Innendørs-sesongen er i gang: John Arild Knapp vant på Dokka

John Arild Knapp vant sesongens første innendørsstevne på Dokka.

John Arild Knapp vant sesongens første innendørsstevne på Dokka. Foto:

Av

John Arild Knapp fra Vestre Toten skytterlag ble totalvinner i skytterhallen på Dokka da innendørs-sesongen ble skutt i gang på lokale standplasser i helga med stevner både i Etnedal og på Dokka.

DEL

342 poeng greide totningen til gylt medalje i klasse 3-5, mens Gjøvik og Brusveens Tormod Bjørnødegård ble andremann med 340. I Etnedal gikk hallingdølen Terje Svarteberg fra Geilo til topps med 344, mens Bjørnødegård ble beste lokale med sine 343 på tredjeplass i klasse 3-5.

Odd Kolsrud fra Begnadalen skytterlag vant eldste veteranklasse begge steder, med 349 i Etnedal og 348 på Dokka. Også etnedølen Tor Bjørnødegård vant sin kasse, V55 i begge stevnene, med 342 på Dokka og 347 på hjemmebane i Etnedal. Dobbeltvant gjorde også Tuva Bakke, Viken skytterlag – med 348 i Etnedal og 346 på Dokka.

Tuva Bakke vant både på Dokka og i Etnedal

Tuva Bakke vant både på Dokka og i Etnedal Foto:

Så ble det lokale seire til rekrutten Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad og V65-skytteren Arne Rogne, Øystre Slidre på Dokka. Det ble 344 på ungdommen fra Hadeland mens Rogne klarte seg med 340. Lokale skyttere greide også biffen i klasse to: Øystreslidringen Ole Martin Sørengen vant i Etnedal med 342, mens 339 holdt til at Søndre Lands Arne Opgården Magnussen vant på Dokka.

Resultater

Åpent 15 m. stevne, Nordre Land Skytterlag, 27. oktober 2019:

Mesterskap:

3-5: 1. John Arild Knapp, Vestre Toten (5) 342, 2. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen (5) 340, 3. Terje Svarteberg, Geilo (5) 340, 4. Thomas R. Kristiansen, Lunner (5) 339, 5. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali (5) 339,

Klasse 2: 1. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 339, 2. Olav Grostølen, Geilo 338, 3. Lars Hasvold, Nordre Land 332, 4. Anita Nodland, Beito 331, 4. Lise Aurland, Søndre Land 331,

Klasse 1: 1. Svein Roger Henriksen, Viken (opland) 332, 2. Heidi Tøristuen Gram, Nordre Land 230,

V55: 1. Tor Bjørnødegård, Etnedal 342, 2. Terje Holm, Søndre Land 342, 3. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 341, 4. Egil Kristiansen, Lunner 340, 5. Ove Johansen, Vestre Toten 339,

V65: 1. Arne Rogne, Øystre Slidre 340, 2. Gunnhild Svenstad, Fagernes 340, 3. Torbjørn Bryøen, Hovet og Hol 338, 4. Erik Bakke, Fiskum 331, 5. Harald Løkra, Fåberg 245,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 348, 2. Erik Skaug, Åsheim 345, 3. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 343, 4. Odd Arne Køhl, Elverum 343, 5. Oddvar Tangen, Tingelstad 343,

Junior 16-17 år: 1. Nora Midtgard, Jondalen 343, 2. Vetle Ringsveen Engen, Snertingdal 335, 3. Line Fagerholm, Viken (opland) 330,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 346, 2. Markus Henriksen, Viken (opland) 340, 3. Remi Gram, Nordre Land 339, 4. Ingrid Halvorsrud, Viken (opland) 337, 5. Martine Evenrud, Viken (opland) 322,

Rekrutt 11-13 år: 1. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 344, 2. Ola Strand Nystuen, Løiten 342, 3. Mathea Hasvold, Nordre Land 341, 4. Per Emil Hasle Sviund, Snertingdal 335, 5. Aurora Bratli, Viken (opland) 335,

Nybegynner ung: Sigurd Stenberg, Tingelstad 222, Sivert Alund, Snertingdal 243, Halvor Austdal, Snertingdal 238,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. John Arild Knapp, Vestre Toten 243, 2. Terje Svarteberg, Geilo 243, 3. Thomas R. Kristiansen, Lunner 241, 4. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali 240, 5. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 240, 6. Hans Framstad Skaare, Tingelstad 239, 7. Kjell Ivar Løvbrøtte, Søndre Land 234,

Klasse 4: 1. Ann Iren Rønningsgrind, Geilo 239, 2. Øyvind Bratli, Viken (opland) 237, 3. Per Olav Tangen, Tingelstad 236, 4. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali 236, 5. Einar Nordengen, Tyristrand 236, 6. Sverre Sørum, Bjoneroa 235, 7. Bjørn Einar Andersen, Nordre Land 230, 8. Jonny Myhre, Vestre Toten 225, 9. Tore Hoff, Tingelstad 221,

Klasse 3: 1. Anders Grøndal, Farnes 235, 2. Karl Rudolf Friedrich, Gjøvik og Brusveen 234, 3. Jens Erik Kleven Sveum, Skude 233, 4. Eskil Myhre, Vestre Toten 232, 5. Ole Tønderum, Nordre Land 227, 6. Leif Hagen, Ådal 226,

Klasse 2: 1. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 240, 2. Olav Grostølen, Geilo 240, 3. Anita Nodland, Beito 238, 4. Lars Hasvold, Nordre Land 237, 5. Lise Aurland, Søndre Land 234, 6. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 234, 7. Dag Sørum, Søndre Land 232,

Klasse 1: 1. Svein Roger Henriksen, Viken (opland) 239, 2. Heidi Tøristuen Gram, Nordre Land 230,

V55: 1. Terje Holm, Søndre Land 244, 2. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 244, 3. Tor Bjørnødegård, Etnedal 243, 4. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 242, 5. Egil Kristiansen, Lunner 242, 6. Ove Johansen, Vestre Toten 240, 7. Tor Grimsgård, Hadding 239, 8. Tommy Bjørke, Etnedal 238, 9. Svein Solheim, Nordre Land 235,

V65: 1. Harald Løkra, Fåberg 245, 2. Gunnhild Svenstad, Fagernes 243, 3. Arne Rogne, Øystre Slidre 243, 4. Torbjørn Bryøen, Hovet og Hol 242, 5. Erik Bakke, Fiskum 239, 6. Per Svenstad, Fagernes 216,

V73: 1. Erik Skaug, Åsheim 248, 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 248, 3. Bernt Rønningen, Fåberg 247, 4. Rolv Baadshaug, Brumunddal 246, 5. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 245, 5. Odd Arne Køhl, Elverum 245, 7. Oddvar Tangen, Tingelstad 245, 8. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 243, 9. Svein H. Myhre, Tyristrand 243, 10. Sverre Eriksen, Ådal 242, 11. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 239, 12. Birger Hallingstad, Hovet og Hol 234, 13. Tidemann M. Kolsrud, Begnadalen 230,

Junior 16-17 år: 1. Nora Midtgard, Jondalen 245, 2. Vetle Ringsveen Engen, Snertingdal 240, 3. Line Fagerholm, Viken (opland) 235,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 248, 2. Remi Gram, Nordre Land 244, 3. Ingrid Halvorsrud, Viken (opland) 243, 4. Markus Henriksen, Viken (opland) 243, 5. Martine Evenrud, Viken (opland) 234,

Rekrutt 11-13 år: 1. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 246, 2. Ola Strand Nystuen, Løiten 245, 3. Mathea Hasvold, Nordre Land 244, 4. Aurora Bratli, Viken (opland) 243, 5. Per Emil Hasle Sviund, Snertingdal 240, 6. Tomine Borgli, Tingelstad 238, 7. Erik Aleksander Hansen Hagen, Tingelstad 238, 8. Ole Anders Hasle Sviund, Snertingdal 234, 9. Audun Sonflå, Tingelstad 233,

Nybegynner ung: Sivert Alund, Snertingdal 243, Halvor Austdal, Snertingdal 238, Sigurd Stenberg, Tingelstad 222,

Rakfisksmellen, Etnedal Skyttarlag, 24 - søndag 27. oktober 2019:

Mesterskap:

3-5: 1. Terje Svarteberg, Geilo (5) 344, 2. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali (4) 344, 3. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen (5) 343, 4. John Arild Knapp, Vestre Toten (5) 342, 5. Øyvind Bratli, Viken (opland) (4) 341,

Klasse 2: 1. Ole Martin Sørengen, Øystre Slidre 342, 2. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 339, 3. Lars Hasvold, Nordre Land 339, 4. Olav Grostølen, Geilo 339, 5. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 337,

Klasse 1: 1. Heidi Tøristuen Gram, Nordre Land , 2. Svein Roger Henriksen, Viken (opland) ,

V55: 1. Tor Bjørnødegård, Etnedal 347, 2. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 344, 3. Terje Holm, Søndre Land 344, 4. Ove Johansen, Vestre Toten 343, 5. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 342,

V65: 1. Torbjørn Bryøen, Hovet og Hol 345, 2. Harald Løkra, Fåberg 344, 3. Gunnhild Svenstad, Fagernes 344, 4. Johannes Rundhaug, Etnedal 343, 5. Arne Rogne, Øystre Slidre 342,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 349, 2. Erik Skaug, Åsheim 348, 3. Oddvar Tangen, Tingelstad 348, 4. Odd Arne Køhl, Elverum 347, 5. Bernt Rønningen, Fåberg 346,

Junior 16-17 år: 1. Nora Midtgard, Jondalen 346, 2. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 342, 3. Line Fagerholm, Viken (opland) 333,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 348, 2. Remi Gram, Nordre Land 346, 3. Ingrid Halvorsrud, Viken (opland) 346, 4. Håvard Berg, Øystre Slidre 343, 5. Markus Henriksen, Viken (opland) 335,

Rekrutt 11-13 år: 1. Ola Strand Nystuen, Løiten 344, 2. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 344, 3. Erik Aleksander Hansen Hagen, Tingelstad 343, 4. Mathea Hasvold, Nordre Land 343, 5. Aurora Bratli, Viken (opland) 342,

Nybegynner ung: Henrik Skjerstein, Øystre Slidre , Sivert Skjerstein, Øystre Slidre , Sigurd Stenberg, Tingelstad ,

Nybegynner voksen: 1. Monica Olsen Løvbrøtte, Søndre Land ,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Terje Svarteberg, Geilo 244, 2. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 243, 3. John Arild Knapp, Vestre Toten 242, 4. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali 241, 5. Kjell Ivar Løvbrøtte, Søndre Land 236,

Klasse 4: 1. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali 245, 2. Øyvind Bratli, Viken (opland) 242, 3. Ann Iren Rønningsgrind, Geilo 240, 4. Einar Nordengen, Tyristrand 239, 5. Per Olav Tangen, Tingelstad 236, 6. Bjørn Einar Andersen, Nordre Land 234, 7. Jonny Myhre, Vestre Toten 233, 8. Tore Hoff, Tingelstad 230,

Klasse 3: 1. Eskil Myhre, Vestre Toten 239, 2. Anders Grøndal, Farnes 233, 3. Leif Hagen, Ådal 231, 4. Trond Erling Andersen, Nordre Land 223,

Klasse 2: 1. Olav Grostølen, Geilo 243, 2. Ole Martin Sørengen, Øystre Slidre 242, 3. Lars Hasvold, Nordre Land 240, 4. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 240, 5. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 239, 6. Dag Sørum, Søndre Land 236, 7. Anita Nodland, Beito 236, 8. Lise Aurland, Søndre Land 226,

Klasse 1: 1. Heidi Tøristuen Gram, Nordre Land 239, 2. Svein Roger Henriksen, Viken (opland) 237,

V55: 1. Tor Bjørnødegård, Etnedal 248, 2. Terje Holm, Søndre Land 247, 3. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 245, 4. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 245, 5. Ove Johansen, Vestre Toten 245, 6. Svein Solheim, Nordre Land 243, 7. Tommy Bjørke, Etnedal 242, 8. Bjørn Cato Djupnes, Gjøvik og Brusveen 238, 9. Tor Grimsgård, Hadding 238,

V65: 1. Harald Løkra, Fåberg 248, 2. Johannes Rundhaug, Etnedal 247, 3. Gunnhild Svenstad, Fagernes 247, 4. Birger Skogstad, Etnedal 246, 5. Torbjørn Bryøen, Hovet og Hol 246, 6. Arne Rogne, Øystre Slidre 243, 7. Per Reidar Kolsrud, Begnadalen 242, 8. Jørgen Holden, Fagernes 240, 9. Erik Bakke, Fiskum 240, 10. Finn Olav Nordli, Tingelstad 240, 11. Per Svenstad, Fagernes 225,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Erik Skaug, Åsheim 249, 3. Odd Arne Køhl, Elverum 249, 4. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 249, 5. Oddvar Tangen, Tingelstad 249, 6. Svein H. Myhre, Tyristrand 248, 7. Bernt Rønningen, Fåberg 247, 8. Birger Hallingstad, Hovet og Hol 247, 9. Rolv Baadshaug, Brumunddal 247, 10. Sverre Eriksen, Ådal 244, 11. Tidemann M. Kolsrud, Begnadalen 240, 12. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 240,

Junior 16-17 år: 1. Nora Midtgard, Jondalen 246, 2. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 243, 3. Line Fagerholm, Viken (opland) 236,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 250, 2. Remi Gram, Nordre Land 247, 3. Ingrid Halvorsrud, Viken (opland) 246, 4. Håvard Berg, Øystre Slidre 244, 5. Markus Henriksen, Viken (opland) 239, 6. Martine Evenrud, Viken (opland) 237,

Rekrutt 11-13 år: 1. Aurora Bratli, Viken (opland) 246, 2. Erik Aleksander Hansen Hagen, Tingelstad 245, 3. Oliver Aschim Kristiansen, Tingelstad 245, 4. Ola Strand Nystuen, Løiten 245, 5. Mathea Hasvold, Nordre Land 245, 6. Tomine Borgli, Tingelstad 239, 7. Audun Sonflå, Tingelstad 239, 8. Jostein Sørengen, Øystre Slidre 234,

Nybegynner ung: Henrik Skjerstein, Øystre Slidre 238, Sivert Skjerstein, Øystre Slidre 236, Sigurd Stenberg, Tingelstad 219,

Nybegynner voksen: 1. Monica Olsen Løvbrøtte, Søndre Land 227

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags