Ottosen og Øiom delte seirene seg imellom

Både Anne Ingeborg Sogn Øiom og Roger Ottosen viste stødig form i de tre lokale skytterstevnene andre pinsedag.

Både Anne Ingeborg Sogn Øiom og Roger Ottosen viste stødig form i de tre lokale skytterstevnene andre pinsedag. Foto:

Av

Roger Ottosen og Anne Ingeborg Sogn Øiom delte på seirene i de tre skytterstevnene i Land og Etnedal andre pinsedag.

DEL

Begge leverte solide prestasjoner som lover bra foran landsdelskretsstevnet som går på Tynset kommende helg.

Ottosen høyest

Det ble Roger Ottosen som leverte den høyeste poengsummen av de to. I Torpa skytterlags stevne tangerte han sesongbeste da han toppet mesterskapslista med 348 poeng. Her ble det tredjeplass til Øiom med 346 som sluttsum.

I Bjørn Solbergs minnestevne på Dokka stoppet de to helt likt med 347 poeng, i serier der begge sanket 17 innertiere. Dermed ble det delt stevneseier og aksje i vandrepokalen til begge to.

I Etnedal tok Øiom sitt monn igjen. Der var det hennes tur til å «ta kaka». 345 poeng ble resultatet her. Det var ett mer enn de to øvrige på pallen.

Blinkmaskinen

Også i helga herjet superveteranen fra Begnadalen, Odd Kolsrud med konkurrentene sine. Hen skjøt med stor selvfølgelighet fullt hus 350 poeng i alle de tre stevnene, og vant V73-klassen i alle. I Torpa ble han tett fulgt av Lunner-skytteren Egil Grina som også la inn 35 tiere.

Odd Kolsrud vant tre strake stevneseiere av tre mulige.

Odd Kolsrud vant tre strake stevneseiere av tre mulige. Foto:

Den andre lokale veteranskytteren med favorittstempel mot landsdelsstevnet, Oddvar Staxrud vant i Torpa med 347 og på Dokka med 346, mens han fikk stryk av arrangørlagets Tor Bjørnødegård i Etnedal. Begge stoppet med 344 med etnedølen først på prioritering.

I Etnedal ble det dessuten hjemmeseier til Johannes Rundhaug i V65 der han greide 348.

Lovende av Tuva Bakke

Viken skytterlags Tuva Bakke presterte solid også denne skytter-runden. Hun vant eldre rekrutt i Etnedal med fullt hus 350 foran øystreslidringen Håvard Berg som også skjøt fullt. I Torpa la hun også inn 35 tiere, men for snaut med innertiere førte henne inn på tredjeplass.

I Etnedal skjøt Vikens Aurora Bratli seg til en fin tredjeplass i rekruttklassen i en serie som ga 345 poeng.

Resultater

Pinsestevnet 2019, Torpa Skytterlag, 10. juni 2019:

Mesterskap:

3-5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten (5) 348, 2. Dag Lien, Løiten (5) 347, 3. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord (5) 346, 4. Gunnar Halbjørhus, Hemsedal (5) 346, 5. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil (5) 345,

Klasse 2: 1. Jørn Hansson, Løiten 343, 2. Terje Kvestad, Kongsberg 341, 3. Joakim Engen, Snertingdal 340, 4. Olav Grostølen, Geilo 337, 5. John Ørjan Marthinsen, Ådal 335,

Klasse 1: 1. Jan Egil Tangen, Tingelstad 243, 2. Trond Hushagen, Nannestad 242, 3. Anders Brukstuen, Lismarken 239, 4. Nils-Henrik Jamne, Sigdal 236, 5. Jan Olav Skinstad, Skude 214,

V55: 1. Oddvar Staxrud, Tingelstad 347, 2. Egil Kristiansen, Lunner 347, 3. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 345, 4. Bjørn Myrset, Nordskogbygda 343, 5. Steinar Dalby, Aasveen 342,

V65: 1. Terje Hågensen, Stange og Romedal 350, 2. Åge Steinslett, Fåberg 348, 3. Magnar Konningrud, Nes (Hedmark) 348, 4. Johannes Rundhaug, Etnedal 346, 5. Finn Olav Nordli, Tingelstad 346,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Egil Grina, Lunner 350, 3. Oddvar Tangen, Tingelstad 349, 4. Arne Helseth, Tangen 349, 4. Knut Nordnes, Nordskogbygda 349,

Eldre Junior 18 år: 1. Jostein Kjernli, Østre Gausdal 345, 2. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 345, 3. Simen Karinus Lang-Ree, Sørskogbygda 331, 4. Ola Myki, Løiten 327,

Junior 16–17 år: 1. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 350, 2. Sander Harildstad, Lismarken 350, 3. Martine Sve, Stranda 349, 4. Gaute Grøterud, Sigdal 348, 5. Vetle R. Engen, Snertingdal 348,

Eldre rekrutt 14–15 år: 1. Eskil Grøterud, Sigdal 350, 2. Edvard Haugen, Lom og Skjåk 350, 3. Tuva Bakke, Viken (oppland) 350, 4. Anna Aalberg Grønås, Lillehammer 349, 5. Markus Henriksen, Viken (oppland) 348,

Rekrutt 11–13 år: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 346, 2. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 344, 3. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 343, 4. Mathea Hasvold, Nordre Land 342, 5. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 342,

Nybegynner voksen: 1. Lise Disen Bekkelund, Sørskogbygda 246, 2. Hanne Nilsen, Tingelstad 245, 3. Anna Sofie Haugseth, Østre Gausdal 236, 4. Anne Kristin Haugsjordet, Vinstra 235, 5. Paul Nyengen Larsen, Fåberg 230,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten 248, 2. Dag Lien, Løiten 247, 3. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord 246, 4. Gunnar Halbjørhus, Hemsedal 246, 5. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 245, 6. Anton Rudland, Ringebu og Fåvang 245, 7. Sindre Nordvik, Løiten 245, 8. Marius Mellembakken, Sørskogbygda 244, 9. Erland Ødegård, Tingelstad 244, 10. Thomas R. Kristiansen, Lunner 243, 11. Anders Kolrud, Østre Gausdal 243, 12. Amund Ødegård, Tingelstad 243, 13. Jan-Eivind Skjæret, Jordet og Tenaasen 243, 14. Tommy Johansen, Høland/Bjørkelangen 243, 15. Helge Norberg, Oslo Østre 242, 16. Knut Olav Olsen, Skarpskytten 242, 17. Bjørner Kolrud, Østre Gausdal 242, 18. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali 242, 19. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen 241, 20. Jan Andre Runhovde, Rygge 241, 21. Kurt Eirik Bekkevold, Oslo Østre 241, 22. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 240, 22. Jon Inge Vestby, Lismarken 240, 24. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 239, 25. Rune Kjølgård, Lillehammer 239, 25. Bjørn Lind, Jordet og Tenaasen 239, 27. Odd Ivar Pedersen Lang-Ree, Elverum 238, 28. Arne Fossmo, Ringebu og Fåvang 238, 29. Kristoffer Øibakken, Åsheim 237, 30. Hans Framstad Skaare, Tingelstad 237, 31. Terje Svarteberg, Geilo 237, 32. Miriam Jeanette Bjerklund, Rygge 236, 33. John Arild Knapp, Vestre Toten 236, 34. Kjell Oddbjørn Stensæter, Gol og Ødegården 236, 35. Marius Malme, Fåberg 236, 36. Hanne Gussow Thoresen, Ringerike 235, 37. Kai Gjølberg, Nordre Land 231, 38. Linn Hege Bakken, Ringebu og Fåvang 230,

Klasse 4: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 244, 2. Martin N. Voss, Stavanger 242, 3. Thore Larsen, Østre Gausdal 240, 4. Paul Flatlien, Skude 237, 5. Ingrid Hegge, Øystre Slidre 237, 6. Pål Kristian Kværneng, Løiten 237, 7. Frank Sve, Stranda 236, 8. Per Olav Tangen, Tingelstad 236, 9. Ole Brukstuen, Lismarken 236, 10. Pål Skogen, Nordre Land 236, 11. Sverre Sørum, Bjoneroa 235, 12. Mariann Opperud, Ådal 235, 13. Tove Linnerud, Hemsedal 235, 14. Einar Furuseth, Lismarken 235, 15. Einar Myki, Løiten 234, 16. Bjørn Olav Nyfløt, Øyer/Dølen 234, 17. Sondre Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 233, 18. Anders Haugen, Lom og Skjåk 232, 19. Birgit Rønningen, Østre Gausdal 232, 20. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali 232, 21. Lars Erik Kristiansen, Lunner 231, 22. Linn Dagslott, Målselv 230, 23. Ann Iren Rønningsgrind, Geilo 230, 24. Bjørn Einar Andersen, Nordre Land 229, 25. Per Asle Nordli, Asker 228, 26. Ken Roger Stø, Vinstra 227, 27. Jørgen Brukstuen, Lismarken 227,

Klasse 3: 1. Elin Grøndalen, Hemsedal 237, 2. Trond Erling Andersen, Nordre Land 232, 3. Jens Erik Kleven Sveum, Skude 229, 4. Ole Tønderum, Nordre Land 224, 5. Leif Hagen, Ådal 220, 6. Jon Ola Høydahl Grostølen, Geilo 219, 7. Bjarne Sveen, Torpa 204,

Klasse 2: 1. Jørn Hansson, Løiten 247, 2. Terje Kvestad, Kongsberg 244, 3. Joakim Engen, Snertingdal 242, 4. John Ørjan Marthinsen, Ådal 240, 5. Olav Grostølen, Geilo 240, 6. Amund Myrheim, Jordet og Tenaasen 239, 7. Dag Sørum, Søndre Land 235, 8. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 235, 9. Helge Voss, Stavanger 234, 10. Anita Nodland, Beito 233, 11. Jonas Sveum, Nordre Land 230, 12. Per Villy Nygård, Snertingdal 230, 13. Tom Olav Knutsen, Søndre Land 229, 14. Gunnar Sigmund Dignæs, Ådal 221,

Klasse 1: 1. Jan Egil Tangen, Tingelstad 243, 2. Trond Hushagen, Nannestad 242, 3. Anders Brukstuen, Lismarken 239, 4. Nils-Henrik Jamne, Sigdal 236, 5. Jan Olav Skinstad, Skude 214,

V55: 1. Oddvar Staxrud, Tingelstad 249, 2. Bjørn Myrset, Nordskogbygda 247, 3. Egil Kristiansen, Lunner 247, 4. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 247, 5. Steinar Dalby, Aasveen 246, 6. Karl Emil Grina, Tingelstad 245, 7. Terje Holm, Søndre Land 245, 8. Geir Håkon Nystuen, Tynset 244, 9. Hans Bech, Tingelstad 243, 10. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 241, 11. Geir Hoff, Gjøvik og Brusveen 240, 12. Per Egil Storsveen, Løiten 239, 13. Kjell Svarteberg, Geilo 238, 14. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 237, 15. Lars Pettersbakken, Tingelstad 235, 16. May Britt Nordli, Ringerike 235, 17. Bjørn Lien, Eidsvoll Verk 234, 18. Bengt Næss, Hafslo 233, 19. Lage Bakken, Torpa 232, 20. Bjørn Cato Djupnes, Gjøvik og Brusveen 211,

V65: 1. Johannes Rundhaug, Etnedal 250, 1. Terje Hågensen, Stange og Romedal 250, 3. Åge Steinslett, Fåberg 249, 4. Bjørn Tore Stø, Vinstra 249, 5. Finn Olav Nordli, Tingelstad 248, 6. Magnar Konningrud, Nes (Hedmark) 248, 7. Arne Rogne, Øystre Slidre 247, 8. Arne Olav Bekkemellem, Gjøvik og Brusveen 246, 9. Per Olav Faldbakken, Stange og Romedal 246, 10. Tille Skogsrud, Tangen 245, 11. Knut Skaug, Åsheim 240, 12. Gunnar Ekrem, Ådal 238, 13. Bjørn Lidsheim, Ullensvang 236,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Arne Helseth, Tangen 250, 2. Knut Nordnes, Nordskogbygda 250, 4. Rolv Baadshaug, Brumunddal 250, 5. Egil Grina, Lunner 250, 6. Terje Mikalsen, Tangen 249, 7. Oddvar Tangen, Tingelstad 249, 8. Ole Jørgen Klaseie, Nordre Land 249, 9. Bernt Rønningen, Fåberg 248, 10. Erik Skaug, Åsheim 248, 11. Hans K. Engen, Snertingdal 248, 12. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 247, 13. Odd Arne Køhl, Elverum 247, 14. Gunnar Skjæret, Jordet og Tenaasen 245, 15. Kjell Engene, Nes og Bromma 245, 16. Ove Evensen, Lismarken 243, 17. Sverre Eriksen, Ådal 242, 18. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 241, 19. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 240, 20. Oddvar Grønlien, Stange og Romedal 235, 21. Thor Erik Storholm, Osen 232, 22. Bjørn Sørum, Skude 231, 23. Ole Andreas Reistad, Aasveen 226, 24. Gudmund Røstad, Viken (oppland) 194,

Eldre Junior 18 år: 1. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 246, 2. Jostein Kjernli, Østre Gausdal 245, 3. Simen Karinus Lang-Ree, Sørskogbygda 231, 4. Ola Myki, Løiten 229,

Junior 16–17 år: 1. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 250, 2. Sander Harildstad, Lismarken 250, 3. Martine Sve, Stranda 249, 4. Gaute Grøterud, Sigdal 248, 5. Amund Wardberg Høiby, Lismarken 248, 5. Vetle R. Engen, Snertingdal 248, 7. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 247, 8. Ruben Myrset, Nordskogbygda 247, 9. Hans Kristian Dokken, Nordre Land 246, 10. Simen Roko Krogstie, Åsnes 245, 11. Eskil Haugen, Lismarken 244, 12. Lars Jakobsen, Fåberg 243, 13. Halvor Einarsrud Knutsen, Søndre Land 243, 14. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 243, 15. Erlend Rudland, Ringebu og Fåvang 242, 16. Bjørn Olav Robøle, Øystre Slidre 237, 17. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 235, 18. Petter Andre Marthinsen, Ådal 227, 19. Tonje Nyengen Larsen, Fåberg 225, 20. Aurora Beate Myrset, Nordskogbygda 194,

Eldre rekrutt 14–15 år: 1. Edvard Haugen, Lom og Skjåk 250, 2. Eskil Grøterud, Sigdal 250, 3. Tuva Bakke, Viken (oppland) 250, 4. Anna Aalberg Grønås, Lillehammer 249, 5. Aleksander Myrheim, Jordet og Tenaasen 248, 6. Håvard Berg, Øystre Slidre 248, 7. Markus Henriksen, Viken (oppland) 248, 8. Robin Nymoen, Jordet og Tenaasen 247, 9. Knut Ola Skogen, Ringebu og Fåvang 246, 10. Eirin Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 243, 11. Knut Markeng, Snertingdal 239, 12. Even Grønvold Åmodt, Torpa 238, 13. Martine Evenrud, Viken (oppland) 234, 14. Vetle Thoresen Fjelldal, Snertingdal 228, 15. Iver Braastad, Ringebu og Fåvang 221, 16. Anders Markeng, Snertingdal 210,

Rekrutt 11–13 år: 1. Anne Birgit Dokken, Nordre Land 246, 2. Jens Olsrud Østli, Tangen 246, 3. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 246, 4. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 245, 5. Per Emil Sviund, Snertingdal 245, 6. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 245, 7. Mathea Hasvold, Nordre Land 243, 8. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 243, 9. Andreas Segelstad, Ringebu og Fåvang 242, 10. Aurora Bratli, Viken (oppland) 234, 11. Erik Aleksander Hansen Hagen, Tingelstad 231, 12. Amund Berge Holen, Ringebu og Fåvang 230, 13. Ferdinand Thoresen Fjelldal, Snertingdal 227, 14. Ola Strand Nystuen, Løiten 222, 15. Anna Jakobsen, Fåberg 0,

Nybegynner ung: Odin Segelstad, Ringebu og Fåvang 243, Sivert Alund, Snertingdal 236, Halvor Skiaker Alund, Snertingdal 234, Martin Knuts, Ringebu og Fåvang 232, Amalie Nordli, Tingelstad 231, Mathea Berge Holen, Ringebu og Fåvang 231, Gunhild Kjos Braastad, Ringebu og Fåvang 226, Ane Braastad, Ringebu og Fåvang 205,

Nybegynner voksen: 1. Lise Disen Bekkelund, Sørskogbygda 246, 2. Hanne Nilsen, Tingelstad 245, 3. Anna Sofie Haugseth, Østre Gausdal 236, 4. Anne Kristin Haugsjordet, Vinstra 235, 5. Paul Nyengen Larsen, Fåberg 230, 6. Sander Thoresen, Snertingdal 217,

Bjørn Solbergs minnestevne, Nordre Land Skytterlag, 10. juni 2019:

Mesterskap:

3-5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten (5) 347, 1. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord (5) 347, 3. Terje Svarteberg, Geilo (5) 347, 4. Dag Lien, Løiten (5) 345, 5. Morten Støen, Randsfjord (5) 344,

Klasse 2: 1. Jørn Hansson, Løiten 343, 2. Amund Myrheim, Jordet og Tenaasen 340, 3. Olav Grostølen, Geilo 339, 4. Terje Kvestad, Kongsberg 336, 5. Helge Voss, Stavanger 332,

Klasse 1: 1. Anders Brukstuen, Lismarken 244, 2. Jan Egil Tangen, Tingelstad 240, 3. Nils-Henrik Jamne, Sigdal 235, 4. Trond Hushagen, Nannestad 232, 5. Alf Bjørseth, Viken (oppland) 217,

V55: 1. Oddvar Staxrud, Tingelstad 346, 2. Terje Holm, Søndre Land 344, 3. Geir Håkon Nystuen, Tynset 344, 4. Hans Bech, Tingelstad 342, 5. Egil Kristiansen, Lunner 342,

V65: 1. Åge Steinslett, Fåberg 349, 2. Magnar Konningrud, Nes (Hedmark) 349, 3. Gunnar Ekrem, Ådal 348, 3. Arne Rogne, Øystre Slidre 348, 5. Arne Olav Bekkemellem, Gjøvik og Brusveen 347,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Gunnar Skjæret, Jordet og Tenaasen 350, 3. Odd Arne Køhl, Elverum 350, 3. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 350, 5. Rolv Baadshaug, Brumunddal 350,

Eldre Junior 18 år: 1. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 344, 2. Ruben Myrset, Nordskogbygda 342, 3. Jostein Kjernli, Østre Gausdal 334, 4. Ole-Thomas Groseth, Ådal 331, 5. Ola Myki, Løiten 228,

Junior 16–17 år: 1. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 349, 2. Sander Harildstad, Lismarken 348, 3. Sivert Krangnes, Ådal 346, 4. Hans Kristian Dokken, Nordre Land 346, 5. Martine Sve, Stranda 346,

Eldre rekrutt 14–15 år: 1. Eskil Grøterud, Sigdal 350, 2. Anna Aalberg Grønås, Lillehammer 350, 3. Aleksander Myrheim, Jordet og Tenaasen 349, 4. Håvard Berg, Øystre Slidre 348, 5. Tuva Bakke, Viken (oppland) 348,

Rekrutt 11–13 år: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 349, 2. Ola Strand Nystuen, Løiten 348, 3. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 341, 4. Anne Birgit Dokken, Nordre Land 338, 5. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 338,

Nybegynner voksen: 1. Hanne Nilsen, Tingelstad 239, 2. Anna Sofie Haugseth, Østre Gausdal 238, 3. Paul Nyengen Larsen, Fåberg 236,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Roger Ottosen, Vestre Toten 247, 2. Terje Svarteberg, Geilo 247, 3. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord 247, 4. Dag Lien, Løiten 246, 5. Morten Støen, Randsfjord 246, 6. Hans Framstad Skaare, Tingelstad 245, 7. Gunnar Halbjørhus, Hemsedal 244, 8. Marius Mellembakken, Sørskogbygda 244, 9. Helge Norberg, Oslo Østre 244, 10. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 243, 11. Thomas R. Kristiansen, Lunner 243, 12. Kristoffer Øibakken, Åsheim 243, 12. Sindre Nordvik, Løiten 243, 14. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 242, 15. Amund Ødegård, Tingelstad 242, 16. Arne Fossmo, Ringebu og Fåvang 242, 17. Anton Rudland, Ringebu og Fåvang 241, 18. Bjørner Kolrud, Østre Gausdal 241, 19. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 241, 20. Miriam Jeanette Bjerklund, Rygge 240, 21. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali 240, 22. Erland Ødegård, Tingelstad 240, 23. Jan Andre Runhovde, Rygge 240, 24. Bjørn Lind, Jordet og Tenaasen 240, 25. Arne Erik Christophersen, Lismarken 240, 26. Kjetil Andre Oliversen, Stange og Romedal 239, 27. Kurt Eirik Bekkevold, Oslo Østre 239, 28. Jan-Eivind Skjæret, Jordet og Tenaasen 238, 29. Rune Kjølgård, Lillehammer 237, 30. John Arild Knapp, Vestre Toten 237, 31. Marius Malme, Fåberg 237, 32. Jon Inge Vestby, Lismarken 236, 33. Knut Olav Olsen, Skarpskytten 235, 34. Hanne Gussow Thoresen, Ringerike 227,

Klasse 4: 1. Birgit Rønningen, Østre Gausdal 245, 2. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 244, 3. Martin N. Voss, Stavanger 242, 4. Kai Gjølberg, Nordre Land 241, 5. Einar Furuseth, Lismarken 239, 6. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali 239, 7. Jørgen Brukstuen, Lismarken 238, 8. Kjell Eidal, Nes og Bromma 238, 9. Einar Myki, Løiten 237, 10. Magne Gamst, Målselv 237, 11. Thore Larsen, Østre Gausdal 237, 12. Pål Skogen, Nordre Land 236, 13. Sverre Sørum, Bjoneroa 235, 14. Ingrid Hegge, Øystre Slidre 235, 15. Bjørn Olav Nyfløt, Øyer/Dølen 234, 16. Sondre Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 234, 17. Per Olav Tangen, Tingelstad 233, 18. Anders Haugen, Lom og Skjåk 233, 19. Lars Groseth, Ådal 232, 20. Pål Kristian Kværneng, Løiten 232, 21. Ole Brukstuen, Lismarken 232, 22. Maud Elise B. Grønberg, Tingelstad 230, 23. Bjørn Einar Andersen, Nordre Land 230, 24. Tove Linnerud, Hemsedal 230, 25. Mariann Opperud, Ådal 229, 26. Ken Roger Stø, Vinstra 227, 27. Jesper Nilsstua, Raumnes 227, 27. Paul Flatlien, Skude 227, 29. Ann Iren Rønningsgrind, Geilo 227, 30. Trond Erling Andersen, Nordre Land 225, 31. Kai Tore Schjørlien, Nordre Land 222, 32. Frank Sve, Stranda 220,

Klasse 3: 1. Leif Hagen, Ådal 232, 2. Jens Erik Kleven Sveum, Skude 230, 3. Bjarne Sveen, Torpa 228, 4. Elin Grøndalen, Hemsedal 228, 5. Jon Ola Høydahl Grostølen, Geilo 227, 6. Ole Tønderum, Nordre Land 227, 7. Øyvind Hasvold, Nordre Land 217, 8. Erik Bakke, Fiskum 200,

Klasse 2: 1. Jørn Hansson, Løiten 245, 2. Olav Grostølen, Geilo 244, 3. Amund Myrheim, Jordet og Tenaasen 243, 4. Jonas Sveum, Nordre Land 240, 5. Lars Hasvold, Nordre Land 240, 6. Terje Kvestad, Kongsberg 240, 7. Helge Voss, Stavanger 239, 8. Joakim Engen, Snertingdal 235, 9. John Ørjan Marthinsen, Ådal 235, 10. Dag Sørum, Søndre Land 233, 11. Tom Olav Knutsen, Søndre Land 231, 12. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 229, 13. Gunnar Sigmund Dignæs, Ådal 226,

Klasse 1: 1. Anders Brukstuen, Lismarken 244, 2. Jan Egil Tangen, Tingelstad 240, 3. Nils-Henrik Jamne, Sigdal 235, 4. Trond Hushagen, Nannestad 232, 5. Alf Bjørseth, Viken (oppland) 217, 6. Jan Olav Skinstad, Skude 185,

V55: 1. Oddvar Staxrud, Tingelstad 247, 2. Terje Holm, Søndre Land 246, 3. Karl Emil Grina, Tingelstad 245, 4. Geir Håkon Nystuen, Tynset 245, 5. Egil Kristiansen, Lunner 245, 6. Hans Bech, Tingelstad 244, 7. Tor Bjørnødegård, Etnedal 243, 8. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 242, 9. Per Egil Storsveen, Løiten 242, 10. Kjell Svarteberg, Geilo 241, 11. Lars Pettersbakken, Tingelstad 241, 12. Bjørn Lien, Eidsvoll Verk 240, 13. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 240, 14. Bjørn Myrset, Nordskogbygda 237, 15. Bjørn Cato Djupnes, Gjøvik og Brusveen 234, 16. Bengt Næss, Hafslo 233,

V65: 1. Åge Steinslett, Fåberg 249, 2. Magnar Konningrud, Nes (Hedmark) 249, 3. Per Olav Faldbakken, Stange og Romedal 248, 4. Gunnar Ekrem, Ådal 248, 4. Arne Olav Bekkemellem, Gjøvik og Brusveen 248, 4. Arne Rogne, Øystre Slidre 248, 7. Johannes Rundhaug, Etnedal 247, 8. Terje Hågensen, Stange og Romedal 247, 9. Bjørn Tore Stø, Vinstra 246, 10. Ole Bergene, Etnedal 246, 11. Tille Skogsrud, Tangen 245, 12. Bjørn Lidsheim, Ullensvang 245, 13. Tor Lillemoen, Brumunddal 241, 14. Åge Larsen, Gjøvik og Brusveen 241, 15. Finn Olav Nordli, Tingelstad 237,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Gunnar Skjæret, Jordet og Tenaasen 250, 3. Odd Arne Køhl, Elverum 250, 3. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 250, 5. Rolv Baadshaug, Brumunddal 250, 6. Kjell Engene, Nes og Bromma 250, 7. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 250, 8. Oddvar Tangen, Tingelstad 249, 9. Egil Grina, Lunner 249, 10. Bernt Rønningen, Fåberg 249, 11. Knut Nordnes, Nordskogbygda 249, 12. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 248, 13. Arne Helseth, Tangen 248, 13. Hans K. Engen, Snertingdal 248, 15. Sverre Eriksen, Ådal 246, 16. Oddvar Grønlien, Stange og Romedal 245, 17. Nils Hovde, Oslo Østre 243, 18. Thor Erik Storholm, Osen 239, 19. Tidemann M. Kolsrud, Begnadalen 236, 20. Bjørn Sørum, Skude 235, 21. Ove Evensen, Lismarken 233,

Eldre Junior 18 år: 1. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 244, 2. Ruben Myrset, Nordskogbygda 242, 3. Jostein Kjernli, Østre Gausdal 236, 4. Ole-Thomas Groseth, Ådal 232, 5. Ola Myki, Løiten 228,

Junior 16–17 år: 1. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 249, 2. Sander Harildstad, Lismarken 249, 3. Hanne Rytterager Oliversen, Stange og Romedal 248, 4. Hans Kristian Dokken, Nordre Land 247, 5. Sivert Krangnes, Ådal 246, 6. Aurora Beate Myrset, Nordskogbygda 246, 7. Martine Sve, Stranda 246, 7. Bjørn Olav Robøle, Øystre Slidre 246, 9. Simen Roko Krogstie, Åsnes 245, 10. Erlend Rudland, Ringebu og Fåvang 245, 11. Gaute Grøterud, Sigdal 245, 12. Hedda Elisabeth Gjerstad, Stange og Romedal 245, 13. Lars Jakobsen, Fåberg 245, 14. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 243, 15. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 242, 16. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 242, 17. Eskil Haugen, Lismarken 240, 18. Halvor Einarsrud Knutsen, Søndre Land 237, 19. Tonje Nyengen Larsen, Fåberg 227,

Eldre rekrutt 14–15 år: 1. Anna Aalberg Grønås, Lillehammer 250, 2. Eskil Grøterud, Sigdal 250, 2. Aleksander Myrheim, Jordet og Tenaasen 250, 4. Håvard Berg, Øystre Slidre 249, 5. Edvard Haugen, Lom og Skjåk 248, 5. Tuva Bakke, Viken (oppland) 248, 7. Remi Gram, Nordre Land 248, 8. Markus Henriksen, Viken (oppland) 248, 9. Knut Ola Skogen, Ringebu og Fåvang 247, 10. Maja Buseth, Vats og Leveld 246, 11. Robin Nymoen, Jordet og Tenaasen 246, 12. Sivert Arnestad Edvardsen, Lismarken 243, 13. Simen Svendstad, Ådal 242, 14. Agnes Christophersen, Lismarken 241, 15. Eirin Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 237, 16. Even Grønvold Åmodt, Torpa 235, 17. Iver Braastad, Ringebu og Fåvang 225,

Rekrutt 11–13 år: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 249, 2. Ola Strand Nystuen, Løiten 249, 3. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 243, 4. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 243, 5. Aurora Bratli, Viken (oppland) 240, 6. Anne Birgit Dokken, Nordre Land 239, 7. Andreas Segelstad, Ringebu og Fåvang 238, 8. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 238, 9. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 236, 10. Mathea Hasvold, Nordre Land 235, 11. Erik Aleksander Hansen Hagen, Tingelstad 232, 12. Amund Berge Holen, Ringebu og Fåvang 224,

Nybegynner ung: Duyen Huynh, Øyer/Dølen 245, Amalie Nordli, Tingelstad 240, Martin Knuts, Ringebu og Fåvang 238, Mathea Berge Holen, Ringebu og Fåvang 237, Odin Segelstad, Ringebu og Fåvang 229, Gunhild Kjos Braastad, Ringebu og Fåvang 227, Kristian Jeistad, Lismarken 216, Willy Mikal Gabrielsen, Ådal 215, Ane Braastad, Ringebu og Fåvang 195,

Nybegynner voksen: 1. Hanne Nilsen, Tingelstad 239, 2. Anna Sofie Haugseth, Østre Gausdal 238, 3. Paul Nyengen Larsen, Fåberg 236,

ÅPENT STEVNE, Etnedal Skyttarlag, 10. juni 2019:

Mesterskap:

3-5: 1. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord (5) 345, 2. Jan Andre Runhovde, Rygge (5) 344, 3. Kjetil Andre Oliversen, Stange og Romedal (5) 344, 4. Anton Rudland, Ringebu og Fåvang (5) 343, 5. Roger Ottosen, Vestre Toten (5) 343, 5. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen (5) 343,

Klasse 2: 1. Terje Kvestad, Kongsberg 341, 2. Olav Grostølen, Geilo 338, 3. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 328, 4. Helge Voss, Stavanger 327, 5. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 324,

Klasse 1: 1. Nils-Henrik Jamne, Sigdal, 2. Trond Hushagen, Nannestad,

V55: 1. Tor Bjørnødegård, Etnedal 344, 2. Oddvar Staxrud, Tingelstad 344, 3. Tommy Bjørke, Etnedal 343, 4. Kjell Svarteberg, Geilo 342, 5. Karl Emil Grina, Tingelstad 342,

V65: 1. Johannes Rundhaug, Etnedal 348, 2. Arne Rogne, Øystre Slidre 347, 3. Arne Olav Bekkemellem, Gjøvik og Brusveen 346, 4. Gunnar Ekrem, Ådal 344, 5. Ole Bergene, Etnedal 341,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Erik Skaug, Åsheim 349, 3. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 348, 4. Oddvar Tangen, Tingelstad 346, 5. Nils Hovde, Oslo Østre 344,

Eldre Junior 18 år: 1. Martin N. Voss, Stavanger 344, 2. Simen Karinus Lang-Ree, Sørskogbygda 336, 3. Ole-Thomas Groseth, Ådal 329,

Junior 16–17 år: 1. Sander Harildstad, Lismarken 350, 2. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 348, 3. Gaute Grøterud, Sigdal 348, 4. Hanne Rytterager Oliversen, Stange og Romedal 348, 5. Martine Sve, Stranda 347,

Eldre rekrutt 14–15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (oppland) 350, 2. Håvard Berg, Øystre Slidre 350, 3. Eskil Grøterud, Sigdal 350, 4. Maja Buseth, Vats og Leveld 346, 5. Knut Ola Skogen, Ringebu og Fåvang 346,

Rekrutt 11–13 år: 1. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 348, 2. Jens Olsrud Østli, Tangen 347, 3. Aurora Bratli, Viken (oppland) 345, 4. Andreas Segelstad, Ringebu og Fåvang 344, 5. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 340,

Nybegynner ung: Mathea Berge Holen, Ringebu og Fåvang, Ane Braastad, Ringebu og Fåvang, Willy Mikal Gabrielsen, Ådal, Gunhild Kjos Braastad, Ringebu og Fåvang, Martin Knuts, Ringebu og Fåvang,

Nybegynner voksen: 1. Anne Kristin Haugsjordet, Vinstra,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord 246, 2. Jan Andre Runhovde, Rygge 245, 3. John Arild Knapp, Vestre Toten 244, 4. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen 244, 5. Kjetil Andre Oliversen, Stange og Romedal 244, 6. Anton Rudland, Ringebu og Fåvang 243, 7. Roger Ottosen, Vestre Toten 243, 8. Arne Fossmo, Ringebu og Fåvang 242, 9. Gunnar Halbjørhus, Hemsedal 241, 10. Miriam Jeanette Bjerklund, Rygge 241, 11. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali 241, 12. Erland Ødegård, Tingelstad 241, 13. Anders Kolrud, Østre Gausdal 240, 14. Odd Ivar Pedersen Lang-Ree, Elverum 240, 15. Marius Malme, Fåberg 239, 16. Morten Støen, Randsfjord 238, 17. Hanne Gussow Thoresen, Ringerike 238, 18. Terje Svarteberg, Geilo 238, 19. Knut Olav Olsen, Skarpskytten 236, 20. Kjell Oddbjørn Stensæter, Gol og Ødegården 235, 21. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 234, 22. Linn Hege Bakken, Ringebu og Fåvang 233,

Klasse 4: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 244, 2. Kjell Eidal, Nes og Bromma 243, 3. Lars Groseth, Ådal 239, 4. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali 237, 5. Per Asle Nordli, Asker 236, 6. Maud Elise B. Grønberg, Tingelstad 234, 7. Tove Linnerud, Hemsedal 234, 8. Mariann Opperud, Ådal 230, 9. Ingrid Hegge, Øystre Slidre 229, 10. Per Olav Tangen, Tingelstad 228, 11. Ann Iren Rønningsgrind, Geilo 224,

Klasse 3: 1. Elin Grøndalen, Hemsedal 232, 2. Jon Ola Høydahl Grostølen, Geilo 227,

Klasse 2: 1. Terje Kvestad, Kongsberg 247, 2. Olav Grostølen, Geilo 244, 3. Helge Voss, Stavanger 236, 4. Geir Helge Espeset, Fagernes 236, 5. Wenche Trondsen, Fagernes 236, 6. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 236, 7. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 225, 8. Anita Nodland, Beito 224, 9. Tom Olav Knutsen, Søndre Land 222, 10. Dag Sørum, Søndre Land 222, 11. Ole Gunnar Gulbrandsen, Ådal 216,

Klasse 1: 1. Nils-Henrik Jamne, Sigdal 245, 2. Trond Hushagen, Nannestad 235,

V55: 1. Tor Bjørnødegård, Etnedal 245, 2. Karl Emil Grina, Tingelstad 245, 3. Oddvar Staxrud, Tingelstad 244, 4. Tommy Bjørke, Etnedal 244, 5. Kjell Svarteberg, Geilo 243, 6. Hans Bech, Tingelstad 242, 7. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 242, 8. Terje Holm, Søndre Land 242, 9. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 239, 10. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 239, 11. May Britt Nordli, Ringerike 234, 12. Bengt Næss, Hafslo 233,

V65: 1. Johannes Rundhaug, Etnedal 249, 2. Arne Rogne, Øystre Slidre 248, 3. Arne Olav Bekkemellem, Gjøvik og Brusveen 246, 4. Gunnar Ekrem, Ådal 246, 5. Bjørn Lidsheim, Ullensvang 246, 6. Gunnar Haugen, Øystre Slidre 243, 7. Birger Skogstad, Etnedal 242, 8. Ole Bergene, Etnedal 242, 9. Ola Garlibakken, Fagernes 235,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Erik Skaug, Åsheim 249, 3. Oddvar Tangen, Tingelstad 248, 4. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 248, 5. Nils Hovde, Oslo Østre 245, 6. Tidemann M. Kolsrud, Begnadalen 230,

Eldre Junior 18 år: 1. Martin N. Voss, Stavanger 244, 2. Simen Karinus Lang-Ree, Sørskogbygda 236, 3. Ole-Thomas Groseth, Ådal 229,

Junior 16–17 år: 1. Sander Harildstad, Lismarken 250, 2. Gaute Grøterud, Sigdal 249, 3. Hanne Rytterager Oliversen, Stange og Romedal 249, 4. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 248, 5. Martine Sve, Stranda 247, 6. Hedda Elisabeth Gjerstad, Stange og Romedal 245, 7. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 244, 8. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 239, 9. Sivert Krangnes, Ådal 238, 10. Halvor Einarsrud Knutsen, Søndre Land 234, 11. Erlend Rudland, Ringebu og Fåvang 233,

Eldre rekrutt 14–15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (oppland) 250, 2. Håvard Berg, Øystre Slidre 250, 3. Eskil Grøterud, Sigdal 250, 4. Maja Buseth, Vats og Leveld 248, 5. Knut Ola Skogen, Ringebu og Fåvang 248, 6. Eirin Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 242, 7. Simen Svendstad, Ådal 240, 8. Iver Braastad, Ringebu og Fåvang 232, 9. Martine Evenrud, Viken (oppland) 230,

Rekrutt 11–13 år: 1. Jens Olsrud Østli, Tangen 248, 2. Aurora Bratli, Viken (oppland) 248, 3. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 248, 4. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 246, 5. Andreas Segelstad, Ringebu og Fåvang 245, 6. Ola Strand Nystuen, Løiten 236, 7. Amund Berge Holen, Ringebu og Fåvang 232, 8. Ole Anders Gulbrandsen Skollerud, Ådal 189,

Nybegynner ung: Mathea Berge Holen, Ringebu og Fåvang 228, Ane Braastad, Ringebu og Fåvang 209, Willy Mikal Gabrielsen, Ådal 216, Gunhild Kjos Braastad, Ringebu og Fåvang 224, Martin Knuts, Ringebu og Fåvang 236, Odin Segelstad, Ringebu og Fåvang 240,

Nybegynner voksen: 1. Anne Kristin Haugsjordet, Vinstra 237,

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags