Lars Elton Myhre gjorde jobben og kjørte inn til 57,24 sekunder i førsteomgangen i verdenscuprennet i slalåm søndag.
Han ligger på 15.-plass etter første omgang.
Svensken Andre Myhrer leder med 55,99 sekunder. Han har franskmannen Julien Lizeroux på annenplass, ni hundredeler bak, mens Jean-Baptiste Grange som også fra Frankrike, ligger på tredjeplass i sesongens første slalåm. Han er 36 hundredeler bak lederen.
Myhre som ikke kjørte i Sölden, gjorde ingen store feil nedover mot mål. Han tapte jevnt til de beste hele veien, men har grunn til å være fornøyd med sesongåpningen sin.
Truls Ove Karlsen kjørte inn til 58,28 sekunder og var 2,29 sekunder bak Myhrer. Det holdt ikke til en plass blant de 30 beste, og dermed må Truls Ove Karlsen se andreomgangen fra tribuneplass. Han kom brukbart i gang, men kom bakpå høyt oppe i henget og tapte mye.
Karlsen innledet sesongen med 20.-plass i storslalåmrennet i Sölden siste helgen i oktober. Han var overrasket og svært fornøyd med det, men klarte ikke helt å følge opp i Levi.
Andreomgangen i Levi går senere søndag. (ANB-NTB)
Alle som gir oss svar
innen 20. februar blir med i trekningen av et universalgavekort på 5000
kroner.
Vi trekker også ut 20 bidragsytere som hver får tilsendt en Oppland
Arbeiderblad dagtursekk.
Oppland Arbeiderblad er hele tida opptatt av å skape et godt redaksjonelt
produkt. Mange av våre lesere har sterke meninger om avisa om hva som
fungerer godt og hva vi med fordel kan forandre.
Herved er du
utfordret til å gi oss klar tilbakemelding.
Kommentarer kan komme på trykk i Oppland Arbeiderblad.
Her kan du få med deg alle viktige situasjoner - når de oppstår. Følg alle kampene spark for spark i vår LIVEdekning!