Gå til sidens hovedinnhold

Ellevill målfest og lokal jubel i 4. divisjon

Kolbu KK senket opprykksjagende Gran og Reinsvoll tok sine første seriepoeng da de slo Faaberg. Det ble scoret 19 mål i de to kampene!

Her er resultater, målscorere og lagoppstillingen i breddefotballen lørdag:

4. divisjon menn avd. 01

Kolbu/KK – Gran 6-4 (5-2)

Scoringer: 1-0 Sindre Pedersen (7.), 2-0 Henrik Stensrud (16.), 2-1 Kristoffer Dæhlen (20.), 3-1 Henrik Myhre (24.), 3-2 Ole Petter Berget (24.), 4.2 Sindre Pedersen (28.), 5-2 Pedersen (38.), 5-3 Dæhlen (56.), 6-3 Tov Dyste (96.).

Gule kort: Emil Bakkelund, Sindre Pedersen, Kolbu/kk og Joakim Rishovd, Gran.

Dommer: Ottar Randgaard, Brøttum IL.

Kolbu/KK: Lars Møllehagen – Tov Magne Dyste, Simen Stensrud, Emil Bakkelund – Håvard Myhre, Markus Hilsen, Pål Jørgen Slåtsveen, Henrik Myhre – Henrik Stensrud, Sindre Pedersen, Sivert Tallerud Bakkelund.

Innbyttere: Eirik Taiet – Andreas Berge, Kristian Bjørnerud, Petter Bakkelund, Peter Holten, Hans Joachim Møllerhagen, Stian Hallingstad.

Gran: Aksel Berg Sandin – Kristoffer Dæhlen, Joakim Rishovd, Sivert Kristiansen, Ole Petter Berget – Frikk Strand Wulff, Nicolas Kamango, Markus Westhagen, Edosa Dean Eguamwense – Christian Stenerud, Kasper Bern.

Innbyttere: Eskil Hemmingby, Tobias Nerland, Vemund Wøien, Mads Eng Johannessen, Magnus Vestby, Yafet Isak Ghebrezgabiher.

Reinsvoll – Faaberg 5-4 (1-3)

Scoringer: 0-1 Filip Ziolko (3.), 0-2 Ziolko (17.), 0-3 Stian Noreng Nyhus (20.), 1-3 Sivert Dybvad (45.), 2-3 Feisal Ahmed Hassan (49.), 3-3 Håvard Drager (54.), 4-3 Hassan (69.), 4-4 Vebjørn Langedahl (89.), 5-4 Henrik Langaas (90+6).

Gule kort: Filip Ziolko, Faaberg og Eirik Wangen og Sebastian Hjelmtvedt, Reinsvoll.

Dommer: Samir Krndzija, Lillehammer Fotballklubb.

Reinsvoll: Khaled Shafiq Shoufan – Vegard Pettersen, Eirik Wangen, Sebastian Hjelmtvedt, Henrik Langaas – Hans Marius Drager, Alexander Hjelmtvedt, Håvard Drager, Thomas Amlien – Sivert Dybvad, Stian Akernes.

Innbyttere: Sindre Dybdahl – Samson Amanuel, Feisal Ahmed Hassan, Eivind Frydenberg, Jonas Strande, Guktekin Guven, Kristoffer Stavnhaugen.

6. divisjon herrer

Hedalen/Begnadalen – Bagn 8-4 (4-1)

Scoringer: 1-0 Knut Olav Veimodet (7.), 2-0 Veimodet (18.), 2-1 Laurens Hansson (24.), 3-1 Jon Tipner (27.), 4-1 Jostein Strandbakken (40.), 4-2 Vegard Lindeberg (50.), 5-2 Tipner (56.), 5-3 Aleksander Bøen (58.), 5-4 Bøen (65.), 6-4 Leif Martin Andersson (68.), 7-4 Tipner (71.), 8-4 Veimodet (90.).

Dommer: Jan Ole Skinnehaugen, Ottestad IL.

Hedalen/Begnadalen: Christian Brenden – Benjamin Aspholt Kjensrud, Leif Martin Andersson, Henrik Fossholt, Markus Kjensrud – Halvor Killi Grønhaug, Knut Olav Veimodet, Svenn Olav Fossholt – Jon Tipner, Magnus Vaaten Rolfsen, Edvart Myrvang Bakke

Innbyttere: Bjørn Erik Skogstad, Jostein Strandbråten, Jarand Kulterud Haukeberg, Iver Skinningsrud.

Bagn: Allan Olsen – Herman Kvaal, Marius Nerli, Kenneth Lindeberg, Henrik Kulterud, Patrick Olsen, Laurens Hansson – Johann Hansson, Kristoffer Hjelleset, Vegard Lindeberg, Torjus Hjelleset, Morten Haugrud, Vetle Johansen – Erik Haugrud, Kristian Strømmen, Aleksander Bøen.

Vest-Torpa – Vang 2-1 (1-1)

Scoringer: 0-1 Kasper Kjeldsen (24.), 1-1 Knut Georg Øistad (34.), 2-1 Stig Nereng (84.).

Gule kort: Håvard Frøyen, Vang.

Dommer: Tommy Frydenlund, SK Gjøvik-Lyn

Vest-Torpa: Kristoffer Halvorsen – Sindre Bakke Sveen, Ole Martin Ringvold, Martijn Geradus Petrus Strijbos, Stig Henning Gjerdbakken Nereng – Hans Olav Hagaseth Sæteren, Knut Georg Øistad, Mathias Myhre Bjeglerud – Robert Stubberud Sjåheim, Herman Næss Wærner, Per Marius Nystuen.

Innbyttere: Henrik Strømsjordet, Michael John Enriquez, Ingar Finstuen, Vetle Johannes Bjørkeli Nygård, Jostein Myhre Kjendseth.

Vang: Knut Ranheim – Andris Helle, Andreas Skeie, Emran Ahmadzai, Mats Veisene – Håvard Frøyen, Jan Magne Almenning, Kasper Kjeldsen, Sondre Aslaksby, Lucas Munk – Tobias Kassel.

Innbyttere: Olav Almenning, Vegard Kjøs Egge, Øyvind Khøs Egge, Ola Hovi.

Varde - Skreia 2 2-6 (1-5)

Scoringer: 0-1 Mats Sønsteby (11.), 0-2 Emil Alm-Hansen (14.), 0-3 Jonas Langgård (16.), 1-3 Tor Andreas Olsen (18.), 1-4 Thomas Westbye (20.), 1-5 Jørgen Pedersen (36.), 2-5 Jøran Larsen (52.), 2-6 Pedersen (85.).

Gule kort: Joachim Enger, Skreia 2.

Dommer: Arvid Holmlund, Lunner Fotballklubb

Varde: Kristian Bugge, Knut Erik Bjørklund – Sondre Flatøy, Tor Andreas Olsen, Kenneth Berget, Thomas Lønstad – Eivind Flatøt, Sander Lønstad, Lar Erik Strandvik, Espen Skjellerud, Erlend Andre Torheim, Amund Bjerke, Mikalen Strandvik, Jørn Stabel, Ole Andre Pedersen, Jøran Larsen, Simen Øverstad, Tor Halvard Framnes.

Skreia 2: Joachim Enger – Jonas Langgård, Odd Erik Kristiansen, Andreas Laeskogen, Morten Bjaanes – Emil Alm-Hansen, Thomas Westbye, Per Korsen – Jørgen Pedersen, Haakon Stranden, Mats Sønsteby.

Innbyttere: Henrik Paulseth, Stian Haugen, Jon Martin Lundbekk.

Eina 2 - Søndre Land 3-1

Eina 2: Kevin Odden – Petter Dotseth, hans Christian Sivesind, Ole Martin Amlien, Henning Fosslien – Joakim Bjørnerud, Jonas Thorsbakken, Kim Hansen – Markus Senberg-Næss, martin Gudbrandsen, Joakim Kronberget.

Innbyttere: Shushu Somesi, Tomas Kronberget, Halvor Næss, Øystein Blien.

Søndre Land: Jostein Bjørnsveen – Amund Askvig, Anders Perstuen, Kristian Knutsen, Fredrik Moshagen – Herman Hoel, Sander Sørhagen, Sivert Kvitvær, Simon Aleksander Sagvold, Abdisamad Jama – Håvard Evensen.

Innbyttere: Halvor Aakvig, Nils Ole Kvitvær, Vemund Walbye-Søhagen, Espen Rino Magnussen.

Kommentarer til denne saken