Se alle resultatene: Tuva og Fredrik raskest på Øverby

Tuva Bakkemo og Fredrik Fuglerud Flugstad var raskest på fem- og ti-kilomteren under Øverbyrennet søndag.

DEL

I alt 163 løpere var påmeldt til rennet i Gjøvik. Mildværet og regnet tidligere på dagen sørget for et sugende føre, men ellers er det masser av snø i løypene på og rundt Øverby stadion.

Her er alle resultatene:

Jenter 8 år 1 km (fullført): Stikbakke Adelin (Gjøvik SK), Berg Martine Husby (Vind IL), Manum-Farstad Sofie (Vind IL)

Jenter 11 år 2 km: 1 Rosendal Astrid (Skrautvål IL) 6:28, 2 Grimsrud Milla Løvli (Moen Sportsklubb) 6:44, 3 Kravdal Eline (Gjøvik SK) 6:52, 4 Østerhus Rikke Nordahl (Gjøvik SK) 7:19, 5 Enstrøm Anna Skjervum (Moen Sportsklubb) 7:31

Jenter 12 år 2 km: 1 Heggen Kari (Harestua IL) 5:44, 2 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind IL) 5:48, 3 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 5:57, 4 Myrland Hannah Sletsjø (Vind IL) 6:12, 5 Fuglehaug-Wetting Katrine (Brandbu IF) 6:18, 6 Schjetne Vårin (Gjøvik SK) 6:25, 7 Lundby Julie Haug (Østre Toten Skilag) 6:26, 8 Hovde Sina (Gjøvik SK) 6:42, 9 Staven Selena Marie (Østre Toten Skilag) 7:04, 10 Furunes Mari Mørk (Gjøvik SK) 7:33

Jenter 13 år 3 km: 1 Hagen Mali Jåvoll (Brandbu IF) 13:28, 2 Brorson Sol Frid Linvollen (Svea Skilag) 13:48, 3 Strandlie Karen Haanes (Gjøvik SK) 13:52, 4 Bekkelund Selma (Gjøvik SK) 14:06, 5 Njå Hedda (Vind IL) 14:15, 6 Stende Kaja (Raufoss IL Langrenn) 14:32, 7 Molstadkroken Vilde (Gjøvik SK) 15:07, 8 Skoglund Vera Elaine (Gjøvik SK) 15:08, 9 Solerød Eiril Erlien (Gjøvik SK) 16:11

Jenter 14 år 3 km: 1 Katnosa Marthe Olsen (Svea Skilag) 11:58, 2 Voytovich Hanna Hagen (Skrautvål IL) 12:49, 3 Fuglehaug-Wetting Henriette (Brandbu IF) 13:34, 4 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 13:56, 5 Rosendal Anna (Skrautvål IL) 14:01, 6 Esp Emilie Månum (Etnedal Skilag) 14:51

Jenter 15 år 5 km: 1 Kjeldsberg Iselin Stangstuen (Vind IL) 17:13, 2 Dragerengen Synne (Raufoss IL Langrenn) 17:41, 3 Røise Nora (Raufoss IL Langrenn) 18:01, 3 Kravdal Marie (Gjøvik SK) 18:01, 5 Garvik Marte Nilsdotter (Vestre Slidre IL) 18:02

Jenter 16 år 5 km: 1 Nordvik Mathea (Brandbu IF) 17:02, 2 Ulsrud Selma B. (Gjøvik SK) 17:38, 3 Schjetne Hannah (Gjøvik SK) 18:43

Jenter 9 år 1 km (fullført): Enstrøm Ida Elise Skjervum (Moen Sportsklubb), Staven Ingrid Emilie (Østre Toten Skilag), Furunes Oda Mørk (Gjøvik SK), Aasvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag), Sørbøen Tuva Hovdenakk (Raufoss IL Langrenn), Almli Julie Bergum (Gjøvik SK)

Jenter 10 år 1 km (fullført): Houth-Aaslund Jenny (Gjøvik SK), Stikbakke Willma Isabell (Gjøvik SK), Dyste Silje (Østre Toten Skilag), Ringeli Olava Mæle (Gjøvik SK), Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag), Øiom Maria (Jevnaker IFSki), Fagerhaug Stina (Gjøvik SK)

Gutter 9 år 1 km (fullført): Klevenberg Aksel (Gjøvik SK), Skjellaug Edvin (Varde IL), Evensen Mathias Moslet (Raufoss IL Langrenn), Hovda Sebastian Haugen (Gjøvik SK), Brusveen Trym (Øystre Slidre IL), Ensrud Lars Alexander (Gjøvik SK), Hagen Lukas Jåvoll (Brandbu IF), Moan Jonatan Olesønn (Gjøvik SK), Skoglund Alex John (Gjøvik SK), Bekkelund Linus (Gjøvik SK)

Gutter 10 år 1 km (fullført): Ulsrud Petter B. (Gjøvik SK), Holmestad Johan Vik (Gjøvik SK), Nilsen Julian Engum (Varde IL), Nomerstad Ådne (Gjøvik SK), Lønstad Kent Andre Åmodt (Vind IL)

Gutter 15 år 5 km: 1 Broberg Elling (Jevnaker Idrettsforening Ski) 13:52, 2 Nilsen Casper Engum (Vind IL) 15:31, 3 Berge Andreas Heggheim (Kolbukameratene, IL) 16:11, 4 Eriksen Iver Nordli (Gjøvik SK) 16:17, 5 Almsbakken Elias Østvold (Østre Toten Skilag) 18:38

Gutter 16 år 5 km: 1 Hovde August (Gjøvik SK) 14:40, 2 Stensvold Teodor Engeli (Gjøvik SK) 15:10, 3 Snuggerud Ole Edvard (Gjøvik SK) 15:12, 4 Flesvig Håkon Laurits Haga (Østre Toten Skilag) 16:43, 5 Solerød Annar Erlien (Gjøvik SK) 17:38

FH Gutt 14 år 3 km: 1 Lykken Endre (Vind IL) 14:14

Gutter 8 år 1 km (fullført): Parthaugen Kristian (Torpa Ski), Stensvold Gustav Engeli (Gjøvik SK), Rosendal Alfred (Skrautvål IL)

Gutter 11 år 2 km: 1 Egedius Felix (Vind IL) 5:58, 2 Flesvig Torgrim Haga (Østre Toten Skilag) 6:00, 3 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 6:02, 4 Brorson Sølve Linvollen (Svea Skilag) 6:03, 5 Voytovich William Hagen (Skrautvål IL) 6:16, 6 Berg Odd Martin Husby (Vind IL) 6:21, 7 Mjølstad-Svendsen Eri-August (Gjøvik SK) 6:49, 8 Jensen Jonathan Bråthen (Raufoss IL Langrenn) 6:50, 9 Manum-Farstad Benjamin (Vind IL) 6:53, 10 Nomerstad Sondre (Gjøvik SK) 6:55, 11 Fjørkenstad Lars Bjerke (Østre Toten Skilag) 6:57, 12 Hvalstad Sander (Moen Sportsklubb) 7:07, 13 Tangen Jørgen Hansen (Varde IL) 7:21, 14 Viken Petter (Østre Toten Skilag) 7:23, 15 Hagen Ola (Raufoss IL Langrenn) 7:31, 16 Bradal Einar Tobias (Raufoss IL Langrenn) 8:08

Gutter 12 år 2 km: 1 Hagen Ulrik Jåvoll (Brandbu IF) 5:10, 2 Borgen Sondre (Østre Toten Skilag) 5:36, 3 Kjeldsberg Oliver Stangstuen (Vind IL) 5:43, 4 Dragerengen Sivert (Raufoss IL Langrenn) 5:46, 5 Evensen Vetle Østlien (Vind IL) 6:02, 6 Ulberg Sigve (Skrautvål IL) 6:06, 7 Fremstad Ola (Raufoss IL Langrenn) 6:15, 8 Evensen Martin Moslet (Raufoss IL Langrenn) 6:25, 9 Parthaugen Martin (Torpa Ski) 7:01, 10 Houth-Aaslund Laurits (Gjøvik SK) 7:06

Gutter 13 år 3 km: 1 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 12:30, 2 Granvold Marius (Vind IL) 12:41, 3 Robøle-Sørensen Peder (Gran IL) 12:53, 4 Nilsen Lucas Engum (Vind IL) 13:40, 5 Garvik Audun Nilsson (Vestre Slidre IL) 14:11, 6 Røise Eirik (Raufoss IL Langrenn) 14:17, 7 Brusveen Ola (Øystre Slidre IL) 14:34, 8 Flesvig Peter Haga (Østre Toten Skilag) 14:49, 9 Månum-Nerli Mats (Etnedal Skilag) 15:05, 10 Bakke Johannes (Vind IL) 15:25, 11 Thune Erik (Vind IL) 15:41, 12 Tokerud Erik Hageengen (Gjøvik SK) 17:24, 13 Tømterud Henrik (Harestua IL) 18:00

Gutter 14 år 3 km: 1 Tømterud William (Harestua IL) 12:02, 2 Furseth Simen Smeby (Vind IL) 12:07, 2 Øiom Håvard (Jevnaker Idrettsforening Ski) 12:07, 4 Johnsrud Ola (Gran IL) 12:34, 5 Evensen Magnus Moslet (Raufoss IL Langrenn) 12:56, 6 Nordaas Jørgen Skrindsrud (Øystre Slidre IL) 13:21, 7 Aaserud Mathias Brenna (Brandbu IF) 13:25, 8 Thorstensen Askil Seim (Østre Toten Skilag) 13:37, 9 Hoel Bastian Nikolai (Raufoss IL Langrenn) 13:45, 10 Lien Even (Gjøvik SK) 13:47, 11 Stølen Ole Hedalen (Øystre Slidre IL) 14:11, 12 Dokke Anders (Raufoss IL Langrenn) 14:30, 13 Tollehaug Sondre (Etnedal Skilag) 14:36, 14 Solbrekken Einar Kristoffer Lundene (Bagn IL) 15:14

Menn 18 år 10 km: 1 Hammerstad Brage Buseth (Haslum IL) 27:56, 2 Strandhaug Fredrik Haugen (Lillehammer Skiklub) 30:39, 3 Ulsrud Herman B. (Gjøvik SK) 32:16, 4 Fremstad Lars Petter Frydenlund (Gjøvik SK) 15:40

Menn 17 år 10 km: 1 Myrland Imre Sagbakken (Raufoss IL Langrenn) 31:15

Menn 19/20 år 10 km: 1 Sørumshaugen Arngrim (Gjøvik SK) 27:46, 2 Knoph Ole-Jørgen (Kjelsås IL) 29:26, 3 Ramstad Morten (Gjøvik SK) 29:45, 4 Dragerengen Ivar (Raufoss IL Langrenn) 31:54

Menn senior 10 km: 1 FLUGSTAD Fredrik Fuglerud (Gjøvik SK) 26:59

Kvinner 18 år 5 km: 1 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik SK) 15:16, 2 Johnsen Tuva (Raufoss IL Langrenn) 15:30, 3 Kravdal Kristine (Gjøvik SK) 17:59

Kvinner 19/20 år 5 km: 1 Silber Natascha Nina (Vind IL) 17:32

Kvinner senior 5 km: 1 BAKKEMO Tuva (Gjøvik SK) 13:50, 2 Sørumshaugen Ingrid (Gjøvik SK) 16:38

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags