Gå til sidens hovedinnhold

Alle navn og tall fra landsdels-KM: Lokale triumfer i Etnedal

Artikkelen er over 1 år gammel

Totningene Tuva Bakke og Ove Johansen sørget sammen med begnadølen Odd Kolsrud for de lokale triumfene under skytternes landsdels-KM som gikk i Etnedalshallen i helga.

Viken skytterlags stødige ungdomsskytter, Tuva Bakke toppet juniormesterskapet. Juniorskytteren fra Kolbu tuktet alle i klassen sin og tok tittelen med 348. Det var poenget foran øystreslidringen Håvard Berg på andreplassen.

Pallplasser ble det også til skytterungdommene Aurora Bratlie fra Viken og Remi Gram fra Nordre Land. Førstnevnte tok andreplassen i rekruttklassen med sine 347, mens nordrelandingen ble treer i eldre rekrutt med 349.

Stødige veteraner

Ove Johansen tok tittelen i V55 med 348 etter å ha slått østerdølen Bjørn Myrset på flest innertiere. Så sørget Begnadalens stødige V73-skytter, Odd Kolsrud for at enda et landsdels-gull ble med hjem.

Han skjøt på sedvanlig vis fullt hus 350 poeng til enda et veterangull. Her endte Nordre Lands Ole Jørgen Klaseie på pallens tredje trinn med sine 348.

I V65-mesterskapet tok Fagernes skytterlags Jørgen Holden andreplassen med sine 348, ett poeng unna seieren.

Ett fra pallen

I mesterskapet for klasse 3-5 ble Roger Ottosen beste lokale skytter. Totningen greide 346 poeng, til femte-plassen han delte med skytterkongen Tor Gaute Jøingsli fra Lom og Skjåk skytterlag. Vant gjorde Mettes Strandlien fra Ringebu og Fåvang. Hun ble stevnets eneste skytter som greide 348 i «eliteklassens» mesterskapsserie.

I samlags-konkurransene ble det triumf til Opland samlags veteranlag, ved Oddvar Tangen, Egil Grina, Ove Johansen og Knut Steinar Bråten, mens både seniorene og ungdomsskytterne fra Opland endte på sølvplassene i sine klasser.

Lagsktyingen for ungdomsklassen endte med seier til Vikens skytterlags trio Tuva Bakke, Markus Henriksen og Aurora Bratli. I veteranenes lagskyting tok arrangørlaget andreplassen, ett poeng fra seieren.

Resultater

Landsdelskretsstevne 15 meter, Etnedal skytterlag:

Mesterskap:

Rekrutt: 1. Brede Svelstad, Lesja 348, 2. Aurora Bratli, Viken (opland) 347, 3. Magnus Østhagen, Løiten 346

Eldre rekrutt: 1. Markus Lauritzen, Sørskogbygda 350, 2. Erlend Haugstulen, Dovre og Dovreskog 349, 3. Remi Gram, Nordre Land 349, 4. Jens Olsrud Østli, Tangen 349

Junior: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 348, 2. Håvard Berg, Øystre Slidre 347, 3. Marius Fjeld, Elverum 347, 3. Emma Olea Eide, Tynset 347

Eldre Junior: 1. Sander Harildstad, Lismarken 344, 2. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 341, 3. Anne Marte Morstøl, Vinstra 338, 4. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 338, 5. Amund Wardberg Høiby, Lismarken 338

V65: 1. Åge Steinslett, Fåberg 349, 2. Jørgen Holden, Fagernes 348, 2. Torbjørn Halvorsen, Øvre Rendal 348

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Erik Skaug, Åsheim 349, 3. Ole Jørgen Klaseie, Nordre Land 348, 3. Tore Hartz, Elverum 348, 5. Oddvar Tangen, Tingelstad 348

Klasse 1: 1. Sissel Aasen Wangen, Vinstra 247, 2. Anna Sofie Haugseth, Østre Gausdal 246, 3. Per Einar Berger, Vestre Toten 242

Klasse 2: 1. Stig Åge Teigen, Lom og Skjåk 341, 2. Halvor Dahle Meland, Åmot 340, 3. Ola Storsveen Storbæk, Løiten 340, 4. Anita Nodland, Beito 340, 5. Geir Mølmen, Lesja 338, 6. Lars Hasvold, Nordre Land 338

Klasse 3-5: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 348, 2. Ole Magnus Bakken, Løiten 347, 3. Ruben Myrset, Nordskogbygda 347, 4. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 347

V55: 1. Ove Johansen, Vestre Toten 348, 2. Bjørn Myrset, Nordskogbygda 348, 3. Egil Kristiansen, Lunner 347

Hovedskyting:

Klasse NU: 1. Sivert Alund, Snertingdal 223, 2. Ane Braastad, Ringebu og Fåvang 203, 3. Markus Evenrud, Viken (opland) 218, 4. Fillip Nerødegård, Snertingdal 178

Klasse R: 1. Aurora Bratli, Viken (opland) 249, 2. Brede Svelstad, Lesja 249, 3. Magnus Østhagen, Løiten 247, 4. Tonje Skolby-Szacinski, Lillehammer 244, 5. Elliot Almås Johansen, Elverum 243, 6. Odin Segelstad, Ringebu og Fåvang 241, 7. Sondre Løvåsen Skjefstad, Trysil 239, 8. Martin Knuts, Ringebu og Fåvang 237, 9. Natalia Nowicka, Lesja 235, 10. Leander Bakke, Viken (opland) 234, 11. Linus S. Bratvoldengen, Stange og Romedal 232, 12. Georg Rødningen Kolbjørnhus, Øystre Slidre 219, 13. Teo André Olsen, Viken (opland) 219

Klasse ER: 1. Markus Lauritzen, Sørskogbygda 250, 2. Remi Gram, Nordre Land 250, 3. Anton S Bratvoldengen, Stange og Romedal 249, 4. Erlend Haugstulen, Dovre og Dovreskog 249, 5. Jens Olsrud Østli, Tangen 249, 6. Knut Ola Skogen, Ringebu og Fåvang 249, 7. Olav Rudland, Ringebu og Fåvang 248, 7. Even Køhl Setsaas, Elverum 248, 9. Morgan Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 248, 10. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 247, 11. Sondre Haugom Nordengen, Viken (opland) 247, 12. Ola Strand Nystuen, Løiten 246, 12. Markus Henriksen, Viken (opland) 246, 14. Emma Sikle Mathiesen, Ringebu og Fåvang 246, 15. Mathea Hasvold, Nordre Land 246, 16. Iver Nilstad, Lesja 246, 17. Iver Braastad, Ringebu og Fåvang 246, 18. Stella Dahle Meland, Åmot 245, 19. Ingrid Halvorsrud, Viken (opland) 245, 19. Ola Syver Håkenstad, Lesja 245, 19. Andreas Segelstad, Ringebu og Fåvang 245, 22. Christopher Solberg, Viken (opland) 245, 23. Agnes Christophersen, Lismarken 243, 24. Per Emil Hasle Sviund, Snertingdal 242, 25. Fredrik N. Ø. Johnsen, Elverum 242, 26. Odin Sanden, Dovre og Dovreskog 238, 27. Henrik Berg Kløvstad, Lismarken 238, 28. Vilde Marie Leirflaten, Otta 233, 29. Anna Jakobsen, Fåberg 233, 30. Ole Anders Hasle Sviund, Snertingdal 232, 31. Sofie B. Steindal, Elverum 231, 32. Ann Kristin Melbye Lisbakken, Snertingdal 230

Klasse J: 1. Tuva Bakke, Viken (opland) 248, 2. Håvard Berg, Øystre Slidre 247, 3. Marius Fjeld, Elverum 247, 3. Emma Olea Eide, Tynset 247, 5. Marita Konstanse Brendjord, Lesja 246, 6. Lars Kristian Skredderstuen, Søndre Land 246, 7. Øystein Breden, Otta 244, 8. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 244, 9. Anna Aalberg Grønås, Lillehammer 243, 10. Brage André Lund, Lom og Skjåk 243, 11. Eirin Hovde Åmodt, Ringebu og Fåvang 242, 11. Marius Korsen, Gjøvik og Brusveen 242, 13. Madelen Solberg Nyborg, Viken (opland) 242, 14. Aksel Henningsmo, Dalsbygda 237, 15. Bjørnar Melhuus, Elverum 237, 16. Jørn Strypet, Alvdal 237, 17. Emil B. Steindal, Elverum 236, 18. Ole Anders Sjøli, Løiten 235, 19. Martine Evenrud, Viken (opland) 234, 20. Christoffer Grafsrønningen, Elverum 232, 21. Sivert Arnestad Edvardsen, Lismarken 230, 22. Espen Edvardsen, Løiten 228, 23. Ingrid Haave, Fåberg 227, 24. Roy Rønningen, Løiten 225

Klasse EJ: 1. Sander Harildstad, Lismarken 244, 2. Cecilie Fossmo, Ringebu og Fåvang 241, 3. Anne Marte Morstøl, Vinstra 239, 4. Amund Wardberg Høiby, Lismarken 239, 5. Marius Sveipe, Ringebu og Fåvang 238, 6. Eskil Haugen, Lismarken 235, 7. Vetle Ringsveen Engen, Snertingdal 230, 8. Lars Jakobsen, Fåberg 228, 9. Martin Sikle Mathiesen, Ringebu og Fåvang 228, 10. Erlend Rudland, Ringebu og Fåvang 226, 11. Tonje Nyengen Larsen, Fåberg 226, 12. Hanne Rytterager Oliversen, Stange og Romedal 220

Klasse NV: 1. Terje Svensberget, Sørskogbygda 238, 2. Lone Hamre Thorleifsen, Gjøvik og Brusveen 236, 3. Sander Thoresen, Snertingdal 226, 4. Monica Olsen Løvbrøtte, Søndre Land 209

Klasse V65: 1. Jørgen Holden, Fagernes 249, 1. Torbjørn Halvorsen, Øvre Rendal 249, 3. Åge Steinslett, Fåberg 249, 4. Idar Moseng, Nora 249, 5. Åge Sætre, Løiten 248, 6. Gunnhild Svenstad, Fagernes 247, 6. Magnar Konningrud, Brumunddal 247, 8. Gunnar Haugen, Øystre Slidre 247, 9. Steinar Dalby, Fåberg 247, 10. Knut Løvåsen, Trysil 247, 11. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 246, 12. Nils Erik Nilsen, Nordre Land 246, 13. Arne Rogne, Øystre Slidre 246, 14. Arne Olav Bekkemellem, Gjøvik og Brusveen 245, 15. Kari Grina, Randsfjord 245, 16. Per Olav Faldbakken, Stange og Romedal 245, 17. Kjell Løvåsen, Trysil 244, 18. Tille Skogsrud, Tangen 241, 19. Ola Garlibakken, Fagernes 241, 20. Knut Skaug, Åsheim 240, 21. Svein Arne Linnerud, Brumunddal 239, 22. Finn Olav Nordli, Tingelstad 238, 23. Per Reidar Kolsrud, Begnadalen 236, 24. Per Svenstad, Fagernes 236, 25. Sidsel Storihle, Brumunddal 234, 26. Rolf Egil Stange, Fagernes 231, 27. Ole Kvernes, Vinstra 195

Klasse V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Erik Skaug, Åsheim 249, 3. Harald Løkra, Fåberg 248, 4. Egil Grina, Lunner 248, 5. Oddvar Tangen, Tingelstad 248, 6. Ole Jørgen Klaseie, Nordre Land 248, 7. Tore Hartz, Elverum 248, 8. Knut Nordnes, Nordskogbygda 247, 9. Rolv Baadshaug, Brumunddal 247, 10. Bernt Rønningen, Fåberg 247, 10. Johannes Rundhaug, Etnedal 247, 12. Ole Jan Engeli, Vestre Toten 247, 13. Arne Helseth, Tangen 247, 14. Jon Arne Løvseth, Tangen 246, 15. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 245, 16. Odd Arne Køhl, Elverum 244, 17. Kjell Plukkerud, Øyer/dølen 242, 18. Ole Bergene, Etnedal 241, 19. Arne Brendryen, Folldal 240, 20. Birger Skogstad, Etnedal 239, 20. Hans Martin Sørum, Bjoneroa 239, 22. Magnar Torsgård, Lesja 239, 23. Erling Strømstad, Vinstra 237, 24. Arild Bratvoldsengen, Stange og Romedal 237, 25. Gudbrand Tvenge, Fagernes 234

Klasse 1: 1. Sissel Aasen Wangen, Vinstra 247, 2. Anna Sofie Haugseth, Østre Gausdal 246, 3. Per Einar Berger, Vestre Toten 242, 4. Stein Ola Engen, Snertingdal 239, 4. Rune Leren, Dovre og Dovreskog 239, 6. Heidi Tøristuen Gram, Nordre Land 238, 7. Lise Disen Bekkelund, Sørskogbygda 237, 8. Anne Kristin Haugsjordet, Vinstra 236, 9. Mona Lihaug Morstøl, Vinstra 234, 10. Åse Nafstad Ruud, Tangen 233, 11. Trond Are Lisbakken, Snertingdal 231

Klasse 2: 1. Stig Åge Teigen, Lom og Skjåk 245, 2. Lars Hasvold, Nordre Land 244, 3. Ola Storsveen Storbæk, Løiten 243, 4. Anita Nodland, Beito 243, 5. Hågen Strypet, Alvdal 242, 6. Geir Mølmen, Lesja 241, 7. Ola Tamburstuen, Vinstra 241, 8. Halvor Dahle Meland, Åmot 240, 9. Arne Opgården Magnussen, Søndre Land 239, 10. Lise Sandsengen Aurland, Søndre Land 239, 11. Kjell Ivar Haugen, Etnedal 239, 12. Geir Bakkum, Vinstra 239, 13. Eli Lunde, Tangen 239, 14. Dag Sørum, Søndre Land 238, 15. Joakim Engen, Snertingdal 238, 16. Stein Surén, Sørskogbygda 238, 17. Geir Helge Espeset, Fagernes 238, 18. Erlend Leren, Dovre og Dovreskog 237, 19. Pål Nerødegård, Snertingdal 237, 20. Dag Erik Morstøl, Vinstra 235, 21. Per Åge Nilsen, Nordre Land 235, 22. Thor Vegard Woxen, Etnedal 234, 23. Svein Roger Henriksen, Viken (opland) 232, 24. Turid Henningsmo, Dalsbygda 229, 25. Knut Romsås Breden, Otta 227, 26. Per Villy Nygård, Snertingdal 223, 27. Kristian Kolbjørnshus, Øystre Slidre 220, 28. Anders Brukstuen, Lismarken 218, 29. Espen Breistad, Vinstra 218, 30. Alf Bjørseth, Viken (opland) 215, 31. Øyvind Sletten, Sollia 212

Klasse 3: 1. Soland Henningsmo, Dalsbygda 243, 2. Eskil Myhre, Vestre Toten 237, 3. Hans Sveipe, Ringebu og Fåvang 232, 4. Astrid Håkenstad, Lesja 232, 5. Bjørn Atle Brendjord, Lesja 229, 6. Bjarne Sveen, Torpa 227, 7. Ronny Haugen, Øvre Snertingdal 227, 8. Kjersti Johanne Sjøli, Løiten 224, 9. Daniel Nyseth, Etnedal 223, 10. Kristian Haakenstad, Lesja 219, 11. Randi Marit Teigen, Lom og Skjåk 219, 12. Ida Mari Engevold, Tangen 214

Klasse 4: 1. Ruben Myrset, Nordskogbygda 247, 2. Pål Kristian Kværneng, Løiten 242, 3. Pål Skogen, Nordre Land 241, 4. Jostein Kjernli, Østre Gausdal 240, 5. Jonny Myhre, Vestre Toten 240, 6. Magnus Haakenstad, Lesja 240, 7. Stian Solhaug, Viken (opland) 239, 8. Trond Oldertrøen, Tynset 238, 9. Paul Flatlien, Skude 238, 10. Andreas Bryhn, Øyer/dølen 237, 11. Magne Almås, Elverum 237, 12. Ole Brukstuen, Lismarken 237, 13. Per Olav Tangen, Tingelstad 236, 14. Sverre Sørum, Bjoneroa 236, 15. Kjetil Haugen, Etnedal 236, 16. Jostein Nerødegård, Begna 236, 17. Eskil Aasen Wangen, Vinstra 236, 18. Torstein Wangen, Vinstra 233, 19. Kjell Kristian Lunde, Tangen 229, 20. Simen S Lund, Østre Gausdal 228, 21. Trond Erling Andersen, Nordre Land 221, 22. Paul Magnar Haakenstad, Lesja 220, 23. Tore Hoff, Gjøvik og Brusveen 220

Klasse 5: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 248, 2. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 248, 3. Ole Magnus Bakken, Løiten 247, 4. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 246, 4. Roger Nilsen, Tynset 246, 6. Dag Lien, Løiten 246, 6. Roger Ottosen, Viken (opland) 246, 8. Sindre Nordvik, Løiten 246, 9. Amund Haugstulen, Dovre og Dovreskog 246, 10. Ingeborg Lundby, Løiten 245, 11. Hans Framstad Skaare, Tingelstad 245, 12. Anne Ingeborg Sogn Øiom, Randsfjord 245, 13. Tormod Bjørnødegård, Gjøvik og Brusveen 244, 14. Morten Støen, Randsfjord 244, 15. Lise Faldbakken, Stange og Romedal 244, 16. Matheas Amb, Lismarken 244, 17. Thore Larsen, Østre Gausdal 244, 18. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 244, 19. Britt Nesteby, Tynset 243, 20. Anton Rudland, Ringebu og Fåvang 243, 20. Anita Lundby, Løiten 243, 22. Hans Solbrekken Ruud, Etnedal 242, 23. John Arild Knapp, Vestre Toten 242, 24. June Emilie Åsenden, Vinstra 242, 25. Anders Haugen, Lom og Skjåk 241, 26. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 241, 27. Karl Rudolf Friedrich, Gjøvik og Brusveen 241, 28. Øyvind Bratli, Viken (opland) 241, 29. Kjetil Andre Oliversen, Stange og Romedal 240, 30. Lars Næprud, Lillehammer 240, 31. Eline Aasen Tråseth, Lismarken 240, 32. Linn Hege Bakken, Ringebu og Fåvang 240, 32. Maren Gilbø Hoff, Gjøvik og Brusveen 240, 34. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 240, 35. Simen Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 239, 36. Kjell Ivar Løvbrøtte, Søndre Land 239, 37. Birgit Rønningen, Østre Gausdal 239, 38. Thomas R. Kristiansen, Lunner 239, 39. Anniken Moseng Ryen, Dalsbygda 239, 40. Bjørner Kolrud, Østre Gausdal 239, 41. Bjørn Einar Andersen, Nordre Land 238, 41. Ragnhild Bryhn, Øyer/dølen 238, 43. Arne Fossmo, Ringebu og Fåvang 237, 44. Sondre Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 237, 45. Bjørn Olav Nyfløt, Øyer/dølen 237, 46. Anders Kolrud, Østre Gausdal 237, 47. Berit Kolrud, Østre Gausdal 236, 48. Einar Furuseth, Lismarken 236, 49. Arne Erik Christophersen, Lismarken 236, 50. Martin Strypet, Alvdal 236, 51. Øystein Rønningen, Østre Gausdal 234

Klasse V55: 1. Ove Johansen, Vestre Toten 248, 2. Bjørn Myrset, Nordskogbygda 248, 3. Egil Kristiansen, Lunner 247, 4. Sven Tore Tråseth, Lismarken 246, 5. Tor Bjørnødegård, Etnedal 246, 6. Egil Wikan, Nora 246, 7. Knut Steinar Bråten, Søndre Land 246, 8. Bjarne Budsberg, Vinstra 246, 9. Per Egil Storsveen, Løiten 245, 10. Geir Hoff, Gjøvik og Brusveen 245, 11. Karl Emil Grina, Tingelstad 244, 12. Børge Lundby, Løiten 244, 13. Oddvar Staxrud, Tingelstad 244, 14. Terje Holm, Søndre Land 244, 15. Tommy Bjørke, Etnedal 243, 16. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 242, 17. Jan Olav Sagbakken, Søndre Land 242, 18. Hans Bech, Tingelstad 242, 18. Ole Tønderum, Nordre Land 242, 20. Onar Onsrud, Vestre Toten 239, 21. Fritjof Dæhlen, Gjøvik og Brusveen 239, 22. Knut Peter Eide, Etnedal 238, 23. Morten Brendløkken, Øyer/dølen 238, 24. Per Magne Bryhn, Øyer/dølen 237, 25. Helge Skogen, Øystre Slidre 237, 26. Truls E. Haget, Elverum 237, 27. Jon Nerødegård, Begna 237, 28. Jon Sømme, Øyer/dølen 234

Kommentarer til denne saken