Gå til sidens hovedinnhold

Nyt helgen med lokal, norsk og fransk fotball, landets beste håndballdamer, trav og SHL

Denne helgen kan du følge over 50 direktesendinger fra både inn- og utland via din lokalavis og Direktesport.

Det er bare å fylle kjøleskapet med kald drikke, fyre opp en bolle mikropop og sette seg godt til rette i godstolen. For på Direktesport kommer høydepunktene som perler på en snor.

Eller hva sier du om fransk storoppgjør mellom Bordeaux – Paris Saint-Germain? Eller SHL-kampen mellom Luleå og Djurgården. For ikke å snakke om full runde i Rema 1000-ligaen for kvinner hvor blant andre Guro Nestakers Storhamar møter Vilde Johansens Romerike Ravens.

Eller 4. divisjonskampen Kolbu KK - Valdres FK. Har du favorittlag i 2. divisjon så er døren vidåpen for å følge ditt lag bare du har et abonnement i OA. Nivå tre i norsk fotball er nær målstreken av sesongen med tilhørende drama i opp- og nedrykkskampen.

Synes du hest er best – ja, da kan du kose deg med V75 både lørdag og søndag.

Slik ser du kampene på OA.no

Du kan se kampene både i vanlig nettleser (mobil, nettbrett og desktop) og på din TV hvis du har en nyere smart-TV eller Apple TV.

  1. Skaff deg Oppland Arbeiderblad plussabonnement, om du ikke allerede har det
  2. Søk etter «Direktesport» i app-butikken på din enhet.
  3. Last ned appen og følg instruksjonene på skjermen for å logge inn med ditt abonnement.

Appene fungerer på Apple TVer med tvOS 11.0 eller høyere. Det vil si modellene Apple TV HD og 4K. For Samsung og LG må du ha en SmartTV produsert i 2017 eller senere.


Her er oversikten:

Lokal fotball:

Lørdag: 15.00 Raufoss - Strømmen - radiolyd

Søndag: 15.00: Kolbu KK - Valdres FK - 4. divisjon

Fransk Ligue 1 (fotball):

  • Fredag: 21:00 Lens – Troyes
  • Lørdag: 17:00 Lille – Angers
  • Lørdag: 21:00 Bordeaux – Paris Saint-Germain
  • Søndag: 13:00 Marseille – Metz
  • Søndag: 15:00 Nantes – Strasbourg
  • Søndag: 15:00 Reims – AS Monaco
  • Søndag: 15:00 Saint-Etienne – Clermont
  • Søndag: 15:00 Lorient – Brest
  • Søndag: 17:00 Nice – Montpellier
  • Søndag: 20:00 Rennes – Lyon

Postnord-ligaen (fotball):

  • Lørdag: 13:00 Brattvåg – Senja
  • Lørdag: 13:00 Fløya – Florø
  • Lørdag: 13:00 Moss – Hødd
  • Lørdag: 13:00 Skeid – Rosenborg 2
  • Lørdag: 13:00 Egersunds IK – Notodden
  • Lørdag: 13:00 Odd 2 – Arendal
  • Lørdag: 13:00 Eidsvold TF – Kvik Halden
  • Lørdag: 13:00 Asker – Kongsvinger
  • Lørdag: 13:00 Bærum – Vålerenga 2
  • Lørdag: 13:00 Øygarden FK – Fram
  • Lørdag: 13:00 Vard Haugesund – Sotra
  • Lørdag: 13:00 Fløy-Flekkerøy – Nardo
  • Lørdag: 13:00 Levanger – Kjelsås
  • Lørdag: 13:00 Tromsdalen – Alta

Toppserien kvinner (fotball):

  • Lørdag: 13:00 Avaldsnes – Arna-Bjørnar
  • Lørdag: 13:00 Kolbotn – Rosenborg
  • Lørdag: 13:00 Lyn – LSK Kvinner
  • Lørdag: 13:00 Vålerenga – Stabæk
  • Lørdag: 13:00 Sandviken – Klepp

Trav:

  • Lørdag: 12:45 V75 Klosterskogen
  • Søndag: 12:45 V75 Eskilstuna

1. divisjon kvinner (fotball):

  • Lørdag: 12:00 Øvrevoll Hosle – Medkila
  • Lørdag: 12:00 Fløya IF – Amazon Grimstad
  • Lørdag: 12:00 Røa – Åsane
  • Lørdag: 12:00 Hønefoss – Grei Kvinner
  • Lørdag: 12:00 Fart – KIL/Hemne

Diverse fotball:

  • Fredag: 16:00 FeFo-Cup
  • Fredag: 18:00 Obos-Cup
  • Lørdag: 09:00 Obos-Cup
  • Lørdag: 07:00 FeFo-Cup
  • Lørdag: 12:40 Nettkjenning: Asker – KIL
  • Lørdag: 15:00 Lillestrøm – Viking (NM, G16)
  • Søndag: 07:00 FeFo-Cup
  • Søndag: 09:00 Obos-Cup
  • Søndag: 15:00 Lillehammer – HamKam 2 (4. div.)
  • Søndag: 17:00 Fredrikstad – Lillehammer (Kval. 2. div. kvinner)

SHL (ishockey):

  • Lørdag: 18:00 Luleå – Djurgården

Rema 1000-ligaen kvinner (håndball):

  • Søndag: 16:00 Fredrikstad – Follo
  • Søndag: 16:30 Aker – Molde
  • Søndag: 16:40 Larvik – Fana
  • Søndag: 17:00 Storhamar – Romerike Ravens
  • Søndag: 18:00 Tertnes – Byåsen
  • Søndag: 18:00 Sola – Vipers
  • Søndag: 19:00 Oppsal – Flint Tønsberg

Håndball (1. divisjon kvinner):

  • Søndag: 12:30 Nordstrand – Volda
  • Søndag: 18:00 Gjerpen – Charlottenlund
  • Søndag: 18:00 Ålgård – Reistad
  • Søndag: 18:00 Haslumd – Levanger

Motorsport

  • Fredag: 15:00 Drifting-oppvisning på Gjøvik

Kampsport

  • Søndag: 09:30 NM Taekwondo

Kommentarer til denne saken