55 deltakere i nattløpet på Dokka

Av

Hele 55 startet i fredagens nattløp på Dokka, et 5 kilometer langt gateløp med start og mål ved Fløyterparken.

DEL

InnsendtDameklassen ble vunnet av Karen Amalie Nordseth, Gjøvik FIK med tida 19.30. Langrennsjenta fra Snertingdal var i særklasse raskest blant de kvinnelige deltakerne.

I herreklassen ble det et oppgjør mellom Bjørn Egil Nordseth fra Gjøvik FIK og Abdullahi Abdirahman fra Dokka. sistnevnte vant på ny løpsrekord med tida 16.49. Bjørn Egil fikk tida 17.01.

Abdullahi startet i klassen gutter 15–16 år og er et stort løpertalent.

Svært fornøyde deltakere fikk en flott tur i Dokka sentrum, og Nordre Land IL friidrettsgruppe sto for et prikkfritt arrangement. Det hele ble avsluttet med en hyggelig premieutdeling.

Resultater Nattløpet 2019

M60-69: 1) Steinar Gjerdalen NLI 25,51

M50-59: 1) Knut Lium NLI 18,56 2) Tor Sigurd Breivik Kongsberg IF 20,45 3) Bjørn Tore Bernsen NLI 21,40

M40-49: 1) Bjørn Egil Nordseth Gjøvik FIK/Team sportsmannen 17,01 2) Terje Gulbrandsen BDO Innlandet 17,07 3) Vegar Jøranli NLI 17,55 4) Tore Berglund NLI 18,40 5) Morten Parthaugen Torpa Ski 20,39 6) Tommy Selnes 21,35

M30-39: 1) Torbjørn Høitomt NLI 17,47 2) Mads Jørgenstuen NLI 19,20 3) Frank Nordengen Sveum Torpa Ski 19,22 4) Jan Vidar Martinsen 20,28 5) Tore Geile NLI 20,46

M17-29: 1) Hans Marius Klevmoen NTNUI 17,38 2) Anders Alme Eng NLI 19,16 3) Oddgeir Ommelstad Torpa Ski 22,10

K50-59: 1) Hanna Blom Breivik Kongsberg IF 21,02 2) Liv Thorseng NLI 22,52

K40-49: 1) Suzette Damman BDO Innlandet 33,05

K30-39: 1) Kathrine Geile Nli 28,41

K17-29: 1) Karen Amalie Nordseth Gjøvik FIK 19,30 2) Kristina Heistad NLI 25,23 3) Marte Olsen 25,32

J15-16: 1) Mathilde Nordeng NLI 21,42 2) Eline Øversveen NLI 28,32

J13-14: 1) Ingeborg Mathiesen Redalen IF 26,15 2) Merete Berntsen 26,25 3) Anne Birgit Dokken NLI 26,25 4) Malin Olsen 28,04

G15-16: 1) Abdullahi Abdirahman 16,49 2) Peder Elias Nordseth Gjøvik FIK 18,27 3) Erik Røstad NLI 19,55 4) Hans Kristian Dokken NLI 22,20

Trimklasse uten tidtaking: Julie Røstad, Unn Silje Bratsveen, Kristoffer Berglund, Hege Marit Lund, Vibeke Dalen, Hege Nermoen, Elinor Volden, Linn Sunne Maria Jørgenstuen, Martin Frøslid Sandaker, Julie Frøslid Sandaker, Merethe Lien Tøftum, Isak Bondlid, Stig Lunde, Guro Fossum Lium, Jens Kristian Lunde, Anita Fossum, Knut Sørhusbakken, Mary Beate Lyshaug

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags