Se alle resultatene: Nordre Land og Østre Toten Skilag med KM-trippel i skiskyting

Disse tre Nordre Land-jentene tok hver sin KM-tittel i fellesstart skiskyting på Lillehammer lørdag; fra venstre: Anne Birgit Dokken, Sara Agnethe Granvang Tronrud og Lene Jøranli.

Disse tre Nordre Land-jentene tok hver sin KM-tittel i fellesstart skiskyting på Lillehammer lørdag; fra venstre: Anne Birgit Dokken, Sara Agnethe Granvang Tronrud og Lene Jøranli. Foto:

Anne Birgit Dokken, Sara Agnethe Granvang Tronrud og Lene Jøranli ble alle kretsmestere i skiskyting på Birkebeiner skistadion lørdag. Blant gutta dominerte Østre Toten Skilag.

DEL

Trioen fra Nordre Land toppet resultatlistene i KM for klassene 13, 14 og 16 år - selv om Lene Jøranli måtte se seg slått av Maren Sofie Brännare-Gran fra Bærum i 16-årsklassen.

De lokale løperne forsynte seg grovt av KM-tilene i de yngste klassene. I jenter 12 år vant Eline Gigstad-Bergene fra Skrautvål, mens klubbvenninnen Vilde Marie Thon Christensen vant jenter 15 år.

Blant gutta var det Østre Toten Skilag som dominerte. Halvor Fladsrud Rustbakken (12 år) og Marcus Bakkely (14 år) tok hver sin KM-tittel, mens klubben tok firedobbelt i klasse 16 år, med Håvard Tosterud øverst på pallen.

I klasse 18 år viste Tobias Alm fra ØTS seg som det sterkeste og vant foran Skrautvåls Christian Thon Christensen.

Den yngste klassen (11 år) ble vunnet av Skrautvål-løperne Synne Engen Andersen og Julian Søndrol Weeg.

Resultater:

J10 nybegynnere og yngre: Jøranli Ingrid (Nordre Land IL) Fullført

J11-12 nybegynnere: Røhjell Julie (Vingrom IL) Fullført

G10 nybegynnere og yngre: Klette Johan Gerhard (Østre Toten Skilag) Fullført, Skaug John Raddum (Tretten Skiskytterlag) Fullført, Daviknes Magnus (Vingrom IL) Fullført, Skartlien Arian S (Vingrom IL) Fullført, Alm Vetle (Østre Toten Skilag) Fullført, Kollerud Leopold Klemet (Asker Skiklubb) Fullført, Alm Vemund (Østre Toten Skilag) Fullført, Ouren Ludvig (Vingrom IL) Fullført, Tretterud Aksel Roløkken (Ål Skiskyttarlag) Fullført, Saxegaard Fredrik Gustavsen (Vingrom IL) Fullført, Krüger Jamie Jack (Vingrom IL) Fullført

G11-12 nybegynnere: Nordmeland Håkon Smedvig (Øystre Slidre IL) Fullført, Heijer Sander (Søndre Ål Sportsklubb) Fullført, Mikalsen August Meyer (Vingrom IL) Fullført, Ganc-Petersen Emil Melin (Try, Idrettslaget) Fullført

J11: 1 Andersen Synne Engen (Øystre Slidre IL) 14:43, 2 Sagvold Martine Engh (Østre Toten Skilag) 16:30

J12: 1 Gigstad-Bergene Eline (Skrautvål IL) 11:57, 2 Værnes Hedda Pauline Sjøl (Asker Skiklubb) 12:32, 3 Skar Thea Galtung (Try, Idrettslaget) 13:03, 4 Ulheim Martine Alexandra Frich (Dombås IL) 13:30, 5 Holland-Tuvsjøen Caroline (Asker Skiklubb) 13:36, 6 Berntsen Pernille Medalen (Asker Skiklubb) 14:01, 7 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 14:05, 8 Hagen Nora Moe (Østre Toten Skilag) 14:10, 9 Berland Matilde Aurstad (Vingrom IL) 14:32

J13: 1 Dokken Anne Birgit (Nordre Land IL) 16:51, 2 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 17:29, 3 Bekkelund Selma (Østre Toten Skilag) 17:36, 4 Bjønnes Sofia (Bærums Skiklub) 18:38, 5 Backen Helene Haugstad (Ullensaker Skiklubb) 19:38, 6 Gran-Vollund Maria Victoria (Vingrom IL) 20:31, 7 Vold Hilda Elise (Vingrom IL) 26:07, 8 Rangnes Vilde Skaar (Asker Skiklubb) 28:58

J14: 1 Tronrud Sara Agnethe Granvang (Nordre Land IL) 15:26, 2 Urnes Oda Aase (Østre Toten Skilag) 16:40, 3 Skaug Sunniva Raddum (Tretten Skiskytterlag) 17:46, 4 Grønlien Ane Byvold (Vingrom IL) 18:15, 5 Krogsæter Hanne Brendengen (Ullensaker Skiklubb) 19:26, 6 Nordbø Eiril Høistad (Fet Skiklubb) 19:33

J15: 1 Skar Nina Galtung (Try, Idrettslaget) 16:46, 2 Berg-Knutsen Silje Christine (Fet Skiklubb) 16:57, 3 Sæter Helene (Fet Skiklubb) 17:47, 4 Christensen Vilde Marie Thon (Skrautvål IL) 19:02, 5 Sletten Eirin Mansaas (Fet Skiklubb) 19:56, 6 Engelien Hedda (Fet Skiklubb) 21:19

J16: 1 Brännare-Gran Maren Sofie (Bærums Skiklub) 16:10, 2 Jøranli Lene (Nordre Land IL) 16:18, 3 Berntsen Kaia Wulff (Asker Skiklubb) 16:27, 4 Fodstad Ragna (Østre Toten Skilag) 16:31, 5 Kvernerud Anine Schrader (Asker Skiklubb) 16:37, 6 Bjønnes Kaia (Bærums Skiklub) 16:53, 7 Hallingstad Andrea Hagen (Ål Skiskyttarlag) 17:01, 8 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag) 18:05, 9 Svardal Ingvild Marie (Fet Skiklubb) 18:05, 10 Tveito Tonje (Ål Skiskyttarlag) 18:42, 11 Grønlien Oda Byvold (Vingrom IL) 19:32

G11: 1 Weeg Julian Søndrol (Skrautvål IL) 12:39, 2 Festad Ole (Østre Toten Skilag) 12:41, 3 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 13:40, 4 Saxegaard Simon Gustavsen (Vingrom IL) 13:49, 5 Sagvold Emil Engh (Østre Toten Skilag) 14:09, 6 Tretterud Brede Roløkken (Ål Skiskyttarlag) 15:00, 7 Ringli Sigurd Jørstad (Øystre Slidre IL) 15:00, 8 Lund Filip Aleksander (Østre Toten Skilag) 15:05, 9 Viken Petter (Østre Toten Skilag) 15:26, 10 Helle-Larsen Amund (Øystre Slidre IL) 15:31, 11 Haugo Leon (Ål Skiskyttarlag) 15:43, 12 Torseth Sigve (Vingrom IL) 17:14, 13 Eriksen Julian Emil (Vingrom IL) 18:40, 14 Vold Ola Wilhelm (Vingrom IL) 21:17

G12: 1 Rustbakken Halvor Fladsrud (Østre Toten Skilag) 11:54, 2 Jørstad Haldor Fauske (Øystre Slidre IL) 12:33, 3 Ouren Arne (Vingrom IL) 12:46, 4 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 13:13, 5 Kjustad-Johansen Jonas (Fet Skiklubb) 13:35, 6 Rustaden Magnus (Søndre Ål Sportsklubb) 13:39, 7 Selbæk August (Vingrom IL) 14:20, 8 Kvaale Niklas (Vingrom IL) 14:50, 9 Smidesang Olav (Vingrom IL) 14:51, 10 Røisland Håvard (Vingrom IL) 15:07, 11 Svarre Tobias Håvelsrud (Øystre Slidre IL) 15:32, 12 Annexstad Mathias (Østre Toten Skilag) 15:54, 13 Rolandsgården Mathias (Skrautvål IL) 16:36, 14 Kvebæk Elias (Fet Skiklubb) 17:24, 15 Andersen Linus Sjumann (Vingrom IL) 18:10

G13: 1 Wik Per Kristian (Vingrom IL) 16:48, 2 Robøle-Sørensen Peder (Søndre Ål Sportsklubb) 18:16, 3 Bekkevold Ole Jonas Storsveen (Vingrom IL) 18:16, 4 Engen Peder Øversveen (Østre Toten Skilag) 18:50, 5 Svenson Jonatan Sverre (Øystre Slidre IL) 19:33, 6 Klette Olav Inge (Østre Toten Skilag) 20:21, 7 Magnussen Odin (Østre Toten Skilag) 20:43, 8 Furuseth Jørgen (Nordre Land IL) 22:32

G14: 1 Veitsle Storm Kristoffer (Nittedal Skiskytterlag) 14:44, 2 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 15:17, 3 Sørbotten Kristian (Vingrom IL) 15:36, 4 Johnsrud Ola (Søndre Ål Sportsklubb) 15:41, 5 Wattum Mathias (Nordre Land IL) 15:43, 6 Fauchald Eskil (Østre Toten Skilag) 16:13, 7 Hagen Magnus Moe (Østre Toten Skilag) 16:39, 8 Eriksen Ulrik Emil (Vingrom IL) 16:56, 9 Torseth Audun (Vingrom IL) 16:57, 10 Ganc-Petersen Alexander Melin (Try, Idrettslaget) 17:02, 11 Haukvik-Jensen Gaute (Nittedal Skiskytterlag) 17:03, 12 Bakke Even Hammerud (Østre Toten Skilag) 17:10, 13 Grøndahl Sondre (Ullensaker Skiklubb) 17:19, 14 Jøranli Sindre (Nordre Land IL) 17:33, 15 Røisland Henrik (Vingrom IL) 18:09, 16 Daviknes Teodor (Vingrom IL) 18:18, 17 Taarud Halvor (Vingrom IL) 18:23, 18 Verhoeve Kassander Kristiansen (Vingrom IL) 19:09, 19 Kjustad-Johansen Oscar (Fet Skiklubb) 19:10, 20 Johansen Sander (Vingrom IL) 21:06

G15: 1 Ringli Martin Jørstad (Øystre Slidre IL) 17:23, 2 Johansen Jørgen Landmark (Vingrom IL) 18:37, 3 Nordhagen Jørgen (Lier IL) 18:43, 4 Gigstad-Bergene Tobias (Skrautvål IL) 18:53, 5 Ramsfjell William Brekken (Vingrom IL) 19:02, 6 Eriksen Herman Emil (Vingrom IL) 19:03, 7 Alm Oliver (Østre Toten Skilag) 19:28, 8 Hannestad Markus Aspevik (Nittedal Skiskytterlag) 22:50, 9 Kristoffersen Oscar Julsvik (Søndre Ål Sportsklubb) 23:08, 10 Øistad Knut Georg (Nordre Land IL) 23:16, 11 Korshavn Jonatan Heimdal (Nordre Land IL) 25:39

G16: 1 Tosterud Håvard (Østre Toten Skilag) 18:03, 2 Alfstadsæther Jakob (Østre Toten Skilag) 18:59, 3 Hansen Tobias Sommerstad (Østre Toten Skilag) 19:15, 4 Nereng Jens (Østre Toten Skilag) 20:00, 5 Rød Anders (Vingrom IL) 20:15, 6 Husnes Noah Lekhal (Try, Idrettslaget) 21:39, 7 Smidesang Magnus (Vingrom IL) 22:45

K17: 1 Skar Siri Galtung (Try, Idrettslaget) 29:34, 2 Groven Eira Reier (Drammen Strong / NTG-L) 32:41, 3 Sameien Mia Tørnblad (Fet Skiklubb) 33:22, 4 Ulheim Silje Marie Frich (Dombås IL / NTG-L) 33:34, 5 Sørlien Lisa Elin Fergusson (Nittedal Skiskytterlag) 36:55

K18: 1 Kristiansen Ragni (Trondhjems Skiskyttere / NTG-L) 33:46, 2 Nustad Marion Halvorsen (Tretten Skiskytterlag) 38:58

K20-22: 1 Kolkinn Oda Støen (Søndre Ål Sportsklubb / Team Woodcon) 34:42, 2 Nygård Toril Bakka (Haltdalen IL) 35:20, 3 Baugerød Ane Einbu (IL Bevern) 35:32, 4 Ran Qi (Team China) 39:00

K19: 1 Østhus Marit (Nor, IL / NTG-L) 30:21, 2 Høiholt-Vågsnes Kirsti (Vingrom IL) 31:21, 3 Krüger Carlotta Kim (Vingrom IL / NTG-L) 32:01, 4 Owren Synne (Vingrom IL / NTG-L) 32:56

K senior: 1 Nordvang Randi Sollid (Vingelen IL / Team Mesterbakeren) 38:17, 2 Femsteinevik Ragnhild (Hålandsdal IL) 39:06, 3 Wright-Hagen Ingrid Kristine (Åsnes Skiskytterlag / Team Woodcon) 39:43, 4 Herfoss Ida Emilie (Drangedal Idrettslag - Skiskyting / Team Mesterbakeren) 40:04, 5 Ulvund Åsne (Eldar IL / Team Woodcon) 40:15, 6 Wetterhus Mari (Svene IL / Team Maxim) 40:24, 7 Bredalen Anne Marit (Åsnes Skiskytterlag / Team Woodcon) 40:26, 8 Møller Marte Carlson (Trysilgutten IL / Team Maxim) 40:30, 9 Neraasen Sigrid Bilstad (Vingrom IL / Team Mesterbakeren) 40:42, 10 Kvelvane Une Christiane Tronerud (Voss Skiskytterlag / Team Maxim) 41:34, 11 Aas Siri (Birkenes IL) 42:49, 12 Berlandstveit Ingvild (Hålandsdal IL / Team Glalaks) 43:12, 13 Kittelsen Hege (Idrettslaget Dyre Vaa) 46:59

M17: 1 Nørstegård Syver Brøste (Dombås IL) 30:01, 2 Hannevold Håkon (Drammen Strong / NTG-L) 31:19, 3 Risholt Olav (Froland IL / NTG-L) 32:16, 4 Stenstadvold Casper (Fossum IF) 32:32, 5 Valle Sondre Røyne (Gjøvik Skiklubb / Team Blåne) 35:27, 6 Amundsen Jonas Brufladt (Oslo Skiskytterlag / NTG-L) 37:00, 7 Gregersen Vegard (Vingrom IL / Team Blåne) 37:17, 8 Aas Peder Andreas (Fet Skiklubb / NTG-L) 39:18, 9 Nustad Anton Martinus Haugen (Vingrom IL / Team Blåne) 40:56

M18: 1 Alm Tobias (Østre Toten Skilag / NTG-L) 29:54, 2 Christensen Christian Thon (Skrautvål IL / Team Valdres Ski) 31:06, 3 Willassen Johannes (Oslo Skiskytterlag / NTG-L) 31:52, 4 Berland Vinjar Aurstad (Vingrom IL / Team Blåne) 31:59, 5 Tøraasen Andreas Øyen (Folldal IF) 32:44, 6 Stakkeland Mattias (Knaben og Fjotland IL / NTG-L) 33:11, 7 Ulset Ådne (Vingrom IL / Team Blåne) 33:45, 8 Gisleberg Oskar Kristian (Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting) 34:23, 9 Stubrud Bjørn Lindvik (Vingrom IL / NTG-L) 34:31, 10 Tyldum Jonas (Snåsa Skiskytterlag / NTG-L) 35:46, 11 Eng Anders Alme (Nordre Land IL / Team Valdres Ski) 37:02

M19: 1 Sameien Morten Tørnblad (Fet Skiklubb / NTG-L) 28:40, 2 Ottersen Tobias (Ullensaker Skiklubb / NTG-L) 30:28, 3 Idland Eirik (Figgjo IL / Team iSandnes) 31:17, 4 Strømvall Raimond Haugom (Østre Toten Skilag / NTG-L) 32:09, 5 Owren Iver (Vingrom IL / NTG-L) 32:30, 6 Skaug Sivert Raddum (Tretten Skiskytterlag / Stryn vgs) 32:41, 7 Mathiesen Mads Huken (Ullensaker Skiklubb / NTG-L) 33:44

Menn senior: 1 Lægreid Sturla Holm (Bærums Skiklub) 37:04, 2 Femsteinevik Martin (Hålandsdal IL / Team Glalaks) 38:07, 3 Paulsen Vetle Rype (Lier IL) 38:08, 4 Bjørn Petter Austberg (Alvdal IL) 38:26, 5 Krogsæter Jørgen Brendengen (Ullensaker Skiklubb) 38:26, 6 NYENG Emil (Vingrom IL / Team Mesterbakeren) 38:40, 7 Leren Tore (Vingelen IL) 39:20, 8 Ulekleiv Øystein (Dombås IL / Team Mesterbakeren) 39:21, 9 OFTEN Trygve Bondhus (Tynset IF / Team Woodcon) 39:23, 10 Aspenes Sverre Dahlen (Skatval Skilag / Team Maxim) 39:39, 11 Svaland Lars Aasheim (Birkenes IL / Holmenkollen Biathlon) 39:54, 12 Øverby Mats (Lier IL) 40:36, 13 Øygard Harald (Skrautvål IL / Team Maxim) 41:40, 14 Sæter Jørgen Solhaug (Os IL) 41:43, 15 Nordbotten Øystein (Sandnes Skiskytterlag / Sirdal Ski) 43:39, 16 Skåland Markus Ims (Sandnes Skiskytterlag) 44:48, 17 NILSEN Anders Brekke (IL Bevern) 45:02

M20-22: 1 Hopland Isak Nikolai (Hardbagg IL) 34:12, 2 Flaagen Anders Sønsteby (Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting) 34:28, 3 Aas Thor Arild (Birkenes IL / Sirdal Ski) 36:03, 4 Nilssen Jo Eivind (Øystre Slidre IL / Team Valdres Ski) 36:12, 5 Langseth Magnus Raaum (Østre Toten Skilag) 36:20, 6 Larsen Marius Årestrup (Vik IL / Team Glalaks) 36:23, 7 Bakken Erlend (Markane IL) 36:24, 8 Sporaland Eivind (Figgjo IL / Team iSandnes) 38:06, 9 Lei Zhao (Team China) 38:31, 10 Zhenhai Zhang (Team China) 40:34, 11 Mulati Wuerying (Team China) 41:10

Vingromrennet sprint søndag

J11: 1 Andersen Synne Engen (Øystre Slidre IL) 15:34.1, 2 Sagvold Martine Engh (Østre Toten Skilag) 15:47.2

J12: 1 Gigstad-Bergene Eline (Skrautvål IL) 10:41.2, 2 Ulheim Martine Alexandra Frich (Dombås IL) 12:45.9, 3 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 12:46.8, 4 Værnes Hedda Pauline Sjøl (Asker Skiklubb) 12:52.0, 5 Berntsen Pernille Medalen (Asker Skiklubb) 12:52.1, 6 Holland-Tuvsjøen Caroline (Asker Skiklubb) 12:58.9, 7 Hagen Nora Moe (Østre Toten Skilag) 13:52.5, 8 Berland Matilde Aurstad (Vingrom IL) 14:04.3, 9 Skar Thea Galtung (Try, Idrettslaget) 15:54.9

J13: 1 Dokken Anne Birgit (Nordre Land IL) 12:09.2, 2 Retterås Elise (Vingrom IL) 12:48.4, 3 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 13:11.5, 4 Bekkelund Selma (Østre Toten Skilag) 13:57.2, 5 Sjaaeng June Isell (Ullensaker Skiklubb) 14:19.4, 6 Rangnes Vilde Skaar (Asker Skiklubb) 16:35.6, 7 Gran-Vollund Maria Victoria (Vingrom IL) 17:07.2, 8 Alfstadsæther Andrea (Østre Toten Skilag) 0:00.0

J14: 1 Tronrud Sara Agnethe Granvang (Nordre Land IL) 10:53.9, 2 Urnes Oda Aase (Østre Toten Skilag) 12:11.4, 3 Grønlien Ane Byvold (Vingrom IL) 12:17.0, 4 Nordbø Eiril Høistad (Fet Skiklubb) 12:46.1, 5 Berntsen Merete (Nordre Land IL) 13:14.8, 6 Krogsæter Hanne Brendengen (Ullensaker Skiklubb) 14:14.2, 7 Skaug Sunniva Raddum (Tretten Skiskytterlag) 0:00.0

J15: 1 Skar Nina Galtung (Try, Idrettslaget) 13:43.9, 2 Berg-Knutsen Silje Christine (Fet Skiklubb) 15:20.5, 3 Christensen Vilde Marie Thon (Skrautvål IL) 15:47.2, 4 Sæter Helene (Fet Skiklubb) 16:33.4

J16: 1 Fodstad Ragna (Østre Toten Skilag) 13:15.2, 2 Brännare-Gran Maren Sofie (Bærums Skiklub) 13:30.3, 3 Jøranli Lene (Nordre Land IL) 13:50.9, 4 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag) 15:19.4, 5 Grønlien Oda Byvold (Vingrom IL) 15:35.1, 6 Jorde Tuva (Geilo IL) 16:20.2

K17: 1 Ulheim Silje Marie Frich (Dombås IL) 21:12.4, 2 Sørlien Lisa Elin Fergusson (Nittedal Skiskytterlag / NTG-L) 24:28.1

K18: 1 Nustad Marion Halvorsen (Tretten Skiskytterlag) 23:41.8

K19: 1 Østhus Marit (Nor, IL / NTG-L) 19:36.6

K20-22: 1 Fosse Hilde (Voss Skiskytterlag) 21:27.0, 2 Dengerud Kjersti Kvistad (Steinkjer Skiklubb / Team Maxim) 21:44.8, 3 Kolkinn Oda Støen (Søndre Ål Sportsklubb / Team Woodcon) 22:12.4, 4 Arnekleiv Juni (Dombås IL / NTG-L) 22:22.4, 5 Nygård Toril Bakka (Haltdalen IL) 24:46.0, 6 Ran Qi (Team China) 27:11.0, 7 Skogan Marit Ishol (Steinkjer Skiklubb) 0:00.0

Kvinner senior: 1 Wiig Kirsten Daae (Ullensaker Skiklubb) 20:54.1, 2 Femsteinevik Ragnhild (Hålandsdal IL) 21:25.1, 3 Neraasen Sigrid Bilstad (Vingrom IL / Team Mesterbakeren) 22:11.0, 4 Bredalen Anne Marit (Åsnes Skiskytterlag / Team Woodcon) 22:51.1, 5 Ulvund Åsne (Eldar IL / Team Woodcon) 22:54.9

G11: 1 Weeg Julian Søndrol (Skrautvål IL) 12:44.8, 2 Tretterud Brede Roløkken (Ål Skiskyttarlag) 13:07.8, 3 Festad Ole (Østre Toten Skilag) 14:02.1, 4 Ringli Sigurd Jørstad (Øystre Slidre IL) 14:10.2, 5 Saxegaard Simon Gustavsen (Vingrom IL) 14:39.0, 6 Sagvold Emil Engh (Østre Toten Skilag) 14:41.2, 7 Bergersen August Søråsen (Vingrom IL) 15:10.3, 8 Eriksen Julian Emil (Vingrom IL) 15:41.2, 9 Helle-Larsen Amund (Øystre Slidre IL) 15:53.8, 10 Haugo Leon (Ål Skiskyttarlag) 16:01.0, 11 Tvenge Birk (Skrautvål IL) 16:13.9, 12 Torseth Sigve (Vingrom IL) 16:57.0, 13 Daviknes Endre (Vingrom IL) 17:42.2

G12: 1 Jørstad Haldor Fauske (Øystre Slidre IL) 10:58.6, 2 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 11:55.2, 3 Rustbakken Halvor Fladsrud (Østre Toten Skilag) 12:43.2, 4 Ouren Arne (Vingrom IL) 13:21.5, 5 Røisland Håvard (Vingrom IL) 13:39.6, 6 Selbæk August (Vingrom IL) 13:40.6, 7 Rolandsgården Mathias (Skrautvål IL) 13:45.8, 8 Kjustad-Johansen Jonas (Fet Skiklubb) 13:54.3, 9 Svarre Tobias Håvelsrud (Øystre Slidre IL) 13:56.5, 10 Kvaale Niklas (Vingrom IL) 14:13.9, 11 Rustaden Magnus (Søndre Ål Sportsklubb) 14:54.4, 12 Smidesang Olav (Vingrom IL) 15:08.4, 13 Annexstad Mathias (Østre Toten Skilag) 16:12.9, 14 Kvebæk Elias (Fet Skiklubb) 16:22.6, 15 Andersen Linus Sjumann (Vingrom IL) 18:01.0, 16 Sølvberg-Skagestad Kristoffer (Fet Skiklubb) 0:00.0

G13: 1 Johansen Simen Landmark (Vingrom IL) 11:15.5, 2 Wik Per Kristian (Vingrom IL) 13:08.8, 3 Bekkevold Ole Jonas Storsveen (Vingrom IL) 13:12.6, 4 Furuseth Jørgen (Nordre Land IL) 13:42.3, 5 Klette Olav Inge (Østre Toten Skilag) 13:58.9, 6 Svenson Jonatan Sverre (Øystre Slidre IL) 14:11.7, 7 Robøle-Sørensen Peder (Søndre Ål Sportsklubb) 14:47.2, 8 Engen Peder Øversveen (Østre Toten Skilag) 15:55.9, 9 Magnussen Odin (Østre Toten Skilag) 16:43.6

G14: 1 Veitsle Storm Kristoffer (Nittedal Skiskytterlag) 9:44.2, 2 Wattum Mathias (Nordre Land IL) 10:55.2, 3 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 11:05.1, 4 Sørbotten Kristian (Vingrom IL) 11:05.6, 5 Hagen Magnus Moe (Østre Toten Skilag) 11:08.7, 6 Taarud Halvor (Vingrom IL) 11:43.8, 7 Bakke Even Hammerud (Østre Toten Skilag) 12:04.7, 8 Haukvik-Jensen Gaute (Nittedal Skiskytterlag) 12:12.4, 9 Eriksen Ulrik Emil (Vingrom IL) 12:23.5, 10 Verhoeve Kassander Kristiansen (Vingrom IL) 12:32.1, 11 Jøranli Sindre (Nordre Land IL) 12:33.5, 12 Røisland Henrik (Vingrom IL) 12:43.3, 13 Torseth Audun (Vingrom IL) 12:49.3, 14 Ganc-Petersen Alexander Melin (Try, Idrettslaget) 13:01.4, 15 Fauchald Eskil (Østre Toten Skilag) 13:50.7, 16 Johnsrud Ola (Søndre Ål Sportsklubb) 14:03.1, 17 Daviknes Teodor (Vingrom IL) 14:06.1, 18 Johansen Sander (Vingrom IL) 14:07.8, 19 Volle Andreas (Fet Skiklubb) 14:15.7, 20 Kjustad-Johansen Oscar (Fet Skiklubb) 14:49.2

G15: 1 Ringli Martin Jørstad (Øystre Slidre IL) 14:13.0, 2 Nordhagen Jørgen (Lier IL) 14:40.4, 3 Johansen Jørgen Landmark (Vingrom IL) 14:46.0, 4 Ramsfjell William Brekken (Vingrom IL) 14:53.1, 5 Gigstad-Bergene Tobias (Skrautvål IL) 15:11.8, 6 Omland Henrik (Nittedal Skiskytterlag) 15:47.1, 7 Eriksen Herman Emil (Vingrom IL) 16:57.4, 8 Alm Oliver (Østre Toten Skilag) 17:24.3, 9 Øistad Knut Georg (Nordre Land IL) 18:59.9, 10 Kristoffersen Oscar Julsvik (Søndre Ål Sportsklubb) 19:39.0, 11 Korshavn Jonatan Heimdal (Nordre Land IL) 20:41.9

G16: 1 Tosterud Håvard (Østre Toten Skilag) 14:05.2, 2 Hansen Tobias Sommerstad (Østre Toten Skilag) 15:18.5, 3 Alfstadsæther Jakob (Østre Toten Skilag) 15:54.8, 4 Nereng Jens (Østre Toten Skilag) 16:20.1, 5 Smidesang Magnus (Vingrom IL) 16:54.3

M17: 1 Stenstadvold Casper (Fossum IF) 21:11.0, 2 Nustad Anton Martinus Haugen (Vingrom IL / Team Blåne) 23:05.4, 3 Gregersen Vegard (Vingrom IL / Team Blåne) 24:45.3, 4 Dokken Hans Kristian (Nordre Land IL / Team Valdres Ski) 0:00.0, 4 Valle Sondre Røyne (Gjøvik Skiklubb / Team Blåne) 0:00.0

M18: 1 Eng Anders Alme (Nordre Land IL / Team Valdres Ski) 21:18.9, 2 Christensen Christian Thon (Skrautvål IL / Team Valdres Ski) 21:25.1, 3 Ulset Ådne (Vingrom IL / Team Innlandet skiskyting) 21:26.1, 4 Gisleberg Oskar Kristian (Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting) 21:53.8, 5 Brännare-Gran Sondre Michael (Bærums Skiklub / Dønski VGS) 22:02.3, 6 Fauchald Lars (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 0:00.0

M20-22: 1 Aas Thor Arild (Birkenes IL / Sirdal Ski) 26:39.6, 2 Sporaland Eivind (Figgjo IL / Team iSandnes) 28:11.6, 3 Larsen Marius Årestrup (Vik IL / Team Glalaks) 28:54.0, 4 Lei Zhao (Team China) 29:29.0, 5 Zhenhai Zhang (Team China) 30:23.4, 6 Mulati Wuerying (Team China) 30:34.9

M19: 1 Ottersen Tobias (Ullensaker Skiklubb / NTG-L) 21:19.6, 2 Idland Eirik (Figgjo IL / Team iSandnes) 22:13.6, 3 Mathiesen Mads Huken (Ullensaker Skiklubb / NTG-L) 0:00.0

Menn senior: 1 Leren Tore (Vingelen IL) 24:24.4, 2 Krogsæter Jørgen Brendengen (Ullensaker Skiklubb) 24:34.7, 3 Femsteinevik Martin (Hålandsdal IL / Team Glalaks) 25:05.3, 4 Lægreid Sturla Holm (Bærums Skiklub) 25:12.2, 5 Rørvik Fredrik Mack (Målselvs Skiskyttere) 25:15.5, 6 Uldal Espen (Birkenes IL) 25:31.0, 7 NYENG Emil (Vingrom IL / Team Mesterbakeren) 26:22.2, 8 Skåland Markus Ims (Sandnes Skiskytterlag / Sirdal Ski) 26:33.3

J10 nybegynnere og yngre: Jøranli Ingrid (Nordre Land IL) Fullført

J11-12 nybegynnere: Røhjell Julie (Vingrom IL) Fullført

G10 nybegynnere og yngre: Tretterud Aksel Roløkken (Ål Skiskyttarlag) Fullført, Saxegaard Fredrik Gustavsen (Vingrom IL) Fullført, Kollerud Leopold Klemet (Asker Skiklubb) Fullført, Skartlien Arian S (Vingrom IL) Fullført, Klette Johan Gerhard (Østre Toten Skilag) Fullført, Daviknes Magnus (Vingrom IL) Fullført, Ouren Ludvig (Vingrom IL) Fullført

G11-12 nybegynnere: Nordmeland Håkon Smedvig (Øystre Slidre IL) Fullført, Ganc-Petersen Emil Melin (Try, Idrettslaget) Fullført

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags