Se alle resultatene fra GT-karusellen i Karidalen: Petter Soleng Skinstad satte unggutta på plass

Fra starten på fem kilometeren med hele feltet på vei ut.

Fra starten på fem kilometeren med hele feltet på vei ut. Foto:

Petter Soleng Skistad var raskest på femkilometeren i tirsdagens løp i GT-karusellen i Karidalen, men 15-årige Eline Amlie var best på jentesida.

DEL

Det ble et vellykket løp i GT-karusellen med over 70 startende i og rundt Karidalen skisenter i Østre Toten.

Forholdene var også perfekte, med ei flott høstsol og tørre stier.

Resultater

1 km

G9 fullført: Skjellaug Edvin (Gjøvik fik)

G10 fullført: Nilsen Julian Engum (Varde il)

Barn 0-7 år fullført: Skjellaug Arya (Gjøvik Fik), Bakke Ola Hammerud (GJØVIK)


3 km

J9 fullført: Asvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag)

J10 fullført: Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag)

J12: 1 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind il) 13:52, 2 Hovde Sina (Gjøvik Skiklubb) 14:18, 3 Berg Emilie Husby (Vind IL / Vind) 14:55

J13: 1 Bekkelund Selma (Vind IL) 14:35, 2 Molstadkroken Vilde (GJØVIK) 16:35

J16: 1 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag/Gtl) 14:47

K36-100: 1 Bollingmo Trude (Raufoss IL Langrenn) 18:25, 2 Nubdal Gerda (Benteler BIL) 19:28

G9 fullført: Bekkelund Linus (GJØVIK)

G10 fullført: Alm Vemund (Østre Toten Skilag)

G11: 1 Jensen Jonathan Bråthen (Raufoss Langrenn) 14:32

G13: 1 Nilsen Lucas Engum (BYBRUA) 16:23, 2 Aasvoll-Rognlien Halvard (Østre Toten Skilag) 17:39

M36-100: 1 Bekkelund Are (GJØVIK) 20:22

5 km

J12: 1 Myrland Hannah (Vind IL) 25:32

J15: 1 Amlie Eline (Raufoss Friidrett) 22:28, 2 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 24:27, 3 Klevenberg Emma (Gjøvik Friidrettsklubb) 24:38, 4 Molstadkroken Karoline (Gjøvik Friidrettsklubb) 27:59

J16: 1 Ewald Ida (Østre Toten Skilag / Gjøvik Toten Langrenn) 23:20, 2 Silber Jessica (Vind IL / Raufoss) 24:40

K17-20: 1 Johnsen Tuva (Raufoss IL -Friidrett) 22:49, 2 Seierstad Janne B (REINSVOLL) 23:38, 3 Silber Natascha Nina (Vind IL) 23:46

K36-100: 1 Østlien Janne (Vind IL) 24:10, 2 Holmstad Ewa (SKREIA) 26:15, 3 Kjeldsberg Elin Stangstuen (Vind il) 29:03, 4 Lodgaard Eirin (Byåsen IL) 30:43

G11: 1 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 22:31, 2 Flesvig Torgrim Haga (Gjøvik Friidrettsklubb) 24:28

G14: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 21:51, 2 Hoel Bastian Nikolai (Raufoss Langrenn) 24:42

G15: 1 Nilsen Casper Engum (Vind IL) 23:01, 2 Egedius Daniel (Vind IL) 25:29

G16: 1 Nereng Jens (RAUFOSS) 22:51

M17-20: 1 Petterson Jonas (Østre Toten Skilag) 19:18, 2 Kvam Håvard (Kolbukameratene) 19:58, 3 Frydenlund Lars Petter (Gjøvik Skiklubb) 20:21, 4 Steinsrud Bendik Lae (Raufoss IL Langrenn / Raufoss Langrenn/Gtl) 21:01, 5 Gisleberg Oskar (Team Lygna) 22:35, 6 Fauchald Lars (KAPP) 23:59

M21-35: 1 SKINSTAD Petter Soleng (Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Team Coop) 18:04, 2 Vesterås Marius (Gjøvik Friidrettsklubb) 18:17, 3 Sæbu Vegard (Skrautvål IL / S-Laget) 18:20, 4 Skinstad Mårten Soleng (Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Team Coop) 18:40, 5 Stølen Erling (Vind IL) 19:38, 6 Olstad Beck Terje (Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Totenåsen løp / Gjøvik FIK) 20:06, 7 Herheim Petter (BDO) 20:45, 8 Kvikstad Anders (Team SRF) 21:24, 9 Løkken Jonny (Team SRF) 22:21, 10 Silber Aaron (Vind) 22:23, 11 Petterson Håvard G (RAUFOSS) 24:03, 12 Snipstad Øyvind (Vind IL) 24:30, 13 Fretheim Ola (GJØVIK) 25:22

M36-100: 1 Andersen Lars Helge (Raufoss IL Langrenn) 20:13, 2 Myrland Øystein (Vind IL) 20:53, 3 Johnsen Trond (Raufoss IL Langrenn) 21:24, 4 Bollingmo Odd Arnvid (Raufoss IL Langrenn) 21:34, 5 Jensen Espen (Raufoss Langrenn) 21:45, 6 Herheim Ulf-Tore (HUNNDALEN) 23:29, 7 Røstadstuen Kai (Eina Sk) 25:20, 8 Hovden Einar (Raufoss IL Langrenn) 28:58

8 km

M21-35: 1 Onsrud Pål (Team Sportsmanden) 32:05


Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags