Punktum for banesesongen: Ottosen dobbeltvant

Roger Ottosen satte punktum for skytternes banesesong ved å vinne både Høsttreffen og Tyttebærstevnet.

Roger Ottosen satte punktum for skytternes banesesong ved å vinne både Høsttreffen og Tyttebærstevnet. Foto:

Av

Roger Ottosen fra Vestre Toten skytterlag total-vant begge stevnene da DFS-skytternes banesesong på lokale standplasser ble avsluttet i helga.

DEL

Den beste poengsummen presterte kolbuingen i det tradisjonelle Tyttebærstevnet på Lygna, der vinnerne får - et spann med tyttebær som ekstrapremie. 347 ble sluttsummen på Lygna, to foran lagkameraten John Arild Knapp på andreplass.

I Høsttreffen til Gjøvik og Brusveen ble det 346, og knepen stevneseier til Ottosen etter en jevn duell med numedølen Rune Albjerk som også greide 346.

Dobbeltvinnere

Nå var ikke Ottosen den eneste som dobbeltvant. Det gjorde også Odd Kolsrud i V73, Arne Opgården Magnussen i klasse to og Tuva Bakke i eldre rekrutt.

Odd Kolsrud presterte to nye serier til fullt hus 350.

Odd Kolsrud presterte to nye serier til fullt hus 350. Foto:

Kolsrud gjorde det på «vanlig» måte med å sette samtlige skudd i tieren, mens Tuva Bakke greide 350 i Høsttreffen, mens det ble «borte» to poeng på Lygna. Magnussen vant klasse to i begge stevnene med 337 på begge arenaer. På Lygna sørget dessuten Hans Beck for hjemmeseier i V55 med 344.

Karusellfinale

Som det endelige punktum for banesesongen hadde Oplands-skytterne finale i kretskarusellen i Nordre Land søndag. Her ble John Arild Knapp totalvinner med 341 poeng, mens det ble følgende vinnere i de øvrige klassene: Klasse 4, Per Olav Tangen, Tingelstad 322, klasse 3: Jens Erik Kleven Sveum, Skude 312, klasse 2, Arne Opgården Magnussen, S. Land 336, V55, Terje Holm, S. Land 339, V65, Kari grina, Randsfjord 347, V73, Oddvar Tangen, Tingelstad 350, eldre junior, Eskil Myhre, V. Toten 332, junior, Vetle R. Engen, Snertingdal 346, elde rekrutt, Ingrid Halvorsrud, Viken 344, rekrutt Mathea Hasvold, N. Land 347.

Resultater Høsttreffen

Mesterskap:

3-5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten (5) 346, 2. Rune Albjerk, Jondalen (5) 346, 3. Wenke Blien, Flikka (5) 345, 4. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen (5) 342, 5. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen (5) 341,

Klasse 2: 1. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 337, 2. Joakim Engen, Snertingdal 334, 3. Sindre Libakken, Gjøvik og Brusveen 314, 4. Dag Sørum, Søndre Land 229,

Klasse 1: 1. Halvor Dahle Meland, Åmot 247, 2. Kristin Kopland, Skarpskytten 241, 3. Bjørn Egge, Brandbu 240, 4. Audun Libakken, Gjøvik og Brusveen 235, 5. Per Einar Berger, Vestre Toten 228,

V55: 1. Trond Nygård, Nes/Hovind 345, 2. Lars Ole Nygaard, Åmot 344, 3. Terje Holm, Søndre Land 343, 4. Geir Hoff, Gjøvik og Brusveen 341, 5. Karl Emil Grina, Tingelstad 339,

V65: 1. Magnar Konningrud, Nes (Hedmark) 348, 2. Tille Skogsrud, Tangen 346, 3. Ole Bergene, Etnedal 346, 4. Gunnhild Svenstad, Fagernes 346, 5. Per Olav Faldbakken, Stange og Romedal 345,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Oddvar Tangen, Tingelstad 349, 3. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen 349, 4. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 348, 5. Hans K. Engen, Snertingdal 248,

Eldre Junior 18 år: 1. Bjørnar Kjønstad Halvorsen, Flesberg 342, 2. Eskil Myhre, Vestre Toten 334, 3. Ola Myki, Løiten 315, 4. Markus Haugen, Fåberg 307,

Junior 16-17 år: 1. Jenny R Lund, Blaker 349, 2. Tonje Wehn Ødegård, Moss og Våler 349, 3. Hedda Elisabeth Gjerstad, Stange og Romedal 349, 4. Sander Harildstad, Lismarken 348, 5. Vetle Ringsveen Engen, Snertingdal 348,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 350, 2. Remi Gram, Nordre Land 345, 3. Martine Evenrud, Viken (opland) 327, 4. Frederik Haugen, Fåberg 244, 5. Oskar Skaugen, Åsheim 239,

Rekrutt 11-13 år: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 342, 2. Nora Albjerk, Jondalen 338, 3. Mathea Hasvold, Nordre Land 336, 4. Lars Johannes K. Olsen, Skarpskytten 334, 5. Aurora Bratli, Viken (opland) 329,

Nybegynner voksen: 1. Tobias Barlund, Asker 237, 2. Sander Thoresen, Snertingdal 234,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten 246, 2. Wenke Blien, Flikka 246, 3. Rune Albjerk, Jondalen 246, 4. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 244, 5. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 242, 6. John Arild Knapp, Vestre Toten 242, 7. Karl Johan Olsen, Skarpskytten 238, 8. Morten Velo, Ringerike 238, 9. Torkil Hopmark, Smøla 237, 10. Kjell Oddbjørn Stensæter, Gol og Ødegården 236, 11. Tor-Arne Solbakken, Rygge 235,

Klasse 4: 1. Jonny Myhre, Vestre Toten 240, 2. Einar Furuseth, Lismarken 239, 3. Einar Myki, Løiten 238, 4. Håvard M. Ellefsen, Byneset 235, 5. Ken Roger Stø, Vinstra 233, 6. Kristian Krubel Djupnes, Gjøvik og Brusveen 233, 7. Maren Oline Nygaard, Åmot 230, 8. Nils O Knutsen, Østre Bærum 224,

Klasse 3: 1. Terje Hansen, Skarpskytten 237, 2. Kjell Kristian Straume, Såner 233, 3. Syver Kristiansen, Lunner 221, 4. Bjarne Sveen, Torpa 219,

Klasse 2: 1. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 240, 2. Joakim Engen, Snertingdal 239, 3. Dag Sørum, Søndre Land 229, 4. Sindre Libakken, Gjøvik og Brusveen 226,

Klasse 1: 1. Halvor Dahle Meland, Åmot 247, 2. Kristin Kopland, Skarpskytten 241, 3. Bjørn Egge, Brandbu 240, 4. Audun Libakken, Gjøvik og Brusveen 235, 5. Per Einar Berger, Vestre Toten 228, 6. Jan Olav Skinstad, Skude 212,

V55: 1. Trond Nygård, Nes/Hovind 247, 2. Karl Emil Grina, Tingelstad 246, 3. Terje Holm, Søndre Land 246, 4. Lars Ole Nygaard, Åmot 245, 5. Geir Hoff, Gjøvik og Brusveen 244, 6. Steinar Dalby, Aasveen 243, 7. Svein Solheim, Nordre Land 242, 8. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 242, 9. Hans O Kveli, Oslo Østre 240, 10. Bjørn Cato Djupnes, Gjøvik og Brusveen 238, 11. Ove Johansen, Vestre Toten 236, 12. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 234,

V65: 1. Magnar Konningrud, Nes (Hedmark) 250, 2. Tille Skogsrud, Tangen 246, 3. Johannes Rundhaug, Etnedal 246, 4. Ole Bergene, Etnedal 246, 5. Per Olav Faldbakken, Stange og Romedal 246, 6. Bjørn Tore Stø, Vinstra 246, 7. Gunnhild Svenstad, Fagernes 246,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Oddvar Tangen, Tingelstad 250, 3. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 250, 4. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen 249, 5. Hans K. Engen, Snertingdal 248, 6. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 244, 7. Thor Erik Storholm, Osen 236,

Eldre Junior 18 år: 1. Bjørnar Kjønstad Halvorsen, Flesberg 243, 2. Eskil Myhre, Vestre Toten 239, 3. Ola Myki, Løiten 223, 4. Markus Haugen, Fåberg 211,

Junior 16-17 år: 1. Tonje Wehn Ødegård, Moss og Våler 250, 2. Hedda Elisabeth Gjerstad, Stange og Romedal 249, 2. Jenny R Lund, Blaker 249, 4. Vetle Ringsveen Engen, Snertingdal 249, 5. Sander Harildstad, Lismarken 248, 6. Hans Petter Aas-Hveem, Rygge 245, 7. Ola-Johan Dybvik, Langevåg 245, 8. Fredrik G. Kristiansen, Blaker 244, 9. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 244, 10. Håkon Skaugen, Åsheim 231,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 250, 2. Remi Gram, Nordre Land 246, 3. Frederik Haugen, Fåberg 244, 4. Oskar Skaugen, Åsheim 239, 5. Martine Evenrud, Viken (opland) 238,

Rekrutt 11-13 år: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 244, 2. Lars Johannes K. Olsen, Skarpskytten 242, 2. Mathea Hasvold, Nordre Land 242, 4. Nora Albjerk, Jondalen 240, 5. Aurora Bratli, Viken (opland) 238, 6. Ole-Thomas Vaskinn, Randsfjord 233,

Nybegynner ung: Mari kristoffersen, Gjøvik og Brusveen 243, Helene Libakken, Gjøvik og Brusveen 214,

Nybegynner voksen: 1. Tobias Barlund, Asker 237, 2. Sander Thoresen, Snertingdal 234.

Resultater Tyttebærstevnet

Mesterskap:

3-5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten (5) 347, 2. John Arild Knapp, Vestre Toten (5) 345, 3. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen (5) 344, 4. Hans Framstad Skaare, Tingelstad (5) 343, 5. Tor-Arne Solbakken, Rygge (5) 343,

Klasse 2: 1. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 337, 2. Vegar Grønberg, Tingelstad 326, 3. Dag Sørum, Søndre Land 231,

Klasse 1: 1. Halvor Dahle Meland, Åmot 248, 2. Helene Daniloff, Tingelstad 239, 3. Espen Bjørdal Kristiansen, Tingelstad 237, 4. Jan Olav Skinstad, Skude 209,

V55: 1. Hans Bech, Tingelstad 344, 2. Karl Emil Grina, Tingelstad 344, 3. Terje Holm, Søndre Land 341, 4. Gunnar Myrset, Ringerike 340, 5. Lars Ole Nygaard, Åmot 340,

V65: 1. Arild Karlsen, Spydeberg 348, 2. Johannes Rundhaug, Etnedal 346, 3. Ole Bergene, Etnedal 341, 4. Bjørn Tore Stø, Vinstra 244,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Oddvar Tangen, Tingelstad 350, 3. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen 350, 4. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 348, 5. Jan-Erik Foss, Østre Bærum 344,

Eldre Junior 18 år: 1. Bjørnar Kjønstad Halvorsen, Flesberg 337, 2. Eskil Myhre, Vestre Toten 334,

Junior 16-17 år: 1. Sander Harildstad, Lismarken 349, 2. Hans Petter Aas-Hveem, Rygge 349, 3. Tonje Wehn Ødegård, Moss og Våler 347, 4. Jenny R Lund, Blaker 345, 5. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 342,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 348, 2. Robert Miller, Nittedal 343, 3. Oskar Skaugen, Åsheim 240,

Rekrutt 11-13 år: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 346, 2. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 342, 3. Aurora Bratli, Viken (opland) 338, 4. Erik Aleksander Hansen Hagen, Tingelstad 335, 5. Nora Albjerk, Jondalen 334,

Nybegynner voksen: 1. Hanne Nilsen, Tingelstad 246, 2. Tobias Barlund, Asker 236,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten 247, 2. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 245, 3. John Arild Knapp, Vestre Toten 245, 4. Rune Albjerk, Jondalen 244, 5. Hans Framstad Skaare, Tingelstad 243, 6. Kjell Oddbjørn Stensæter, Gol og Ødegården 243, 7. Tor-Arne Solbakken, Rygge 243, 8. Wenke Blien, Flikka 241, 9. Bjørn Willand, Tyristrand 240, 10. Morten Velo, Ringerike 239, 11. Tore Johansen, Oslo Østre 237, 12. Torkil Hopmark, Smøla 236, 13. Syver Jotun, Nordstrand 235,

Klasse 4: 1. Håvard M. Ellefsen, Byneset 243, 2. Maren Oline Nygaard, Åmot 235, 3. Ken Roger Stø, Vinstra 230, 4. Per Olav Tangen, Tingelstad 228, 5. Tore Hoff, Tingelstad 227, 6. Nils O Knutsen, Østre Bærum 217,

Klasse 3: 1. Kjell Kristian Straume, Såner 238, 2. Ole Martin Tvetbråten, Nittedal 234, 3. Bjarne Sveen, Torpa 226, 4. Syver Kristiansen, Lunner 215, 5. Erik Bakke, Fiskum 211, 6. Truls Kluften, Nittedal 201,

Klasse 2: 1. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 239, 2. Dag Sørum, Søndre Land 231, 3. Vegar Grønberg, Tingelstad 229,

Klasse 1: 1. Halvor Dahle Meland, Åmot 248, 2. Helene Daniloff, Tingelstad 239, 3. Espen Bjørdal Kristiansen, Tingelstad 237, 4. Jan Olav Skinstad, Skude 209,

V55: 1. Lars Ole Nygaard, Åmot 245, 2. Hans Bech, Tingelstad 245, 3. Karl Emil Grina, Tingelstad 244, 4. Terje Holm, Søndre Land 243, 5. Gunnar Myrset, Ringerike 242, 6. Svein Solheim, Nordre Land 242, 7. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 241, 8. Ove Johansen, Vestre Toten 241, 9. Hans O Kveli, Oslo Østre 240, 10. Bjørn Lien, Eidsvoll Verk 240, 11. Lars Pettersbakken, Tingelstad 239, 12. Trond Nygård, Nes/Hovind 239, 13. Jarle Gården, Skarpskytten 238, 14. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 234, 15. Bjørn Cato Djupnes, Gjøvik og Brusveen 234,

V65: 1. Arild Karlsen, Spydeberg 250, 2. Johannes Rundhaug, Etnedal 248, 3. Bjørn Tore Stø, Vinstra 244, 4. Ole Bergene, Etnedal 243,

V73: 1. Oddvar Tangen, Tingelstad 250, 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 3. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen 250, 4. Egil Grina, Lunner 249, 5. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 249, 6. Svein H. Myhre, Tyristrand 247, 7. Jan-Erik Foss, Østre Bærum 244, 8. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 241, 9. Bjørn Sørum, Skude 205,

Eldre Junior 18 år: 1. Bjørnar Kjønstad Halvorsen, Flesberg 239, 2. Eskil Myhre, Vestre Toten 235,

Junior 16-17 år: 1. Sander Harildstad, Lismarken 249, 2. Tonje Wehn Ødegård, Moss og Våler 249, 3. Hans Petter Aas-Hveem, Rygge 249, 4. Jenny R Lund, Blaker 248, 5. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 244, 6. Ola-Johan Dybvik, Langevåg 242, 7. Fredrik G. Kristiansen, Blaker 238, 8. Håkon Skaugen, Åsheim 237, 9. Eirik Nytun Nergård, Nittedal 228,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 248, 2. Robert Miller, Nittedal 246, 3. Oskar Skaugen, Åsheim 240,

Rekrutt 11-13 år: 1. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 247, 2. Jens Olsrud Østli, Tangen 246, 3. Aurora Bratli, Viken (opland) 240, 4. Erik Aleksander Hansen Hagen, Tingelstad 239, 5. Nora Albjerk, Jondalen 234, 6. Tomine Borgli, Tingelstad 230, 7. Sindre Ingebretsen Solheim, Tingelstad 227, 8. Ole-Thomas Vaskinn, Randsfjord 222, 9. Audun Sonflå, Tingelstad 197,

Nybegynner ung: Sigurd Stenberg, Tingelstad 237,

Nybegynner voksen: 1. Hanne Nilsen, Tingelstad 246, 2. Tobias Barlund, Asker 236,

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags