund Oslo Skiskytterlag 16:18

J14: 1 Sara Agnethe Granvang Tronrud Nordre Land IL 10:57, 2 Maja Tørhaug Brevad Kvikne IL 12:03, 3 Guro Elizabeth Strindeberg Drammen Strong 12:36, 4 Linnea Fredrikke Andreassen Lundsett Drangedal Idrettslag - Skiskyting 12:49, 5 Hanne Brendengen Krogsæter Ullensaker Skiklubb 13:51, 6 Nora Brufladt Amundsen Oslo Skiskytterlag 14:23

J15: 1 Nina Galtung Skar Try, Idrettslaget 14:10, 2 Silje Christine Berg-Knutsen Fet Skiklubb 14:41, 3 Helene Sæter Fet Skiklubb 15:04, 4 Sara Annie Bjørnhaug Aarnes Markane IL 16:20, 5 Mari Sofi Meland Markane IL 16:30, 6 Amalie Krøger Jemterud Oslo Skiskytterlag 16:31, 7 Mie Amstel Boretti Oslo Skiskytterlag 16:54, 8 Vilde Marie Thon Christensen Skrautvål IL 17:28, 9 Anniken Bergh Try, Idrettslaget 18:09

J16: 1 Kaia Wulff Berntsen Asker Skiklubb 13:07, 2 Tonje Tveito Ål Skiskyttarlag 13:41, 3 Andrea Hagen Hallingstad Ål Skiskyttarlag 14:07, 4 Oda Byvold Grønlien Vingrom IL 14:21, 5 Pernille Alexandra Rud Fossum IF 14:36, 6 Hanna Lerche Fodstad Østre Toten Skilag 14:40, 7 Lene Jøranli Nordre Land IL 14:49, 8 Vilde Slaatto Geilo IL 15:39, 9 Frøya Horten Brouwer Nittedal Skiskytterlag 16:20, 10 Kaia Bjønnes Bærums Skiklub 16:44

K17: 1 Ane-Marie Berget Hareland Dombås IL / NTG-L 19:58, 2 Siri Galtung Skar Try, Idrettslaget 20:13, 3 Mia Tørnblad Sameien Fet Skiklubb 21:49, 4 Eira Reier Groven Drammen Strong / NTG-L 22:13, 5 Thelma Olea Gaarder Nittedal Skiskytterlag 23:57, 6 Lisa Elin Fergusson Sørlien Nittedal Skiskytterlag / NTG-L 25:17

K18: 1 Ingrid Taarud Vingrom IL / NTG-L 21:41

K19: 1 Ukaleq Astri Slettemark Geilo IL / NTG-G 16:22, 2 Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad Simostranda IL 16:50, 3 Maren Bakken Os IL / NTG-L 17:43, 4 Camilla Helene Hals Try, Idrettslaget 18:10, 5 Synne Owren Vingrom IL / NTG-L 18:19, 6 Andrea Gjønnes Oppdal IL / NTG-L 18:57, 7 Kirsti Høiholt-Vågsnes Vingrom IL / NTG-L 22:26

Kvinner senior: 1 Gun Ingela Andersson Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 21:13, 2 Kirsten Daae Wiig Ullensaker Skiklubb 22:38, 3 Une Christiane Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag 23:13, 4 Åsne Ulvund Eldar IL / Team Woodcon 23:59, 5 Ingvild Berlandstveit Hålandsdal IL 24:17

K20-22: 1 Juni Arnekleiv Dombås IL 22:16, 2 Oda Støen Kolkinn Søndre Ål Sportsklubb / Team Woodcon 22:58, 3 Anne Bunemann De Besche Try, Idrettslaget 23:30, 4 Marit Ishol Skogan Steinkjer Skiklubb 23:51, 5 Ine Skjellum Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting 23:53, 6 Marit Øygard Skrautvål IL 24:03, 7 Ingrid Nordbotten Sandnes Skiskytterlag / Sirdal Ski 24:04, 8 Vilde Aurora Gusevik Skotland Try, Idrettslaget 24:28, 9 Ingrid Kristine Wright-Hagen Åsnes Skiskytterlag / Team Woodcon 25:05, 10 Sofie Bergan Bjaadal Lier IL / Team Kongsberg 25:15, 11 Nora Dokken Berget Svene IL / Team Kongsberg 25:29, 12 Sigrid Bredde VIG Simostranda IL / Holmenkollen Biathlon 26:13, 13 Dorthe Storvik Martinussen Fossum IF / Holmenkollen Biathlon 26:48, 14 Ingvild Tronstad ANDERSEN IL Bevern / Team Kongsberg 26:58, 14 Sara BORCHGREVINK Fossum IF / Holmenkollen Biathlon 26:58

G11: 1 Henrik Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag 12:30, 2 Julian Søndrol Weeg Skrautvål IL 12:46, 3 Daniel Dregelid Aarlie Try, Idrettslaget 19:21

G12: 1 Jesper Maximilian Rud Fossum IF 11:40, 2 John Fauchald Østre Toten Skilag 12:08, 3 Georg Greger Barth Try, Idrettslaget 13:49

G13: 1 Oscar Joberg-Horn Ivrig IL 10:44, 2 Sondre Leknes Frey Bærums Skiklub 11:41, 3 Jonatan Sverre Svenson Øystre Slidre SSL 15:21, 4 Marcus Lorentzen Ingstad Try, Idrettslaget 15:26, 5 Peder Øversveen Engen Østre Toten Skilag 15:27, 6 Olav Inge Klette Østre Toten Skilag 17:57

G14: 1 Sigurd Lysberg Lehn Try, Idrettslaget 09:28, 2 Alexander Melin Ganc-Petersen Try, Idrettslaget 10:46, 3 Simon Gunnar Hernes Fossum IF 11:19, 4 Mathias Wattum Nordre Land IL 11:41, 5 Andreas Aasen Haug Bø Skiskyttarlag 11:50, 6 Marcus Bakkely Østre Toten Skilag 12:35, 7 Ola Johnsrud Søndre Ål Sportsklubb 12:45, 8 Magnus Moe Hagen Østre Toten Skilag 12:58, 9 Eskil Fauchald Østre Toten Skilag 12:59, 10 Magnus Dregelid Aarlie Try, Idrettslaget 13:38, 11 Sindre Jøranli Nordre Land IL 13:47, 12 Even Hammerud Bakke Østre Toten Skilag 14:36, 13 Edvard Gaare-Olstad Try, Idrettslaget 14:41, 14 Johan Skodvin Try, Idrettslaget 15:01

G15: 1 Martin Jørstad Ringli Øystre Slidre IL 14:34, 2 Henrik Omland Nittedal Skiskytterlag 14:54, 3 August Hallingstad Bærums Skiklub 15:11, 4 Tobias Gigstad-Bergene Skrautvål IL 15:18, 5 Olav Hallingstad Bærums Skiklub 15:37, 6 Sindre Rosenlund Simostranda IL 15:49, 7 William Brekken Ramsfjell Vingrom IL 16:02, 8 Sander Eidseter Olsen Fossum IF 16:05, 9 Robert Ursin-Holm Walle Ivrig IL 16:19, 10 Andreas Præsterud Simostranda IL 16:28, 11 Sindre Andreas Søby Ivrig IL 16:33, 12 Jacob Jæger Barth Try, Idrettslaget 16:40, 13 William Cumbes Pedersen Heddal Idrettslag 16:44, 14 Vebjørn Horn Ivrig IL 17:14, 15 Fredrik Nystrand Mjøsski 17:49, 16 Håkon Milliam Ustad Ivrig IL 17:57, 17 Alexander Gunnar Hernes Fossum IF 18:06, 18 Markus Aspevik Hannestad Nittedal Skiskytterlag 18:19, 19 Isak Sørensen Mangseth Try, Idrettslaget 19:02, 20 Oscar Julsvik Kristoffersen Søndre Ål Sportsklubb 19:19, 21 Jonatan Heimdal Korshavn Nordre Land IL 21:28

G16: 1 Håkon Røste Thomassen Simostranda IL 13:30, 2 Henrik Schioldborg Nesse Try, Idrettslaget 13:45, 3 Herman Peder Strindeberg Drammen Strong 13:50, 4 Noah Lekhal Husnes Try, Idrettslaget 14:06, 5 Jakob Wallenius Oslo Skiskytterlag 14:17, 6 Kristian Kongssund Mjøsski 14:31, 7 Jonas Johansen Grøsland Drammen Strong 14:32, 8 Fabian von Saldern Runer Bærums Skiklub 14:47, 9 Tobias Sommerstad Hansen Østre Toten Skilag 14:57, 10 Håvard Tosterud Østre Toten Skilag 14:59, 11 Jens Nereng Østre Toten Skilag 15:10, 12 Jonas Lien Hovdedalen Mjøsski 15:11, 13 Sebastian Joberg Horn Ivrig IL 15:12, 14 Erland Solum Simostranda IL 15:41, 15 Simen Melaaen Døssland Lier IL 15:47, 16 Jakob Alfstadsæther Østre Toten Skilag 16:33, 17 Hans Paolo Matcovich Aarbakke Bærums Skiklub 18:36

M17: 1 Stian Fedreheim Hernes IL / NTG-L 21:14, 2 Syver Brøste Nørstegård Dombås IL 21:26, 3 Håkon Hannevold Drammen Strong / NTG-L 21:39, 4 Einar Haugøy Bærums Skiklub 21:44, 5 Truls Bonden Hørthe Lier IL / NTG-G 22:29, 6 Sigurd Øygard Skrautvål IL / Team Valdres Ski 22:33, 7 Peder Andreas Aas Fet Skiklubb / NTG-L 22:37, 8 Jakob Lundby Østre Toten Skilag / NTG-G 22:51, 9 Casper Jacobsen Furum Bærums Skiklub 23:16, 10 Casper Eistein Dege Simonsen Fossum IF 23:26, 11 Tobias Stolen Antonsen IL Bevern / Team Kongsberg 24:40, 12 Jonas Brufladt Amundsen Oslo Skiskytterlag / NTG-L 24:52, 13 Tobias Tandre Melbye Bærums Skiklub 27:04, 14 Magnus Essén Bjerke IL Ski 27:32, 15 Sondre Røyne Valle Gjøvik Skiklubb 27:47, 16 Arthur Brunborg Nittedal Skiskytterlag 32:59

M18: 1 Vegard Thon Skrautvål IL / Team Valdres Ski 20:06, 2 Tobias Alm Østre Toten Skilag / NTG-L 20:21, 3 Lars Fauchald Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting 20:31, 4 Johannes Willassen Oslo Skiskytterlag / NTG-L 20:53, 5 Mattias Stakkeland Knaben og Fjotland IL / NTG-L 21:03, 6 Jonas Tyldum Snåsa Skiskytterlag / NTG-L 21:05, 7 Mathias Sørnes Lier IL / NTG-G 21:27, 8 Vegard Otterlei Virum Byåsen Skiskytterlag / NTG-L 21:44, 9 Vinjar Aurstad Berland Vingrom IL 21:46, 10 Gaute Arnegard Ål Skiskyttarlag 21:57, 11 Jonas Ofte Holløkken Bø Skiskyttarlag / Team TeVe 22:12, 12 Odin Høie Vollum Mjøsski / Team Woodcon 23:16, 13 Oskar Kristian Gisleberg Søndre Ål Sportsklubb 23:39

M19: 1 Morten Tørnblad Sameien Fet Skiklubb / NTG-L 19:50, 2 Oskar Kjos Ullensaker Skiklubb / NTG-G 20:31, 3 Ole Amund Bonden Hørthe Lier IL / NTG-G 20:32, 4 Raimond Haugom Strømvall Østre Toten Skilag / NTG-L 21:00, 5 Herman Brunborg Try, Idrettslaget 21:15, 6 Espen Haugøy Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett 21:29, 7 Sigurd Holemark Hønefoss Skiskytterklubb / NTG-G 21:44, 8 Sigurd Grevstad Fossum IF 22:34, 9 Håkon Halseth Rennebu IL / NTG-L 23:02, 10 Sondre Østraat Mortensen Fossum IF 23:29

Menn senior: 1 Johannes Dale Fet Skiklubb 24:04, 2 Petter Austberg Bjørn Alvdal IL 26:07, 3 Herman Dramdal Borge Svene IL 26:10, 4 Anders Brekke NILSEN IL Bevern 26:36, 5 Lars Aasheim Svaland Birkenes IL / Holmenkollen Biathlon 26:42, 6 Aasmund Kjøllmoen Steien Folldal IF / Holmenkollen Biathlon 26:46, 7 Markus Ims Skåland Sandnes Skiskytterlag / Sirdal Ski 27:36, 8 Øystein Nordbotten Sandnes Skiskytterlag / Sirdal Ski 27:46, 9 Aleksander Morsund Karlsen Lier IL / Team Woodcon 27:48, 10 Jens Petter Toresen Oslo Skiskytterlag / Holmenkollen Biathlon 28:41

M20-22: 1 Eirik Kjøl Tornes Molde og Omegn IF / TEAM HUGAAS 25:24, 2 Øyvind Rikheim Haugan Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 26:09, 3 Simen Hårstad Rennebu IL / TEAM HUGAAS 26:14, 4 Trygve Bondhus OFTEN Tynset IF / Team Woodcon 26:22, 5 Martin Øyen Tøraasen Folldal IF / TEAM HUGAAS 26:40, 6 Even Mangset Mjøsski / Team Woodcon 26:54, 7 Sindre Gjøsæter Kvam Langrenn- og Skiskyttarklubb / Holmenkollen Biathlon 26:56, 8 Isak Nikolai Hopland Hardbagg IL 27:03, 9 Dag Sander Bjørndalen Simostranda IL 27:05, 10 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL 27:07, 11 Lars Hammernes Leopold Asker Skiklubb 27:18, 12 Christian Qvist Bucher-Johannessen Fossum IF 27:22, 13 Magnus Horten Os IL / TEAM HUGAAS 27:26, 14 Mathias Indrelid Haugen Østre Toten Skilag 28:16, 15 Kevin Brekken Ramsfjell Figgjo IL 28:20, 16 Peder Stalenget Tretten Skiskytterlag / TEAM HUGAAS 28:35, 17 Sivert Bekken Kvikne IL / TEAM HUGAAS 28:48, 18 Kjerand Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / Team Woodcon 29:07, 19 Torje Usland Dahl Marnardal IL 29:25, 20 Magnus Raaum Langseth Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting 30:09, 21 Torstein WINGESTAD Svene IL 30:13, 22 Knut Lussand Selheim Voss Skiskytterlag / Holmenkollen Biathlon 30:41, 23 Sander Østensen Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting 30:43, 24 Sander Kulstad Haugen Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting 32:19

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags