Gå til sidens hovedinnhold

Biring ble vinner av vrien runde i OA-tipset

Artikkelen er over 1 år gammel

Flere overraskende resultatet, i tillegg til to uavgjorte kamper, ga tipperne skikkelig hodebry i runde 12 av OA-tipset. Bare to tippere klarte seks rette.

De to var Thorgrim Sørum fra Biri og Kjetil Fosslien fra Raufoss, og det var førstnevnte som var den heldige som ble trukket ut som ukevinner.

Selv fem rette var vanskelig nok å prikke inn denne runden – tolv i tallet – mens de aller fleste lå på tre eller fire riktige.

EM-kvalifiseringskampen mellom Sverige og Norge endte uavgjort, det samme gjorde Raufoss-damenes bortekamp mot Sarpsborg.

For øvrig var det ikke så enkelt å forutse borteseirene til Brumunddal, FK Gjøvik-Lyn 2 og Biri, mens Vardal gikk på et uventet tap borte for Ringebu/Fåvang.

Her er alle resultatene: Sverige – Norge U (1-1), Sarpsborg 08 – Raufoss U (0-0), FK Gjøvik-Lyn – Brumunddal B (0-1), Raufoss 2 – Tiller H (4-1), Sander – FK Toten B (0-3), Eidskog – Reinsvoll B (0-1), Redalen – FK Gjøvik-Lyn B (2-0), Lunner – Biri B (1-2), Ringebu/Fåvang – Vardal H (3-2), Eina – Raufoss 3 H (7–1)

Det ble få endringer på sammenlagtlista. Håvard Røislie fra Raufoss leder fortsatt, men skaffet seg ett ekstra poeng i forhold til Nils Sverre Engelien fra Kolbu. Avstanden er nå to poeng.

Adrian Brennhagen fra Dokka og Magne Hasli fra Torpa følger deretter, ytterligere to poeng bak, mens Arne Halvorsrud, Erling Undeli, Erling Sletten og Kai Torkehagen har 69 poeng på delt femteplass.

Vi minner om at innleveringsfristen for runde 13 er fredag 13. september klokka 19.00. Du kan sende inn kupongen elektronisk her

Her er hele sammenlagtlista:

NavnTotalt123456789101112
Håvard Røislie73665878666663
Nils Sverre Engelien 71776665766762
Adrian Brennhagen69773678864544
Magne Hasli 69675676655754
Arne Halvorsrud67874667464564
Erling Undeli67584877545554
Jørgen Sletten 67575766565744
Kai Torkehagen67585766464574
Geir Presteseter 66674578454475
Magne Glæserud 66674786654364
Rune Hansen65484767456464
Adrian Lund646
5578559464
Milnor Engen 64475677553753
Roger Ødegård64574676436565
Rune Beritsveen 64557576564554
Stein Joar Olsen645
6868763753
Stig Hella 64765666744535
Trond Buskum 64545676665653
Ole Morten Aaslund63444766753665
Per Olav Holthe63464767664643
Ronny Smedshammer63555668545545
Rune Morten Kristiansen63466676656434
Thorgrim Sørum63564676565436
Torstein Holien 63364677655473
Alf Johnny Libakken 62374877653543
Asbjørn Kampelien 62574765755533
Bernhard Vigen62656657654453
Finn Kristiansen 62466855465643
Jan Arild Lyseng 62565777555433
Unn Kristin Sæther 62665667546353
Vetle Vangstuen627746684556
4
Espen Haugerud 6146557975
553
Kjetil Fosslien 61474666545266
Odd Løvlibråten 615
6768564365
Svein Henning Byrøygard 61655666566253
Terje Andreassen 61565766744623
Bjørn Nybakken 60363757643745
Erlend Hasle6055657567635
Lasse Ekseth 60756755651535
Per Johan Eng60564568455354
Per Olav Nyhus60574768455324
Rune Søbye60745466565534
Svein Arild Rud 60464576563464
Trygve Larsen 60745657444554
Christian Falbach59574566443762
Jan Limoseth59564658653542
Rolf Helge Thorstad 59475756754243
Einar Skøyenengen 58554756455543
Frode Nyland 58554865555532
Hans Frode Liereng 58754765464
73
Kjell Erik Weseth58534666556534
Ole Steffen Brennhagen 58585576724252
Bjørn Arild Hansen 57534667445544
Knut M Trygstad57
75666553554
Knut Skogli5765668735
443
Magnar Madsen57665565355533
Per Olav Hasli 57763657357
44
Anni Hansen 56454747444355
Kai Henning Nyhus56464665447343
Roy Svenskerud56545776433543
Siv-Renate Brennhagen56724556725634
Bjørn Einar Andersen 55386355246364
Geir Nordheim5545
767663623
May Britt Ranum Nilsen5558537743
454
Roar Nordby 55654675652333
Harald H Holthe 547
4577552552
Per Jansen54574675442244
Raymond Park Lyseng 54445675543425
Morten Skogen52366378428212
Ida Holthe Sørlie 51452757545
52
Jan Stensland 50256452654731
Kåre Thomas Stensrud506366576
3
35
Lasse Hamar50273466434443
Svein Toten5055586745
5

Thor Stensrud5045
75535
763
Brit Holthe49443654635423
Henning Stenvold496554546

653
Johannes Solberg49
5467456453
Kent Midteng 49665
7766

33
Kjell Sandbakken49533555267332
Vegard Hansen 4955367824
54
Bjørnulf Wæhler48754
45433553
Ronny Ringvoll 485657

544453
Rune Viberg48455435434452
Lars Arne Blilie46274636163341
Magnar Tangen 46574566643


Tom Harald Fuglerud46

665637
553
Tom Jansen4554546864

3
Ivar Magne Nydahl 44443356533
53
Rune Stenvold 4464555555

4
Terje Stensrud 444456464

83
Vetle Steinum Odberg 443
566656
403
Bjørnar Lauvli 43466637443


Knut Bråten 4335667
3454

Per Axel Pettersen 4334655
533333
Kai Inge Moe 416666656




Arne Knudsen3955466742



Knut Robert Joten3955

6654
53
Rune Haugerud39655

5645

3
Finn Roger Myhre 386
668624



Sven Ahnstrøm3876
46834



Elisabeth Helt3765455633



Marie Nordheim37
6
555233332
Atle Liom36
5444643

51
Mary Elisabeth Gjefle 36634735233


Bjørg Jørgenstuen34364558
3



Turid Kraby Simenstad347
56
754



Lars Furuseth32
664556




Steinar Jørgenstuen 3155
646
5



Jan Roger Joten295343455




Nils Erik Slåttsveen29
53876





Ole Johan Ingvaldsen 2945
7
7
6



Ronny Undseth29
366
545



Kenneth Hauger Enger 285
5747





Trond Aass28754
66





Terje Lundsten274833
6
3



Tore Ulvesveen27


64532
25
Geir Helli2636
656





Kjell Magne Fuglerud263
345
45


2
Einar Onshus256
55

34


2
Leif Tore Linnerud256
4
6
4



5
Magnus Bekkelund 245
7
66





Geir Grønndalen234
5
653




Håkon Hovde23

4766





Arne Hovde2177

7






Dag Erland Fosnes18265
5






Roy Helli173446







Stian Nysted Skjerpen176

6
5





Sven Kåre Haukedalen17665








André Norland-Flatebø 164

66






Kjell Åge Fremstad167
45







Øystein Slåttsveen157







35
Ola Strandbakken146



8





Tore Stenseth144
3

7





Magni Bekkelund 1243






5

Atle Simensen116


5






Simen Kristoffersen 115
6








Anders Pettersen103



7





Kommentarer til denne saken