Gå til sidens hovedinnhold

Se alle resultatene: Etterlengtet konkurranse for de yngste skiskytterne

Rundt 60 skiskyttere trosset snøvær og sur vind da Østre Toten Skilag endelig fikk arrangert et renn i Karidalen onsdag.

Det var Madshus skiskytterkarusell som sto på programmet - vinterens første renn i karusellen etter flere avlysninger.

Forholdene var rett ut gufne, med tett snøvær og en sjenerende vind. Det tok likevel ikke bort idrettsgleden fra de mange glade skiskytterne som omsider fikk konkurrere på tvers av klubber igjen.

Østre Toten skilag er også utfordret til å arrangere et regionalt renn lørdag 20. mars, mens Skrautvål skal arrangere KM i fellesstart søndag 21. mars.

Resultater:

Jenter 13 år: 1 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 13:45, 2 Lagmandsveen Lilli-Kristine (Mjøsski) 14:26, 3 Hagen Nora Moe (Østre Toten Skilag) 17:00

Jenter 14 år: 1 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 12:02, 2 Dokken Anne Birgit (Nordre Land IL) 12:04, 3 Bekkelund Selma (Østre Toten Skilag) 12:23, 4 Bakke Solveig (Mjøsski) 15:08, 5 Næstad Johanna Elisabeth Pettersen (Vingrom IL) 16:18, 6 Alfstadsæther Andrea (Østre Toten Skilag) 0:00

Jenter 15 år: 1 Tronrud Sara Agnethe Granvang (Nordre Land IL) 15:53, 2 Grønlien Ane Byvold (Vingrom IL) 15:54, 3 Skaug Sunniva Raddum (Vingrom IL) 16:56, 4 Urnes Oda Aase (Østre Toten Skilag) 17:09

Kviner 17 år: 1 Fodstad Ragna (Østre Toten Skilag / NTG-L) 24:57, 2 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 25:09, 3 Grønlien Oda Byvold (Vingrom IL) 30:36

Kvinner 18 år: 1 Østreng Mia Jenny Nygaard (Gjerdrum IL / NTG-L) 25:15

Kvinner 19 år: 1 Rolstad Kristiane Almeland (Oslo Skiskytterlag / NTG-L) 0:00

Gutter 13 år: 1 Rustbakken Halvor Fladsrud (Østre Toten Skilag) 14:27, 2 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 14:36, 3 Ouren Arne (Vingrom IL) 16:35, 4 Krogstie Aksel (Mjøsski) 18:12

Gutter 14 år: 1 Bekkevold Ole Jonas Storsveen (Vingrom IL) 14:13, 2 Klette Olav Inge (Østre Toten Skilag) 14:45, 3 Borgedal Sondre (Mjøsski) 16:13, 4

Gutter 15 år: 1 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 18:56, 2 Hagen Magnus Moe (Østre Toten Skilag) 19:23, 3 Wattum Mathias (Nordre Land IL) 19:26, 4 Sørbotten Kristian (Vingrom IL) 20:03, 5 Daviknes Teodor (Vingrom IL) 20:35, 6 Jøranli Sindre (Nordre Land IL) 20:47, 7 Bakke Even Hammerud (Østre Toten Skilag) 21:50, 8 Fauchald Eskil (Østre Toten Skilag) 22:11

Gutter 16 år: 1 Alm Oliver (Østre Toten Skilag) 18:22, 2 Nystrand Fredrik (Mjøsski) 18:47, 3 Kristoffersen Oscar Julsvik (Søndre Ål Sportsklubb) 24:10

Menn 17 år: 1 Tosterud Håvard (Østre Toten Skilag / NTG-L) 27:20, 2 Nereng Jens (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 32:47

Menn 18 år: 1 Øygard Sigurd (Skrautvål IL / Team Valdres Ski) 29:47

Menn 19 år: 1 Alm Tobias (Østre Toten Skilag / NTG-L) 25:59, 2 Fauchald Lars (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 30:57, 3 Gisleberg Oskar Kristian (Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting) 32:16

Jenter 10 år nybegynner og yngre: Felde Andrine (Nordre Land IL) fullført, Wik Mathea (Vingrom IL) fullført, Aasvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag) fullført

Jenter 11 år: 1 Jøranli Ingrid (Nordre Land IL) 16:22

Jenter 11-12 år nybegynnere: 1 Sørum Mille Lybeck (Østre Toten Skilag) 9:44

Gutter 10 år nybegynnere og yngre: Restad-Amundrud Martinus (Mjøsski) fullført, Johansen Henrik (Østre Toten Skilag) fullført, Nereng Ole Henrik Gjerdbakken (Nordre Land IL) fullført, Marstein Emil Rosenborg (Vingrom IL) fullført, Bekkelund Linus (Østre Toten Skilag) fullført

Gutter 11 år: 1 Andreassen Olve Klette (Østre Toten Skilag) 10:39, 2 Raknerud Lars Holten (Mjøsski) 10:46, 3 Klette Johan Gerhard (Østre Toten Skilag) 11:30, 4 Alm Vetle (Østre Toten Skilag) 13:40, 5 Alm Vemund (Østre Toten Skilag) 14:47

Gutter 11-12 år nybegynnere: 1 Ouren Ludvig (Vingrom IL) 14:20

Kommentarer til denne saken