ØTS kjørte generalprøve på hovedlandsrennet med både langrenn og skiskyting

Onsdagens skiskytterfestival i Karidalen fungerte som generalprøve på hovedlandsrennet for Østre Toten Skilag.

Onsdagens skiskytterfestival i Karidalen fungerte som generalprøve på hovedlandsrennet for Østre Toten Skilag. Foto:

Godt over 100 langrennsløpere og skiskyttere møtte opp på onsdagens kombinerte klubbrenn og skiskytterfestival i Karidalen.

DEL

Rennet var også generalprøven til Østre Toten Skilag, som skal arrangere hovedlandsrennet i skiskyting i månedsskiftet februar/mars.

Resultater skiskyting

J11 2,4 km (1+0,4+1): 1 Sagvold Martine Engh (Østre Toten Skilag) 12:59

J12 2,4 km (1+0,4+1): 1 Lien Line Meiningen (Åsnes Skiskytterlag) 9:09, 2 Hagen Nora Moe (Østre Toten Skilag) 9:42, 3 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 10:04

J13 3 km (1,0+1,0+1,0): 1 Bekkelund Selma (Østre Toten Skilag) 11:44, 2 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 12:15, 3 Skolegården Ida (Åsnes Skiskytterlag) 12:48, 4 Alfstadsæther Andrea (Østre Toten) 13:50

J14 3 km (1,0+1,0+1,0): 1 Urnes Oda Aase (Østre Toten Skilag) 13:06, 2 Skaug Sunniva Raddum (Tretten Skiskytterlag) 0:00

J16 4 km (1,5+1,0+1,5): 1 Fodstad Ragna (Østre Toten Skilag) 12:35, 2 Fodstad Hanna Lerche (Østre Toten Skilag) 13:41

K18 6 km (2,0+2,0+2,0): 1 Nustad Marion Halvorsen (Tretten Skiskytterlag) 26:23

G9/10 2,4 km (1+0,4+1): Alm Vemund (Østre Toten Skilag) Fullført, Bekkelund Linus (Østre Toten Skilag) Fullført, Skaug John Raddum (Tretten Skiskytterlag) Fullført, Klette Johan Gerhard (Østre Toten Skilag) Fullført, Alm Vetle (Østre Toten Skilag) Fullført

G11 2,4 km (1+0,4+1): 1 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 9:23, 2 Festad Ole (Østre Toten Skilag) 10:16, 3 Sagvold Emil Engh (Østre Toten Skilag) 10:59, 4 Lund Filip Aleksander (Østre Toten Skilag) 13:26, 5 Viken Petter (Østre Toten Skilag) 14:21

G12 2,4 km (1+0,4+1): 1 Kvamme Hans Elias Bjørneseth (Åsnes Skiskytterlag) 9:01, 2 Kordal-Haugen Adrian (Åsnes Skiskytterlag) 9:11, 3 Rustaden Magnus (Søndre Ål Sportsklubb) 10:01, 4 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 10:12, 5 Rustbakken Halvor Fladsrud (Østre Toten Skilag) 11:06, 6 Annexstad Mathias (Østre Toten Skilag) 12:11, 7 Heijer Sander (Søndre Ål Sportsklubb) 17:23

G13 3 km (1,0+1,0+1,0): 1 Amundsen Even (Åsnes Skiskytterlag) 11:15, 2 Ø.engen Peder (Østre Toten Skilag) 11:21, 3 Klette Olav Inge (Østre Toten Skilag) 12:34, 4 Lilleåsen William Nicolai Kynneggen (Åsnes Skiskytterlag) 13:36, 5 Magnussen Odin (Østre Toten Skilag) 14:38

G14 3 km (1,0+1,0+1,0): 1 Bakkely Marcus (Østre Toten Skilag) 9:13, 2 Fauchald Eskil (Østre Toten Skilag) 11:17, 3 Hagen Magnus Moe (Østre Toten Skilag) 11:23, 4 Bakke Even Hammerud (Østre Toten Skilag) 0:00

G15 5 km (2,0+1,0+2,0): 1 Martinsson Ola (Åsnes Skiskytterlag) 15:00, 2 Mangseth Isak Sørensen (Try, Idrettslaget) 15:35, 3 Kristoffersen Oscar Julsvik (Søndre Ål Sportsklubb) 16:43, 4 Alm Oliver (Østre Toten Skilag) 0:00

G16 5 km (2,0+1,0+2,0): 1 Tosterud Håvard (Østre Toten Skilag) 12:54, 2 Sjåfjell Paul Philipp (Try, Idrettslaget) 12:56, 3 Alfstadsæther Jakob (Østre Toten) 14:15, 4 Nereng Jens (Østre Toten Skilag) 14:20, 5 Hansen Tobias Sommerstad (Østre Toten Skilag) 14:47, 6 Husnes Noah (Try, Idrettslaget) 0:00

M18 7,5 km (2,5+2,5+2,5): 1 Gisleberg Oskar Kristian (Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna skiskyting) 21:06, 2 Fauchald Lars (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 23:12

M20/21 10 km (3,3+3,3+3,3): 1 Langseth Magnus Raaum (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 27:56, 2 Østensen Sander (Østre Toten Skilag / Team Lygna skiskyting) 29:54, 3 Haugen Sander Kulstad (Østre Toten Skilag) 32:49

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags