Nesten 100 til start i GT-karusellen i Karidalen

Starten på 3 kilometer i GT-karusellen i Karidalen tirsdag

Starten på 3 kilometer i GT-karusellen i Karidalen tirsdag Foto:

Av

Det femte løpet i GT-karusellen i terrengløp ble arrangert i Karidalen tirsdag. Med neste 100 deltakere på startstreken og strålende sol ble det et flott løp rundt på stiene i Karidalen.

DEL

De yngste løp 1 km og fikk starte først, mens de eldre kunne velge mellom en 3 km, 5 km eller en 7 km trasè.

Størst deltakelse var det i 3 kilometeren med 37 løpere, både jenter og gutter. Raskeste jente ble Julie Haug Lundby fra Østre Toten Skilag, og raskeste gutt ble Simen Furseth fra Vind IL.

Starten på 5 kilometer

Starten på 5 kilometer Foto:

På 5 kilometeren var det 32 startende og raskeste kvinne ble Jessica Silber fra Vind IL, og raskeste mann ble Bjørn Egil Nordseth fra Gjøvik Friidrettsklubb.

Starten på 1 kilometer

Starten på 1 kilometer Foto:

Bjørn Egil Norseth var raskest i den lengste løypa.

Bjørn Egil Norseth var raskest i den lengste løypa. Foto:

Det var sol og flotte løpsforhold i Karidalen tirsdag.

Det var sol og flotte løpsforhold i Karidalen tirsdag. Foto:

Resultater

1 km:

J8: Oda Bergengen Vind IL

J9: Oda Bakke Fuglerud Vind IL, Ida Haugen Reiss-Jacobsen Østre Toten Skilag

J10: Thea Bergengen Vind IL

G8: Edvin Skjellaug Varde il, Mathias Moslet Evensen Raufoss IL Langrenn, Edvard Aas Lena IF

G9: Vemund Alm Østre Toten Skilag, Vetle Alm Østre Toten Skilag

Barn 0-7 år: Magnus Haug Lundby Østre Toten Skilag, Matheo Moen Lund Team Lundmoen, Olivia Moen Lund Team Lundmoen, Liv Festad Østre Toten Skilag, Ola Hammerud Bakke Østre Toten Skilag, Emil Nyquist-Evenrud Vind IL, Annar Fladsrud Rustbakken Østre Toten Skilag, Arya Skjellaug

Trim uten tidtaking: Kaja Moen Team Lundmoen

3 km

J8: Carmen Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag

J9: Mille Lybeck Sørum ØTS

J10: Martine Engh Sagvold Østre Toten Skilag

J11:1 Julie Haug Lundby Østre Toten Skilag 14:44, 2 Sina Hovde Gjøvik Skiklubb 15:07, 3 Elise S Kjeldsberg Vind IL 15:35, 4 Hannah Myrland Vind il 15:39, 5 Vårin Schjetne Gjøvik Friidrett 19:53

J12:1 Hedda Njå Gjøvik Friidrettsklubb 15:16, 2 Kaja Stende Raufoss IL Langrenn 16:10

J13:1 Martine Dyste Østre Toten Skilag 15:38

G8: Linus Bekkelund Gjøvik Skiklubb

G10: Henrik Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag, Torgrim Haga Flesvig Gjøvik Friidrettsklubb, Felix Egedius Vind IL, Ole Festad Østre Toten Skilag, Emil Engh Sagvold Østre Toten Skilag, August Aas Østre Toten Skilag

G11:1 Sivert Dragerengen Raufoss IL Langrenn 14:31, 2 Sondre Borgen Østre Toten Skilag 14:40, 3 Martin Moslet Evensen Raufoss IL Langrenn 15:37, 4 Oliver S Kjeldsberg Vind IL 15:39, 5 John Fauchald Østre Toten Skilag 16:34, 6 Halvor Fladsrud Rustbakken Østre Toten Skilag 17:42, 7 Vetle Østlien Evensen Vind IL 18:48

G12:1 Ludvig Lunde Ragnhildsløkken Vind IL 14:32, 2 Marius Granvold Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Gjøvik Friidrettsklubb 14:33, 3 Emil Hovland Vind IL 14:59, 4 Lucas Engum Nilsen Vind IL 15:55, 5 Peter Haga Flesvig Gjøvik Friidrettsklubb 16:31, 6 Halvard Aasvoll-Rognlien Østre Toten Skilag 20:18

G13:1 Simen Furseth Vind IL 13:56, 2 Magnus Moslet Evensen Raufoss IL Langrenn 14:05, 3 Even Hammerud Bakke Østre Toten Skilag 16:05

M36-100:1 Bjørn Kåre Bakkelund GJØVIK 18:38

5 km

J14: 1 Karoline Molstadkroken Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett 28:02, 2 Iselin S Kjeldsberg Vind IL 32:12, 3 Emma Klevenberg Gjøvik Friidrettsklubb 43:20

J15: 1 Jessica Silber Raufoss IL -Friidrett 23:18, 2 Lene Jøranli Nordre Land IL 23:22, 3 Synne Bollingmo Raufoss IL Langrenn 25:40

K17-20: 1 Natascha Nina Silber Vind IL 25:29

K21-35:1 Magnhild Volden GJØVIK 25:31

K36-100:1 Janne Østlien Vind IL 23:20, 2 Elisabeth Hoelsveen EINA 31:17

G12:1 Fillip Grini Hjelleset Vind IL 25:25, 2 Anders Evensen Lund Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett 27:45

G13:1 Sindre Østlien Evensen Vind IL 23:06

G14:1 Daniel Egedius Vind IL 25:43

G15:1 August Hovde Gjøvik Skiklubb 20:20, 2 Håkon Laurits Haga Flesvig Gjøvik Friidrettsklubb 24:39

G16:1 Eirik Lindmoen Raufoss IL Langrenn / Raufoss 25:22

M21-35: 1 Vegar Brøndbo RAUFOSS 22:23, 2 Magnus Gravdahl Raufoss 30:14

M36-100: 1 Bjørn Egil Nordseth Gjøvik Friidrettsklubb / Gjøvik Fik/Team Sportsmanden 20:02, 2 Morten Lund GJØVIK 20:33, 3 Odd Arnvid Bollingmo Raufoss il Langrenn 20:42, 4 Øystein Myrland Vind IL 21:06, 5 Karsten Tornes Vind IL 21:37, 6 Tor Arne Skjervheim GJØVIK 24:28, 7 Asgeir Lindmoen MO I RANA 24:34, 8 Thomas Magnussen Østre Toten Skilag 24:55, 9 Einar Hovden Raufoss IL Langrenn 26:43, 10 Vegard Skullerud Vind IL 26:59, 11 Amund Skullerud Flyt IT 27:58, 12 Jan Erik Hovland Vind IL 28:46

8 km:

J15: 1 Hedda Magnussen Østre Toten Skilag 32:06

M21-35:1 Terje Olstad Beck Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Totenåsen løp 30:08

M36-100: 1 Magne Harald Kvikstad Reinsvoll IF 36:49

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags