Gå til sidens hovedinnhold

KM-resultatene fra Vind

Her er resultatene fra KM i sprint på Vind lørdag.

Finaler

J 13 år: 1 Alme Hedda Faraasen (Strandbygda IL) 3:11:11.15, 2 Heggen Kari (Harestua IL) 3:11:24.50, 3 Sætrom Mathea Storlien (Lillehammer Skiklub) 3:11:26.58, 4 Flugsrud Emilie (Lillehammer Skiklub) 3:11:30.99, 5 Husnes Marie (Lillehammer Skiklub) 3:11:31.51, 6 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 3:11:34.02

J 14 år: 1 Øien Vilde Njarga (Lillehammer Skiklub) 3:07:22.12, 2 Hattestad Ingrid Maureen Solheim (Lillehammer Skiklub) 3:07:22.65, 3 Hagen Mali Jåvoll (Brandbu IF) 3:07:23.26, 4 Strandlie Karen Haanes (Gjøvik SK) 3:07:29.62, 5 Berger Marie (Lillehammer Skiklub) 3:07:32.02, 6 Hermansen Christiane (Vang Skiløperforening) 3:07:37.39

J 15 år: 1 Katnosa Marthe Olsen (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:03:26.75, 2 Stenumgard Hedda (Ringebu/Fåvang SK) 3:03:29.06, 3 Grini Inger (Moelven IL) 3:03:36.13, 4 Berget Johanne Gylthe (Vang Skiløperforening) 3:03:36.85, 5 Voytovich Hanna Hagen (Skrautvål IL) 3:03:44.91, 6 Hval-Thomsen Maja (Harestua IL) 3:04:02.27

J 16 år: 1 Hoelsveen Malin (Raufoss IL Langrenn) 2:58:53.27, 2 Nyhagen Hedda (Rogne IL) 2:59:05.89, 3 Lagethon Stine Ludahl (Øyer-Tretten IF) 2:59:08.23, 4 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 2:59:11.12, 5 Jørgensen Sofie Kjær (Lillehammer Skiklub) 2:59:11.58, 6 Dragerengen Synne (Raufoss IL Langrenn) 2:59:20.05

G 13 år: 1 Hagen Ulrik Jåvoll (Brandbu IF) 2:55:03.05, 2 Kolloen Emil (Hamar SK) 2:55:07.13, 3 Borgen Sondre (Østre Toten Skilag) 2:55:08.09, 4 Dragerengen Sivert (Raufoss IL Langrenn) 2:55:18.13, 5 Haug Anders Granum (Follebu SK) 2:55:23.58, 6 Fremstad Ola (Raufoss IL Langrenn) 2:55:30.89

G 14 år: 1 Pedersen Joakim Marsteintredet (Roterud IL) 2:50:50.54, 2 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 2:50:54.61, 3 Ellevold Karsten (Oppstad IL) 2:50:55.38, 4 Johansen Simen Landmark (Roterud IL) 2:51:00.93, 5 Røise Eirik (Raufoss IL Langrenn) 2:51:07.42, 6 Ellevold Ole Jacob (Oppstad IL) 2:51:07.49

G 15 år: 1 Berg Henrik (Gjøvik SK) 2:46:42.32, 2 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 2:46:48.54, 3 Tømterud William (Harestua IL) 2:46:49.01, 4 Opsann Edvald Smogeli (Lillehammer Skiklub) 2:46:56.13, 5 Hjelle Marius Kolloen (Moelven IL) 2:46:56.47, 6 Lien Even (Gjøvik SK) 2:46:59.95

G 16 år: 1 Fjeldstad Jonathan Hemb (Hamar SK) 2:42:30.91, 2 Broberg Elling (Jevnaker Idrettsforening Ski) 2:42:36.10, 3 Hermansen Andreas (Vang Skiløperforening) 2:42:38.17, 4 Heggen Lars (Harestua IL) 2:42:41.42, 5 Ringli Martin Jørstad (Øystre Slidre IL) 2:42:42.34, 6 Kolloen Petter (Vang Skiløperforening) 2:42:44.49

Prolog

J 13 år: 1 Alme Hedda Faraasen (Strandbygda IL) 3:13.19, 2 Heggen Kari (Harestua IL) 3:25.60, 3 Sætrom Mathea Storlien (Lillehammer Skiklub) 3:28.77, 4 Husnes Marie (Lillehammer Skiklub) 3:30.98, 5 Flugsrud Emilie (Lillehammer Skiklub) 3:34.74, 6 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 3:35.20, 7 Holm-Lombnæs Maia (Lillehammer Skiklub) 3:45.34, 8 Bjerke Sanna Emilie Nymoen (Lillehammer Skiklub) 3:45.60, 9 Fuglehaug-Wetting Katrine (Brandbu IF) 3:50.33, 10 Schjetne Vårin (Gjøvik SK) 3:54.89, 11 Lundby Julie Haug (Østre Toten Skilag) 3:55.79, 12 Hagen Nora Moe (Østre Toten Skilag) 4:05.30, 13 Hovde Sina (Gjøvik SK) 4:11.85, 14 Staven Selena Marie (Østre Toten Skilag) 4:21.08

J 14 år: 1 Hagen Mali Jåvoll (Brandbu IF) 0:46.81, 2 Hattestad Ingrid Maureen Solheim (Lillehammer Skiklub) 3:27.53, 3 Øien Vilde Njarga (Lillehammer Skiklub) 3:28.34, 4 Berger Marie (Lillehammer Skiklub) 3:30.27, 5 Støen Ida Øverli (Lillehammer Skiklub) 3:32.81, 6 Jørgensen Lilja Celina Kjær (Lillehammer Skiklub) 3:33.39, 7 Strandlie Karen Haanes (Gjøvik SK) 3:33.67, 8 Hermansen Christiane (Vang Skiløperforening) 3:34.18, 9 Vigerust Vilde Linnéa (Østre Toten Skilag) 3:35.57, 10 Bekkelund Selma (Gjøvik SK) 3:36.01, 11 Skoglund Vera Elaine (Gjøvik SK) 3:36.14, 12 Sandvold Tia Elisabeth (Øyer-Tretten IF) 3:36.80, 13 Brorson Sol Frid Linvollen (Brandbu IF) 3:36.90, 14 Njå Hedda (Vind IL) 3:38.44, 15 Skramstad Eli Anne (Vang Skiløperforening) 3:41.33, 16 Solerød Eiril Erlien (Gjøvik SK) 4:03.59, 17 Molstadkroken Vilde (Gjøvik SK) 4:11.26

J 15 år: 1 Storlien Celine (Lillehammer Skiklub) 1:17.27, 2 Katnosa Marthe Olsen (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:08.89, 3 Stenumgard Hedda (Ringebu/Fåvang SK) 3:11.22, 4 Grini Inger (Moelven IL) 3:17.12, 5 Berget Johanne Gylthe (Vang Skiløperforening) 3:24.31, 6 Voytovich Hanna Hagen (Skrautvål IL) 3:28.61, 7 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 3:32.19, 8 Ulen Andrea Storlien (Lillehammer Skiklub) 3:32.55, 9 Hval-Thomsen Maja (Harestua IL) 3:32.85, 10 Fuglehaug-Wetting Henriette (Brandbu IF) 3:33.08, 11 Haave Anna Johansen (MjøsSki) 3:37.57, 12 Sunde Nora Melbø (Lillehammer Skiklub) 3:38.20, 13 Gammelmo Ida (Svea Skilag) 3:56.40

J 16 år: 1 Hoelsveen Malin (Raufoss IL Langrenn) 2:55.70, 2 Lagethon Stine Ludahl (Øyer-Tretten IF) 3:10.53, 3 Nyhagen Hedda (Rogne IL) 3:14.26, 4 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 3:16.11, 5 Brandhaug Iris Tollan (Lillehammer Skiklub) 3:16.63, 6 Dragerengen Synne (Raufoss IL Langrenn) 3:18.21, 7 Kjeldsberg Iselin Stangstuen (Vind IL) 3:22.80, 8 Jørgensen Sofie Kjær (Lillehammer Skiklub) 3:22.87, 9 Røise Nora (Raufoss IL Langrenn) 3:26.07, 10 Ringstad Ingeborg Buskenes (Lillehammer Skiklub) 3:30.47, 11 Aarøe-Velo Frida (Svea Skilag) 3:49.18, 12 Klashaugen Julia Staum (Lillehammer Skiklub) 4:01.56, 13 Vilhjálmssóttir Birta María (Lillehammer Skiklub) 4:04.32, 14 Ringen Carene Moen (Vind IL) 4:06.41

K 17 år: 1 Strand Aurora Gaarder (Strandbygda IL) 2:57.06, 2 Simonsen Elise Fredheim (Trøsken IL) 2:58.92, 3 Moland Mina Sofie Kjærås (Stokke IL) 3:02.40, 4 Bollingmo Synne Børresen (Raufoss IL Langrenn) 3:06.36, 5 Vestad Oline (Vågå IL) 3:09.25, 6 Nordvik Mathea (Brandbu IF) 3:09.58, 7 Ellevold Aasne Sofie Oustad (Oppstad IL) 3:10.81, 8 Magnussen Hedda (Østre Toten Skilag) 3:11.52, 9 Ulen Aurora Storlien (Lillehammer Skiklub) 3:11.73, 10 Silber Jessica Birgit (Vind IL) 3:13.52, 11 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag) 3:15.09, 12 Tofte Andrea Myrhaug (Øyer-Tretten IF) 3:16.16, 13 Schjetne Hannah (Gjøvik SK) 3:19.14, 14 Bergum Martea Lerfald (Øyer-Tretten IF) 3:22.67, 15 Thallaug Mari Grung (Gausdal Skilag) 3:26.46, 16 Kvam Thea (Øyer-Tretten IF) 3:30.52, 17 Ulsrud Selma Byfuglien (Gjøvik SK) 3:35.53, 18 Bekkelund Ada Myhren (Søre Ål IL) 3:35.98

K 18 år: 1 Haave Maria Masovn (Lillehammer Skiklub) 2:56.95, 2 Axelsson Emma (Oppegård IL) 2:58.19, 3 Stenersen Ingeborg Andberg (Kvaløysletta Skilag) 2:59.19, 4 Haave Kristina Masovn (Lillehammer Skiklub) 3:01.41, 5 Jeistad Julie (Lismarka Skilag) 3:02.00, 6 Smedsrud Martine (Eidsvold Værks Skiklub) 3:07.01, 7 Grøtte Tuva Henden (Utleira IL) 3:10.25, 8 Kvamme Kristine Louise (Lillehammer Skiklub) 3:10.95, 9 Østreng Mia Jenny Nygaard (Gjerdrum IL) 3:13.98, 10 Prestmo Eline (Lillehammer Skiklub) 3:16.13

K 19/20 år: 1 Aabrekk Ingrid Bergene (Runar, IL) 2:48.57, 2 Heggen Anna (Svea Skilag) 2:50.98, 3 Bakkemo Hedda (Gjøvik SK) 2:51.47, 4 Loennecken Kaja (Asker SK) 2:53.03, 5 Snortheimsmoen Thea (Vestre Slidre IL) 2:53.71, 6 Grøtting Karoline (Lillehammer Skiklub) 2:57.09, 7 Sundgaard Sigrid Jøranli (Søre Ål IL) 2:57.68, 8 Moland Maja Kjærås (Stokke IL) 2:57.77, 9 Seierstad Janne Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 2:58.83, 10 Sveen Carina (Strandbygda IL) 3:02.82, 11 Hole Kristine Hjellbakk (Sunnylven IL) 3:05.35, 12 Mohn Linn Sofie (Magnor UL) 3:06.20, 13 Fossum-Bjørge Mathilde (Søre Ål IL) 3:06.21, 14 Bergquist Kristina (Lillehammer Skiklub) 3:06.73, 15 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik SK) 3:07.06, 16 Fougner Ingrid (Follebu SK) 3:09.47, 17 Træthaug Tina Krøger (Søre Ål IL) 3:10.86, 18 Plukkerud Caroline (Øyer-Tretten IF) 3:16.04, 19 Silber Natascha Nina (Vind IL) 3:19.40

FH Kvinner senior stående: 1 OLSEN Anne Karen (Svea Skilag) 4:50.71

G 13 år: 1 Hagen Ulrik Jåvoll (Brandbu IF) 3:04.04, 2 Kolloen Emil (Hamar SK) 3:05.43, 3 Borgen Sondre (Østre Toten Skilag) 3:15.68, 4 Haug Anders Granum (Follebu SK) 3:22.94, 5 Dragerengen Sivert (Raufoss IL Langrenn) 3:30.43, 6 Ulberg Knut Lexander (Sør-Fron IL) 3:35.11, 7 Fremstad Ola (Raufoss IL Langrenn) 3:36.07, 8 Selbæk August (Søre Ål IL) 3:39.92, 9 Staune-Mittet Martinus (Lillehammer Skiklub) 3:40.84, 10 Almåsbak Magnus Vestmo (Grue IL) 3:45.06, 11 Thorstad Sebastian Welhaven (Søre Ål IL) 3:45.82, 12 Ulberg Sigve (Skrautvål IL) 3:50.53, 13 Gjelten-Bergli Joakim (MjøsSki) 3:58.66

G 14 år: 1 Pedersen Joakim Marsteintredet (Roterud IL) 2:52.21, 2 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 2:56.85, 3 Ellevold Karsten (Oppstad IL) 3:00.64, 4 Ellevold Ole Jacob (Oppstad IL) 3:07.90, 5 Haave August Johansen (MjøsSki) 3:08.07, 6 Broberg Even (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:09.87, 7 Røise Eirik (Raufoss IL Langrenn) 3:11.33, 8 Johansen Simen Landmark (Roterud IL) 3:11.94, 9 Bye Lucas Voytovich (Roterud IL) 3:17.55, 10 Nilsen Lucas Engum (Vind IL) 3:17.58, 11 Aalberg Eirik Hauer (Lillehammer Skiklub) 3:19.30, 12 Lagethon Anders Ludahl (Øyer-Tretten IF) 3:31.39, 13 Granvold Marius (Vind IL) 3:40.10, 14 Rønningen Sebastian (Vind IL) 3:45.20, 15 Danielsen Martin Eckholdt (Roterud IL) 3:51.67, 16 Bakke Johannes (Vind IL) 3:54.43, 17 Sørlie-Sannes Emre (Vind IL) 4:10.63, 18 Jensen Kristoffer Tolstad (Roterud IL) 4:12.89, 19 Rønningen Sander (Vind IL) 4:13.58

G 15 år: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 2:42.03, 2 Tømterud William (Harestua IL) 2:56.95, 3 Sørbotten Kristian (Lillehammer Skiklub) 3:00.00, 4 Hjelle Marius Kolloen (Moelven IL) 3:00.79, 5 Furseth Simen Smeby (Vind IL) 3:00.89, 6 Lien Even (Gjøvik SK) 3:01.01, 7 Torseth Audun (Lillehammer Skiklub) 3:01.94, 8 Opsann Edvald Smogeli (Lillehammer Skiklub) 3:03.64, 9 Grøneng Jørgen Holm (Lillehammer Skiklub) 3:07.70, 10 Øiom Håvard (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:07.98, 11 Hoel Bastian Nikolai (Raufoss IL Langrenn) 3:08.55, 12 Hagen Magnus Moe (Østre Toten Skilag) 3:10.38, 13 Engen Nicolai (Lillehammer Skiklub) 3:13.20, 14 Bergum Gunnar Astor (Øyer-Tretten IF) 3:14.48, 15 Stølen Ole Hedalen (Øystre Slidre IL) 3:14.58, 16 Verhoeve Kassander Kristiansen (Lillehammer Skiklub) 3:14.85, 17 Otterholm Albert Bjerregård (Raufoss IL Langrenn) 3:18.71, 18 Aaserud Mathias Brenna (Brandbu IF) 3:19.53, 19 Nordaas Jørgen Skrindsrud (Øystre Slidre IL) 3:29.94

G 16 år: 1 Fjeldstad Jonathan Hemb (Hamar SK) 2:32.27, 2 Broberg Elling (Jevnaker Idrettsforening Ski) 2:36.39, 3 Ringli Martin Jørstad (Øystre Slidre IL) 2:42.60, 4 Hermansen Andreas (Vang Skiløperforening) 2:42.76, 5 Thorstad Kristoffer Welhaven (Søre Ål IL) 2:44.26, 6 Johansen Jørgen Landmark (Lillehammer Skiklub) 2:44.85, 7 Heggen Lars (Harestua IL) 2:45.98, 8 Kolloen Petter (Vang Skiløperforening) 2:48.08, 9 Nilsen Casper Engum (Vind IL) 2:48.63, 10 Wien Simen Monsrud (Harestua IL) 2:49.90, 11 Grøthe Markus Bryan (Tormod Skilag) 2:50.23, 12 Haugen Edvard (Skjåk IL) 2:52.02, 13 Sandvold Heine Steinar (Øyer-Tretten IF) 2:52.29, 14 Almåsbak Simen Vestmo (Grue IL) 2:52.92, 15 Hoelsveen Mathias (Raufoss IL Langrenn) 2:53.88, 16 Berge Andreas Heggheim (Kolbu KK) 2:54.05, 17 Almsbakken Elias Østvold (Østre Toten Skilag) 2:58.83, 18 Egedius Daniel (Vind IL) 3:10.93, 19 Gulbrandsen-Rognstad Jonas (Moen Sportsklubb) 3:27.45

M 17 år: 1 Borgen Sivert (Østre Toten Skilag) 3:14.11, 2 Engdal Eskil (Vind IL) 3:16.21, 3 Kristiansen Nikolai (Brandbu IF) 3:28.08, 4 Rød Anders (Lillehammer Skiklub) 3:30.38, 5 Nordaas Sigurd (Strandbygda IL) 3:31.92, 6 Træthaug Jakob Krøger (Søre Ål IL) 3:34.05, 7 Hovde August (Gjøvik SK) 3:34.89, 8 Torseth Håkon (Lillehammer Skiklub) 3:37.50, 9 Opsann Oscar Smogeli (Lillehammer Skiklub) 3:38.34, 10 Bjerke Martin (Follebu SK) 3:38.52, 11 Solerød Annar Erlien (Gjøvik SK) 4:01.17, 12 Kløvstad Kristoffer Berg (Lillehammer Skiklub) 4:01.70, 13 Røstad Erik (Nordre Land IL) 4:56.76

M 18 år: 1 Linderud Eirik (Hernes IL) 3:10.45, 2 Linderud Even (Hernes IL) 3:14.94, 3 Thorvaldsen Even (Ottestad IL) 3:18.50, 4 Aspesletten Torjus Berge (Lillehammer Skiklub) 3:19.42, 5 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 3:21.17, 6 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 3:21.20, 7 Tarud Eskil Espe (Tormod Skilag) 3:24.61, 8 Gammelmo Simen (Svea Skilag) 3:24.66, 9 Johansen Philip Georg (Trysilgutten IL) 3:25.84, 10 Jevanord Henrik (Moelven IL) 3:25.88, 11 Myrland Imre Sagbakken (Raufoss IL Langrenn) 3:27.86, 12 Grøneng Sjur Holm (Lillehammer Skiklub) 3:28.65, 13 Wangen Vemund (Lillehammer Skiklub) 3:29.03, 14 Grini Anders (MjøsSki) 3:29.08, 15 Overen Sindre Syvertsen (Kolbu KK) 3:33.19, 16 Rønning Jesper Ludvigsen (Lillehammer Skiklub) 3:38.38, 17 Arvesen Ole Marius (Svea Skilag) 3:45.29

M 19/20 år: 1 Bjertnæs Bjarte (Jevnaker Idrettsforening Ski) 3:12.06, 2 Spigseth Ola (Nes Ski) 3:12.96, 3 Stenersen Fredrik Glomsrud (Lillehammer Skiklub) 3:15.28, 4 Owren Fredrik Hammerdal (Lillehammer Skiklub) 3:15.38, 5 Fremstad Lars Petter Frydenlund (Gjøvik SK) 3:15.46, 6 Ramstad Morten (Gjøvik SK) 3:15.81, 7 Stensby Magnus Martinsen (Hamar SK) 3:16.69, 8 Dragerengen Ivar (Raufoss IL Langrenn) 3:16.72, 9 Olsen Magnus Braathen (Lillehammer Skiklub) 3:16.74, 10 Kvam Håvard (Kolbu KK) 3:17.50, 11 Ragnhildsløkken Oskar Lunde (Vind IL) 3:17.63, 12 Aurmo Reidar (Lillehammer Skiklub) 3:18.26, 13 Petterson Jonas (Østre Toten Skilag) 3:21.09, 14 Myrvold August (Kjellmyra IL) 3:21.79, 15 Karlsen Even (Lillehammer Skiklub) 3:23.18, 16 Strandhaug Fredrik Haugen (Lillehammer Skiklub) 3:24.52, 17 Nordaas Audun (Strandbygda IL) 3:26.51, 18 Ulsrud Herman Byfuglien (Gjøvik SK) 3:33.11

Menn senior: 1 Haneberg Sondre (Lillehammer Skiklub) 3:10.68, 2 Svendsby Ole Marius (Tistedalen FL) 3:14.15, 3 Fridlund Jonas Hammelow (Lillehammer Skiklub) 3:14.28, 4 Unneberg Johan (Tistedalen FL) 3:15.74, 5 Holt Filip Glittenberg (Nes Ski) 3:21.40, 6 Bjørndalen Bård Eskil (Magnor UL) 3:24.02


Kommentarer til denne saken