En person ble fjernet fra Kapp da han forårsaket problemer og ubehag for revygjestene ved Mjølkefabrikken.
Det hele fant sted litt før klokka 22 fredag kveld.
En bilfører er anmeldt og førerkortet beslaglagt av UP for å ha kjørt i 140 km/t i ei 80 sone på Riksveg 4 fredag kveld.
Bilføreren var en yrkessjåfør i tjeneste.
Litt senere på Eina stanset UP to biler der den ene tauet den andre. Bakerste bil hadde ikke lys eller merking, og heller ikke skilt. Forholdet ble anmeldt.
Politiet fikk fredag kveld melding om at flere mindreårige drakk alkohol inne på museumsområdet på Eiktunet.
Det var to tenåringer som hadde bedt inn til bursdagsfeiring, men så kom det mange flere enn det som var invitert. Ungdommene lovet og rydde opp etter seg, og festen ble avsluttet.
En patrulje fra Hadeland stanset en bil mistenkt for promillekjøring på Lygna fredag kveld.
Det var to stykker i bilen, begge var beruset og begge erkjente å ha kjørt bilen. De ble tatt med til Gjøvik for ytterligere prøvetaking. Ingen av de to er fra distriktet. Det viste seg at begge to hadde lavpromille etter fratrekk av sikkerhetsmargin. Den mannlige parten ble anmeldt for kjøring uten førerkort, den kvinnelige ble anmeldt for å ha overlatt sin egen bil til en person som ikke fyller vilkårene for å kjøre bil.
En person gikk til fots gjennom Gruatunnelen natt til lørdag, og han ble plukket opp av en politipatrulje litt sør for tunnelen etter at politiet mottok flere henvendelser på fotgjengeren.
Det viste seg å være en mann fra Akershus som hadde sovnet på toget og ville gå tilbake til Nittedal der han bodde. Han fikk skyss med politipatruljen til fylkesgrensa, og ville gå hjem derfra.
Politiet påtraff en fotgjenger på veg nordover langs Riksveg 4 ved Vannverket på Engelandsodden natt til lørdag.
Mannen hadde vært på fest i Gjøvik, og tenkte å gå hjem til Moelv. Mannen fikk skyss til taxibua i Gjøvik, og ville ta taxi hjem med farens garanti.