Se alle resultatene fra helgas KM i orientering: Kristine vant på Sjusjøen

Kristine Kravdal tok KM-tittelen i D-17-18 på Sjusjøen i helga.

Kristine Kravdal tok KM-tittelen i D-17-18 på Sjusjøen i helga. Foto:

Kristine Kravdal var blant de lokale vinnerne i orienteringsløpet Fjelldilten fra Natrudstilen skisenter i helga - et løp som også inngikk som KM langdistanse.

DEL

Det var Lillehammer OK som var arrangør, og på samme sted ble stafett-KM avviklet på søndag.

Resultater

KM langdistanse/Fjelldilten

D35: 1) Kristine Sollien Flaskerud, OL Toten-Troll, 57.42, 2) Anna-Thekla Tonjer, Elverum OK, +0.58, 3) May Lise Kloppbakken, Gjø-Vard OL, +15.20.

D40: 1) Stine Olsen Kirkevik, Hamar OK, 49.12, 2) Tone Bleken Rud, Vang OL, +22.32.

D45: 1) Eli Ringstad Lien, Gjø-Vard OL, 1.07.30, 2) Gunn Elin Rudi, Hadeland OL, +13.08.

D50: 1) Anne Marit Bordal, Ringsaker OK, 44.38, 2) Hege Solerød, Gjø-Vard OL, +6.38, 3) Unn Mette Klopbakken, Snertingdal IF Orientering, +14.04, 4) Gry Anita Gjerde Alnæs, Raumar Orientering, +14.38, 5) Torill Vister, Indre Østfold OK, +47.42, 6) Marianne Myklebust, Hamar OK, +48.12.

D55: 1) Sidsel Owren Nørstebø, Tyrving IL, 51.01, 2) Kjersti Rønning, Hamar OK, +5.37, 3) Anne Grethe Rustad, Raumar Orientering, +6.10, 4) Vanja Staff, OL Toten-Troll, +7.28, 5) Unni Halvorsen Nustad, Øyer-Tretten IF, +13.38, 6) Ida Engen, Raumar Orientering, +16.14, 7) Inger Svaland, OL Vallset/Stange, +21.11.

D60: 1) Wenche Bjørnstad, Ringsaker OK, 43.32, 2) Mona Bugge Haug, OL Vallset/Stange, +12.54, 3) Inger Marie Øygard, Løten o-lag, +15.10.

D65: 1) Margrete Jørandli, Gjø-Vard OL, 37.22, 2) Monika Mathiasson, Elverum OK, +8.37, 3) Gro Solnørdal, Rudsbygd IL, +16.26.

D70: 1) Anne Berit Moe, Raumar Orientering, 47.06, 2) Inger K. Brøndbo, OL Vallset/Stange, +8.37, 3) Marit Tyldum, Rudsbygd IL, +8.44, 4) Elisabet Høgset Rise, Ringsaker OK, +13.59, 5) Berit Saxhaug, Raumar Orientering, +15.20.

D75: 1) Tea Forberg, Rond OL, 1.05.16.

H35: 1) Audun Fingarsen, Elverum OK, 1.21.37, 2) Tomas Holmestad, Gjø-Vard OL, +32.50.

H40: 1) Onno Verberne, OL Toten-Troll, 1.04.01, 2) Pål Stenberg, Vang OL, +0.23, 3) Anders Skjeset, Vang OL, +2.00, 4) Kay Arne Nyhus, Brandval/Kongsvinger OK, +16.18.

H45: 1) Asgeir Lium, Fet OL, 41.45, 2) Anders Sollien, OL Toten-Troll, +9.41, 3) Sigmund Hansen, Gjø-Vard OL, +10.37, 4) Knut Jostein Sætnan, Fossum IF, +20.30, 5) Øyvind Lien, Gjø-Vard OL, +23.06, 6) Tom-Vegard Feltstykket, Hadeland OL, +31.41.

H50: 1) Jan Ola Pedersen, Vang OL, 45.20, 2) Gudbrand Lien, Hamar OK, +1.40, 3) Bjørn Martini, Asker Skiklubb, +1.58, 4) Are Strandlie, Gjø-Vard OL, +2.39, 5) Michael Sætvedt, Snertingdal IF Orientering, +2.43, 6) Sigmund Vister, Indre Østfold OK, +4.30, 7) Odd Arne Lian, IL Koll, +4.37, 8) Håvard Kvamme, OL Toten-Troll, +9.13, 9) Per Olav Andersen, Vang OL, +13.38, 10) Einar Teslo, Hadeland OL, +15.03, 11) Petter Glorvigen, Elverum OK, +16.20, 12) Arnstein Dale, OL Vallset/Stange, +17.45.

H55: 1) Erlend Slokvik, OL Toten-Troll, 42.34, 2) Stein Arne Negård, Vang OL, +10.12, 3) Stein-Arne Alnæs, Raumar Orientering, +13.32, 4) Andreas Huber, Hamar OK, +17.00, 5) Svein Thorsberg, Grue IL, +28.31, 6) Erik Slettum, Gjø-Vard OL, +39.11.

H60: 1) Bjørn Solbergseter, Austmarka IL, 39.33, 2) Trond Olsen, Løten o-lag, +3.45, 3) Kay Håvard Nyhus, Brandval/Kongsvinger OK, +4.49, 4) Frode Hjorth, Hamar OK, +4.57, 5) Knut Engen, Raumar Orientering, +6.58, 6) Terje Gudbrandsen, Hamar OK, +6.59.

H65: 1) Arnfinn Pedersen, Gjø-Vard OL, 44.34, 2) Widar Trømborg, Sande Sportsklubb, +0.29, 3) Einar Lien, Løten o-lag, +3.02, 4) Per Osen, Vestre Akers SK, +7.55, 5) Ole Rognstad, Brandval/Kongsvinger OK, +8.24, 6) Stig Hultgreen Karlsen, IL GeoForm, +9.49, 7) Bård Natvig, Nittedal OL, +15.37, 8) Johan Swärd, Hadeland OL, +16.30, 9) Ketil Berge, Vestre Akers SK, +23.28, 10) Sjur Gjestvang, OL Toten-Troll, +27.21, 11) Jan Sveen, Raumar Orientering, +30.20.

H70: 1) Einar Lund, Hamar OK, 37.21, 2) Tormod Prestrud, Rudsbygd IL, +6.42, 3) Hasse Bergstrøm, Tyrving IL, +8.20, 4) Paul Skjaker, Hadeland OL, +9.50, 5) Odd Arild Strand, Stor-Elvdal SK, +10.09, 6) Knut Malmo, Ringsaker OK, +13.32, 7) Stein Nordvi, Elverum OK, +16.39, 8) Ludvig Bjerke-Narud, Hamar OK, +17.48, 9) Terje Malm, Hamar OK, +19.22, 9) Lars Saxhaug, Raumar Orientering, +19.22, 11) Paul Martin Berg, Rudsbygd IL, +21.28, 12) Hans A. Tingvold, Raufoss IL Orientering, +30.08, 13) Odd Rise, Ringsaker OK, +38.08.

H75: 1) Trond Feiring, Hamar OK, 56.56, 2) Magne Smeland, Vang OL, +6.10, 3) Klaus Engen, Eidskog OL, +9.30.

H80: 1) Jon Tyldum, Rudsbygd IL, 54.30, 2) Hans Larsen, Raumar Orientering, +13.01, 3) Jon Vegard Lunde, Lillehammer OK, +14.29.

N-åpen, fullførte: Olav Thaulow Alhaug, Lillehammer OK, Trygve Dammen Bjerkreim, Lillehammer OK, Julia Helene Gimse-Røste, Ringsaker OK, Maja Haugereid, Vang OL, Minna Haugereid, Vang OL, Nils Holmen-Storslett, Hamar OK, Nora Holmen-Storslett, Hamar OK, Pia Holmen-Storslett, Hamar OK, Jenny Kvåle, Hadeland OL, Simen Lian Mortensen, IL Koll, Bea Langgård Munch, Lillehammer OK, Mari Oskal, Hamar OK, Even Rognstad Ruud, Lillehammer OK, Ola Rognstad Ruud, Lillehammer OK, Olav Skjåk, Lillehammer OK, Tobias Bergset Skoglund, Gjø-Vard OL, Esther Stenberg, Vang OL

N2-åpen 10-16: Håkon Løvseth, Vang OL, 13.09; Kristian Løvseth, Vang OL, 16.00; Erik Oskal, Hamar OK, 35.50; Isak Skappel, Lillehammer OK, 54.52.

C-åpen 10-16: Erik Beitdokken, Lillehammer OK, 23.57; Therese Holmen, Snertingdal IF Orientering, 30.23; Henrik Jørgensen, Lillehammer OK, 30.39; Emil Engh Sagvold, OL Toten-Troll, 18.53; Martine Engh Sagvold, OL Toten-Troll, 24.11.

C-åpen 17-: 1) Line Holmestad, Gjø-Vard OL, 22.12, 2) Kristin Mortensen, IL Koll, +7.22, 3) Anna Austad Sveen, Raumar Orientering, +10.21, 4) Anne-Grete Austad, Raumar Orientering, +10.28.

B-åpen 10-16: Madeleine Aaslund Jenack, Gjø-Vard OL, 45.46; Johan Skjåk, Lillehammer OK, 56.51; Tanja Carmen Skjåk, Lillehammer OK, 56.49.

B-åpen 17-: 1) Knut Orvall Evensen, Gjø-Vard OL, 34.38, 2) Erik Hasli, Snertingdal IF Orientering, +2.13, 3) Øystein Melby, Vang OL, +4.31, 4) Lars Finsand, Lillehammer OK, +5.51, 5) Kaja Skappel Halvorsrud, Lillehammer OK, +8.13, 6) Hanne Holmen, Snertingdal IF Orientering, +10.00, 7) Anita Østgård Olsen, Løten o-lag, +10.03, 8) Carina Fjellsol, Ringsaker OK, +16.05, 9) Tore Lindaas, Elverum OK, +17.59, 10) Kjersti Småstuen, OL Toten-Troll, +19.44, 11) Yngve Mobråthen, Botne SK, +21.37.

AK-åpen: 1) Simen Oskal, Hamar OK, 48.10, 2) Kjetil Skjåk, Lillehammer OK, +6.13, 3) Jan Åsmund Sætaberget, Vang OL, +7.19, 4) Monica Halvorsen, Vang OL, +7.22, 5) Stine Austad, Raumar Orientering, +16.02, 6) Hilde Kløvstad, Sandefjord OK, +18.42, 7) Solveig Stenberg, Vang OL, +23.51, 8) Kjetil Kløvstad, Sandefjord OK, +27.01, 9) Marte Mørk Furunes, Gjø-Vard OL, +28.01.

D 9-10: Thea Beate Gimse-Røste, Ringsaker OK, 29.17; Mie Holmestad, Gjø-Vard OL, 22.01; Eline Kjøs, Lillehammer OK, 23.28; Maren Bleken Rud, Vang OL, 18.48; Mari Børke Sætaberget, Vang OL, 17.06; Mari Stenberg, Vang OL, 21.31.

D 11-12: 1) Magnhild Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 18.44, 2) Ane Beitdokken, Lillehammer OK, +1.46, 3) Ingrid Jørgensen, Lillehammer OK, +9.23.

D 13-14: 1) Mina Bleken Rud, Vang OL, 44.24, 2) Karen Haanes Strandlie, Gjø-Vard OL, +6.28, 3) Lilja Celina Kjær Jørgensen, Lillehammer OK, +10.45, 4) Emilie Kloppbakken Stenbrenden, Gjø-Vard OL, +18.38, 5) Ida Øverli Støen, Lillehammer OK, +26.24.

D 15-16: 1) Henriette Berg, Løten o-lag, 54.53, 2) June Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, +0.10, 3) Live Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, +0.13, 4) Maren Henriksen, Vang OL, +11.37, 5) Sara Martini, Asker Skiklubb, +15.41.

D 17-18: 1) Kristine Kravdal, Gjø-Vard OL, 59.17, 2) Ingrid Mobråthen, Sandefjord OK, +12.43, 3) Martine Skjelsvik, Lillehammer OK, +19.26, 4) Marion Halvorsen Nustad, Lillehammer OK, +51.27.

D 21-: 1) Emilie Westli Andersen, Løten o-lag, 1.02.55, 2) Sofie Johansson, Vang OL, +3.43, 3) Heidi Therese Wiest, Vang OL, +12.05, 4) Evine Westli Andersen, Løten o-lag, +12.38, 5) Mathilde Rundhaug, Tyrving IL, +14.19.

H 9-10: Markus Finsand, Lillehammer OK, 16.34; Martin Lien Støen, Lillehammer OK, 14.18; Kristian Urset, Vang OL, 29.07.

H 11-12: 1) Aksel Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 18.30, 2) Nikolai Teslo, Hadeland OL, +1.33, 3) Peder Kjøs, Lillehammer OK, +3.28, 4) Jørgen Linus Harkinn, Ringsaker OK, +9.04, 5) Lars Flaskerud, OL Toten-Troll, +10.48, 6) Florian Van Buggenhout-Mogensen, Lillehammer OK, +14.45.

H 13-14: 1) Magnus Svaland Dale, OL Vallset/Stange, 26.39, 2) Ask Felland Sætnan, Fossum IF, +1.31, 3) Amund Flaskerud, OL Toten-Troll, +2.33, 4) Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK, +6.25, 5) Håvard Rekve Lian, IL Koll, +10.39, 6) Ole Solli Kvikstad, OL Toten-Troll, +14.59, 7) Tage Rogstad Bekkevold, Løten o-lag, +1.03.55.

H 15-16: 1) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 37.22, 2) Annar Erlien Solerød, Gjø-Vard OL, +9.35, 3) Kristoffer Børke Sætaberget, Vang OL, +49.21.

H 17-18: 1) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 1.01.23, 2) Sune Raknes Sogstad, Gjø-Vard OL, +5.57, 3) Mats Lindaas, Elverum OK, +7.49, 4) Vegard Ranestad, Hamar OK, +8.52, 5) Birk Felland Sætnan, Fossum IF, +20.45, 6) Sigurd Kvamme, OL Toten-Troll, +38.05, 7) Jørgen Glorvigen, Elverum OK, +40.48, 8) Gaute Lindaas, Elverum OK, +59.36.

H 21-: 1) Martin Vister, Tyrving IL, 1.08.51, 2) Simen Ballangrud, OL Toten-Troll, +2.32, 3) Kenneth Bilstad, Vang OL, +3.00, 4) Hans Jørgen Kvåle, Hadeland OL, +6.18, 5) Marius Wikstrøm, Ringsaker OK, +6.48, 6) Ludvig Rødnes, Oppsal Orientering, +9.08, 7) Ove Antvord Haugereid, Vang OL, +10.59, 8) Bjørnar Kvåle, Hadeland OL, +29.50, 9) Håvard Sundberg, Stor-Elvdal SK, +33.19.

N/N2 åpen skygge, fullførte: Elisabeth Ingvaldsen, Nydalens SK, Guri Stenseth Kjøs, Lillehammer OK, Hanne Kvåle, Hadeland OL, Nina Lindaas, Elverum OK, Haagen Løvseth, Vang OL, Lene Oskal, Hamar OK, Eli Hilde Østgård, OL Vallset/Stange, Arne Røste, Ringsaker OK, Berit Røste, Ringsaker OK, Tone Tidemand Skappel, Lillehammer OK, Laila Sørlien, Vang OL

KM stafett:

13-16: 1) Vang OL 1, 2.05.20, 2) Løten o-lag 1, +24.33, 3) Elverum OK 1, +26.09, 4) Vang OL 2, +33.40.

D17: 1) Løten o-lag 1, 2.03.06, 2) Gjø-Vard OL 1, 2.11.29, 3) Vang OL 1, 2.16.23, 4) Lillehammer OK 1, 2.21.35, 5) Gjø-Vard OL 2, 2.33.09, 6) Ringsaker OK 1, 2.33.19.

H17: 1) Vang OL 1, 1.58.44, 2) Elverum OK 1, 2.17.56, 3) Løten o-lag 1, 2.19.56, 4) Hadeland OL 1, 2.20.30, 5) Vang OL 2, 2.35.46.

D150: 1) OL Toten-Troll 1, 1.56.40.

H150: 1) Ringsaker OK 1, 2.06.42, 2) Vang OL 1, 2.07.22, 3) Gjø-Vard OL 1, 2.17.54, 4) OL Toten-Troll 1, 2.20.23, 5) Hadeland OL 1, 2.20.26.

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags