Se alle resultatene: Lars og Even ordnet Lien-dobbel i Snertingdal

Ylva Slotnæs Lyshaug

Ylva Slotnæs Lyshaug Foto:

Gjø-Vard-gutta Lars og Even Lien tok hver sin klasseseier i det andre løpet i Nammo cup i Snertingdal lørdag.

DEL

Orientering har vært en av få idretter som har hatt muligheten til å arrangere konkurranser i disse koronatider.

Lørdag ble det andre løpet i Nammo Cup avviklet fra Liaplassen i Øvre Snertingdal, med i alt 118 deltakere.

Birgit Madslien fra Lillehammer og Eskil Frøisland fra Vang vant de to eldste klassene, mens Lars Lien og broren Even vant gutteklassene 15–16 og 13–14 år.

O-gruppa i Snertingdal IF er i flott vekst, og mange av idrettsforeningens unge O-løpere benyttet anledningen til å prøve seg på postjakt i Snertingdals skoger.

Resultater


D17-20, 3 570 m: 1) Birgit Dorthea Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 36.56, 2) Martine Skjelsvik, Lillehammer OK, +0.01, 3) Ingeborg Rognstad, Hadeland OL, +0.27, 4) Kristine Haanes Strandlie, Gjø-Vard OL, +4.32, 5) Emma Bangstad Bergersen, Hamar OK, +22.06, 6) Ingeborg Hasle Haslestad, Ringsaker OK, +27.14, 7) Marion Halvorsen Nustad, Lillehammer OK, +29.14, 8) Berthe Teslo, Hadeland OL, +50.22, 9) Carina Fjellsol, Ringsaker OK, +1.29.29.

H17-20, 4 310 m: 1) Eskil Frøisland, Vang OL, 32.28, 2) Njaal Ellegaard Melby, Vang OL, +2.04, 3) Even Lindaas, Vang OL, +4.43, 4) Jostein Svaland Dale, Ås-NMBU Orientering, +4.52, 5) Sune Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, +9.50, 6) Mats Lindaas, Elverum OK, +9.55, 7) Sigurd Kvamme, OL Toten-Troll, +13.42, 8) Elias Øhman, Gjø-Vard OL, +13.50, 9) Vegard Ranestad, Hamar OK, +24.29, 10) Anders Kvamme Felde, Snertingdal IF Orientering, +36.29, 11) Gaute Lindaas, Elverum OK, +1.02.20.

D15-16, 3 150 m: 1) June Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, 40.38, 2) Live Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, +0.51, 3) Henriette Berg, Løten o-lag, +3.56, 4) Maren Henriksen, Vang OL, +4.24, 5) Emma Dåsnes, Vang OL, +6.15, 6) Ylva Slotnæs Lyshaug, Snertingdal IF Orientering, +6.26, 7) Emma Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, +6.42, 8) Anne Frøisland, Vang OL, +8.21, 9) Sunniva Alm-Kristiansen, Vang OL, +16.39, 10) Madeleine Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, +37.18.

H15-16, 3 570 m: 1) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 27.20, 2) Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer OK, +0.49, 3) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, +10.08, 4) Erik Wallin, Snertingdal IF Orientering, +26.39, 5) Sander Fjellsol, Ringsaker OK, +44.59, 6) Kristoffer Børke Sætaberget, Vang OL, +59.47, 7) Kidus Girma, Elverum OK, +1.18.02.

D13-14, 2 790 m: 1) Mina Bleken Rud, Vang OL, 42.02, 2) Karen Haanes Strandlie, Gjø-Vard OL, +2.02, 3) Ida Øverli Støen, Lillehammer OK, +3.53, 4) Ruth Bratlien, Snertingdal IF Orientering, +4.58, 5) Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, +6.47, 6) Marie Berger, Lillehammer OK, +8.01, 7) Lilja Celina Kjær Jørgensen, Lillehammer OK, +19.29, 8) Johanne Berg, Løten o-lag, +28.21, 9) Emilie Kloppbakken Stenbrenden, Gjø-Vard OL, +35.03.

H13-14, 2 790 m: 1) Even Lien, Gjø-Vard OL, 25.09, 2) Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK, +7.33, 3) Amund Flaskerud, OL Toten-Troll, +8.45, 4) Ola Dåsnes, Vang OL, +10.24, 5) Magnus Svaland Dale, OL Vallset/Stange, +14.28, 6) Mats Ligaarden, Gjø-Vard OL, +14.50, 7) Elias Hvoslef Urstad, Ringsaker OK, +18.00, 8) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, +23.05, 9) Tage Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, +41.14, 10) Sondre Borgedal, Ringsaker OK, +49.35.

D11-12, 2050 m: 1) Ane Beitdokken, Lillehammer OK, 20.48, 2) Tiril Østby Haave, Ringsaker OK, +1.49, 3) Eline Kravdal, Gjø-Vard OL, +3.56, 4) Magnhild Kleppa Madslien, Lillehammer OK, +6.08.

H11-12, 2050 m: 1) Nikolai Teslo, Hadeland OL, 22.33, 2) Torgrim Hasle Haslestad, Ringsaker OK, +0.24, 3) Johannes Høie, Gjø-Vard OL, +3.26, 4) Lars Flaskerud, OL Toten-Troll, +13.35, 5) Aksel Tonjer Fingarsen, Elverum OK, +18.13, 6) Jørgen Linus Harkinn, Ringsaker OK, +19.06.

B-Åpen, 2790 m: 1) Eyvind Hasle Haslestad, Ringsaker OK, 47.09.

C-Åpen, 2050 m: 1) Margit Norunn Brønmo, Lillehammer OK, 24.58, 2) Erik Beitdokken, Lillehammer OK, +2.28, 3) Therese Holmen, Snertingdal IF Orientering, +4.08, 4) Anders Hasle Jøranlid, Torpa IL Orientering, +4.23, 5) Elisa Kaderkova Mæhlum, Gjø-Vard OL, +5.47, 6) Mina Hagen Reid, Lillehammer OK, +13.48, 7) Jonathan Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, +17.25, 8) Mina Holmen, Snertingdal IF Orientering, +34.56

N-Åpen, 1230 m: Marte Olava Bratlien, Snertingdal IF Orientering, Emma Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, Monica Jørgensen, Hadeland OL, Oscar Johan Jørgensen, Jakob Lillejordet, OL Vallset/Stange, Peder Lillejordet, OL Vallset/Stange, Elias Kaderka Mæhlum, Gjø-Vard OL, Oliver Kaderka Mæhlum, Gjø-Vard OL, Borghild Paulsen, OL Vallset/Stange, Kristian Paulsen, OL Vallset/Stange, Mattis Riggenbach, OL Vallset/Stange, Thea Riggenbach, OL Vallset/Stange, Isak Rime, Gjø-Vard OL, Ulrikke Visted-Hansen, Gjø-Vard OL, Elena Øversveen, Snertingdal IF Orientering, Malin Ulven Andersen, Ringsaker OK, Mina Lindvåg Engebretsen, Ringsaker OK, Julia Helene Gimse-Røste, Ringsaker OK,

Thea Beate Gimse-Røste, Ringsaker OK, Marte Tinasdatter Johansen, Lillehammer OK, Pål Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, Linnea L'Abée-Lund, Lillehammer OK, Emil Engh Sagvold, OL Toten-Troll, Martine Engh Sagvold, OL Toten-Troll, Martin Lien Støen, Lillehammer OK, Maren Bleken Rud, Vang OL, Sivert Dåsnes, Vang OL, Emma Pedersen Elverhøi, Vang OL, Sivert Pedersen Elverhøi, Vang OL, Maja Haugereid, Vang OL, Minna Haugereid, Vang OL, Amalie Gunstad Ingvoldstad, Vang OL, Jenni Kjelsrud Engen, Snertingdal IF Orientering, Eirin Melgalvis Bilstad, Vang OL, Peder Melgalvis Bilstad, Vang OL, Håkon Gjessing Skjeset, Vang OL, Julie Gjessing Skjeset, Vang OL, Esther Stenberg, Vang OL, Mari Stenberg, Vang OL, Mari Børke Sætaberget, Vang OL

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags