Politiet på Østre Toten fikk ved 13-tiden melding om to frekke roseselgere i Lena, en yngre mann og kvinne fra Øst-Europa som opplevdes som pågående. Politiet patruljerte Lena uten å se noe til selgerne.
En yngre kvinne tok kontakt med politiet utpå søndagen for å anmelde at hun ble slått ned på et utested på Raufoss natt til søndag. Hun fortalte at hun hadde fått flere slag i hodet, og oppsøkte senere lege for sjekk.
Politiet i Gjøvik rykket ved 22.30-tiden lørdag ut til Sørbyen etter melding om skadeverk. En privatfest hadde kommet ut av kontroll. Blant annet var et stort stuevindu knust. Flere personer fikk pålegg av politiet om å fjerne seg. Det vurderes anmeldelse for skadeverk.
En mannlig bilfører i 40-åra ble ved 01.30-tiden søndag stanset av en politipatrulje på Dokka. Mannen hadde ikke lappen, og anmeldes for kjøring uten gyldig førerkort.
To yngre menn oppsøkte legevakta for sjekk, etter slossing på et utested på Fagernes. Ingen alvorlige skader. Politiet ankom ved 02.30-tiden. Det er foreløpig uvisst om forholdet anmeldes.
I forbindelse med privat fest i Aurdal blir en av deltagerne, en mann i 40 åra, utagerende og vanskelig. En politipatrulje måtte til i 02.30-tiden for å roe gemyttene.
En mann i slutten av 20-åra ble brakt til drukkenskapsarresten ved 03-tiden søndag, etter at han på tross av pålegg om å holde seg unna, vendte tilbake til et utested i Gjøvik og kranglet og “knuffet” med vaktene. Han gis et forelegg på kroner fem tusen for ikke å ha etterkommet politiets pålegg.
Politiet ble ved 03-tiden varslet av en tilfeldig forbipasserende om en bil på Raufoss som har kjørt i grøfta på stedet. Melder oppfattet føreren som beruset, og motvillig til å la vedkommende i å kjøre videre. Føreren var 17 år og ble brakt til Gjøvik politistasjon etter at han hadde stjålet bilen og kjørt i grøfta. Han anmeldes for kjøring uten gyldig førerkort, bilbrukstyveri og kjøring i ruset tilstand.
Politiet stanset en bil i Gjøvik for kontroll ved 04.30-tiden søndag. Føreren, en mann i 20 åra, hadde ikke gyldig førerkort. Han ble tatt med til legevakta for blodprøve og anmeldes for kjøring uten gyldig førerkort samt kjøring i ruset tilstand. Han ble satt i ventecelle i påvente av videre etterforskning.