Gå til sidens hovedinnhold

Marius Vesterås raskest på rulleski i Karidalen

64 langrennsløpere stilte til start da Østre Toten Skilag inviterte til rulleskirenn i høstregnet.

Marius Vesterås fra Varde Il var overlegen på seniorenes 10 kilometer. Med tida 23.15 var han godt over halvminuttet foran Philip Drivenes fra Nes Ski.

Ingen seniorkvinner deltok, og vi måt ned på 15-årsklassen for å vinne andre lokale klassevinnere. Her ble det seier både til Selma Bekkelund fra Gjøvik Skiklubb og Lucas Engum Nilsen fra Vind.

Vant gjorde også Vinds Endre Lykken i 15-årsklassen for funksjonshemmede.

ØTS fikk to hjemmeseirer i klasse 14 år ved Matilde Haugen Reiss-Jacobsen og Sondre Borgen.

Resultater

J11 2 km: 1 Asvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag) 5:42.0

J12 2 km: 1 Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag) 5:54.0, 2 Dyste Silje (Østre Toten Skilag) 6:29.0

J13 3 km: 1 Skjolden Siri (Nes Ski) 12:02.0

J14 3 km: 1 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 8:26.0, 2 Alme Hedda Faraasen (Strandbygda IL) 8:29.0, 3 Stueflotten Emma (Lyn Ski) 8:38.0, 4 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 8:45.0, 5 Lundby Julie Haug (Østre Toten Skilag) 9:02.0, 6 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind il) 9:06.0, 7 Strøm Aase (Nesodden IF) 9:25.0, 7 Myrland Hannah (Vind IL) 9:25.0, 9 Berntsen Pernille Medalen (Asker Skiklubb) 10:01.0, 10 Langstedalen Aurora (Nes ski) 10:49.0

G11 2 km: 1 Christiansen Storm Windju (Gui SK) 5:29.0, 2 Bekkelund Linus (Gjøvik Skiklubb) 6:29.0, 3 Skoglund Alex (Gjøvik Skiklubb) 6:39.0

G12 2 km: 1 Skartlien Arian S (Lillehammer Skiklub) 5:04.0, 2 Holmsen Emil Johnsgaard (Gjelleråsen IF) 5:31.0, 3 Stueflotten Trym (Lyn Ski) 6:00.0

G13 3 km: 1 Bergersen Iven (Rælingen Skiklubb) 8:22.0, 2 Flesvig Togrim Haga (Østre Toten Skilag) 8:29.0, 3 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 9:14.0, 4 Dunham Emil Dean (Nes Ski) 10:44.0, 5 Opdan Liam Hylderås (Nes ski) 11:04.0

G14 3 km: 1 Borgen Sondre (Østre Toten Skilag) 7:16.0, 2 Klingen Emil Stabekk (Strandbygda) 8:05.0, 3 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 9:27.0, 4 Brenna Oskar Jørgensen (Nes Ski) 9:29.0

J15 5 km (2,5+2,5): 1 Bekkelund Selma (Gjøvik Skiklubb) 14:37.0, 2 Dunham Mia (Nes Ski) 16:10.0, 3 Opdan Hermine Hylderås (Nes Ski) 17:19.0, 4 Skoglund Vera (Gjøvik Skiklubb) 17:25.0, 5 Njå Hedda (Vind IL) 17:54.0

J16 5 km (2,5+2,5): 1 Andersen Mathea Weydahl (Nittedal IL) 13:44.0, 2 Katnosa Marthe Olsen (Jevnaker ski) 14:15.0, 3 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 15:31.0

G15 5 km (2,5+2,5): 1 Nilsen Lucas Engum (Vind il) 13:18.0, 2 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 13:38.0, 3 Greni Sander Botness (Nes Ski) 14:29.0

FH G16 5km (2,5 +2,5): 1 Lykken Endre (Vind IL) 14:16.0

G16 5 km (2,5+2,5): 1 Tømterud William (Harestua IL) 12:16.0, 2 Lillejordet Jonas Lidahl (Vang Skiløperforening) 12:37.0, 3 Smedsrud Magnus (Eidsvold Værks Skiklub) 13:01.0, 4 Kristiansen Mathias (Nes Ski) 13:25.0, 5 Skjolden Sondre Elias (Nes Ski) 13:37.0, 6 Hedalen Stølen Ole (Øystre Slidre IL) 14:07.0, 7 Aaserud Mathias (Brandbu IF) 14:10.0

K 18 år 6 km (2+2+2:): 1 Skjold Ida Lockert (Åsen IL) 16:36.0, 2 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag / Gtl) 17:03.0, 3 Nordvik Mathea (Brandbu IF) 17:49.0

K 19/20 år 6 km (2+2+2): 1 Selberg Synne (Gjelleråsen IF) 15:49.0, 2 Lillejordet Dina Lidahl (Vang Skiløperforening) 16:09.0

M 17 år 10 km (3,3+3,3+3,3): 1 Sveen Andreas Hermansen (Åsen IL) 26:54.0, 2 Loken Jørgen (Eidsvold Værks Skiklub) 27:11.0, 3 Hoelsveen Mathias (Raufoss IL) 27:54.0, 4 Wien Simen Monsrud (Harestua IL) 27:57.0

M 19/20 år 10 km (3,3+3,3+3,3): 1 Strandhaug Fredrik (Lillehammer Skiklub) 23:29.0, 2 Skjold Oskar Lockert (Åsen IL) 23:32.0

M Senior 10 km (3,3+3,3+3,3): 1 Vesterås Marius (Varde IL) 23:15.0, 2 Drivenes Philip (Nes Ski) 23:51.0, 3 Kvale Nils Henrik (Østre Toten Skilag) 23:54.0, 4 Pedersen Sondre Bjørkeng (Nes Ski) 24:02.0, 5 Holt Filip (Nes Ski) 24:07.0

Kommentarer til denne saken