Se alle resultatene: Kniving om tetplassene i Brandburennet

Synne Dragerengen, Nora Røise, Iselin kjeldsberg og Ida Holmstad i en tett fight på Lygna.

Synne Dragerengen, Nora Røise, Iselin kjeldsberg og Ida Holmstad i en tett fight på Lygna. Foto:

Fellesstart med skibytte sto på programmet for 13 år og eldre da finalen i kretscupene ble avviklet på Lygna lørdag.

DEL

Det ble fightet skikkelig i mange av klassene, ikke minst i jenter 14 år. Der stakk Emma Klevenberg av med seieren foran Malin Hoelsveen etter en durabelig spurt.

I gutter 13 år trakk Henrik Berg det lengste strået foran Sindre Østlien Evensen, mens Lsars Haggen tok en klar seier i guttas 14-årsklasse.

Søndag er det klart for stafett-KM på Lygna.

Resultater

FH Kvinner senior stående: 1 Anne Karen OLSEN Svea Skilag 24:03

J 13 år: 1 Ruby Serrouya Lillehammer Skiklub 11:16, 2 Hedda Stenumgard Ringebu/Fåvang SK 11:24, 3 Marthe Olsen Katnosa Svea Skilag 11:25, 4 Mari Schøyen Stiansen Lillehammer Skiklub 11:49, 5 Andrea Storlien Ulen Lillehammer Skiklub 11:50, 6 Martine Imerslund Harefallet Østre Toten Skilag 11:57, 7 Celine Storlien Lillehammer Skiklub 12:05, 8 Martine Dyste Kolbukameratene, IL 12:18, 9 Hanna Hagen Voytovich Skrautvål IL 12:19, 10 Henriette Fuglehaug-Wetting Brandbu IF 12:20, 11 Anna Rosendal Skrautvål IL 13:15, 12 Nora Melbø Sunde Lillehammer Skiklub 13:24, 13 Julie Lindblad Øyer-Tretten IF 13:31, 14 Emilie Fevang Etnedal Skilag 13:59, 15 Alette Sandholt Hansen Bjerke IL Ski 14:06, 16 Marte Rudi Sør-Fron IL 14:19, 17 Ida Gammelmo Svea Skilag 14:20, 18 Borghild-Agnethe Lundstuen Ringebu/Fåvang SK 31:43

J 14 år: 1 Emma Klevenberg Gjøvik SK 10:24, 2 Malin Hoelsveen Raufoss IL Langrenn 10:26, 3 Karen Vesteng Svea Skilag 10:45, 4 Ane Robøle Fegri Øystre Slidre IL 10:49, 5 Iris Tollan Brandhaug Lillehammer Skiklub 10:53, 6 Iselin Stangstuen Kjeldsberg Vind IL 10:58, 7 Åsne Oline Sletten Tormod Skilag 10:59, 8 Ida Holmstad Østre Toten Skilag 11:18, 9 Astrid Bekken Woldengen Moen Sportsklubb 11:31, 10 Vår Linvollen Brorson Svea Skilag 11:40, 11 Synne Dragerengen Raufoss IL Langrenn 11:44, 12 Marte Nilsdotter Garvik Vestre Slidre IL 11:46, 13 Amalie Mylsbråten Skeie Svea Skilag 13:16, 14 Frida Aarøe-Velo Svea Skilag 13:53

J 15 år: 1 Oline Vestad Vågå IL 16:51, 2 Maria Lykken Hamre Søre Ål IL 17:01, 3 Mathea Nordvik Brandbu IF 17:03, 4 Synne Børresen Bollingmo Raufoss IL Langrenn 17:13, 5 Jessica Birgit Silber SWE Vind IL 17:51, 6 Hannah Schjetne Gjøvik SK 17:52, 7 Aurora Storlien Ulen Lillehammer Skiklub 18:03, 8 Ada Myhren Bekkelund Søre Ål IL 18:33, 9 Selma Byfuglien Ulsrud Gjøvik SK 18:47, 10 Karoline Røstøen Østre Toten Skilag 18:53, 11 Thea Kvam Øyer-Tretten IF 19:12, 12 Martea Lerfald Bergum Øyer-Tretten IF 20:02, 13 Tonje Hernæs Doseth Harpefoss IL 20:07

Ingrid Dragerengen fra Raufoss og Helena Vesteng fra Svea ble nummer to og tre i 16-årsklassen på Lygna.

Ingrid Dragerengen fra Raufoss og Helena Vesteng fra Svea ble nummer to og tre i 16-årsklassen på Lygna. Foto:

J 16 år: 1 Maria Masovn Haave Lillehammer Skiklub 16:53, 2 Ingrid Dragerengen Raufoss IL Langrenn 17:05, 3 Helena Vesteng Svea Skilag 17:16, 4 Birgit Dorthea Kleppa Madslien Lillehammer Skiklub 17:19, 5 Ida Kristine Ringlund Tormod Skilag 17:28, 6 Kristina Masovn Haave Lillehammer Skiklub 17:42, 7 Hilde Kristine Flenes Ulven Eina Sportsklubb 18:21, 8 Eline Prestmo Lillehammer Skiklub 18:44

K 17 år: 1 Caroline Plukkerud Øyer-Tretten IF 16:41

K 18 år: 1 Thea Snortheimsmoen Vestre Slidre IL 15:52, 2 Maria Brenna Skrautvål IL 17:15, 3 Hanna Sandholt Hansen Bjerke IL Ski 17:32, 4 Natascha Nina Silber SWE Vind IL 19:26

K 19/20 år: 1 Dorthe Ballangrud SEIERSTAD Raufoss IL Langrenn 15:04, 2 Eline Kvam Øyer-Tretten IF 18:08

FH G13 Stående: 1 Endre Engeskog Lykken Vind IL 13:55

G 13 år: 1 Henrik Berg Gjøvik SK 10:12, 2 Sindre Østlien Evensen Vind IL 10:18, 3 William Tømterud Harestua IL 11:00, 4 Teodor Trygveson Ramnefjell Fluberg SK 11:32, 5 Magnus Moslet Evensen Raufoss IL Langrenn 11:33, 6 Jørgen Holm Grøneng Lillehammer Skiklub 11:34, 7 Edvald Smogeli Opsann Follebu SK 11:40, 8 Sjur Flækøy Lillehammer Skiklub 11:42, 9 Simen Smeby Furseth Vind IL 11:49, 10 Mathias Brenna Aaserud Brandbu IF 12:03, 11 Bastian Nikolai Hoel Kolbukameratene, IL 12:18, 12 Marcus Berget Moen Tormod Skilag 12:36, 13 Kristian Skattebo Sør-Fron IL 12:42, 14 Sivert Strande Fosse Brandbu IF 12:43, 15 Simen Tangen Lunheim Øyer-Tretten IF 12:55, 16 Ole Hedalen Stølen Øystre Slidre IL 13:25, 17 Anders Dokke Raufoss IL Langrenn 13:40, 18 Magnus Bergsbakken Etnedal Skilag 13:48, 19 Gunnar Astor Bergum Øyer-Tretten IF 13:49, 20 Henning Olesen Reistad Øyer-Tretten IF 14:09, 21 Einar Kristoffer Lundene Solbrekken Bagn IL 14:37

G 14 år: 1 Lars Heggen Harestua IL 09:20, 2 Oskar Stenberg Øien Øyer-Tretten IF 09:31, 3 Casper Engum Nilsen Vind IL 09:40, 4 Andreas Heggheim Berge Kolbukameratene, IL 09:45, 5 Mathias Hoelsveen Raufoss IL Langrenn 09:46, 6 Edvard Haugen Skjåk IL 09:59, 7 Heine Steinar Sandvold Øyer-Tretten IF 10:00, 8 Magnus Løfsgaard Jetlund Sør-Fron IL 10:04, 9 Truls Horten Søre Ål IL 10:12, 10 Markus Bryan Grøthe Tormod Skilag 10:15, 11 Simen Monsrud Wien Harestua IL 10:36, 12 Vetle Njarga Øien Follebu SK 10:39, 13 Emil Silseth Roen Svea Skilag 10:40, 14 Even Molstadkroken Kolbukameratene, IL 11:00, 15 Syver Viksås Holt Svea Skilag 11:01, 16 Daniel Egedius Vind IL 11:46, 17 Jonas Gulbrandsen-Rognstad Moen Sportsklubb 11:56, 18 Jacob Gulbrandsen-Rognstad Moen Sportsklubb 12:36, 19 Oscar Julsvik Kristoffersen Gran IL 13:12

G 15 år: 1 Sivert Stene Enger Øvrevoll Hosle IL 14:09, 2 Håkon Torseth Lillehammer Skiklub 14:37, 3 August Hovde Gjøvik SK 14:40, 4 Sivert Borgen Østre Toten Skilag 14:47, 5 Eskil Engdal Vind IL 14:53, 6 Eivind Kristinson Framstad Øystre Slidre IL 15:11, 7 Nikolai Kristiansen Brandbu IF 15:20, 8 Ingemar Kristian Aagaard Lauridsen Lillehammer Skiklub 15:25, 9 Martin Bjerke Follebu SK 15:27, 9 Emil Martman Dyste Kolbukameratene, IL 15:27, 11 Ole Edvard Snuggerud Gjøvik SK 15:50, 12 Edvard Fossum Olstad Øyer-Tretten IF 16:03, 13 Jakob Krøger Træthaug Søre Ål IL 16:24, 14 Andreas Krohg Røssum Kvam IL 16:36, 15 Ola Hjelmås Molden Gran IL 17:11, 16 Kristoffer Nørholm Lae Mjøndalen IF 17:41, 17 Kristian Stenersen Øyer-Tretten IF 18:19

G 16 år: 1 Ola Aurmo Lom IL 13:27, 2 Andreas Sletten Tormod Skilag 13:43, 3 Falk Håkenstad-Bråten Lillehammer Skiklub 13:50, 4 Simen Gammelmo Svea Skilag 14:09, 5 Torjus Berge Aspesletten Lillehammer Skiklub 14:12, 5 Simen Lundem Trøsken IL 14:12, 7 Ola Løvlien Lillehammer Skiklub 14:20, 8 Peder Elias Nordseth Snertingdal IF Ski 14:31, 9 Sjur Holm Grøneng Lillehammer Skiklub 14:38, 10 Sivert Laderud Berge Svea Skilag 14:49, 11 Jo Mallaug Lom IL 14:50, 12 Eskil Espe Tarud Tormod Skilag 14:56, 13 Ole Marius Arvesen Svea Skilag 15:02, 14 Emil Solan Gorset Svea Skilag 15:07, 14 Jonas Hoelsveen Raufoss IL Langrenn 15:07, 16 Sverre Schøyen Stiansen Lillehammer Skiklub 15:38, 17 Sindre Grøv Svensen Søre Ål IL 15:42, 18 Eirik Bueno Lindmoen Raufoss IL Langrenn 16:18, 19 Sander Haugli Raufoss IL Langrenn 17:22, 20 Sindre Syvertsen Overen Kolbukameratene, IL 18:04

M 17 år: 1 Oskar Kristian Gisleberg Gran IL 32:35, 1 Oskar Lunde Ragnhildsløkken Vind IL 32:35, 3 Even Hjelmås Molden Gran IL 33:15

M 19/20 år: 1 Fredrik Fuglerud FLUGSTAD Gjøvik SK 29:27, 2 Marius Viken Vesterås Varde IL 30:18, 3 Raymond Johannesen Svea Skilag 36:31

J 11 år: 1 Kari Heggen Harestua IL 06:15, 2 Mathea Storlien Sætrom Lillehammer Skiklub 06:17, 3 Ingvild Randsted Aanstad Ringebu/Fåvang SK 06:33, 4 Matilde Haugen Reiss-Jacobsen Østre Toten Skilag 06:37, 5 Hannah Sletsjø Myrland Vind IL 06:39, 6 Julie Haug Lundby Østre Toten Skilag 06:42, 7 Katrine Fuglehaug-Wetting Brandbu IF 06:43, 8 Solveig Egge Greftegreff Brandbu IF 06:50, 9 Emilie Flugsrud Søre Ål IL 06:58, 10 Sina Hovde Gjøvik SK 06:59, 11 Evelina Stenseng Snipstad Østre Toten Skilag 07:02, 12 Selena Marie Staven Østre Toten Skilag 07:14, 13 Melina Bjørnstad Borgli Brandbu IF 07:15, 14 Vårin Schjetne Gjøvik SK 07:16, 15 Minda Haave-Langrekken Sør-Fron IL 07:27, 16 Ragna Aurmo Lom IL 08:00

J 12 år: 1 Vilde Njarga Øien Follebu SK 05:41, 2 Elise Retterås Roterud IL 05:45, 3 Sol Frid Linvollen Brorson Svea Skilag 05:53, 4 Mali Jåvoll Hagen Brandbu IF 05:59, 5 Agnes Vesteng Svea Skilag 06:01, 6 Eiril Strand Rønnestad Lillehammer Skiklub 06:02, 7 Ida Øverli Støen Lillehammer Skiklub 06:06, 8 Ingrid Maureen Solheim Hattestad Lillehammer Skiklub 06:08, 9 Kaja Stende Raufoss IL Langrenn 06:09, 10 Katrine Slettmo Roterud IL 06:12, 11 Hedda Njå Vind IL 06:29, 12 Liv April Antonsen Lillehammer Skiklub 06:30, 13 Karen Haanes Strandlie Gjøvik SK 06:31, 14 Marie Berger Lillehammer Skiklub 06:44, 15 Mathea Sletten Sel IL 06:46, 16 Hedda Røros Roterud IL 07:21, 17 Anna Bekken Woldengen Moen Sportsklubb 07:31, 18 Karen Bekken Woldengen Moen Sportsklubb 07:41

G 11 år: 1 Gaute Hernæs Doseth Harpefoss IL 05:31, 2 Sondre Borgen Østre Toten Skilag 05:33, 3 Ulrik Jåvoll Hagen Brandbu IF 05:39, 4 Sivert Dragerengen Raufoss IL Langrenn 05:43, 5 Eirik Krakk Nybakken Lillehammer Skiklub 06:01, 6 Knut Lexander Ulberg Sør-Fron IL 06:02, 7 Simen Andersstuen Tormod Skilag 06:03, 8 Håvard Kraggerud Wadahl Tormod Skilag 06:12, 9 Iver Olstad Sør-Fron IL 06:20, 10 Syver Steig Solås Ringebu/Fåvang SK 06:23, 11 Ola Fremstad Raufoss IL Langrenn 06:24, 12 Christian Dahl Lillehammer Skiklub 06:26, 13 Sigve Ulberg Skrautvål IL 06:33, 14 Martin Moslet Evensen Raufoss IL Langrenn 06:37, 15 Håvard Berget Moen Tormod Skilag 06:38, 16 Ludvig Bjerregård Otterholm Raufoss IL Langrenn 06:39, 17 Mats Melbø Sunde Lillehammer Skiklub 06:44, 18 Elias Lafton Jevnaker Idrettsforening Ski 06:54, 19 Espen Hjelmås Molden Gran IL 08:02

G 12 år: 1 Per Sunde Gjelleråsen IF 05:28, 2 Ludvig Lunde Ragnhildsløkken Vind IL 05:34, 3 Simen Landmark Johansen Roterud IL 05:39, 4 Nataniel Bjugan Haanshus Lillehammer Skiklub 05:43, 5 Joakim Marsteintredet Pedersen Roterud IL 05:44, 6 Audun Silseth Roen Svea Skilag 05:49, 7 Ola Brusveen Øystre Slidre IL 05:53, 8 Mikkel Raastad Hallum Svea Skilag 05:58, 9 Marius Granvold Vind IL 05:59, 10 Trym Sørum Prestrud Søre Ål IL 06:01, 11 Lucas Engum Nilsen Vind IL 06:02, 12 Eirik Hauer Aalberg Lillehammer Skiklub 06:08, 13 Eirik Røise Kolbukameratene, IL 06:11, 14 Lucas Voytovich Bye Roterud IL 06:12, 15 Emil Lunheim Øyer-Tretten IF 06:14, 16 Anders Ludahl Lagethon Øyer-Tretten IF 06:15, 17 Audun Nilsson Garvik Vestre Slidre IL 06:18, 18 Magnus Ringlund Tormod Skilag 06:25, 19 Tobias Sletten Sel IL 06:33, 20 Anders Evensen Lund Vind IL 06:37, 21 Erik Thune Vind IL 06:45, 22 Emre Sørlie-Sannes Vind IL 06:47, 23 Emil Hovland Vind IL 06:49, 24 Sebastian Rønningen Vind IL 06:54, 25 Sander Rønningen Vind IL 07:49, 26 Even Tarud Tormod Skilag 07:54, 27 Vemund Klavenes Raufoss IL Langrenn 07:58, 28 Henrik Tømterud Harestua IL 09:16

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags