Gå til sidens hovedinnhold

Resultater fra Lygnasæter-rennet

Strålende vær, nydelig skiføre og mange konkurransehungrige skiløpere er i aksjon på Lygna søndag.

På grunn av strenge koronarestriksjoner deles rennet inn i tre deler på Lygna skisenter søndag. Først gikk seniorene og juniorene. Deretter ble arenaen tømt for løpere og støtteapparat, før neste kohort inntok arenaen. Senere søndag kommer løperne i klasse 11-14 år som inngår i Totenbanken Cup.

oa.no oppdateterer resultatene etter hvert som de tre kohortene har vært i aksjon.

Resultater:

Kvinner 17 år: 1 Jøranli Lene (Nordre Land IL) 16:13, 2 Vestad Oline (Vågå IL) 16:30, 3 Bollingmo Synne Børresen (Raufoss IL Langrenn) 16:47, 4 Silber Jessica Birgit (Vind IL) 16:58, 5 Simonsen Elise Fredheim (Trøsken IL) 17:27, 6 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag) 17:35, 7 Nordvik Mathea (Brandbu IF) 17:45, 8 Schjetne Hannah (Gjøvik Skiklubb) 17:52, 9 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag) 18:04, 10 Ulsrud Selma Byfuglien (Gjøvik Skiklubb) 18:22, 11 Ewald Ida-Maria (Østre Toten Skilag) 18:23, 12 Bekkelund Ada Myhren (Søre Ål IL) 19:19.

Kvinner 18 år: 1 Norheim Johanne Peroline (Eidsvold Værks Skiklub) 16:32, 2 Axelsson Emma (Oppegård IL) 16:40, 3 Grøtte Tuva Henden (Utleira IL) 16:50, 4 Haave Maria Masovn (Lillehammer Skiklub) 18:22, 5 Andersen Aurora Normann (Raufoss IL Langrenn) 18:36, 6 Prestmo Eline (Lillehammer Skiklub) 18:52, 7 Haave Kristina Masovn (Lillehammer Skiklub) 18:57, 8 Dragerengen Ingrid (Raufoss IL Langrenn) 19:02.

Kvinner 19/20 år: 1 Mørk Emma Kirkeberg (Drammens Ballklubb) 14:01, 2 Heggen Anna (Svea Skilag) 14:39, 3 Dinigeer Yilamujiang (Norges Skiforbund) 14:47, 4 Kong Weijia (Oppland Skikrets) 15:05, 5 Snortheimsmoen Thea (Vestre Slidre IL) 15:17, 6 Loennecken Kaja (Asker Skiklubb) 15:27, 7 Johnsen Tuva (Raufoss IL Langrenn) 15:29, 8 Aabrekk Ingrid Bergene (Runar, IL) 15:33, 9 Ramstad Ida (Nittedal IL) 15:41, 10 Mohn Linn Sofie (Magnor UL) 15:43, 11 Hole Kristine Hjellbakk (Sunnylven IL) 15:50, 12 Bakkemo Hedda (Gjøvik Skiklubb) 15:54, 13 Seierstad Janne Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 16:03, 14 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik Skiklubb) 16:36, 15 Fossum-Bjørge Mathilde (Søre Ål IL) 16:42, 16 Svendsby Martine Eldre (Lillehammer Skiklub) 16:43, 17 Silber Natascha Nina (Vind IL) 17:04, 18 Bergquist Kristina (Lillehammer Skiklub) 17:10

Kvinner senior FH: 1 OLSEN Anne Karen (Svea Skilag) 31:52

Kvinner senior: 1 Jialin Bayani (Kjelsås IL) 14:13, 2 Nordseth Karen Amalie (Snertingdal IF Ski) 14:53, 3 Dinaer Talidawubieke (Kjelsås IL) 15:11, 4 SEIERSTAD Dorthe Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 15:37, 5 Lie Ellen Søhol (Heming, IL) 15:46, 6 Sørum Thea (Gjelleråsen IF) 16:00, 7 Evertsen Ronja Håkenstad (Øystre Slidre IL) 17:58.

10 km

Menn 17 år: 1 Borgen Sivert (Østre Toten Skilag) 27:44, 2 Hovde August (Gjøvik Skiklubb) 28:29, 3 Opsann Oscar Smogeli (Lillehammer Skiklub) 29:25, 4 Bjerke Martin (Follebu Skiklubb) 29:37, 5 Lien Lars (Gjøvik Skiklubb) 30:33, 6 Rød Anders (Lillehammer Skiklub) 31:14, 7 Kristiansen Nikolai (Brandbu IF) 31:17, 8 Flesvig Håkon Laurits Haga (Østre Toten Skilag) 32:25, 9 Solerod Annar Erlien (Gjøvik Skiklubb) 37:30

Menn 18 år: 1 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 26:57, 2 Johansen Philip Georg (Trysilgutten IL) 27:58, 3 Gammelmo Simen (Svea Skilag) 28:05, 4 Thorvaldsen Even (Ottestad IL) 29:20, 5 Aspesletten Torjus Berge (Lillehammer Skiklub) 29:30, 6 Myrland Imre Sagbakken (Raufoss IL Langrenn) 29:32, 7 Aarstad Edward (Strømmen og Lillestrøm Skiklubb) 29:57, 8 Gussiås Oscar Pladsen (Røa Allianseidrettslag) 29:59, 9 Wangen Vemund (Lillehammer Skiklub) 30:24, 10 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 30:44, 11 Hoelsveen Jonas (Raufoss IL Langrenn) 31:03, 12 Berge Sivert Laderud (Svea Skilag) 31:16, 13 Rønning Jesper Ludvigsen (Lillehammer Skiklub) 31:30, 14 Gorset Emil Solan (Svea Skilag) 31:36, 15 Arvesen Ole Marius (Svea Skilag) 35:26.

Menn 19/20 år: 1 Harby Jørgen (Lillehammer Skiklub) 26:08, 2 Bjertnæs Bjarte (Jevnaker Idrettsforening Ski) 26:46, 3 Stenersen Fredrik Glomsrud (Lillehammer Skiklub) 26:49, 4 Olsen Magnus Braathen (Lillehammer Skiklub) 27:11, 5 Aarstad Vegard (Ås IL) 27:29, 6 Bjørnaa Birk Strand (Lillehammer Skiklub) 27:39, 7 Mostraum Elias (Osterøy IL) 27:40, 8 Miyelieyi Ayiken (Oppland Skikrets) 27:43, 9 Bakken Eskil (Lillehammer Skiklub) 27:52, 10 Karlsen Even (Lillehammer Skiklub) 27:55, 11 Kirkevik Simen Olsen (Ottestad IL) 27:58, 12 Stensby Magnus Martinsen (Hamar Skiklubb) 28:01, 13 Strandhaug Fredrik Haugen (Lillehammer Skiklub) 28:12, 14 Klausen Torodd (Konnerud IL) 28:23, 15 Kvale Nils Henrik (Østre Toten Skilag) 28:26, 16 Gautvik Mikkel Waldeland (Molde og Omegn IF) 28:34, 17 Stubrud Bjørn Lindvik (Søre Ål IL) 28:51, 18 Aurmo Reidar (Lillehammer Skiklub) 28:54, 19 Petterson Jonas (Østre Toten Skilag) 29:13, 20 Myrvold August (Kjellmyra IL) 29:20, 21 Ragnhildsløkken Oskar Lunde (Vind IL) 29:49, 22 Ulsrud Herman Byfuglien (Gjøvik Skiklubb) 30:00, 23 Dragerengen Ivar (Raufoss IL Langrenn) 30:45.

Menn senior: 1 Ramstad Simen Christopher Bratberg (Vind IL) 26:01, 2 Brøto Emil Intelhus (Gol IL) 26:12, 3 Fridlund Jonas Hammelow (Lillehammer Skiklub) 26:20, 4 Sørumshaugen Arngrim (Gjøvik Skiklubb) 26:23, 5 Evensen Ansgar (Vind IL) 26:35, 6 Vesterås Marius Viken (Varde IL) 26:40, 7 Skinstad Mårten Soleng (Vind IL) 26:52, 8 Snellingen Ola Nygård (Svea Skilag) 27:07, 9 Tuerxun Hanati (Kjelsås IL) 27:09, 10 Haneberg Sondre (Lillehammer Skiklub) 27:16, 11 Flugstad Fredrik Fuglerud (Gjøvik Skiklubb) 27:23, 12 Ma Hailin (Kjelsås IL) 27:34, 13 Pedersen Sondre Bjørkeng (Nes Ski) 28:00, 14 Svendsby Ole Marius (Tistedalen FL) 28:36.

1 -3 km

Jenter 8 år: Rye Astrid (Skrautvål IL) Fullført, Nordmarken Sarah Jarstad (Moen Sportsklubb) Fullført, Lie Sofie (Brandbu IF) Fullført

Jenter 9 år: Stikbakke Adelin (Gjøvik Skiklubb) Fullført, Festad Liv (Østre Toten Skilag) Fullført, Manum-Farstad Sofie (Vind IL) Fullført, Amundsen Lina Wang (Vind IL) Fullført, Gjefsen Ingrid Tanum (Brandbu IF) Fullført, Busch-Solberg Otilje (Kolbu KK) Fullført, Arnhøy-Lien Leah (Brandbu IF) Fullført

Jenter 10 år: Haugsbakken-Braastad Julie (Gran IL) Fullført, Aasvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag) Fullført, Robøle-Sørensen Jenny (Gran IL) Fullført, Sørumshagen Ingebjørg Ellefsrud (Moen Sportsklubb) Fullført, Ulberg Synne (Skrautvål IL) Fullført, Nordseth Rakel (Snertingdal IF Ski) Fullført, Ulsrud Anna (Kolbu KK) Fullført, Nordmarken Hannah Jarstad (Moen Sportsklubb) Fullført, Hoel Tilde Olava (Kolbu KK) Fullført, Enstrøm Ida Elise Skjervum (Moen Sportsklubb) Fullført

Gutter 8 år: Lundby Magnus Haug (Østre Toten Skilag) Fullført, Bekkelund Imre Holen (Kolbu KK) Fullført, Thon Sebastian Bjordal (Skrautvål IL) Fullført, Bergene Sander Rygg (Skrautvål IL) Fullført, Tangen Ulrik Hansen (Varde IL) Fullført

Gutter 9 år: Fjeld Sondre Håkonsen (Harestua IL) Fullført, Madsstuen Markus Bjerke (Eina Sportsklubb) Fullført, Støen Martin Lien (Lillehammer Skiklub) Fullført, Rosendal Alfred (Skrautvål IL) Fullført, Sørumshagen Eirik Ellefsrud (Moen Sportsklubb) Fullført, Hvalstad Sebastian (Moen Sportsklubb) Fullført, Stensvold Gustav Engeli (Gjøvik Skiklubb) Fullført, Leithe Thor (Moen Sportsklubb) Fullført, Aschim Iver Halvard Ballangrud (Harestua IL Ski) Fullført

Gutter 10 år: Dotseth Alfred (Eina Sportsklubb) Fullført, Lafton Emil (Jevnaker Idrettsforening Ski) Fullført, Buhaug Emil Klinkenberg (Jevnaker Idrettsforening Ski) Fullført, Thon Mathias Bjordal (Skrautvål IL) Fullført, Skjellaug Edvin (Gjøvik Skiklubb) Fullført, Sundstad Håkon Skjervheim (Jevnaker Idrettsforening Ski) Fullført, Bekkelund Linus (Gjøvik Skiklubb) Fullført, Buhaug Martin Klinkenberg (Jevnaker Idrettsforening Ski) Fullført, Evensen Mathias Moslet (Raufoss IL Langrenn) Fullført, Hagen Lukas Jåvoll (Brandbu IF) Fullført

Jenter 11 år: 1 Fuglerud Oda Bakke (Vind IL) 7:12, 2 Sørum Mille Lybeck (Østre Toten Skilag) 7:15, 3 Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag) 7:36, 4 Stikbakke Wilma Isabel (Gjøvik Skiklubb) 8:11, 5 Dyste Silje (Østre Toten Skilag) 8:36, 6 Øiom Maria (Jevnaker Idrettsforening Ski) 9:28, 7 Gjefsen Anna Tanum (Brandbu IF) 9:43.

Jenter 12 år: 1 Enstrøm Anna Skjervum (Moen Sportsklubb) 6:39, 2 Grimsrud Milla Løvli (Moen Sportsklubb) 6:59, 3 Amundsen Mari Wang (Vind IL) 7:27, 4 Glomsås-Eide Edel Agnete (Søndre Land IL Ski) 7:27, 5 Rosendal Astrid (Skrautvål IL) 7:30, 6 Østerhus Rikke Nordahl (Gjøvik Skiklubb) 8:21, 7 Aschim Anna Karoline Ballangrud (Harestua IL Ski) 10:08, 8 Rye Kristine (Skrautvål IL) 10:56

Jenter 13 år: 1 Heggen Kari (Harestua IL) 10:01, 2 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind IL) 10:10, 3 Holm-Lombnæs Maia (Lillehammer Skiklub) 10:26, 4 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 10:28, 5 Fuglehaug-Wetting Katrine (Brandbu IF) 10:34, 6 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 11:03, 7 Hovde Sina (Gjøvik Skiklubb) 11:13, 8 Myrland Hannah Sletsjø (Vind IL) 11:22, 9 Berg Emilie Husby (Vind IL) 11:27, 10 Greftegreff Solveig Egge (Brandbu IF) 11:32, 11 Schjetne Vårin (Gjøvik Skiklubb) 12:05.

Jenter 14 år: 1 Støen Ida Øverli (Lillehammer Skiklub) 9:36, 2 Bekkelund Selma (Gjøvik Skiklubb) 9:43, 3 Hagen Mali Jåvoll (Brandbu IF) 9:46, 4 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 9:51, 5 Retterås Elise (Lillehammer Skiklub) 10:01, 6 Brorson Sol Frid Linvollen (Brandbu IF) 10:37, 7 Alfstadsæther Andrea (Østre Toten Skilag) 10:42, 8 Hermansen Christiane (Vang Skiløperforening) 10:50, 9 Strandlie Karen Haanes (Gjøvik Skiklubb) 11:06, 10 Njå Hedda (Vind IL) 11:11, 11 Stende Kaja (Østre Toten Skilag) 12:06, 12 Molstadkroken Vilde (Gjøvik Skiklubb) 12:29, 13 Solerod Eiril Erlien (Gjøvik Skiklubb) 12:57

Gutter 11 år:1 Bergene Mathias Rygg (Skrautvål IL) 6:55, 2 Sterud Oscar (Gran IL) 6:58, 3 Hvattum Haakon Aamelfot (Gran IL) 7:23, 4 Ulsrud Petter Byfuglien (Gjøvik Skiklubb) 7:43, 5 Haugen Magnus (Gran IL) 8:24, 6 Hval-Granlund Even (Gran IL) 8:30, 7 Nilsen Julian Engum (Varde IL) 8:42, 8 Bekkelund Sondre Holen (Kolbu KK) 8:46, 9 Johannessen Daniel Sletta (Brandbu IF) 11:14, 10 Heijer Simen (Gran IL) 0:00, 10 Aarøe-Velo Aksel (Svea Skilag) 0:00

Gutter 12 år: 1 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 6:04, 2 Egedius Felix (Vind IL) 6:05, 3 Flesvig Torgrim Haga (Østre Toten Skilag) 6:06, 4 Berg Odd Martin Husby (Vind IL) 6:41, 5 Festad Ole (Østre Toten Skilag) 6:57, 6 Brorson Sølve Linvollen (Brandbu IF) 7:06, 7 Jensen Jonathan Bråthen (Raufoss IL Langrenn) 7:08, 8 Fjørkenstad Lars Bjerke (Østre Toten Skilag) 7:13, 9 Hvalstad Sander (Moen Sportsklubb) 7:17, 10 Manum-Farstad Benjamin (Vind IL) 7:40, 11 Viken Petter (Østre Toten Skilag) 7:47, 12 Gorset Hans Martin (Svea Skilag) 8:00, 13 Haugsbakken-Braastad Jonas (Gran IL) 8:04, 14 Leithe Håkon (Moen Sportsklubb) 8:05, 15 Tangen Jørgen Hansen (Varde IL) 8:24, 16 Busch-Solberg Tobias (Kolbu KK) 8:33, 17 Johansen Kristoffer (Gran IL) 9:09, 18 Bradal Einar Tobias (Raufoss IL Langrenn) 9:50.

Gutter 13 år: 1 Hagen Ulrik Jåvoll (Brandbu IF) 8:31, 2 Dragerengen Sivert (Raufoss IL Langrenn) 9:25, 3 Kolloen Emil (Hamar Skiklubb) 9:43, 4 Haug Anders Granum (Follebu Skiklubb) 10:04, 5 Almåsbak Magnus Vestmo (Grue IL) 10:17, 6 Evensen Vetle Østlien (Vind IL) 10:27, 7 Ulberg Sigve (Skrautvål IL) 10:28, 8 Fremstad Ola (Raufoss IL Langrenn) 10:58, 9 Fleischer Emil (Gran IL / Roterud IL) 11:54, 10 Evensen Martin Moslet (Raufoss IL Langrenn) 12:11, 11 Fjeld Sturla Håkonsen (Harestua IL) 13:06, 12 Busch-Solberg Christoffer (Kolbu KK) 13:07, 13 Bekkelund Odin Holen (Kolbu KK) 14:19.

Gutter 14 år FH: 1 Aasvoll-Rognlien Halvard (Østre Toten Skilag) 10:34

Gutter 14 år: 1 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 8:37, 2 Nilsen Lucas Engum (Vind IL) 9:11, 3 Granvold Marius (Vind IL) 9:32, 4 Broberg Even (Jevnaker Idrettsforening Ski) 9:39, 5 Røise Eirik (Raufoss IL Langrenn) 10:01, 6 Flesvig Peter Haga (Østre Toten Skilag) 10:30, 7 Andersen Storm Normann (Østre Toten Skilag) 11:07, 8 Månum-Nerli Mats (Etnedal Skilag) 11:18, 9 Tømterud Henrik (Harestua IL) 14:25.

5 km

Jenter 15 år: 1 Katnosa Marthe Olsen (Jevnaker Idrettsforening Ski) 16:38, 2 Fuglehaug-Wetting Henriette (Brandbu IF) 17:12, 3 Harefallet Martine Imerslund (Østre Toten Skilag) 17:19, 4 Stenumgård Hedda (Ringebu/Fåvang Skiklubb) 17:24, 5 Holm-Lombnæs Selma (Lillehammer Skiklub) 18:35, 6 Hval-Thomsen Maja (Harestua IL) 18:47, 7 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 19:03.

Jenter 16 år: 1 Hoelsveen Malin (Raufoss IL Langrenn) 16:02, 2 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 16:12, 3 Woldengen Astrid Bekken (Moen Sportsklubb) 17:12, 4 Klevenberg Emma (Gjøvik Skiklubb) 17:33, 5 Dragerengen Synne (Raufoss IL Langrenn) 19:09.

Gutter 15 år FH: 1 Lykken Endre (Vind IL) 18:48

Gutter 15 år: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 13:57, 2 Tømterud William (Harestua IL) 14:55, 3 Johnsrud Ola (Gran IL) 15:29, 4 Berg Henrik (Gjøvik Skiklubb) 15:39, 5 Øiom Håvard (Jevnaker Idrettsforening Ski) 16:06, 6 Hoel Bastian Nikolai (Raufoss IL Langrenn) 16:20, 7 Lien Even (Gjøvik Skiklubb) 16:44, 8 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 16:55, 9 Aaserud Mathias Brenna (Brandbu IF) 16:57, 10 Furseth Simen Smeby (Vind IL) 17:14, 11 Thorstensen Askil Seim (Østre Toten Skilag) 17:14, 12 Evensen Magnus Moslet (Raufoss IL Langrenn) 17:18, 13 Stølen Ole Hedalen (Øystre Slidre IL) 17:29, 14 Otterholm Albert Bjerregård (Raufoss IL Langrenn) 17:46, 15 Rye Harald (Skrautvål IL) 23:47.

Gutter 16 år: 1 Heggen Lars (Harestua IL) 13:30, 2 Johansen Jørgen Landmark (Lillehammer Skiklub) 14:14, 3 Fjeldstad Jonathan Hemb (Hamar Skiklubb) 14:27, 4 Broberg Elling (Jevnaker Idrettsforening Ski) 14:31, 5 Almåsbak Simen Vestmo (Grue Ski IL) 14:36, 6 Nilsen Casper Engum (Vind IL) 15:01, 7 Kolloen Petter (Vang Skiløperforening) 15:24, 8 Wien Simen Monsrud (Harestua IL) 15:35, 9 Hoelsveen Mathias (Raufoss IL Langrenn) 15:52, 10 Egedius Daniel (Vind IL) 17:35, 11 Kristoffersen Oscar Julsvik (Gran IL) 18:33, 12 Gulbrandsen-Rognstad Jonas (Moen Sportsklubb) 19:55.

Kommentarer til denne saken