Når et par hundre millioner seere benker seg til finalen i Melodi Grand Prix 29. mai, er det glasskunst fra Hadeland Glassverk som vil fange seernes blikk.
Det er en enestående mulighet til markedsføring og reklame for Hadeland og hele nasjonen, sier en meget entusiastisk drifts- og markedssjef Ståle Stokke ved Hadeland Glassverk.
For en uke siden ble det klart at glassverket hadde fått det storslåtte oppdraget å visualisere logoen for Melodi Grand Prix 2010, eller Eurovision Song Contest som den europeiske musikkfestivalen egentlig heter. En presentasjon av Glassverket og produksjonen der ble vist for arrangementsansvarlig Visit Oslo som umiddelbart tente på ideen om å glassforme Eurovisjons-logoen.
Det skal lages fire sett med kuler, hver bestående av tre kuler i ulik farge og diameterstørrelse, 35, 25 og 15 cm. Hvert av settene vil finne sin plass på henholdsvis finalearenaen Telenor Arena, deltakerhotellet Plaza Hotell og på Oslo Lufthavn Gardermoen, foruten et sett for glassverkets eget glassmuseum. I tillegg til dette skal Glassverket også lage NRKs symbolske gave til hver deltakerdelegasjon.
For et pressekorps på over to tusen tilreisende journalister vil Hadeland Glassverk og produksjonen av den første Euro-kula bli presentert i en TV-produksjon før finalen går av stabelen lørdag 29. mai. Reklameverdien i dette er selvsagt uvurderlig for Norges eldste bedrift, fra 1762, som fremdeles er i full virksomhet.
Legg inn ditt bilde
her
MMS: oabilde til 2005 (kr. 1,-)
E-post: post@oa.no
Legg inn bilder til fotokonkurransen: Dagens
OAbilde
Legg inn nyfødtbilder
her
Alle bildene kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
Legg inn brudepar
Husk navn på brudepar.
Bildet kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
| I dag | I morgen | |||
| Gran | 16.3° | 24.5° | ||
| Lena | 15.8° | 23.0° | ||
| Fagernes | 11.7° | 22.6° | ||
| Gjøvik | 13.7° | 21.7° | ||
| Dokka | 15.6° | 25.0° | ||
| Beitostølen | 8.6° | 18.2° | ||