Gå til sidens hovedinnhold

OA-tipset: Morten Skogen ble første ukevinner i høst

Artikkelen er over 1 år gammel

Morten Skogen fra Skreia prikket inn åtte rette og ble vinner av uke 9 i OA-tipset.

Skogen tok dermed revansje fra sin svake avslutning før sommerferien. Da klarte han nemlig bare to rette. På første forsøk i høstsesongen knallet han til med åtte riktige – og det var det ingen andre som klarte å matche.

Nærmest kom Per Olav Hasli fra Raufoss, Kai Henning Nyhus fra Oslo og Kjell Sandbakken fra Eina, som alle klarte sju poeng.

To uavgjorte kamper – Raufoss-damenes bortekamp mot Stabæk 2 og 1–1 mellom Vardal og Nordre Land – voldte mange hodebry, men det var også flere andre åpne oppgjør denne runden.

Her er alle resultatene fra runde 9: Raufoss – Ull/Kisa H (4-2), Stabæk 2 – Raufoss U (1-1), Melhus – FK Gjøvik-Lyn H (3-1), Raufoss 2 – Strindheim B (0-1), Vind/Vardal/Gjøvik-Lyn – Raufoss 2 B (0-3), FK Gjøvik-Lyn 2 – Follebu B (0-4), Reinsvoll – MBK Domkirkeodden H (4-1), Vardal – Nordre Land U (1-1), Biri – FK Toten 2 H (5-2), Eina – Harestua H (3–2)

På sammenlagtlista benyttet Håvard Røislie fra Raufoss anledningen til å stikke litt fra Adrian Brennhagen fra Dokka. De lå likt etter de første åtte rundene, men nå leder Røislie med to poeng med sine 58 rette totalt.

Nils Sverre Engelien er opp på delt andreplass med en solid runde 9. Tre spillere har 53 poeng, og seks har 52.

Vi var dessverre seine med å oppdatere ukas kupong på nett, men den skal være på plass her nå.

Innleveringsfristen er som vanlig fredag klokka 19.00.

Her er hele sammenlagtlista etter runde 9:

NavnTotalt123456789
Håvard Røislie58665878666
Adrian Brennhagen56773678864
Nils Sverre Engelien 56776665766
Erling Undeli53584877545
Magne Glæserud 53674786654
Magne Hasli 53675676655
Arne Halvorsrud52874667464
Erlend Hasle52556575676
Jan Arild Lyseng 52565777555
Jørgen Sletten 52575766565
Rune Morten Kristiansen52466676656
Vetle Vangstuen52774668455
Asbjørn Kampelien 51574765755
Kai Torkehagen51585766464
Per Olav Nyhus51574768455
Rune Hansen51484767456
Stig Hella 51765666744
Svein Henning Byrøygard 51655666566
Unn Kristin Sæther 51665667546
Alf Johnny Libakken 50374877653
Bernhard Vigen50656657654
Geir Presteseter 50674578454
Per Olav Holthe50464767664
Rolf Helge Thorstad 50475756754
Rune Beritsveen 50557576564
Terje Andreassen 50565766744
Thorgrim Sørum50564676565
Trond Buskum 50545676665
Finn Kristiansen 49466855465
Milnor Engen 49475677553
Ole Steffen Brennhagen 49585576724
Per Olav Hasli 49763657357
Ronny Smedshammer49555668545
Stein Joar Olsen495
6868763
Torstein Holien 49364677655
Espen Haugerud 4846557975
Frode Nyland 48554865555
Hans Frode Liereng 48754765464
Jan Limoseth48564658653
Per Johan Eng48564568455
Roger Ødegård48574676436
Rune Søbye48745466565
Kjetil Fosslien 47474666545
Lasse Ekseth 47756755651
Morten Skogen47366378428
Odd Løvlibråten 475
6768564
Einar Skøyenengen 46554756455
Kai Henning Nyhus46464665447
Kjell Erik Weseth46534666556
Knut Skogli4665668735
Magnar Madsen46665565355
Magnar Tangen 46574566643
Ole Morten Aaslund46444766753
Svein Arild Rud 46464576563
Trygve Larsen 46745657444
Adrian Lund456
5578554
Svein Toten4555586745
Bjørn Arild Hansen 44534667445
Bjørn Nybakken 44363757643
Christian Falbach44574566443
Geir Nordheim4445
767663
Ida Holthe Sørlie 44452757545
Per Jansen44574675442
Roar Nordby 4465467565
Roy Svenskerud44545776433
Anni Hansen 43454747444
Bjørnar Lauvli 43466637443
Kent Midteng 43665
7766
Knut M Trygstad43
75666553
Raymond Park Lyseng 43445675543
Siv-Renate Brennhagen43724556725
Bjørn Einar Andersen 42386355246
Harald H Holthe 427
4577552
Kåre Thomas Stensrud426366576
3
May Britt Ranum Nilsen4258537743
Tom Jansen4254546864
Johannes Solberg41
54674564
Kai Inge Moe 416666656

Kjell Sandbakken41533555267
Brit Holthe40443654635
Rune Stenvold 4064555555
Vegard Hansen 4055367824
Arne Knudsen3955466742
Jan Stensland 39256452654
Knut Bråten 3935667
345
Lasse Hamar39273466434
Finn Roger Myhre 386
668624
Lars Arne Blilie38274636163
Sven Ahnstrøm3876
46834
Elisabeth Helt3765455633
Rune Viberg37455435434
Vetle Steinum Odberg 373
566656
Ivar Magne Nydahl 36443356533
Mary Elisabeth Gjefle 36634735233
Ronny Ringvoll 365657

544
Rune Haugerud36655

5645
Bjørnulf Wæhler35754
45433
Henning Stenvold356554546

Bjørg Jørgenstuen34364558
3
Per Axel Pettersen 3434655
533
Thor Stensrud3445
75535
Turid Kraby Simenstad347
56
754
Terje Stensrud 334456464

Tom Harald Fuglerud33

665637
Lars Furuseth32
664556

Knut Robert Joten3155

6654
Steinar Jørgenstuen 3155
646
5
Atle Liom30
5444643
Jan Roger Joten295343455

Marie Nordheim29
6
555233
Nils Erik Slåttsveen29
53876


Ole Johan Ingvaldsen 2945
7
7
6
Ronny Undseth29
366
545
Kenneth Hauger Enger 285
5747


Trond Aass28754
66


Terje Lundsten274833
6
3
Geir Helli2636
656


Kjell Magne Fuglerud243
345
45
Magnus Bekkelund 245
7
66


Einar Onshus236
55

34
Geir Grønndalen234
5
653

Håkon Hovde23

4766


Arne Hovde2177

7



Leif Tore Linnerud206
4
6
4

Tore Ulvesveen20


64532
Dag Erland Fosnes18265
5



Roy Helli173446




Stian Nysted Skjerpen176

6
5


Sven Kåre Haukedalen17665





André Norland-Flatebø 164

66



Kjell Åge Fremstad167
45




Ola Strandbakken146



8


Tore Stenseth144
3

7


Atle Simensen116


5



Simen Kristoffersen 115
6





Anders Pettersen103



7


Atle Brobakken85
3





Amund Stenvold77







Anders Kristoffersen77







Lars Gunnar Larsgaard734






Magni Bekkelund 743






Øystein Slåttsveen77







Øyvind Bjerke77







Christer T. Svingen6




6


Jarle Skjellerud66







Knut Skjølås66







Tore Andre Pettersen 66







Trond Åge Viken66







Andreas Nilsen55







Espen Kværndal55







Fredrik Thoresen55







Gjermund Grøterud55







Halvor Haakenstad55







Lars Olsen55







Nathalie Strand5




5


Oddvar Holte55







Raymond Skjølås55







Ståle Lilleøren5


5




Vegar Fuglerud55







Arne Olav Baksetersveen44







Aud Solfrid Larsen44







Jonas Hauge44







Kjell Engeskog4
4






Knut Rasch44







Lage Ericsen4
4






Reidar Jørgensen44







Stig Ekseth4



4



Tor Magne Fosslien4
4






Signe Løvstad3







3

Kommentarer til denne saken