Gå til sidens hovedinnhold

Se alle resultatene fra Gåsburennet som ble vunnet av Marte Mæhlum Johansen: – Fikk bra svar

Artikkelen er over 1 år gammel

Marte Mæhlum Johansen var best da lokale skijenter dominerte kvinneklassen i Gåsburennet på Vangsåsen fredag.

ØTS-jenta vant rennet, 22 sekunder foran Mathilde Skjærdalen Myhrvold fra Vind. Tuva Bakkemo og Susann Sagstuen – begge fra Gjøvik skiklubb, fulgte på henholdsvis fjerde- og femteplass, 43 og 50 sekunder bak vinneren.

Og Marte Mæhlum Johansen var fornøyd etter fellesstarten med skibytte på Gåsbu.

– En må ta med seg de seirene en kan få. Det gikk overraskende bra, egentlig, oppsummerer 22-åringen.

Hun dro feltet det meste av veien i ei løypa der det var vanskeligere å gå ifra de andre enn å henge på bakfra.

– Jeg la meg litt bak Mathilde etter skibytte, men så kom et par av gutta som startet ti minutter før. De hadde gått fem kilometer lenger da de passerte, men da klarte jeg å «bite meg fast» ei lita stund og fikk ei luke på de andre jentene, forteller ØTS-jenta.

Skandinavisk Cup

Derfra og inn var Marte Mæhlum Johansen aldri truet og vant det 10 kilometer lange rennet med 22 sekunders margin.

– Jeg har hatt noen rolige dager nå etter en tøff treningsperiode. Før rennet tenkte jeg at det kunne slå ut begge veier. Heldigvis fikk jeg bra svar, forteller Marte.

Neste helg blir det Skandinavisk Cup på Nes på Romerike for ØTS-jenta.

– Jeg kan fortsatt ikke forvente all verden, og håper egentlig bare å gå flere bra skirenn framover, sier Gåsbu-vinneren.

Resultater

J 9 år: Hellerud Signy (Koll, IL) Fullført, Låte Ingeborg Liv Elsa (Strandbygda IL) Fullført, Libak-Feiring Elise (Vang Skiløperforening) Fullført, Heggard Erle Kornelia (Frogner IL) Fullført, Linholt Thea (Hamar SK) Fullført, Aasvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag) Fullført, Røang Victoria Austad (Nordre Eidsvoll IL) Fullført, Staven Ingrid Emilie (Østre Toten Skilag) Fullført, Lunde Ingrid Marie (Strandbygda IL) Fullført

J 10 år: Hammer Lea (Eidsvold Værks Skiklub) Fullført, Øpstad Helene Hellerud (Asker SK) Fullført, Robstad Ea Olava (Moelven IL) Fullført, Ottosen Martine Cae (Nordbygda/Løten Ski) Fullført, Ingvoldstad Amalie Gunstad (Vang Skiløperforening) Fullført, Berge Elida (Jømna/Heradsbygd Langrenn) Fullført, Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag) Fullført

J 11 år: 1 Myhlback Anna Vera (Trysilgutten IL) 8:13, 2 Skjærholt Solveig (Kjelsås IL) 8:33, 3 Solberg Emma (Spydeberg IL) 8:35, 4 Samuelsen Emilie Herberg (Strandbygda IL) 9:23, 5 Heggard Ane Olivia (Frogner IL) 9:40, 6 Låte Astrid Hedvig Viola (Strandbygda IL) 9:44, 7 Bogsti Karoline (Moelven IL) 9:46, 8 Østlie Kornelia (Driv IL - Ski) 10:23, 9 Jørstad Nora Haug (Hamar SK) 10:45

J 12 år: 1 Strand Nicoline (Njård) 7:06, 2 Lia Emilie Ruud (Granli IL) 7:15, 3 Johannesen Mia Minge (Nesodden IF - Ski) 7:28, 4 Kristiansson Moa (Dala-Järna IK) 7:33, 5 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind IL) 7:42, 6 Alme Hedda Faraasen (Strandbygda IL) 7:44, 7 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 8:10, 8 Rød Emma Elise Meinert (Oppegård IL) 8:33, 9 Lien Line Meiningen (Kjellmyra IL) 8:36, 9 Rasmussen Frida (Jømna/Heradsbygd Langrenn) 8:36, 11 Lagmandsveen Lilli-Kristine (MjøsSki) 8:39, 12 Finsrud Sanne Fossmellem (Magnor UL) 8:56, 13 Rugsland Hannah (Holmen IF) 9:06, 14 Wiken Ella (Vang Skiløperforening) 9:19, 15 Staven Selena Marie (Østre Toten Skilag) 9:56, 16 Saug Marie Fengsrud (Strandbygda IL) 10:19, 17 Restad-Amundrud Sunniva (Vallset IL) 12:46

J 13 år: 1 Ekroll Eline (Berger IL) 10:55, 2 Skari Oda (Nittedal IL) 11:11, 3 Hagen Mali Jåvoll (Brandbu IF) 11:12, 4 Bjørkmann Hedda Njå (Heming, IL) 11:22, 4 Hernes Julie Sole (Haslum IL) 11:22, 6 Nordengen Ida Marie Sirevåg (Lyn Ski) 11:27, 7 Stenseth Ada Marie (Lyn Ski) 11:35, 8 Kavli Ida Emilia (Jutul IL / Jutul IL) 11:36, 9 Brorson Sol Frid Linvollen (Svea Skilag) 11:37, 9 Malonæs-Skjæret Charlotte (Ottestad IL) 11:37, 11 Skramstad Eli Anne (Vang Skiløperforening) 11:50, 12 Jørgensen Amalie Strømdahl (Kjelsås IL) 11:51, 13 Bjerke Kaja Aarskog (Ottestad IL) 11:55, 14 Retterås Elise (Roterud IL) 12:00, 15 Støen Ida Øverli (Lillehammer Skiklub) 12:08, 16 Bjerce Pernille Linnea Lævhaugen (Nittedal IL) 12:10, 17 Lunde Stine Nordvold (Åslia Skilag) 12:12, 18 Libak-Feiring Marte (Vang Skiløperforening) 12:17, 19 Hermansen Christiane (Vang Skiløperforening) 12:19, 20 Solberg Anna (Spydeberg IL) 12:22, 21 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 12:29, 22 Lillebekk Dorthe (Magnor UL) 12:37, 23 Berger Marie (Lillehammer Skiklub) 12:42, 23 Jørstad Elise Haug (Hamar SK) 12:42, 25 Stende Kaja (Raufoss IL Langrenn) 12:52, 25 Borge Julie (Granli IL) 12:52, 27 Pedersen Erle (Høybråten og Stovner IL) 12:56, 28 Longva Signe Eide (Ottestad IL) 13:07, 29 Wollan Julie Cronblad (Nittedal IL) 13:23, 29 Ingvoldstad Oline (Vang Skiløperforening) 13:23, 31 Nytrøen Mali (Rendalen IL) 13:24, 32 Bakke Solveig (Moelven IL) 13:25, 33 Fure Karen Børresen (Hamar SK) 13:28, 34 Brenna Marte (Grue IL) 13:36, 35 Skolegården Ida (Kjellmyra IL) 13:47, 36 Mykleset Tuva (Vang Skiløperforening) 15:03, 37 Kvello Ingunn (Strandbygda IL) 16:26, 38 Ødegård Thea Sophie Frette (Grue IL) 17:31

J 14 år: 1 Robstad Sofie Margrethe (Moelven IL) 11:10, 2 Harefallet Martine Imerslund (Østre Toten Skilag) 11:18, 3 Storlien Celine (Lillehammer Skiklub) 11:26, 4 Gangås Eir Elise Røstelien (Moelven IL) 11:28, 5 Grini Inger (Moelven IL) 11:29, 6 Rosager Ingeborg (Granli IL) 11:35, 7 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 11:38, 8 Kleven Martine Hoel (Ottestad IL) 11:47, 9 Bakke Helene (Moelven IL) 11:56, 10 Bjørnstad Emma (Hamar SK) 11:59, 11 Jensrud Tuva Othilie (Hamar SK) 12:34, 12 Larsen Victoria Trevisan (Njård) 12:37, 12 Berget Johanne Gylthe (Vang Skiløperforening) 12:37, 14 Vingan Linn (Gjelleråsen IF) 13:04, 15 Dobloug Sina Marie (Vang Skiløperforening) 13:27

J 15 år: 1 Hoelsveen Malin (Raufoss IL Langrenn) 17:45, 2 Omland Synne Strande (Kjelsås IL) 18:47, 3 Brandhaug Iris Tollan (Lillehammer Skiklub) 19:01, 4 Hovde Sara (MjøsSki) 19:37, 5 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 20:01, 6 Ringstad Ingeborg Buskenes (Lillehammer Skiklub) 20:08, 7 Brorson Vår Linvollen (Svea Skilag) 20:11, 8 Amundsen Marie Opberget (Magnor UL) 20:13, 9 Mobrenna Elise (Nes Ski) 20:45, 10 Kjeldsberg Iselin Stangstuen (Vind IL) 20:46, 11 Frysjøenden Victoria (Granli IL) 21:20, 12 Ranestad Mari Ovidia (Hamar SK) 21:38, 13 Syversen Maja Narum (Hamar SK) 21:55, 14 Aanerud Martha Håkonsdatter (Fjelltun IL) 22:26

J 16 år: 1 Hammer Julie (Eidsvold Værks Skiklub) 17:02, 2 Bollingmo Synne Børresen (Raufoss IL Langrenn) 17:26, 3 Fodstad Ragna (Østre Toten Skilag) 17:32, 4 Storlien Mille Marie (Lillehammer Skiklub) 17:49, 5 Strand Aurora Gaarder (Strandbygda IL) 17:57, 6 Hult Ida (Ottestad IL) 18:06, 7 Skjold Ida Lockert (Åsen IL) 18:09, 8 Ellevold Aasne Sofie Oustad (Oppstad IL) 18:15, 9 Støverud Solveig Lie (Lørenskog SK) 18:21, 10 Simonsen Elise Fredheim (Trøsken IL) 18:26, 11 Sirevåg Anna Marie Nordengen (Lyn Ski) 18:39, 12 Stigen Astrid (Fredrikstad SK) 18:41, 13 Midtsundstad Johanne Brovold (Vaaler IF) 18:54, 14 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag) 19:00, 15 Tofte Andrea Myrhaug (Øyer-Tretten IF) 19:11, 16 Rugsland Christine (Holmen IF) 19:19, 17 Hagen Astrid (Strandbygda IL) 19:24, 18 Longva Live Eide (Ottestad IL) 19:32, 18 Dåsnes Emma (Vang Skiløperforening) 19:32, 20 Stensby Gina Marie (Ullensaker SK) 19:47, 21 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag) 20:18, 22 Kvam Thea (Øyer-Tretten IF) 20:28, 23 Andersen Hedvig Eckhardt (Heming, IL) 20:40, 24 Stensrud Oda (Hernes IL) 21:42

K 17 år: 1 Brusveen-Jensen Tuva Anine (Lyn Ski) 16:10, 2 Jeistad Julie (Lismarka Skilag) 16:42, 3 Hagen Fredrikke (Lyn Ski) 16:57, 4 Botterud Marthe Skram (Bærums Skiklub) 16:59, 5 Østvold Mathilde Skoglund (Vang Skiløperforening) 17:10, 6 Brennhovd Ingvild Julie Schrøder (Lyn Ski) 17:17, 7 Selberg Synne (Gjelleråsen IF) 17:25, 8 Norheim Johanne Peroline (Eidsvold Værks Skiklub) 17:27, 9 Alfstad Eva Liheim (Fossum IF) 17:34, 10 Aloy-Lislerud Ines (Njård) 17:36, 11 Kvamme Kristine Louise (Lillehammer Skiklub) 17:39, 12 Nilssen Henriette (Gjelleråsen IF) 17:48, 13 Vik Pia Young (Njård) 18:00, 14 Haave Maria Masovn (Lillehammer Skiklub) 18:05, 15 Myrmel-Johansen Tiril (Bækkelagets SK) 18:06, 16 Rød Marie Meinert (Oppegård IL) 18:09, 17 Laforce Oda (Rustad IL) 18:12, 18 Hekneby Elisabeth (Lyn Ski) 18:19, 19 Gundersen Tirill Marie Møller (Lyn Ski) 18:26, 20 Rye-Holmboe Kine Evensen (Oppegård IL) 18:38, 21 Rudi Marie Glomnes (Njård) 18:55, 22 Fodstad Frida Valeria (Eidsvold Værks Skiklub) 19:11, 23 Bratland Lea Sofie (Nittedal IL) 19:48, 24 Dragerengen Ingrid (Raufoss IL Langrenn) 19:51, 25 Gøbel Kristine (Hernes IL) 19:53, 26 Evensen Hanna Søgård (Nordbygda/Løten Ski) 20:09, 27 Flågen Ida Marie (Heming, IL) 20:14, 28 Myhre Ida Mørch (Gjelleråsen IF) 20:27, 29 Galgum Nina Cornelia Kurås (Vang Skiløperforening) 20:47, 30 Engeskaug Sara (MjøsSki) 20:48, 31 Thorsteinsen Albertine (Vang Skiløperforening) 22:31, 32 Østvold Marthe Skoglund (Vang Skiløperforening) 24:09

K 19/20 år: 1 DENGERUD Karianne Olsvik (Kjelsås IL) 16:04, 2 Wangen Marie Sølverud (Magnor UL) 16:34, 2 Mohn Linn Sofie (Magnor UL) 16:34, 4 Bakkemo Hedda (Gjøvik SK) 16:35, 5 Galåen Nora Edelsdatter (Kjelsås IL) 16:56, 6 Andersen Nora (Røa IL) 16:58, 7 Wenaas Lea Stabæk (Røa IL) 17:02, 8 Sveen Carina (Strandbygda IL) 17:06, 9 Grøtting Karoline (Hernes IL) 17:08, 10 Andersen Selma (Røa IL) 17:16, 11 Stangebye Pia Anine Solbu (Lyn Ski) 17:23, 12 Wang Ane Grøtan (Fossum IF) 17:24, 13 Benjaminsen Ida (MjøsSki) 17:26, 14 Lyngnes Susann Fedreheim (Hamar SK) 17:30, 15 Frøisli Sara Grini (Kjelsås IL) 17:37, 16 Hult Emma (Ottestad IL) 17:47, 17 Hansen Hanna Sandholt (Bjerke IL Ski) 17:58, 18 Krogh Ane Sofie (Rustad IL) 18:02, 19 Rapp Kristine Eide (Gjerdrum IL) 18:09, 20 Bårdseng Anna (Vang Skiløperforening) 18:56, 21 Kvam Eline (Øyer-Tretten IF) 19:01, 22 Kampenhøy Hanne Skoglund (Nordbygda/Løten Ski) 19:56

K 18 år: 1 Opedal Vilde (Njård) 17:02, 2 Sundgaard Sigrid Jøranli (Søre Ål IL) 17:05, 3 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik SK) 17:07, 4 Seierstad Janne Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 17:08, 5 Arnkværn Christine Louise Stavnum (Rustad IL) 17:31, 6 Slåen Marie (Tormod Skilag) 17:32, 7 Andersen Hanna Eckhardt (Lyn Ski) 17:47, 8 Fougner Ingrid (Follebu SK) 17:50, 9 Hustvedt Sille (Rustad IL) 17:56, 10 Plukkerud Caroline (Øyer-Tretten IF) 17:57, 11 Martinsen Sunniva Reite (Nes Ski) 18:02, 12 Magnussøn Katrine (Heming, IL) 18:18, 13 Breivik Yngvild Langedal (Koll, IL) 18:21, 14 Raastad Sigrun (Rustad IL) 18:37, 15 Bakke Astrid (Bærums Skiklub) 18:54

J 8 år: Brenden Nora Eline (Søre Osen IL) Fullført, Øpstad Julie Hellerud (Asker SK) Fullført, Thorsteinsen Sigrid (Vang Skiløperforening) Fullført

G 9 år: Haugnes Ådne (Oppegård IL) Fullført, Jordheim Eskil Malmo (Ottestad IL) Fullført, Mauseth Martin Osmundnes (Nybygda IL) Fullført, Krogsæter Simen Aas (Strandbygda IL) Fullført, Restad-Amundrud Martinus (Vallset IL) Fullført, Malonæs-Skjæret Sondre (Ottestad IL) Fullført, Bye Filip Voytovich (Roterud IL) Fullført, Bjørnstad Ole Martinus Fredriksen (Hamar SK) Fullført, Finsrud Sondre Fossmellem (Magnor UL) Fullført, Hovde Evald Alme (Nybygda IL) Fullført, Halvorsrud Emil Midtseim (Fjelltun IL) Fullført, Skjellaug Edvin (Varde IL) Fullført

G 10 år: Edelsteen Vetle (Vang Skiløperforening) Fullført, Bjerce Karl Martin Løvhaugen (Nittedal IL) Fullført, Ingierd Håkon Fenne (Bækkelagets SK) Fullført, Aanerud Karsten Håkonssønn (Fjelltun IL) Fullført, Eilertsen Emil Kalfoss (Nittedal IL) Fullført, Raknerud Lars Holten (Hamar SK) Fullført, Mykleset Niklas (Vang Skiløperforening) Fullført, Vestgård Sondre Røberg (Trysilgutten IL) Fullført, Brusveen-Jensen Tellef (Lyn Ski) Fullført, Junge-Larsen Petter Gillerholtmoen (Åslia Skilag) Fullført, Brenden Johan Kalev (Søre Osen IL) Fullført, Holum-Jakobsen Linus (Moelven IL) Fullført, Dåsnes Sivert (Vang Skiløperforening) Fullført, Aarøn Patrick (Strandbygda IL) Fullført

G 13 Funksjonshemmet stående: 1 Aasvoll-Rognlien Halvard (Østre Toten Skilag) 11:54

FH Menn senior stående: 1 Hulleberg Morten (MjøsSki) 10:52

G 8 år: Lindbakken Halvor (Strandbygda IL) Fullført, Reistad Børge (Vang Skiløperforening) Fullført

G 12 år: 1 Borgen Sondre (Østre Toten Skilag) 7:02, 2 Kjeldsberg Oliver Stangstuen (Vind IL) 7:10, 3 Bjørkmann Sindre Njå (Heming, IL) 7:15, 3 Kolloen Emil (Ringsaker IF) 7:15, 5 Jensrud Henrik Sebastian (Hamar SK) 7:27, 6 Staune-Mittet Martinus (Lillehammer Skiklub) 7:51, 7 Evensen Vetle Østlien (Vind IL) 7:52, 8 Almåsbak Magnus Vestmo (Granli IL) 8:02, 9 Klingen Emil Stabekk (Strandbygda IL) 8:04, 10 Kvamme Hans Elias Bjørneseth (Kjellmyra IL) 8:06, 11 Holum-Jakobsen Oliver (Moelven IL) 8:10, 12 Øpstad Erlend Hellerud (Asker SK) 8:19, 13 Johansen Einar (Strandbygda IL) 8:24, 14 Hagen Peder (Strandbygda IL) 8:26, 15 Halvorsrud Simen Midtseim (Fjelltun IL) 8:27, 16 Myhrer Ludvik Hagen (Strandbygda IL) 8:29, 17 Bogsti Erling (Moelven IL) 8:34, 18 Mauseth Mathias Osmundnes (Nybygda IL) 8:40, 19 Lindbakken Henrik (Strandbygda IL) 9:00, 20 Benjaminsen Magnus (MjøsSki) 9:24, 21 Børke Markus (MjøsSki) 9:35, 22 Skram Vemund Grüner (Furnes Skiløperforening) 9:51, 23 Berge Lucas (Jømna/Heradsbygd Langrenn) 10:23, 24 Thorsteinsen Trond Edvard (Vang Skiløperforening) 11:15, 25 Thorsteinsen Oliver Emmanuel (Vang Skiløperforening) 11:45

G 11 år: 1 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 7:50, 2 Flesvig Torgrim Haga (Østre Toten Skilag) 8:05, 3 Kjærnes Vemund (Hamar SK) 8:06, 4 Robstad Erlend (Moelven IL) 8:07, 5 Koritov Jørgen (Skedsmo SK) 8:11, 6 Brorson Sølve Linvollen (Svea Skilag) 8:25, 7 Schjetne Tinius (Moelven IL) 8:34, 8 Kalland Rasmus (Magnor UL) 8:44, 9 Storsveen Jakob Berget (Hernes IL) 8:46, 10 Jørstad Erik Haug (Hamar SK) 8:52, 11 Buer Jørgen Bolstad (Vang Skiløperforening) 8:53, 12 Glomseth Jarle Weium (Vang Skiløperforening) 9:14, 13 Seljeset Isak Nytrøen (Lyn Ski) 9:19, 14 Ingvoldstad Erik (Vang Skiløperforening) 9:22, 15 Opsahl Mikkel Skau (Vang Skiløperforening) 9:25, 16 Kristiansen Even Sørlundsengen (Moelven IL) 9:32, 17 Sagmoen Magnus Skirbekk (Strandbygda IL) 9:41, 18 Engebakken Mikkel (Vang Skiløperforening) 9:56, 19 Engeskaug Isak (MjøsSki) 10:01

G 13 år: 1 Strand Leopold (Njård) 9:45, 2 Omland Sondre Strande (Kjelsås IL) 9:54, 3 Aasheim Sander (Grue IL) 10:38, 4 Nilssen Petter Holmen (MjøsSki) 10:44, 5 Ellevold Karsten (Oppstad IL) 10:45, 6 Ellevold Ole Jacob (Oppstad IL) 10:56, 7 Johansen Simen Landmark (Roterud IL) 11:02, 8 Stigersand Heine Wiik (Nordre Eidsvoll IL) 11:07, 8 Bøhleng Sturla Dahl (Hamar SK) 11:07, 10 Skovseth Tobias Hansen (Nordre Eidsvoll IL) 11:12, 11 Haugnes Vetle (Oppegård IL) 11:37, 12 Lund Ola Jahre (IL Jardar) 11:41, 13 Røang William Austad (Nordre Eidsvoll IL) 12:03, 13 Opedal Herman (Njård) 12:03, 15 Bye Lucas Voytovich (Roterud IL) 12:04, 16 Hekneby Ulrik (Lyn Ski) 12:11, 17 Hansen Sebastian Wasa (Strandbygda IL) 12:15, 18 Amundsen Even (Hof IL) 12:17, 19 Rye-Holmboe Fredrik Evensen (Oppegård IL) 12:21, 20 Skjærholt Sverre (Kjelsås IL) 12:30, 21 Østlie Konrad (Driv IL - Ski) 12:46, 22 Blom-Hagen Odin (Vang Skiløperforening) 12:49, 23 Flesvig Peter Haga (Østre Toten Skilag) 12:57, 23 Torp Jonas (Eidsvold Værks Skiklub) 12:57, 25 Snarvold Martin Judin (Kjellmyra IL) 13:08, 26 Stramrud Erik (Hamar SK) 13:19, 27 Årdal Marius (Eidsvold Værks Skiklub) 14:32, 28 Wiik Michael Mareno (Eidsvold Værks Skiklub) 15:13, 29 Rustad Nove (Vang Skiløperforening) 16:22, 30 Solbakken Birk Arne (Oppstad IL) 17:46, 31 Bull Aakrann Aleksander Vassenden (Vang Skiløperforening) 18:29

G 14 år: 1 Myhlback Alvar (Bygdø IL) 8:35, 2 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 9:11, 3 Faldmo Elfinn Borg (Nybergsund IL) 9:25, 4 Laforce Aksel Owen (Rustad IL) 9:47, 5 Kristiansson Leo (Dala-Järna IK) 9:49, 6 Lillejordet Jonas Lidahl (Vang Skiløperforening) 9:59, 7 Brusveen-Jensen Torjus (Lyn Ski) 10:00, 8 Myrmel-Johansen Balder (Bækkelagets SK) 10:21, 9 Simonsen Knut Ole Fredheim (Trøsken IL) 10:37, 10 Kvarstad Henrik (Hamar SK) 10:41, 11 Dåsnes Ola (Vang Skiløperforening) 10:44, 11 Myhre Mats Mørch (Gjelleråsen IF) 10:44, 13 Hyllseth Mats Taraldsen (Haslum IL) 10:45, 14 Nilssen Fredrik (Gjelleråsen IF) 10:56, 15 Hjelle Marius Kolloen (Moelven IL) 11:06, 16 Lutnæs Truls (Rustad IL) 11:21, 17 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 11:23, 18 Larsen Magnus Junge (Lyn Ski) 11:27, 19 Ingierd Jonas Fenne (Bækkelagets SK) 11:30, 20 Galgum Bastian Kurås (Vang Skiløperforening) 11:41, 21 Seljeset Iver Nytrøen (Lyn Ski) 12:07, 21 Ottosen Mathias Cae (Nordbygda/Løten Ski) 12:07, 23 Lippe Truls Tollersrud Von Der (Nittedal IL) 12:12, 24 Opsahl Mathias Skau (Vang Skiløperforening) 12:14, 25 Ørbæk Kristian Limbodal (Nordre Eidsvoll IL) 12:18, 26 Retterås Mathias (Lillehammer Skiklub) 12:52, 27 Brynjulvsrud Erik Sundby (Oppstad IL) 13:16, 28 Kristiansen Elias Sørlundsengen (Moelven IL) 13:26, 29 Thorstensen Askil Seim (Østre Toten Skilag) 11:31

G 15 år: 1 Koritov Mads (Skedsmo SK) 15:25, 2 Ekroll Sivert (Berger IL) 15:40, 3 Fjeldstad Jonathan Hemb (Hamar SK) 15:45, 4 Skari Filip (Nittedal IL) 16:05, 5 Johansen Jørgen Landmark (Lillehammer Skiklub) 16:09, 6 Almåsbak Simen Vestmo (Granli IL) 16:11, 7 Omland Henrik (Nittedal IL) 16:19, 7 Spigseth Martin (Nes Ski) 16:19, 9 Klund Christian Alexander Saxegaard (Fredrikstad SK) 16:20, 10 Hermansen Andreas (Vang Skiløperforening) 16:22, 11 Øien Oskar Stenberg (Øyer-Tretten IF) 16:25, 12 Prydz-Hoftvedt Aksel (Øvrevoll Hosle IL) 16:30, 13 Haugnes Birk (Oppegård IL) 16:35, 14 Martinsson Ola (Kjellmyra IL) 16:38, 15 Halteigen Ole Jørgen (Granli IL) 16:39, 16 Sundet Henning (Engerdal SP.kl.) 16:49, 17 Kolloen Petter (Ringsaker IF) 17:08, 18 Sandvold Heine Steinar (Øyer-Tretten IF) 17:09, 18 Hoelsveen Mathias (Raufoss IL Langrenn) 17:09, 20 Norheim Sondre Nikolai (Eidsvold Værks Skiklub) 17:10, 21 Røberg Sigurd (Nybergsund IL) 17:14, 22 Fonstad Sivert Haugen (Vang Skiløperforening) 17:21, 23 Brun Erik Johan (Eidsvold Værks Skiklub) 17:23, 24 Skåret Mathias (Hamar SK) 17:31, 25 Hovdhaugen Ola (Nittedal IL) 18:39, 25 Rudi Aksel Glomnes (Njård) 18:39, 27 Rømo Erik (Årvoll IL) 18:51, 28 Almsbakken Elias Østvold (Østre Toten Skilag) 19:43, 29 Holien Peter Mortensen (Rendalen IL) 19:48, 30 Tronsrud Jakob Linner (Nord-Odal IL) 20:55

G 16 år: 1 Kvarstad Jørgen (Hamar SK) 14:53, 2 Kongssund Kristian (Næroset IL) 14:59, 3 Midtsundstad Østen Brovold (Vaaler IF) 15:05, 4 Tosterud Håvard (Østre Toten Skilag) 15:20, 5 Bjørnseth Sebastian (Granli IL) 15:32, 6 Borgen Sivert (Østre Toten Skilag) 15:33, 6 Enger Sivert Stene (Øvrevoll Hosle IL) 15:33, 8 Blom-Hagen Iver (Vang Skiløperforening) 15:38, 9 Nordaas Sigurd (Strandbygda IL) 15:43, 10 Olstad Edvard Fossum (Øyer-Tretten IF) 15:45, 11 Bergmann Håvard (Ivrig, IL) 15:51, 12 Sletvold Mikkel (Ullensaker SK) 15:53, 13 Kavli Magnus (Jutul IL / Jutul IL) 15:55, 14 Halvorsen Simen Cook (Ullensaker SK) 16:03, 15 Bakke Sigurd (Næroset IL) 16:17, 16 Hjellødegård Ove Egil (Nybygda IL) 16:22, 17 Almåsbak Petter Vestmo (Granli IL) 16:24, 18 Krogh Vegard (Ottestad IL) 16:32, 19 Kongssund Lars (Næroset IL) 16:38, 19 Fjermedal Henrik (Hamar SK) 16:38, 21 Dyste Emil Martman (Østre Toten Skilag) 16:45, 22 Holmen Mattis Korsbakken (Vallset IL) 16:46, 23 Fure Anders (Hamar SK) 16:57, 24 Bruksås Iver Brekke (Gui Sportsklubb) 17:03, 25 Stenersen Kristian (Øyer-Tretten IF) 17:04, 26 Nytrøen Esten (Rendalen IL) 17:22, 27 Stramrud Martin (Hamar SK) 17:24, 28 Bratfos Sverre Murud (Ullensaker SK) 17:40, 29 Mikelborg Sindre Fjeldstad (Årvoll IL) 17:43, 30 Nysveen Oliver Fournaros (MjøsSki) 18:21, 31 Lindberget Johannes (Vang Skiløperforening) 18:40, 32 Flesvig Håkon Laurits Haga (Østre Toten Skilag) 18:45, 33 Bårdseth Simen (Vang Skiløperforening) 21:01

M 18 år: 1 Holmboe Nikolai Elde (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 28:28, 2 Holmboe Aleksander Elde (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 28:32, 3 Staune-Mittet Johannes (Lillehammer Skiklub) 29:07, 4 Grønli Stian (Fet SK) 29:15, 5 Spigseth Ola (Nes Ski) 29:18, 6 Nordaas Audun (Strandbygda IL) 29:41, 7 Bakken Petter (Lyn Ski) 29:43, 8 Owren Fredrik Hammerdal (Lillehammer Skiklub) 29:53, 9 Danielsen Trym (Lyn Ski) 29:55, 10 Bjertnæs Bjarte (Jevnaker Idrettsforening Ski) 30:01, 11 Berger Isak Skari (Brøttum IL) 30:12, 12 Stensby Magnus Martinsen (Hamar SK) 30:31, 13 Kirkevik Simen Olsen (Ottestad IL) 30:33, 13 Rugsland Knut Andreas (Holmen IF) 30:33, 15 Rolstad Torbjørn (Lørenskog SK) 30:39, 16 Gløersen Jakob Møller (Fredrikstad SK) 30:41, 17 Olsen Oskar Myrvang (Runar, IL) 30:54, 18 Myrvold August (Kjellmyra IL) 30:58, 19 Skjold Oskar Lockert (Åsen IL) 31:04, 20 Dybdahl Halvor Aasen (Njård) 31:05, 21 Nergaard Peter Oliver (Hamar SK) 31:08, 22 Sundet Kasper (Engerdal SP.kl.) 31:11, 23 Bakken Nikolai Hansen (Trysilgutten IL) 31:15, 24 Midtsundstad Iver Brovold (Vaaler IF) 31:17, 25 Nydal Eirik (Høybråten og Stovner IL) 31:46, 26 Stubrud Bjørn Lindvik (Søre Ål IL) 32:06, 27 Grøan Tobias Mellembråten (Høybråten og Stovner IL) 32:10, 28 Dybvand Vegard (Rustad IL) 32:19, 29 Tullander Jostein Hagen (Rustad IL) 32:35, 30 Nytrøen Torkild (Rendalen IL) 33:03, 31 Ulset Ådne (Vingrom IL) 34:02

M 17 år: 1 Kalland Bendik (Magnor UL) 30:09, 2 Hægeland Audun Nesheim (Rustad IL) 30:22, 3 Thorvaldsen Even (Ottestad IL) 30:42, 4 Linderud Even (Hernes IL) 31:08, 5 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 31:16, 5 Sjøholt Fredrik (Bækkelagets SK) 31:16, 7 Baksjøberget Ludvig Leopold (Vang Skiløperforening) 31:26, 8 Johansen Philip Georg (Nybergsund IL) 31:28, 9 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 31:30, 10 Wang Ask Grøtan (Fossum IF) 31:33, 11 Nøsset Magnus (Skrim IL) 31:38, 12 Galåen Johannes Edelssønn (Kjelsås IL) 31:45, 13 Mobrenna Even (Hamar SK) 31:58, 14 Wangen Kristian Mathias Sølverud (Magnor UL) 32:08, 15 Lutnæs Tørres (Rustad IL) 32:12, 16 Aspesletten Torjus Berge (Lillehammer Skiklub) 32:17, 17 Pedersen Mikkel (Høybråten og Stovner IL) 32:32, 17 Jevanord Henrik (Moelven IL) 32:32, 19 Grini Anders (Moelven IL) 33:00, 20 Wangen Vemund (Lillehammer Skiklub) 33:26, 21 Sundal Sigurd (Åslia Skilag) 33:37, 22 Rognerud Einar Gundersen (Vaaler IF) 33:54, 23 Løvhaug Elias (Tynset IF) 34:04, 24 Berget Nikolai Gylthe (Vang Skiløperforening) 34:25, 25 Hoelsveen Jonas (Raufoss IL Langrenn) 34:46, 26 Tronsrud Håkon Linner (Nord-Odal IL) 35:12, 27 Skogheim Emil (Hamar SK) 35:41, 28 Lindaas Mats (Strandbygda IL) 37:06

M 19/20 år: 1 Kvarstad Kristoffer (Hamar SK) 27:58, 1 Myhr Petter (Bygdø IL) 27:58, 3 Sandvik Edvard (Kjelsås IL) 28:06, 4 Riege Amund (Rustad IL) 28:07, 5 Øiseth Simen Frantzen (Fet SK) 28:12, 6 Vestad Karsten Andre (Molde og Omegn IF) 28:21, 7 Opsal Mats (MjøsSki) 28:27, 8 Antonsen Bastian Karlsen (Lyn Ski) 28:38, 9 Bjørnaa Birk Strand (Lillehammer Skiklub) 28:45, 10 Sørumshaugen Arngrim (Gjøvik SK) 28:51, 11 Jenssen Matz William (Njård) 28:56, 12 Jevne Erik Johannes (Lillehammer Skiklub) 28:58, 13 Haneberg Sondre (Oppegård IL) 29:00, 14 Stenersen Fredrik Glomsrud (Oppegård IL) 29:04, 15 Sedeniussen Magnus Nikolai (Gjelleråsen IF) 29:27, 16 Gundersen Birk Møller (Lyn Ski) 29:29, 17 Bjørgen Andreas (Hamar SK) 29:36, 18 Karsrud Kristoffer Alm (Raufoss IL Langrenn) 29:47, 19 Vik Lars Young (Njård) 29:53, 20 Harby Jørgen (Lillehammer Skiklub) 30:00, 21 Bjørgan Simen Krogstie (Hamar SK) 30:01, 22 Juklestad Viktor Olsen (Lyn Ski) 30:04, 23 Selberg Sondre (Gjelleråsen IF) 30:10, 24 Bakken Eskil (Lillehammer Skiklub) 30:27, 25 Martens Meyer Julian (Åsen IL) 30:35, 26 Ramstad Morten (Gjøvik SK) 30:36, 27 Haugland Even Riber (Høybråten og Stovner IL) 31:14, 28 Unneberg Johan (Tistedalen FL) 31:19, 29 Rustad Sigurd (Vang Skiløperforening) 31:25, 30 Syversen Simen (Hamar SK) 31:29, 31 Dragerengen Ivar (Raufoss IL Langrenn) 31:30, 32 Lindaas Even (Strandbygda IL) 31:56, 33 Stigen Erik (Fredrikstad SK) 32:06, 34 Strømvall Raimond Haugom (Østre Toten Skilag) 32:20, 34 Olsson Jacob Grønseth (Rustad IL) 32:20, 36 Skramstad Håkon (Nordbygda/Løten Ski) 32:28, 37 Næss Øistein Fagerli (Gjerdrum IL) 32:34, 38 Fraurud Mads Hagen (Hamar SK) 33:07, 39 Reiersen Oscar (Trøsken IL) 33:57, 40 Tronsrud Henrik Linner (Nord-Odal IL) 34:16

Kvinner senior: 1 JOHANSEN Marte Mæhlum (Østre Toten Skilag) 29:49, 2 Myhrvold Mathilde Skjærdalen (Vind IL) 30:11, 3 Bjørnsgaard Marthe (Lillehammer Skiklub) 30:25, 4 BAKKEMO Tuva (Gjøvik SK) 30:32, 5 SAGSTUEN Susann (Gjøvik SK) 30:39, 6 HUSTAD Sofie Nordsveen (Kjelsås IL) 30:40, 7 Nordlunde Mari (Follebu SK) 30:44, 8 Dyrhovd Margrete Røssum (Krødsherad IL) 31:24, 9 SEIERSTAD Dorthe Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 31:25, 10 Bergundhaugen Eline (Mesnali Skilag) 31:47, 11 KARSET Marthe Kristine Hafsahl (Vang Skiløperforening) 31:48, 12 Midtskogen Maiken Min (Stor-Elvdal SK) 32:03, 13 MOE Karianne (Høybråten og Stovner IL) 32:16, 14 Axelsson Kristina (Sya SK) 32:17, 15 STAKSTON Sigrid (Søre Ål IL) 32:24, 16 Håkonsen Karen Marie (Kjellmyra IL) 32:29, 17 NORDLUNDE Marte (Follebu SK) 32:46, 18 Øistuen Gina Flugstad (Lyn Ski) 32:47, 19 BYE Sigrid (Eidsvold Værks Skiklub) 33:11, 20 Granøien Tuva Ertzaas (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 33:24, 21 SLOKVIK Martine (Lyn Ski) 34:16, 22 Svenkerud Berthe Annette (Lillehammer Skiklub) 34:18, 23 Rusten Tina (Bækkelagets SK) 34:50, 24 Austad Madeleine Nilsen (Hamar SK) 41:32

Menn senior: 1 Taugbøl Håvard Solås (Lillehammer Skiklub) 51:38, 2 Haga Magne (Åsen IL) 51:39, 3 TJELLE Johan (Lyn Ski) 51:40, 4 SVEEN Simen Andreas (Ring IL) 51:45, 5 Lippert Jørgen (Trøsken IL) 52:25, 6 STAKSTON Petter (Søre Ål IL) 52:47, 7 Martens Meyer Herman (Åsen IL) 52:52, 8 MYHRE Simen (Heming, IL) 53:28, 9 VESTLI Torstein (Strandbygda IL) 53:29, 10 Sjøli Mattis (Halmsås og Omegn Skilag) 53:33, 11 HELGESTAD Fredrik (Hamar SK) 53:47, 12 HAMNES Vegard (Lillehammer Skiklub) 53:49, 13 NORDLI Simen Engebretsen (Vang Skiløperforening) 53:54, 14 Sørensen Lars (Rustad IL) 54:47, 15 Nyaas Anders (Hamar SK) 55:10, 16 Bordal Johannes (MjøsSki) 55:44, 17 Vesterås Marius Viken (Varde IL) 55:45, 18 Hægeland Tor Olav Nesheim (Rustad IL) 56:03, 19 Reinemo Per Ivar Sølie (Hamar SK) 56:07, 20 AURLAND Joachim (Kjellmyra IL) 56:43, 21 Riksaasen Bjørn Georg (Noteam) 56:44, 22 Folkestad Ole-Jørgen (Trøsken IL) 57:11, 23 BOVOLD Lars (Nybergsund IL) 57:14, 24 Bjørndalen Bård Eskil (Magnor UL) 57:40, 25 FLUGSTAD Fredrik Fuglerud (Gjøvik SK) 57:58, 26 Stigen Jørgen (Hamar SK) 58:16, 27 Liland Lukas (Koll, IL) 58:23, 28 Snellingen Ola Nygård (Svea Skilag) 59:03, 29 SAASTAD Krister (Høybråten og Stovner IL) 1:00:59, 30 Breivik Eirik Langedal (Koll, IL) 1:01:00, 31 BREIVIK Sigmund Langedal (Koll, IL) 1:04:01

Kommentarer til denne saken