Redalen IL jubilerte med å arrangere Madshusrennet for 30. gang: Sigrid og Gunnar har vært med fra starten

FUNKSJONÆRSTABEN: Redalen IL har en trofast og rutinert gjeng som loset i havn Madshusrennet med stø kurs. for 30. gang.

FUNKSJONÆRSTABEN: Redalen IL har en trofast og rutinert gjeng som loset i havn Madshusrennet med stø kurs. for 30. gang. Foto:

Rennsekretær Sigrid Schjetne og renneleder Gunnar Brobakken har lang fartstid når det gjelder å arrangere skirenn, og begge har hatt sentrale verv og lederfunksjoner helt fra Redalen IL sto som arrangør av Madshusrennet for første gang i 1991.

DEL

Sigrid har vært med i alle år, mens Gunnar var opptatt med andre gjøremål i forbindelse med at han satt som leder i langrennskomiteen i Oppland skikrets i noen år.

– I noen av de årene var jeg også opptatt med å følge min sønn Atle rundt omkring på skirenn, og da reiste vi ofte til andre plasser samtidig med at Madshusrennet sto på programmet, forteller Gunnar Brobakken.

Rennsekretær i alle år

Sigrid Schjetne har vært rennsekretær for Madshusrennet i alle år siden starten, og før det hadde hun sentrale funksjonæroppgaver under både kretsrenn og områderenn som Redalen IL arrangerte. Hun har også vært leder i både skigruppa og Hovedlaget.

– I tillegg til selv å ha vært aktiv langrennsløper i yngre dager, spilte jeg også håndball for Redalen i flere sesonger. Eller hvert ble det å følge opp mine to sønner Jon Arne og Bjørn Roar da de var aktive, og nå har jeg fire barnebarn som også går aktivt på ski, sier Sigrid.

LANG ERFARING: Sigrid Schjetne og Gunnar Brobakken har lang erfaring som arrangører av Madshusrennet.

LANG ERFARING: Sigrid Schjetne og Gunnar Brobakken har lang erfaring som arrangører av Madshusrennet. Foto:

Hun beskriver ellers alle årene i styreledelsen i Redalen som fantastiske, og ville ikke vært dem foruten. Det har blitt en livsstil.

– Selv om det har vært litt hektisk til tider, så er det et godt samhold i laget. Dugnadsånden er stor, og det er lett å få folk til å stille opp. Det er en «höjdare» å drive på med dette så lenge folk er positive, og deltakere og foreldre er bare blide og fornøyde.

– Hjemme hos Sigrid pågikk det mye forberedelser til rennet det siste døgnet, og startnumrene lå spredd utover hele stua, forteller Arnhild Fladsrud. Hun har selv vært en viktig del av funksjonærstaben og rennledelsen i en årrekke.

Flere sentrale verv

Gunnar Brobakken var også formann i hovedlaget i Redalen IL en periode, og han har i tillegg vært oppmann på A-laget til Redalen.

– Jeg gikk også aktivt på ski i min ungdom, og senere ble det mange turrenn. I tillegg har jeg drevet med litt fotball i klubben.

Rennlederen har også bare rosende ord å komme med til funksjonærstaben.

– Folk er så godt drillet på oppgavene sine, og stiller opp igjen år etter år. Det er mange oppgaver også i forberedelsene til skirennene, og alle er stort sett blide og fornøyde. Det er mye drivkraft i gjengen, og løypesjef Tommy Larsen kjører opp mye løyper om vinteren, mens hans søster Gro Anita Larsen har styrt med det meste av kioskdriften i alle år. Øivind Lilleeng er også en av dem også vært med i funksjonærstaben i alle år, fra vi arrangerte Madshusrennet for første gang, sier Gunnar Brobakken.

Både Sigrid, Gunnar og hele funksjonærstaben i Redalen IL roser også Snertingdal IL for godt samarbeid med løyper og fasiliteter, i forbindelse med at Madshusrennet ble arrangert i løypenettet rundt og ved Snertingdal ungdomsskole for aller første gang.

Resultater

J 8 år, 1km: Andersen Marte (Raufoss IL Langrenn), Hjelle Julie Kolloen (Moelven IL), Manum-Farstad Sofie (Vind IL), Andersen Ingeborg Simensen (MjøsSki), Mjølstad-Svendsen Hedda-Sofie (Gjøvik SK), Stensvold Emilia Blichfeldt (Snertingdal IF Ski), Dysthe Mia Bygstad Holmlund (Varde IL), Løkkebø Kristine Tomter (Snertingdal IF Ski), Stikbakke Adelin (Gjøvik SK)

J 9 år, 1km: Enstrøm Ida Elise Skjervum (Moen Sportsklubb), Lund Sara Iselin (Østre Toten Skilag), Jeistad Celine (Lismarka Skilag), Torbergsen Maja (Torpa Ski), Grøndahl Anna Skundberg (Varde IL), Nordseth Rakel (Snertingdal IF Ski), Aasvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag), Strand Ella (Moelven IL)

J 10 år, 1km: Synstad Åsa Berger (Furnes Skiløperforening), Dyste Silje (Østre Toten Skilag), Øiom Maria (Jevnaker Idrettsforening Ski), Andersen Ingrid (Raufoss IL Langrenn), Sørum Mille Lybeck (Østre Toten Skilag), Strandbakke Hedda Johanne (Redalen IL), Stikbakke Wilma Isabel (Gjøvik SK), Aasdokken Mathilde (Skrautvål IL), Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag), Tomter Signe (Snertingdal IF Ski), Petersen Ingrid Louise (Gjelleråsen IF), Houth-Aaslund Jenny (Gjøvik SK), Engum Solveig (Varde IL), Grimsbø Ingjerd Sandvik (Raufoss IL Langrenn) Fullført

G 8 år, 1km: Alm Aksel (Brandbu IF), Parthaugen Kristian (Torpa Ski), Rosendal Alfred (Skrautvål IL), Antonsen Isak (MjøsSki), Foss Ole Fredrik (Åsmarka IL), Thon Sebastian Bjordal (Skrautvål IL), Schjetne Heine (Moelven IL), Tomter Håkon (Snertingdal IF Ski)

G 9 år, 1km: Mauseth Martin Osmundnes (Nybygda IL), Ensrud Lars Alexander (Gjøvik SK), Haave Odin Østby (MjøsSki), Moan Jonatan Olesønn (Gjøvik SK), Tomter Elias (Snertingdal IF Ski), Hovda Sebastian Haugen (Gjøvik SK), Hagen Lukas Jåvoll (Brandbu IF), Skjellaug Edvin (Varde IL), Hovdelien-Vestum Henrik (Torpa Ski), Klevenberg Aksel (Gjøvik SK), Sveum Henrik (Snertingdal IF Ski), Saxegaard Oliver (Moelven IL), Thon Mathias Bjordal (Skrautvål IL), Brusveen Trym (Øystre Slidre IL), Tollehaug Eivind (Etnedal Skilag)

G 10 år, 1km: Nilsen Julian Engum (Varde IL), Hval-Granlund Even (Gran IL), Bergene Mathias Rygg (Skrautvål IL), Haave Syver Johansen (MjøsSki), Stensvold Julian Blichfeldt (Snertingdal IF Ski), Lønstad Kent Andre Åmodt (Vind IL), Sætrom August Storlien (Lillehammer Skiklub), Alm Vetle (Østre Toten Skilag), Haugen Magnus (Gran IL), Alm Vemund (Østre Toten Skilag), Ulsrud Petter Byfuglien (Gjøvik SK), Andreassen Olve Klette (Snertingdal IF Ski), Sterud Oscar (Gran IL)

J 11 år, 2km: 1 Haave Tiril Østby (MjøsSki) 7:39, 2 Østerhus Rikke Nordahl (Gjøvik SK) 7:45, 2 Amundsen Mari Wang (Vind IL) 7:45, 2 Rosendal Astrid (Skrautvål IL) 7:45, 5 Grimsrud Milla Løvli (Moen Sportsklubb) 7:53, 6 Kravdal Eline (Gjøvik SK) 7:57, 7 Enstrøm Anna Skjervum (Moen Sportsklubb) 8:03, 8 Løkkebø Johanne Tomter (Snertingdal IF Ski) 8:11, 9 Strand Alma (Moelven IL) 8:29, 10 Antonsen Elise (MjøsSki) 8:35, 11 Saxegaard Ida (Moelven IL) 10:20, 11 Ulvesveen Alma Nordseth (Snertingdal IF Ski) 10:20, 13 Korsen Rebecka (Redalen IL) 12:35

J 12 år, 2km: 1 Heggen Kari (Harestua IL) 6:29, 2 Sætrom Mathea Storlien (Lillehammer Skiklub) 6:41, 3 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind IL) 6:45, 4 Flugsrud Emilie (Lillehammer Skiklub) 6:48, 5 Myrland Hannah Sletsjø (Vind IL) 6:54, 6 Fuglehaug-Wetting Katrine (Brandbu IF) 7:00, 7 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 7:16, 8 Hovde Sina (Gjøvik SK) 7:18, 9 Schjetne Vårin (Gjøvik SK) 7:24, 10 Andreassen Tuva Klette (Snertingdal IF Ski) 8:07, 11 Nordseth Ingrid (Snertingdal IF Ski) 8:45

J 14 år, 3km: 1 Katnosa Marthe Olsen (Svea Skilag) 9:06, 2 Storlien Celine (Lillehammer Skiklub) 9:22, 3 Harefallet Martine Imerslund (Østre Toten Skilag) 9:35, 4 Fuglehaug-Wetting Henriette (Brandbu IF) 10:02, 5 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 10:05, 6 Grini Inger (Moelven IL) 10:08, 7 Voytovich Hanna Hagen (Skrautvål IL) 10:15, 8 Rosendal Anna (Skrautvål IL) 10:25, 9 Gangås Eir Elise Røstelien (Moelven IL) 10:26, 9 Berget Johanne Gylthe (Vang Skiløperforening) 10:26, 11 Esp Emilie Månum (Etnedal Skilag) 10:57, 12 Gammelmo Ida (Svea Skilag) 11:15, 13 Haave Anna Johansen (MjøsSki) 11:25

J 13 år, 3km: 1 Hagen Mali Jåvoll (Brandbu IF) 9:33, 2 Njå Hedda (Vind IL) 10:36, 3 Strandlie Karen Haanes (Gjøvik SK) 10:38, 4 Stende Kaja (Raufoss IL Langrenn) 10:54, 5 Skoglund Vera Elaine (Gjøvik SK) 11:26

FH G 13 år, 2km: 1 Aasvoll-Rognlien Halvard (Østre Toten Skilag) 10:33

FH G 14 år, 3km: 1 Lykken Endre (Vind IL) 10:45

G 11 år, 2km: 1 Egedius Felix (Vind IL) 6:37, 2 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 6:45, 3 Brorson Sølve Linvollen (Svea Skilag) 6:48, 4 Flesvig Torgrim Haga (Østre Toten Skilag) 6:50, 5 Bergersen August Søråsen (Lillehammer Skiklub) 7:07, 6 Festad Ole (Østre Toten Skilag) 7:08, 7 Schjetne Tinius (Moelven IL) 7:21, 8 Mjølstad-Svendsen Erik-August (Gjøvik SK) 7:27, 9 Jensen Jonathan Bråthen (Raufoss IL Langrenn) 7:35, 10 Voytovich William Hagen (Skrautvål IL) 7:42, 11 Øistad Martin (Torpa Ski) 7:44, 12 Viken Petter (Østre Toten Skilag) 7:55, 13 Engeskaug Isak (MjøsSki) 8:00, 14 Gorset Hans Martin (Svea Skilag) 8:03, 15 Manum-Farstad Benjamin (Vind IL) 8:06, 16 Tangen Jørgen Hansen (Varde IL) 8:11, 17 Bolstad Pål (MjøsSki) 8:13, 18 Dullum Syver Kjeverud (Redalen IL) 8:30, 18 Rønningen Tord Harald Hagen (Torpa Ski) 8:30, 20 Lund Filip Aleksander (Østre Toten Skilag) 8:39, 21 Alund Sivert (Snertingdal IF Ski) 9:32

G 13 år, 3km: 1 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 9:11, 2 Robøle-Sørensen Peder (Gran IL) 9:36, 3 Antonsen Simen (MjøsSki) 10:29, 4 Haave August Johansen (MjøsSki) 10:38, 5 Lagethon Anders Ludahl (Øyer-Tretten IF) 10:56, 6 Rolfsen Erik Thune (Røa IL) 10:59, 7 Granvold Marius (Vind IL) 11:06, 8 Thune Erik (Vind IL) 11:32, 9 Rønningen Sebastian (Vind IL) 11:44, 10 Rønning Sebastian Vangen (Biri IL) 12:35, 11 Engum Halvard (Varde IL) 13:07, 12 Rønningen Sander (Vind IL) 14:16, 13 Tømterud Henrik (Harestua IL) 14:37

G 12 år, 2km: 1 Hagen Ulrik Jåvoll (Brandbu IF) 5:49, 2 Evensen Vetle Østlien (Vind IL) 6:25, 3 Kolloen Emil (Ringsaker IF) 6:32, 4 Dragerengen Sivert (Raufoss IL Langrenn) 6:46, 5 Ulberg Sigve (Skrautvål IL) 6:50, 6 Fremstad Ola (Raufoss IL Langrenn) 6:58, 7 Mauseth Mathias Osmundnes (Nybygda IL) 7:11, 8 Molden Espen Hjelmås (Gran IL) 7:18, 9 Gjelten-Bergli Joakim (MjøsSki) 7:24, 10 Otterholm Ludvig Bjerregård (Raufoss IL Langrenn) 7:29, 11 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 7:31, 12 Fleischer Emil Nielsen (Gran IL) 7:32, 13 Alm Sondre Molden (Gran IL) 7:42, 14 Houth-Aaslund Laurits (Gjøvik SK) 7:56, 15 Thallaug Eskil Grung (Gausdal Skilag) 8:39, 16 Tomter Emil (Snertingdal IF Ski) 8:46, 17 Parthaugen Martin (Torpa Ski) 8:53, 18 Seegaard Siver (Snertingdal IF Ski) 9:20, 19 Brennhaugen Even (Snertingdal IF Ski) 9:41

G 14 år, 3km: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 8:07, 2 Tømterud William (Harestua IL) 9:05, 3 Furseth Simen Smeby (Vind IL) 9:06, 4 Johnsrud Ola (Gran IL) 9:18, 5 Øiom Håvard (Jevnaker Idrettsforening Ski) 9:28, 5 Hoel Bastian Nikolai (Raufoss IL Langrenn) 9:28, 7 Thorstensen Askil Seim (Østre Toten Skilag) 9:42, 8 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 9:47, 9 Evensen Magnus Moslet (Raufoss IL Langrenn) 9:52, 10 Lien Even (Gjøvik SK) 9:58, 11 Nordaas Jørgen Skrindsrud (Øystre Slidre IL) 10:02, 11 Aaserud Mathias Brenna (Brandbu IF) 10:02, 13 Stølen Ole Hedalen (Øystre Slidre IL) 10:03, 14 Thallaug Sjur Grung (Gausdal Skilag) 10:16, 15 Hjelle Marius Kolloen (Moelven IL) 10:17, 16 Jakobsen Vebjørn (Nordre Land IL) 10:29, 17 Fauchald Eskil (Østre Toten Skilag) 10:41, 18 Solbrekken Einar Kristoffer Lundene (Bagn IL) 10:58, 19 Bergsbakken Magnus (Etnedal Skilag) 11:03, 20 Tollehaug Sondre (Etnedal Skilag) 11:07

TOER: Hedda Bakkemo fra NTG-L/ Gjøvik Skiklubb ble nummer to i klassen for kvinner 19/20 år etter Karoline Grøtting fra NTG-L/ Hernes.

TOER: Hedda Bakkemo fra NTG-L/ Gjøvik Skiklubb ble nummer to i klassen for kvinner 19/20 år etter Karoline Grøtting fra NTG-L/ Hernes. Foto:

K 19/20 år, 5km: 1 Grøtting Karoline (Hernes IL) 15:52, 2 Bakkemo Hedda (Gjøvik SK) 16:11, 3 Ramstad Ida (Nittedal IL) 16:12, 4 KLEIVI Kristine (Kjelsås IL) 16:17, 5 Wangen Marie Sølverud (Magnor UL) 16:20, 6 Wenaas Lea Stabæk (Røa IL) 16:39, 7 Galåen Nora Edelsdatter (Kjelsås IL) 16:44, 8 Nordseth Karen Amalie (Hamar SK) 16:55, 9 Sveen Carina (Strandbygda IL) 17:13, 10 Lyngnes Susann Fedreheim (Hamar SK) 17:36, 11 Engen Martine Grøttum (Røa IL) 17:40, 12 Bergquist Kristina (Rømskog IL) 18:08, 13 Silber Natascha Nina (Vind IL) 18:24

K 18 år, 5km: 1 Heggen Anna (Svea Skilag) 15:45, 2 Johnsen Tuva (Raufoss IL Langrenn) 16:11, 3 Seierstad Janne Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 16:37, 4 Aabrekk Ingrid Bergene (Runar, IL) 16:42, 5 Sundgaard Sigrid Jøranli (Søre Ål IL) 16:47, 6 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik SK) 16:55, 7 Loennecken Kaja (Asker SK) 17:24, 7 Moland Maja Kjærås (Stokke IL) 17:24, 9 Plukkerud Caroline (Øyer-Tretten IF) 17:37

K 17 år, 5km: 1 Jeistad Julie (Lismarka Skilag) 16:26, 2 Axelsson Emma (Oppegård IL) 17:04, 3 Norheim Johanne Peroline (Eidsvold Værks Skiklub) 17:27, 4 Haave Maria Masovn (Lillehammer Skiklub) 17:41, 5 Kvamme Kristine Louise (Lillehammer Skiklub) 18:10, 6 Haave Kristina Masovn (Lillehammer Skiklub) 18:15, 7 Prestmo Eline (Lillehammer Skiklub) 19:18, 8 Haslestad Ingeborg Hasle (MjøsSki) 21:18

Kvinner senior, 5km: 1 Østlien Janne (Vind IL) 16:46, 2 Engen Therese (Redalen IL) 17:18, 3 Bakken Betine (Jevnaker Idrettsforening Ski) 17:30

J 16 år, 5km: 1 Storlien Mille Marie (Lillehammer Skiklub) 16:35, 2 Bollingmo Synne Børresen (Raufoss IL Langrenn) 17:29, 3 Vestad Oline (Vågå IL) 17:34, 4 Ulen Aurora Storlien (Lillehammer Skiklub) 17:45, 5 Hamre Maria Lykken (Søre Ål IL) 17:46, 6 Silber Jessica Birgit (Vind IL) 17:57, 7 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag) 18:04, 8 Bekkelund Ada Myhren (Søre Ål IL) 18:22, 9 Ulsrud Selma Byfuglien (Gjøvik SK) 18:36, 10 Wiklund Oline Ødegård (Lillehammer Skiklub) 19:22, 11 Thallaug Mari Grung (Gausdal Skilag) 19:59

J 15 år, 5km: 1 Klevenberg Emma (Gjøvik SK) 17:55, 2 Lagethon Stine Ludahl (Øyer-Tretten IF) 17:58, 3 Røise Nora (Raufoss IL Langrenn) 19:02, 4 Hovde Sara (MjøsSki) 19:14, 5 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 19:52

G 16 år, 5km: 1 Borgen Sivert (Østre Toten Skilag) 14:54, 2 Bjerke Martin (Follebu SK) 14:57, 3 Hovde August (Gjøvik SK) 15:07, 4 Engdal Eskil (Vind IL) 15:30, 5 Lauridsen Ingemar Kristian Aagaard (Lillehammer Skiklub) 15:54, 6 Lien Lars (Gjøvik SK) 16:03, 7 Kristiansen Nikolai (Brandbu IF) 16:11, 8 Røstad Erik (Nordre Land IL) 16:35, 9 Dyste Emil Martman (Østre Toten Skilag) 16:40, 10 Snuggerud Ole Edvard (Gjøvik SK) 16:46, 11 Bakken Brage (Jevnaker Idrettsforening Ski) 16:59, 12 Esp Elias Månum (Etnedal Skilag) 18:21

G 15 år, 5km: 1 Johansen Jørgen Landmark (Lillehammer Skiklub) 15:42, 2 Hoelsveen Mathias (Raufoss IL Langrenn) 16:24, 3 Berge Andreas Heggheim (Kolbukameratene, IL) 16:40, 4 Øien Oskar Stenberg (Øyer-Tretten IF) 16:48, 5 Nilsen Casper Engum (Vind IL) 16:51, 6 Haugen Edvard (Skjåk IL) 17:59, 7 Almsbakken Elias Østvold (Østre Toten Skilag) 18:12, 8 Gulbrandsen-Rognstad Jonas (Moen Sportsklubb) 19:11, 9 Egedius Daniel (Vind IL) 19:44, 10 Vole Ola (Lom IL) 20:40

M 19/20 år, 10km: 1 Karlsen Jostein (Lillehammer Skiklub) 27:38, 2 Ramstad Morten (Gjøvik SK) 28:10, 3 Stenersen Fredrik Glomsrud (Oppegård IL) 28:19, 4 Stenersen Johannes Andberg (Kvaløysletta Skilag) 28:22, 5 Bjørnaa Birk Strand (Lillehammer Skiklub) 28:26, 6 Riste Markus Moen (Østre Toten Skilag) 28:28, 7 Harby Jørgen (Lillehammer Skiklub) 28:43, 8 Karlsen Even (Lillehammer Skiklub) 28:48, 9 Bakken Eskil (Lillehammer Skiklub) 29:07, 10 Ure Olve (Voss IL) 29:16, 11 Zhang Maoxiang (Lillehammer Skiklub) 30:42, 12 Steinsrud Bendik Lae (Raufoss IL Langrenn) 32:14

M 18 år, 10km: 1 Owren Fredrik Hammerdal (Lillehammer Skiklub) 28:15, 2 Strandhaug Fredrik Haugen (Lillehammer Skiklub) 29:53, 3 Myhrvold August (Kjellmyra IL) 30:42, 4 Fremstad Lars Petter Frydenlund (Gjøvik SK) 30:43, 5 Ulsrud Herman Byfuglien (Gjøvik SK) 32:05

M 17 år, 10km: 1 Gammelmo Simen (Svea Skilag) 28:49, 2 Aarstad Edward (Strømmen og Lillestrøm SK) 29:04, 3 Wangen Vemund (Lillehammer Skiklub) 29:20, 4 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 29:22, 5 Galåen Johannes Edelssønn (Kjelsås IL) 29:26, 6 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 30:03, 7 Fjøsne-Hexeberg Trym (Nittedal IL) 31:06, 8 Jevanord Henrik (Moelven IL) 31:13, 9 Berge Sivert Laderud (Svea Skilag) 31:30, 10 Wangen Kristian Mathias Sølverud (Magnor UL) 31:36, 11 Arvesen Ole Marius (Svea Skilag) 31:38, 12 Giæver Adam Nils (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 31:43, 13 Gorset Emil Solan (Svea Skilag) 33:26

Menn senior, 10km: 1 Vesterås Marius Viken (Varde IL) 27:29, 2 FLUGSTAD Fredrik Fuglerud (Gjøvik SK) 28:06, 3 Xiateke Nuerbolati (Lillehammer Skiklub) 29:45, 4 Ulberg Stian (Skrautvål IL) 32:29

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags