...
En tekniker fra Kripos på jakt etter spor som kan avsløre en drapsmann. Foto: Helge Rønning Birkelund

Politiet bekrefter drap på 44-åring

Politiet bekrefter i en pressemelding at 44-årige Lars Erik Dalbu fra Jevnaker ble drept.

Fra Mjøsby

Medlemmer i Mjøsby

2691 medlemmer

OAs skjermsparer

...
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
...

Webkamera

Anmeldelser

Terningkast: 5

BENJAMIN ISACHSEN: Gud alene har æren

...

Ny musikk Lawo Classics/Mudi Les mer

...
Terningkast: 5

Varg Veum - Skriften på veggen

Nye filmer En debuterende bergensjente og en dansk superstjerne er sentrale når Varg Veum gjenoppstår på kino. Les mer

Terningkast: 4

LEIF G.W. PERSSON: Faller fritt som i en drøm

...

Nye bøker Oversatt av Henning Kolstad
Schibsted Forlag Les mer

...

Vintips

Syng ut med SMS!

Send OAsyngut til 2005 og si din mening. 5 kr. per melding. Meldingene kommer i papirutgaven på leserbrevsider.

Tips oss

MMS/SMS: oatips til 2005

...
...

Webkamera

Helge Rønning Birkelund
Publisert 30.12.2009 kl 04:00 Oppdatert 29.12.2009 kl 13:38

Tips en venn på e-post:

...
En tekniker fra Kripos på jakt etter spor somkan avsløre en drapsmann. Foto: Helge Rønning Birkelund

LES OGSÅ:

Kripos etterforsker mistenkelig dødsfall 28.12.09 - 17:39

I en svært så kort pressemelding bekrefter politiet at funn på åstedet og den foreløpige obduksjonsrapporten gir politiet grunnlag til å bekrefte at Lars Erik Dalbu ble drept.

Publikums hjelp

I en pressemelding ber politiet publikum som har opplysninger vedrørende observasjoner av Dalbu i dagene rett forut for julaften, enten alene eller sammen med andre, om å kontakte politiet på telefon 32 10 32 10. Pressemeldingen er undertegnet av politiinspektør Petter Solberg ved Nordre Buskerud politidistrikt.

Mannen har tilhørt et belastet miljø på Jevnaker, men naboer har fortalt at mannen var en stille person, og at det ikke har vært noe bråk fra huset.

Funnet søndag

Det var søndag at politiet fant en død mann i sitt eget hjem på Jevnaker, etter å ha fått en bekymringsmelding fra hans foreldre. Mandag undersøkte teknikere fra Kripos åstedet, og tirsdag ble mannen obdusert.

...

Det brenner på Lena

Gjøvik og Toten Det begynte å brenne i en bolig på Lena sent torsdag kveld. Les mer

...

Kan bli utlevert

Utenriks Myndighetene i Kongo åpner for utlevering av Joshua French og Tjostolv Moland. Les mer

...

Gikk nakne rundt i sentrum

Politirunden En gruppe på om lag åtte-ni ungdommer – av begge kjønn – skal ifølge en innringer ha spankulert splitter nakne rundt i Gjøvik sentrum i området Øvre Torvgate–Gamletorvet torsdag kveld. Les mer

...

Avviser baby-ryktene

Innenriks Kronprinsparet lar seg sjarmere av småbarn de møter, men foreløpig holder det med de tre barna de har selv. Les mer

...

Klare for MGP-junior

Ungdom Lørdag braker det løs med finale i Melodi Grand Prix Junior i Oslo Spektrum. Ti finalesanger har sluppet gjennom nåløyet. Les mer

Innholdet kan ikke vises

Bilder fra Hadeland

BRONSEBUKKENE I NY DRAKT

...

HANS MAJESTET KONGENS GARDE I BRANDBU

...

Det var storfint besøk i Brandbu lørdag formiddag, da Hans Majestet Kongens Garde hadde drilloppvisning på torget.

Se bildene

Store vannskader etter skybrudd

...

Fredag var den store oppryddingsdagen etter det kraftige skybruddet torsdag kveld. Skybruddet førte til oversvømmelser og store vannskader rundt om i distriktet, blant annet i Gjøvik og på Hadeland.

Se bildene

17. mai på Hadeland

...

Bendixtreffet 2010

...

Sesongåpningen på Kistefos-museet

...

Utstillingen «Paralleller» på Kistefos-museet

...

Grand Prix logo i glass

...

Grymyrgjengen

...

1. mai på Hadeland

...

Robin Hood og de fredløse

...

Robin Hood med Fagertun barne- og ungdomsteater.

Les mer

Russerevy på Hadeland

...

Russerevy for Hadelandsrussen 2010

Se bildene

Svearennet 2010

...

Det var stor lokal deltakelsen og mange deltakere i de yngre klassene da Svearennet 2010 ble arrangert søndag.

Se alle bildene

Svearennet 2010

...

Det var stor lokal deltakelsen og mange deltakere i de yngre klassene da Svearennet 2010 ble arrangert søndag.

Se alle bildene

EM i Vintertriathlon

...

Se bildene fra "Den Spanske flue"

...

Spilles av Lunner revy- og teatergruppe på Skogglimt på Grindvoll.

Les mer

200 stilte i Granspretten

...

Rette rygger, eleganse og smidighet var i hovedfokus da 200 turnere stilte opp under Granspretten lørdag.

Se bildene
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

TIPS OSS

Telefon: 61189300
SMS: oatips 2005
MMS: oatips 2005
tips@oa.no

KONTAKT OSS

Telefon: 61189300
Sommerroveien 1, 2816 Gjøvik
E-post: Redaksjonen
E-post: Annonseavd.
E-post: Abonnement

LOKALKONTOR

Hadeland: 97721406
Valdres: 95185704
Land: 61118900

REDAKSJONEN

Sjefredaktør: Jens Olai Jenssen
Adm. direktør: Øivind Ludvigsen
Redaktører: Tonje S. Andersen
Arne Næss
Frode Klevrud

Redaktørplakaten

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.