Gå til sidens hovedinnhold

Se alle resultatene fra GT-karusellen: Lars Petter raskest av alle på Raufoss

Lars Petter Frydenlund fra Gjøvik løp inn til beste tid på fem kilometer under sesongens tredje løp i GT-karusellen.

Drøyt 40 løpere under 20 år stilte til start på Raufoss skistadion tirsdag. Det tredje løpet i GT-karusellen ble avviklet under flotte forhold. Løypene var både artige og varierte, med avslutning gjennom skicrossløypa.

Klart raskest på fem kilometeren var Lars Petter Frydenlund fra Gjøvik med tida 15.56. Nærmest kom Vind ILs Sindre Østlien Evensen.

Blant jentene imponerte 14 år gamle Julie Haug Lund fra ØTS, mens Tuva Johnsen sørget for hjemmeseier i klasse 17-20 år.

Resultater

1 km

J8: Tommelstad Eva (Raufoss IL Langrenn / Raufoss IL) Fullført

G8: Lundby Magnus Haug (Østre Toten Skilag) Fullført

G9: Fuglerud Henrik (Vind IL) Fullført

G10: Skjellaug Edvin (Gjøvik FIK) Fullført

0-7 år: Skjellaug Arya (Gjøvik FIK) Fullført, Granskogen Ragna T. (Raufoss IL) Fullført, Tommelstad Petter (Raufoss IL Langrenn) Fullført, Sofienlund Lukas Fullført

3 km

J10: Asvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag) Fullført

J11: 1 Fuglerud Oda Bakke (Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett) 13:10.0

J12: 1 Kravdal Eline (Gjøvik Friidrettsklubb) 15:33.0

J13: 1 Berg Emilie Husby (Vind IL) 13:33.0, 2 Hovde Sina (Gjøvik Skiklubb) 13:38.0, 3 Schjetne Vårin (Gjøvik Skiklubb) 16:17.0

G10: Bekkelund Linus (Gjøvik Skiklubb / ØTS) Fullført

G12: 1 Flesvig Torgrim Haga (Østre Toten Skilag) 12:33.0, 2 Egedius Felix (Vind IL) 12:34.0

G14: 1 Flesvig Peter Haga (Østre Toten Skilag) 13:59.0, 2 Aasvoll-Rognlien Halvard (Østre Toten Skilag) 15:58.0

5 km

J13: 1 Lundby Julie Haug (Østre Toten Skilag) 17:39.0, 2 Myrland Hannah (Vind il) 19:52.0

J14: 1 Bekkelund Selma (Gjøvik Skiklubb / ØTS) 18:21.0

J16: 1 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 19:06.0

K17-20: 1 Johnsen Tuva (Raufoss IL -Friidrett) 18:30.0, 2 Silber Natascha Nina (Vind IL) 19:06.0, 3 Silber Jessica (Raufoss IL -Friidrett) 19:11.0, 4 Ulsrud Selma Byfuglien (Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Gjøvik Friidrettsklubb) 19:41.0, 5 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag / Gjøvik Toten Langrenn) 20:32.0, 6 Dragerengen Ingrid (Raufoss IL Langrenn) 20:43.0, 7 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag) 21:17.0, 8 Schjetne Hannah (Gjøvik Skiklubb) 22:13.0

G12: 1 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 17:18.0, 2 Berg Odd Martin Husby (Vind IL) 18:49.0

G14: 1 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 18:44.0

M15: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 17:12.0, 2 Furseth Simen (Vind IL) 18:04.0

G16: 1 Egedius Daniel (Vind IL) 17:55.0

M17-20: 1 Frydenlund Lars Petter (GJØVIK) 15:56.0, 2 Ulsrud Herman (Gjøvik Friidrettsklubb) 17:23.0

Kommentarer til denne saken