Gå til sidens hovedinnhold

Se alle resultatene: Gullrushet fortsatte i skiskytter-KM

De lokale skiskytterne fortsatte å plukke KM-medaljer i edelt metall under normaldistansen på Birkbeineren skistadion søndag.

Lørdag sto det sprint på programmet, mens det var normaldistansen som ble gått i søndagens kretsmesterskap for de yngste skiskytterne, som endelig fikk muligheten til å konkurrere.

ØTS-gutta Tobias Alm og Jacob Lundby sikret seg KM-titler begge dager, ellers var det flere nye navn øverst på resultatlista søndag - i forhold til lørdag.

Anne Birgit Dokken fra Nordre Land og Vilde Linnéa Vigerust fra ØTS delte på å stå øverst og nest øverst på seierspallen i 14-årsklassen..

I tilsvarende gutteklasse vant Jørgen Furuseth fra Nordre Land søndag etter at Olav Inge Klette fra ØTS tok KM-tittelen dagen før.

Les også

Se alle resultatene: Lokalt gulldryss i sprint-KM for skiskytterne

Resultater

Kvinner 17 år: 1 Fodstad Ragna (Østre Toten Skilag / NTG-L) 29:11.4, 2 Jøranli Lene (Nordre Land IL / NTG-L) 31:10.9, 3 Kvernerud Anine Schrader (Asker Skiklubb / NTG-L) 31:19.5, 4 Røtter Hannecke Lergaard (Lier IL / NTG-L) 32:48.7, 5 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 33:13.6, 6 Grønlien Oda Byvold (Vingrom IL) 35:20.7

Kvinner 18 år: 1 Hareland Ane-Marie Berget (Dombås IL / NTG-L) 30:22.5, 2 Østreng Mia Jenny Nygaard (Gjerdrum IL / NTG-L) 30:52.1

Kvinner 19 år: 1 Rolstad Kristiane Almeland (Oslo Skiskytterlag / NTG-L) 29:57.9, 2 Taarud Ingrid (Vingrom IL / NTG-L) 29:58.5, 3 Winsvold Linnea (Lier IL / NTG-L) 30:18.0

Menn 17 år: 1 Kvanli Ole-Kristian (Målselvs Skiskyttere / NTG-L) 31:29.8, 2 Runer Fabian Von Saldern (Bærums Skiklub / NTG-L) 32:51.5, 3 Tosterud Håvard (Østre Toten Skilag / NTG-L) 33:28.2, 4 Smidesang Eiliv (Vingrom IL / Team Blåne) 36:32.0, 5 Alfstadsæther Jakob (Østre Toten Skilag / NTG-L) 36:43.4, 6 Smidesang Magnus (Vingrom IL / Team Blåne) 38:09.7

Menn 18 år: 1 Lundby Jakob (Østre Toten Skilag / NTG-G) 30:16.0, 2 Nørstegård Syver Brøste (Dombås IL / NTG-L) 30:41.3, 3 Fedreheim Stian (Hernes IL / NTG-L) 32:07.2, 4 Hannevold Håkon (Drammen Strong / NTG-L) 32:14.9, 5 Gregersen Vegard (Vingrom IL / Team Blåne) 35:35.0, 6 Nustad Anton Martinus Haugen (Vingrom IL / Team Blåne) 36:55.1

Menn 19 år: 1 Alm Tobias (Østre Toten Skilag / NTG-L) 30:49.2, 2 Berland Vinjar Aurstad (Vingrom IL / Team Blåne) 31:37.3, 3 Ulset Ådne (Vingrom IL / Team Blåne) 33:21.1, 4 Renolen Olav Solan Knudsen (Fet Skiklubb / NTG-L) 33:25.6, 5 Christensen Christian Thon (Skrautvål IL / Team Valdres Ski) 33:41.4, 6 Stubrud Bjørn Lindvik (Vingrom IL / NTG-L) 34:35.7, 7 Fauchald Lars (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 35:07.4, 8 Eng Anders Alme (Nordre Land IL / Team Valdres Ski) 35:29.5

Jenter 11 år: 1 Bekkevold Kaia Elen Storsveen (Vingrom IL) 14:53.1, 2 Jøranli Ingrid (Nordre Land IL) 15:20.5

Jenter 12 år: 1 Andersen Synne Engen (Øystre Slidre IL) 14:29.8, 2 Helle Tinde Nythun (Skrautvål IL) 16:12.8

Jenter 13 år: 1 Gigstad-Bergene Eline (Skrautvål IL) 16:29.7, 2 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 18:29.2, 3 Røhjell Julie (Vingrom IL) 20:12.3, 4 Hagen Nora Moe (Østre Toten Skilag) 20:19.7, 5 Andreassen Tuva Klette (Østre Toten Skilag) 21:13.7, 6 Berland Matilde Aurstad (Vingrom IL) 21:48.5, 7 Nordseth Ingrid (Nordre Land IL) 22:37.2

Jenter 14 år: 1 Dokken Anne Birgit (Nordre Land IL) 15:46.8, 2 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 17:55.5, 3 Bekkelund Selma (Østre Toten Skilag) 18:37.2

Jenter 15 år: 1 Tronrud Sara Agnethe Granvang (Nordre Land IL) 22:25.8, 2 Grønlien Ane Byvold (Vingrom IL) 23:20.8, 3 Skaug Sunniva Raddum (Vingrom IL) 24:12.7, 4 Urnes Oda Aase (Østre Toten Skilag) 23:40.8

Jenter 16 år: 1 Christensen Vilde Marie Thon (Skrautvål IL / Team Valdres Ski) 21:42.7

Gutter 11 år: 1 Alm Vemund (Østre Toten Skilag) 13:40.9, 2 Andreassen Olve Klette (Østre Toten Skilag) 15:00.1, 3 Alm Vetle (Østre Toten Skilag) 15:54.6, 4 Ellefsen Ola Helge Strand (Vingrom IL) 16:35.4, 5 Klette Johan Gerhard (Østre Toten Skilag) 17:01.7, 6 Skaug John Raddum (Tretten Skiskytterlag) 17:32.8

Gutter 12 år: 1 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 11:44.7, 2 Weeg Julian Søndrol (Skrautvål IL) 12:00.7, 3 Saxegaard Simon Gustavsen (Vingrom IL) 12:43.2, 4 Eriksen Julian Emil (Vingrom IL) 13:15.2

Gutter 13 år: 1 Jørstad Haldor Fauske (Øystre Slidre IL) 16:49.6, 2 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 18:33.1, 3 Rustbakken Halvor Fladsrud (Østre Toten Skilag) 13:17.1, 3 Ouren Arne (Vingrom IL) 15:19.6, 3 Smidesang Olav (Vingrom IL) 15:23.1

Gutter 14 år: 1 Furuseth Jørgen (Nordre Land IL) 18:13.2, 2 Klette Olav Inge (Østre Toten Skilag) 18:37.7, 3 Wik Per Kristian (Vingrom IL) 18:49.2, 4 Bekkevold Ole Jonas Storsveen (Vingrom IL) 19:21.5

Gutter 15 år: 1 Hagen Magnus Moe (Østre Toten Skilag) 24:14.6, 2 Jøranli Sindre (Nordre Land IL) 24:32.4, 3 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 24:36.3, 4 Bakke Even Hammerud (Østre Toten Skilag) 24:49.1, 5 Fauchald Eskil (Østre Toten Skilag) 25:00.3, 6 Daviknes Teodor (Vingrom IL) 25:47.3, 7 Sørbotten Kristian (Vingrom IL) 26:59.3, 8 Eriksen Ulrik Emil (Vingrom IL) 27:08.1, 9 Wattum Mathias (Nordre Land IL) 27:49.0, 10 Verhoeve Kassander Kristiansen (Vingrom IL) 28:15.2

Gutter 16 år: 1 Ringli Martin Jørstad (Øystre Slidre IL) 21:12.6, 2 Gigstad-Bergene Tobias (Skrautvål IL) 21:56.6, 3 Alm Oliver (Østre Toten Skilag) 23:09.7, 4 Eriksen Herman Emil (Vingrom IL) 23:12.3, 5 Ramsfjell William Brekken (Vingrom IL) 23:58.9, 6 Kristoffersen Oscar Julsvik (Søndre Ål Sportsklubb) 26:50.6

Jenter 10 år og yngre nybegynnere (fullført): Felde Andrine (Nordre Land IL), Aasvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag), Wik Mathea (Vingrom IL), Helle Fride Nythun (Skrautvål IL), Kjøs Eline (Vingrom IL), Kvaale Silja (Vingrom IL), Bergene Selma Gigstad (Skrautvål IL), Trøseid Kaja Stenmyren (Vingrom IL), Andersen Åsne Engen (Øystre Slidre IL)

Jenter 11-12 år nybegynnere: Benno Maiken Adolfsson (Vingrom IL), Sørum Mille Lybeck (Østre Toten Skilag)

Gutter 10 år og yngre nybegynnere: Nereng Ole Henrik Gjerdbakken (Nordre Land IL), Marstein Emil Rosenborg (Vingrom IL), Moldegård-Kolstad Kristoffer (Vingrom IL), Daviknes Magnus (Vingrom IL), Saxegaard Fredrik Gustavsen (Vingrom IL), Bekkelund Linus (Østre Toten Skilag), Weeg Emil Søndrol (Skrautvål IL), Thon Mathias Bjordal (Skrautvål IL), Thon Sebastian Bjordal (Skrautvål IL)

Gutter 11-12 år nybegynnere: Rønningen Emil Koll (Nordre Land IL), Gjerdalen Gard (Nordre Land IL), Kjøs Peder (Vingrom IL), Ouren Ludvig (Vingrom IL), Svenson Alfred Gustav (Øystre Slidre IL)

Kommentarer til denne saken