Jeg har nettopp avsluttet min kreftbehandling og fått min siste Zometa og er erklært frisk etter brystkreft. Jeg føler meg heldig, takknemlig og sender mange gode tanker til alle jeg har møtt i systemet som har ivaretatt meg hele vegen på beste måte. Jeg er glad jeg bor i Norge og blir behandlet så bra selv om jeg har passert 70 år.

Kreften ble oppdaget ved rutineundersøkelse med mammografi, raskt fulgt opp med diagnostisering, operasjon og behandling, alt ved Lillehammer, Hamar og Gjøvik Sykehus. Senere medisinering og oppfølging flere ganger i året. I tillegg får jeg trene på Pusterommet med god veiledning. Alt dette blir utført av hyggelige, trygge og profesjonelle folk ved sykehusene.

Tusen takk!

Jeg skal ikke legge meg opp i sykehusdebatten, men jeg tenker at en bestemmelse må tas, så vi ikke slipper fra oss de flinke, profesjonelle folka. De bør lyttes til i første rekke. Det er de som står i dette og uansett gjør en god jobb for oss pasienter.

Vi bør også ta vare på de systemene som fungerer bra og ikke bygge disse ned. Det er ikke god samfunnsøkonomi.

Tommel opp for gode bestemmelser!